11.5.2021 | Svátek má Svatava


Abnormální normál

18.4.2020

Farmářské trhy, řemesla s provozovnami, autobazary a autosalóny budou od pondělka otevřené. Je to hodně pomalý návrat do normálu a zároveň nám ty dosavadní zkušenosti napovídají, jak asi ten normál bude vypadat. 

Virus nevymizí ani do konce dubna, ani do konce května nebo června. Bude třeba s ním počítat a dělat všechno pro to, aby se mu ztížil přenos. Znamená to, že ten normál bude velmi abnormální ve srovnání s tím, jak jsme žili dosud.

Ale bude normálnější než to, v čem žijeme dnes.

Na mou poznámku o roli opozice reagoval čtenář pan J.P. Píše:

Mám 4 děti, studují gymnázium a nejmladší ještě ZŠ. Úkoly ze školy, různá zadání, testy atp. jim přicházejí devíti (9) různými způsoby - kanály. Zbytečně je vyjmenovávat, ale je to ověřený údaj. Po 5 týdnech nebylo MŠ schopno vydat jednotnou metodiku, jak on line učit. A nezdá se, že by se k tomu vůbec schylovalo. Myslím, že nejen děti, ale i rodiče všech IT mocenství by uvítali nějakou jednotnou metodiku. Zkusíte to bývalému ministrů školství nějak tlumočit?

Ano, to dává smysl, co píše. Tyhle podněty rozhodně nejsou zbytečné. Na čachry s rouškami už začíná dopadat světlo a případ termokamer české výroby, o které český stát nejeví zájem, taky nezapadl. Ti, co mají v ruce chod státu, musí mít pocit, že je sledují naše pozorné oči.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.