21.10.2021 | Svátek má Brigita


Hejtmanský obrtlík

13.5.2010

Jiří Paroubek dnes říká, že pro zákaz zveřejnění výsledků nikdy nebyl. Musíme ho poopravit: nikdy to neřekl na kameru. Byl by proti zveřejnění výsledků David Rath, kdyby Jiří Paroubek pro jejich zveřejnění naopak horoval? Rath je Paroubkův muž na špinavou práci. K jeho (ne)zastřenému vyhrožování ředitelům se postupně přidali všichni hejtmani. Společnost Člověk v tísni se nátlaku podrobila, ministryně školství se od projektu odtáhla, některé školy účast odvolaly - a z jiných zas výsledky demonstrativně unikly.

Protože ale volby na středních školách dopadly pro socialisty přímo katastrofálně a zároveň se na socialistické pohlaváry snesla smršť kritiky, vydal Paroubek příkaz k dalšímu obratu. Snad aby veřejnosti dokázal, že se studentů nebojí. Hejtmani otočili na obrtlíku, poslušně sepsali výzvu ke zveřejnění výsledků - a v ní obrátili naruby všechno, co se do té doby sběhlo.

Studentské volby se podle nich staly okamžitě nástrojem nejtvrdšího politického boje, "předmětem nehorázného útoku proti ČSSD a tlaku proti nikdy neexistujícímu údajnému zákazu realizace voleb na krajských středních školách v ČR."

Proti tomuto tvrzení stačí podívat se na stránky Člověka v tísni, kde se píše:

Studentské volby od počátku provázel silný politický tlak ze strany sociální demokracie. Člověk v tísni na apel Asociace krajů vedené členem ČSSD Michalem Haškem ustoupil a rozhodl se výsledky voleb studentů zveřejnit až po řádných volbách. Nyní sociální demokraté otočili.

V tomto ohledu a na základě dřívějších prohlášení socialistických politiků není důvod této neziskové společnosti nevěřit.

Pan hejtman říká, že "z původně vzdělávacího projektu se stal určitý politický klacek a nástroj boje v rámci předvolební kampaně". Zapomíná ovšem dodat, že tento klacek vyrobili sami hejtmani v čele s Rathem. Jestliže si myslí, že jsou jím nyní mláceni, je to pouze jejich vina.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.