27.11.2021 | Svátek má Xenie


VíP: Aneb víkendový pokecník

21.3.2020

Fakt se mi vyplatil, Zvíř ve smyslu Zvířetník, i ten náš zvíř ve smyslu kocour Čenda.

Totiž patřím k těm, kdo nemají příliš zásobenou lékárničku - možná acylpyrin, kapsaicinová náplast, teploměr... To sice vypovídá o způsobu života, méně o připravenosti. Takže když jsem nedávno lehla jako skácená mája, lála jsem si velice. I když... ono se nedalo mnoho dělat. Jen ležet a čekat, až se palba přežene, pokud možno beze škod.

A tady se dostávám k tomu vyplacení. Děsně jsem kašlala, to byl přímo koncert pro činely a varhany, a při tom se moc spát nedá, no uznejte. A tu jsem si vzpomněla na veselý Sharčinčlánek o Mospilanu. Že já ty pastilky pro úlevu v krku mám? No jo! Vždyť jsem si je kvůli tomu tehdy kupovala. A vězte - fakt mi ulevily. Varhany nasadily basovější, příjemnější rejstřík, a celé to bylo po každé pastilce takové klidnější.

A jak se mi vyplatil Čenda, který u nás nastoupil do služby za velmi dramatických okolností? Vzpomněla jsem si, že po té anabázi u nás zůstaly všelijaké prostředky na podporu imunity a rovněž několik chemických dryjáků na vylepšení kvality kašlíčku (Suzinka tehdy začala dělat eh-eh, pravá viktoriánská dáma, ne jako já dnes, hromburác chropotavý, který se hodí leda tak do sklepa hospody).

A to všechno opět zabralo. Situace začala získávat normální podobu, na jakou jsem zvyklá, a už neděsím kocoura pokaždé, když si mi večer lehne na hrudník a z něj začne teskně volat celé hejno koťátek. To se mu nelíbí a přísně se na mě dívá, ať toho okamžitě, ale okamžitě nechám.

Nechávám, sice postupně, ale jde to. Jen pro pořádek - od začátku ani náznak pocitu dušení a už pár dní jsme oba lidijové úplně bez teplot.

Přátelé, máme tu jaro! A dnes je navíc Den lesů, poezie a zdravého spánku. Tak si ho krásně užijte! Choďte lesy a přírodou a mezi hulákáním „pocem“, „fuj“ a „nežer to!“ recitujte jezerní básníky a Šrámka a Babičku a vůbec.

Přeji příjemnou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !