26.5.2020 | Svátek má Filip


Jsou to Marťani

3.5.2019

Veřejnost se mírně řečeno podivila, když ministr spravedlnosti odešel ze svého postu den poté, co policie předala státnímu zastupitelství spis případu Čapí hnízdo k dalšímu projednání. I nezaujatý člověk musel pozvednout obočí, natož pak ten, kdo Babiše snídá, zakusuje k obědu a večeří grilovaného s dijonskou hořčicí. To nebylo, jak se říká, šťastné časování.

Marie Benešová nastoupila a den po své korunovaci se vytasila s reformou justice. Tak to už je snad příznak měknutí mozku anebo absolutní ignorance toho, co se ve společnosti děje. Ať je skutečná realita jakákoli, nálada a názory se formují pod tlakem extrémů. Beztrestný David Rath kandidující do Senátu, to je pořádná rána důvěře v justici. Trest pro okradené oběti podvodného H-systému, podepřený, pravda, paragrafy – tím hůř, chce se říci, taky pěkná rána. Ústavní soud schválil hoteliérovi, aby vyžadoval po hostovi písemné politické stanovisko, to potěš pánbu. A teď ministryně spravedlnosti Marie Benešová, s tisícovými demonstracemi pod okny, navrhuje reformu justice.

Rozum zůstává stát. Co to má být? Provokace, nebo jenom absolutní nedostatek soudnosti?

Ministryně spravedlnosti bez soudnosti, tak to se opravdu pěkně rýmuje.

ANO do eurovoleb

S červenou čepicí na hlavě odstartoval Andrej Babiš kampaň svého hnutí do eurovoleb, které se u nás budou konat 24. a 25. května. Tedy za tři týdny a něco. Podle zveřejněných tezí je program ANO, dá se říci, eurorealistický. Evropa se má starat o bezpečnost kontinentu a ekonomickou prosperitu, řekla lídryně kandidátky Dita Charanzová. To je jádro eurorealistického pohledu: důsledné dělení témat na ta celoevropská a pak na ta, která jsou v kompetenci států. Příklad – dvojí kvalita potravin. Evropa na ten problém vystrčila zadek, tudíž chystáme národní zákon, který by před okradeným zbožím měl občany chránit. Ano, to je realistický přístup.

Nebyl by to ale Andrej Babiš, kdyby nedokázal vyrazit dech: řepka že je výmysl Bruselu. No ano, to je, biopaliva deformující ve svých důsledcích zemědělství, narušující ekosystémy a ničící spalovací motory… ale pan Babiš na tom vydělává.

A jsme zase jako na začátku – je to mimoňství nebo provokace?

Jsou to Marťani.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.