22.6.2021 | Svátek má Pavla


Čeká nás válka lékárníků

9.1.2006

Léky jsou zvláštní druh zboží. Lékaři jsou zvláštní druh poskytovatelů služeb. Jsme jedněm i druhým vystaveni na milost a nemilost. Navíc je zaveden socialistický způsob péče o zdraví. V autoservisu každý zaplatí stovky korun za hodinu často jen odpředstírané práce ani nemrkne. Placení za zdraví se lidi brání jako by to byl zločin.

Takže je to přesně podle toho modelu, že když se dva perou, je bit někdo třetí. Ministr Rath se rozhodl, že za všechno může VZP a že lékárníci hrabou peníze. Ministerstvo za současný stav nenese odpovědnost žádnou. Jestli lékárníci půjdou do stávky, zase to odnesou pacienti a pacienti budou jako rukojmí. Jako se to stalo vždy při protestních akcích tohoto typu.

Ministr Rath má vydat nějaké inzeráty v novinách, vysvětlující jeho pozici. Na tiskové konferenci škrtal na tabuli "paláce VZP". To je sice hezké, ale ne moc přesvědčivé. Je to až podivuhodné, jak málo se ministr Rath snaží komunikovat s veřejností - a přitom právě veřejnost je nejdůležitější partner v celém tomhle propleteném vyjednávání.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.