22.6.2021 | Svátek má Pavla


Nárok na metál

7.1.2006

Žito rozhodně není politická pornografie, což je skoro oficiální označení pořadu Bez obalu, ve kterém vystupovali se svými necenzurovanými názory političtí komentátoři a politologové. Tady nehrozí, že bude ta či ona politická husa potrefena. Ale není to tak, že by se ČT tímto pořadem zpronevěřila poslání veřejné služby. Je přece nabíledni, že „lidi to chtěj“. Blesku se prodá půl miliónu a ostatně sama Halina Pawlovská dostala cenu TV diváků za své prapůvodní Žito, jemuž se věnovala plných pět let v době zhruba před deseti lety taktéž v ČT.

Lidi to chtěj, politici to chtěj, tak proč to neuvádět? Z blbosti přece nebezpečí neplyne, ani pro politiky, ani pro vedení televize. A jestli se náčelníkům Kavek ještě navíc k tomu všemu podaří vysvětlit, že pořad Haliny Pawlovský je levný a tím pádem se ušetří na nákladech, dostanou možná metál. Nebo určitě prémie. Že by to bylo těžké vysvětlování? Ale jděte. Vysvětlit se dá všechno.








 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.