27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Do třetice všeho…

22.3.2021

...dobrého nebo zlého? Čísla z pátku naznačovala, že skutečně je jakási naděje k obratu. Ne snad ke konci epidemie, ale že čísla by mohla i nadále klesat. Znamenalo by to, že ten bizarní lockdown s hlídkami na hranici okresů a omezením na území katastru dávají smysl. Před námi jsou Velikonoce. Ve snaze se zalíbit požaduje jménem ODS pan profesor Fiala uvolnění. Prý aby se mohli příbuzní navštívit - zjevně podle hesla nakaž bábu. V pátek se bude opět hlasovat o prodloužení nouzového stavu.

Teď už to bude naprosto jasné. Restrikce, křivka jde dolů. Uvolnění, křivka letí nahoru. Situace se dá vyložit tak, že je to rovnovážný stav mez restrikcí, šlendriánem a očkováním, s nadějí na dodávky léků. Ať už stávajících, nebo které se nacházejí ve stavu klinických zkoušek.

Klausova výzva

Tak trochu jako hlas ze záhrobí vypadá výzva Václava Klause st. CHCEME ZASE NORMÁLNĚ ŽÍT, aby se země vrátila k občanské a ekonomické svobodě. Je to výzva předvolební, „aby představitelé nejrůznějších politických i občanských seskupení v nadcházejících volbách nedopustili propadnutí hlasů svých stoupenců. „. Návrat k normálním poměrům prosazuje podle Klause několik jednotlivců a pak taky SPD a Trikolóra. Tomio Okamura nápad uvítal s tím, ať tedy lidé všichni volí SPD a bude vystaráno.

Ach jo. Okamurovi se nechce hrát roli leštiče bot Velkému Zachránci svobody občanské a ekonomické. V lepším případě se výzva jeví coby výstřel do tmy, v horším případě blamáž. Přinejmenším pak budí podiv skutečnost, že tak zkušený politický matador, obnovitel parlamentarismu u nás a zakladatel ODS, mnohaletý premiér a prezident vyhlásí program, aniž se s eventuálním hlavním partnerem dopředu domluvil?

Aston Ondřej Neff


Kongresové centrum Praha, a.s.
TECHNIK ÚDRŽBY KLIMATIZACE

Kongresové centrum Praha, a.s.
Praha
nabízený plat: 38 000 - 38 000 Kč

M. Ilsner H 0:35 23.3.2021
M. Ilsner O . 0:35 23.3.2021
M. Ilsner V 0:35 23.3.2021
M. Ilsner N 0:34 23.3.2021
M. Ilsner O 0:34 23.3.2021

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.