19.2.2020 | Svátek má Patrik


Dnes vypuká EET II

1.3.2017

Druhá vlna přímého napojení obchodu na stát vypukne dnes, prvního března. Jako u každé nové věci je kolem toho nejistot – ani nevíme, zdali se to týká čtvrt milionu subjektů, jak se tvrdilo na začátku, anebo zdali je postižených půlka.

Dále se ukáže, zdali budeme postižení všichni, totiž zdražením, jak se to stalo v hospodách. Chodím občas na oběd vedle do vesnice do hostince U Trojánků. Paní hostinská mi řekla, že neměla s EET žádný problém, má ho přes tablet napojený na pokladnu, kterou měla i před tím, a zdražení se diví, protože je nižší DPH na jídlo a nealko. Tečka, víc o tom nevím, rozhodně nebudu dělat experta na EET. Jen si myslím, že začínat s obnovou ekonomiky od hostince U Trojánků v Ohrobci je přinejmenším prapodivné.

Zaujal mě v Lidovkách rozhovor s Václavem Klausem mladším. Ten je na třetím místě kandidátky ODS v Praze a rozhodně je to výrazná figura – jakou pan předseda ODS Fiala při vší úctě není. Velmi se mi líbila jeho message, že země má patřit lidem, kteří pracují a platí daně, a že je třeba odmítnout tezi, že bohatství vzniká z vládních programů a dotací. A hodně se mi líbí, že se vymezuje proti totalitám, ať už jsou zelené, genderové nebo panevropské. Proti EET je naprosto bezvýhradně. Je EET totalita? Má Klaus pravdu? Uvidíme.

Ostatně, my to s totalitami umíme. Už čtu, jak se na vesnicích zakládají kluby. Ne hospody, ale kluby. Platí se dvacka členského příspěvku a může se tam hulit a nevede tam drát od EET. Možná, že vynalézavá česká hlava vymyslí i klubové hokynářství, kdo ví?

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.