17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

VĚDA: Vznik života (2)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martina K 26.12.2009 19:44

Re: běhal je naprostý amatér,

co jsou to lamky?

M. Hanko 26.12.2009 20:00

Re: běhal je naprostý amatér,

:) http://cs.wikipedia.org/wiki/Lama_(počítačový_žargon)

Martina K 26.12.2009 20:16

Re: běhal je naprostý amatér,

;-D diky.

M. Hanko 26.12.2009 20:26

Re: běhal je naprostý amatér,

:))) není zač, no ono se to používá hlavně v IT :) Ale i v různých diskuzích na netu... :)

Martina K 26.12.2009 20:32

Re: běhal je naprostý amatér,

No prave, my cizozemci nejdrive premyslime o tibetanech a pak se drzime za hlavu, ze zapominame cesky.

jxt 26.12.2009 20:09

Re: běhal je naprostý amatér,

neznalci

M. Hanko 26.12.2009 19:25

Re: běhal je naprostý amatér,

Tohle je vůbec jeden ze základních poznatků termodynamiky: žádný mechanismus přeměny energie nefunguje se stoprocentní účinností. Ten rozdíl do sta procent vždy přispěje ke zvýšení entropie celého systému. Živé organismy nejsou žádná výjimka. Mění energii uloženou v chemických vazbách různými způsoby (na teplo, na práci, aby mohly probíhat endotermické reakce, atd.) a tento proces má samozřejmě velmi nízkou účinnost (netroufám si to moc odhadnout, ale tipl bych že to určitě bude výrazně méně než 30%), no a těch 70 a více procent energie přispěje právě ke zvýšení entropie celého systému (tj. součtu organismus+okolí)

brána 26.12.2009 17:28

Ještě zbývá vsvětlit, koho se snaží pan Běhal doběhnout

pohanské neznabohy, nebo pobožné fundamentalisty, kteří podílí granty jen kreaconisty?

Josef 26.12.2009 16:37

Otázek je pořád dost

Já myslím, že nějaká vyšší forma energie existuje, která ovlivňuje vše v nám známém vesmíru ale k tomu nepotřebuji různé bláboly církví které sloužily a pořád slouží k ovládání lidí.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU

http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY

http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8

M. Hanko 26.12.2009 17:22

Re: Otázek je pořád dost

Mě by opravdu dost zajímalo, co všechno z tohohle dokumentu je pravda. Jako nedělám si iluze, že není přibarvený, a místy že ta fakta nejsou trochu ohnutá, ... ale fakt by mě zajímalo jak moc...

Jak velká je třeba ta podobnost Křesťanství s Egyptským náboženstvím? Jak moc je příběh o Ježíšovi přepsaným příběhem o Horusovi? Myslí si ještě někdo jiný, než autoři toho dokumentu, že tři králové následující ježíše, jsou tři hvězdy z Orionova pásu, směřující ke Slunci?

Nemo 26.12.2009 19:54

Re: Otázek je pořád dost

Ve stoletích před naším letopočtem až do doby kolem počátku našeho letopočtu se ve východním Středomoří a v Orientě ustálila náboženská představa o bohu Spasiteli vyslaném na zem nejvyšším božstvem, obvykle svým otcem, zrozeném z panny nebo božské matky a božského otce, případné otce neznámého, pronásledovaném a umírajícím násilným způsobem, oživeném a vstávajícím z mrtvých, který přijal na zemi funkci vykupitele, spasitele.

Tedy je to pouze universální Bůh té doby. Nebyl to jen Hór, ale spousta dalších bohů.

Puck 26.12.2009 18:25

Re: Otázek je pořád dost

A to nám ještě zničili celou Alexandrijskou knihovnu. Mohli jsme se dozvědět, že Egypťané kopírovali též. :-)

Stoura 26.12.2009 19:36

Re: Otázek je pořád dost

Pokud se podíváte na životopis Buddhy (která žil několik stovek let před Kristem), několik styčných bodů také najdete: například po smrti se několikrát zjevil svým učedníkům, za života konal skutky, ktetré lze považovat za zázraky i pacifistické jádro celé nauky je v mnoha směrech podobné. Odhadoval bych, že popis svatého muže byl celkem univerzální v mnoha kulturách po tisíciletí zpět, a existovala po něm poptávka. Bylo jen otázkou času a příležitostí, která konkrétní osoba tuhle mezeru zaplní.

Petr 26.12.2009 16:34

AUTOR je katolický tmář, nevzdělanec, nelogický a lhář.

Diskutovat s ním je jako diskutovat s dominikánským inkvizitorem přibližně v roku 1400.

Ivan 26.12.2009 16:08

To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Když byly konstruovány prvé počítače mající možnost napsat program o několika desítkách nebo stovkách instrukcí, které se musely zapisovat ve strojovém kódu, jen ti nejprozíravější si dokázali představit takový další rozvoj oboru, k jakému později došlo. Je to vlastně zářný příklad evoluce. Jednoduché počítače umožnily naprogramovat poněkud složitější počítače a ty zase naprogramování ještě složitějších počítačů. Nyní by bylo zhola nemožné, aby nějaký tým bez pomoci počítačů samotných navrhnul a sestrojil cokoliv ze současné počítačové techniky. A když se po čase zapomene na to, z jakých primitivních počátků celá tato technika vznikla, budeme tady mít příklad kreacionistického zázraku. Něco tak složitého přece muselo být stvořeno božskou bytostí, to by jednotlivý člověk nikdy nedokázal.

Nemáme ani tušení, jak primitivní mohly být  počátky života. Ty počátky byly v průběhu vývoje nahrazeny daleko složitějšími formami a ty ještě složitějšími formami způsobem obdobným uvedené analogii  vzniku a vývoje počítačové techniky. Není přitom důležité, že počítače vyvíjel myslící  člověk, protože myšlení samotné je produktem vývoje. Vědci už dávno ukázali, že mezi myšlením lidoopů a myšlením člověka není žádný "skok", že se jedná o plynulý přechod. Myšlení inteligentního šimpanze je jistě dokonalejší než myšlení člověka - idiota.

Zmatek autora článku dobře vystihuje jeho nesmyslná věta o ateistech připouštějících "Stvořitele".

Ludva 26.12.2009 16:25

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

R^Výborný příklad. Já zase uvádím příklad pro ty, co věří na posmrtný život - co zůstane z dat a schopností počítače po jeho rozbití ?

Mirek 26.12.2009 16:46

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Pánové, díky za perfektní zhodnocení článku ! Já osobně se do debaty s kreacionisty nerad zapojuji, protože vyvracet neexistující "důkazy" postavené na nevědomosti a myšlenkových zkratech je prostě nemožné. S těmito lidmi se musí jednat z pozice síly a prostě ty jejich bláboly blokovat a nedovolovat jejich šíření. Bohužel, v dnešní přehumanizované době je to velice těžké, protože hlásání jakýchkoliv blbostí (pokud tím nikomu neškodím) je dáno ústavami.

jxt 26.12.2009 17:03

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Hle, hnědočervený intelektuál! Až jednou příjde vaše doba, bude při dnesních technologiích zle. Moc zle.

zet 26.12.2009 20:12

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Priateľu, to, že niekoho znechucuje znevažovanie a spochybňovanie určitých faktov tým, že proti nim nestavia konkrétne faktické námietky, ale vieru, ešte neznamená, že je komunista alebo nácek.

jxt 27.12.2009 0:55

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

"S těmito lidmi se musí jednat z pozice síly a prostě ty jejich bláboly blokovat a nedovolovat jejich šíření." - tohle je znechucení?

Puck 26.12.2009 16:56

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Už jste někdy pozoroval, že by se počítač dopustil vlastní myšlenky ? 

Co mu stvořitel nenatroubí, to není, a také nemůže být. Dokáže pracovat pouze s tím co mu bylo poskytnuto. To nic nemění na tom, že veškeré informace dokáže analyzovat, utřídit, dokonce modifikovat lépe a rychleji, než ten, které mu je poskytl. :-)

loula 26.12.2009 17:51

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Ale ano, existují samoučící se algoritmy. Na začátku stojí algoritmus, který popisuje obecná pravidla, ale nemůže popisovat konkrétní situaci, protože ten algoritmus ji nezná. No a stroj metodou pokus omyl tuto konkrétní situaci zjistí a původní algoritmy překope k obrazu dané situace. Není to sice abstraktní myšlení, ale adaptace systému na původně naprosto neznámé prostředí.

Puck 26.12.2009 18:09

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Vlastně jenom potvrzujete to, co říkám. Zvonku to může vypadat jako myšlení, tedy tvoření nových, do té doby neznámých způsobů, jak pracovat s hmotou, ale jen zvonku.

Stoura 26.12.2009 18:55

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Ano. Například některé neuronové sítě reagují na neznámé symboly podobně, jako člověk na Rorschachův test (vydají zprávu o tom, co jim to připomíná). I genetické algoritmy vyvinou progray, kterí do nich nikdo nevložil (pokud něco takového budete ochoten považovat za "vlastní myčlenky", míte zde hledaný příklad)

Senior 26.12.2009 18:10

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Ivane, Ivane, píšete, že "jednoduché počítače umožnily naprogramovat poněkud složitější počítače atd".  Ale už nám neříkáte, kdo stál v konečné fázi nad těmi počítači a kdo to řídil?  Nebyl to snad někdo s vyšší inteligencí, nežli měl ten první a pak i ty další stroje? A není to vlastně ten nechtěně váš správný příklad pro organizovanou evoluci?

JaS 26.12.2009 19:02

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Takže i po velmi názorném popisu toho, jak se vyvíjí něco velmi složitého a je to zcela zřejmě záležitost lidské, zejména duševní práce, si neodpoustíte připomínku, že stejně tam musel být ten Stvořitel???

JaS 26.12.2009 19:09

Re: To je poučný případ kreacionistického zabedněnce.

Na to, jaké výhrady mám k diskusním příspěvkům Ivana, s ním tentokrát plně souhlasím, ten příklad je velmi názorný. Lidi, kteří se naučí používat mobil (=mačkat klávesy), většinou nemají nejmenší představu o tom, co všechno musí fungovat pro to, aby toho mobila mohli používat, jak je to šílené složité, a že to všechno postupně vymysleli chytří lidé, že je v tom ukryto jen obrovské množství lidské práce. Hlupák , který si myslí, jaký je machr, když umí mačkat ty klávesy, může klidně věřit, že tu důmyslnou hračku Stvořil Stvořitel.

Brtník 26.12.2009 14:51

Prosím Psa, aby u podobných článků na začátku naznačil oč jde v závěru. Ušetřil by tím lidem čas.

Když vidím na druhé řádce slovo "Paroubek" a nemnám na něj náladu, je to jednoduché. Ale u tohohle blábolu jsem měl Cimrmanovské dilema - jestli druhá polovina bude ještě slabší. Kdyby na začátku bylo napsáno: "Pokus o důkaz kreacionismu", mohl jsem si číst něco chytřejšího...

Ale autorovi gratuluji, po prvním dílu jsem netušil, kam míří...

Teď, když to vím, mu mohu popřát šťastnou cestu.

qac 26.12.2009 22:17

Re: Prosím Psa, aby u podobných článků na začátku naznačil oč jde v závěru. Ušetřil by tím lidem čas.

V žádném případě nešlo o důkaz kreacionismu. Autor, a nemám mu to za zlé, zdůraznil sporné body spontánního vzniku organizovaných struktur a tiše opominul ty nesporné. Nicméně nenabídl žádnou hodnotnou alternativu podloženou stejně hodnotnou argumentací. Takto ostatně postupuje většina kreacionistů(a zmíněný Paroubek ve věcech politických konečně také).

Příměr k Cimrmanovskému dilematu perfektně vystihuje mojí motivaci ke čtení tohoto článku.

Gyula 26.12.2009 13:35

Propaganda v médiách

Milí bratia Česi, mali by ste sa bližšie pozrieť na tvorcov programu ČT a ČR a ich inšpirátorov v pozadí. Chvíľami ich vysielanie pôsobí ako vatikánska stanica. U nás sa s tým momentálne nedá nič urobiť, ale Vaše tradície sú ine a vyzerá to, akoby Vas chceli nasilu doviesť naspäť do "košiara".