Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Pasáček koz ve Vermontu
Děkuji předem
Děkuji předem všem diskutujícím za nadávky. Jen si poslužte, když vám to udělá dobře ! Jsem rád, že vám mohu pomoci v léčení vašich mindráků.
Kdybyste však snad chtěli, mimo nadávek, dodat něco k faktům v mém textu, neváhejte a napište. Všíchni si to rádi přečteme.
Zdraví vás z Ameriky Pasáček koz
Pasáček koz ve Vermontu
Přátelství USA - Irák
Přátelství amerického a iráckého lidu se utužuje. V listopadu 2007 podepsal prezident Bush a irácký ministerský předseda Al-Maliki předběžnou dohodu o trvalém pobytu amerických ozbrojených sil v Iráku. V prohlášení se konstatuje, že oba státy mají vzájemné a trvalé zájmy ve vojenské, ekonomické a politické oblasti. V Iráku zůstane asi 50,000 vojáků. Ti budou ochraňovat americké investice do iráckého ropného průmyslu, bojovat proti terorizmu a budou také hrází proti iránské rozpínavosti. Trvalá přítomnost americké armády bude stát 25 miliard dolarů ročně. Americký lid to jistě rád a s nadšením zaplatí na daních. Nic jiného mu ostatně nezbývá.
Americké vyslanectví v Iráku má být dokončeno v roce 2008 a bude největší na světě. Buduje se v Bagdadu uvnitř přísně střežené Zelené zóny, kde také sídlí irácká demokraticky zvolená vláda. Na ploše 42 hektarů je 21 budov opevněných tak, aby vzdorovaly útoku minometů a raket. Má vlastní elektrárnu a vodárnu a další zařízení, takže je zcela nezávislé na vnějším prostředí. V areálu jsou také restaurace, společenské kluby a plavecký bazén. Všechny budovy jsou obehnány vysokou zdí s 5 opevněnými vchody. Kolem zdi je pásmo, do kterého je vstup zakázán. Vyslanectví bude mít 5,500 zaměstnanců, asi polovina z nich jsou bezpečnostní složky, vojáci a agenti FBI. Náklady na stavbu již převýšily 1 miliardu dolarů.
Irácký lid je americkému lidu velice vděčný, vždyt´ za jeho svobodu padlo již více než 3,900 amerických vojáků.
At´ žije, vzkvétá a dále se utužuje již tak dost tuhé, nerozborné a věčné přátelství amerického a iráckého lidu. At´ žije osvobozovač ujařmených národů prezident George Bush. At´ žije irácká ropa !
Pasáček koz ve Vermontu
V Iráku jde o ropu
Mr. Alan Greenspan byl 18 let ředitelem Federální Rezervní Banky (tedy hlavním ekonomem USA), která určuje americkou ekonomickou a peněžní politiku. V září 2007 vyšla jeho kniha vzpomínek The Age of Turbulence: Adventures in a New World (Čas neklidu: dobrodružství v novém světě). V této knize napsal:
I’m saddened that it is politically inconvenient to acknowledge what everyone knows: The Iraq war is largely about oil. (Jsem zarmoucen, že je politicky nepohodlné přiznat to co každý ví: ve válce v Iráku jde hlavně o ropu). V rozhovoru s novináři listu Washington Post pak prohlásil, že agrese proti Iráku byla nezbytná pro zabezpečení světových ropných zdrojů a pro rozvoj globální ekonomiky. Sám tuto agresi americké vládě doporučil. Ministr války Robert Gates to komentoval takto: Velmi si vážím Mr. Greenspana, ale nesouhlasím s ním. Nevěřím, že v Iráku jde o ropu. Napadli jsme Irák proto, aby byl Střední východ stabilní. Což se vskutku, jak každý vidí, opravdu podařilo ........ Mr. Greenspan ve své knize také kritizuje prezidenta Bushe a Republikány v Kongresu za enormní zadlužení státu a také připouští možnost, že euro může brzy nahradit dolar jako světovou měnu.
Dosavadní výsledky osvobozování iráckého lidu jsou tyto: USA: více než 3,900 zabitých vojáků, přes 1000 civilistů (war contractors), desetitisíce zraněných a zmrzačených, náklady, které musí občané zaplatit na daních přes 500 miliard dolarů. Irák: zhroucení národního hospodářství, školství a zdravotnictví, nezaměstnanost 50 procent, musea s tisíciletými exponáty rozkradena, občanská válka, statisíce zabitých a zraněných, miliony občanů, zejména s vyšším vzděláním, uprchly ze země. V předchozích desetiletích lidstvo zažilo málo takových katastrof. Pachatelé této katastrofy nebudou potrestáni.No a co má být ? Zabezpečení energetických zdrojů je naprosto nezbytné pro další úspěšné šíření americké svobody a demokracie po celém světě !
Pasáček koz ve Vermontu
Radarová základna v Čechách
Radarová základna není problém technický, ale politický.
Proč tato základna musí být pod americkým velením a nemůže být pod velením NATO? Důvod je prostý: Staří členové NATO (Francie, Německo a další) jsou proti americké agresivní zahraniční politice a odmítají další americké vojenské základny. Těch jsou po celém světě už desítky. Členové NATO nebudou podporovat americký útok na Rusko. Mnoho států NATO odepřelo účast na agresi USA proti Iráku, ty, které byly přinuceny, ted´ z Iráku odcházejí. Odmítají také posílat další vojáky do Afganistánu. Ve 30. letech minulého století se v Německu dostal k moci vojensko–průmyslový komplex. Nedopadlo to dobře, světová válka byla nevyhnutelná. Totéž se ted´ stalo v USA. Příznaky jsou stejné, jako byly v Německu. Americký vojensko- průmyslový komplex určuje vnitřní a zejména zahraniční politiku země. Války jsou výborný byznys, americké zbrojní továrny jedou naplno. To se projevuje agresemi proti jiným zemím (naposledy Irák – důvody pro invazi byly zcela vylhané, jde o ropu), stále se zvětšujícím vojenským rozpočtem, vývojem nových zbraní, omezováním práv amerických občanů (Patriot Act), pohrdáním OSN a mezinárodním právem a dalšími jevy, nebezpečnými pro světový mír.
Evropské národy odmítají další zbrojení, chtějí žít v míru a spolupracovat s Ruskem. To je proti zájmům USA. Proto Američané chtějí vybudovat nové základny proti Rusku ve východoevropských zemích, kde jsou vlády protirusky zaměřeny a ochotně základny přivítají. I když většina občanů těchto zemí je proti.
Česká republika je již členem NATO a EU. Radarová základna v Čechách bude podporovat agresivní politiku USA. Je to opravdu v českém zájmu ? To je ovšem pouze akademická otázka. O vybudování základny již bylo rozhodnuto !
Vasekpasek
Starostové
No oni se poslední dobou ani moc ti starostové nevyjadřují. Těm chytřejším už došlo, že se ztrapnili před půlkou světa svou nekvalifikovaností a těm hloupějším už došly "argumenty". Nicméně přesně souhlasím s názorem autora, tu nejde o radar, ale o politiku a nenáviděné USA
testone
souhlas a přípodotek
Vážený pane Bergere, bezvýhradně souhlasím s Vaším názorem.Jen pro doplnění pár maličkostí, které už jsem v nějaké diskusi ne netu napsal :
1) Kde byli všichni ti odpůrci v osmdesátých letech, když protileteckých radarů byl kolem Prahy kruh (Kačice, Přelíc, Podlešín, Tursko a dále v kruhu kolem Prahy, i na Brdech byl), zkusili proti vyzařování protestovat tenkrát?
2)všimli jste si ve zprávách, jak Rusové poslední dobou zase chrastěj zbraněma?
3)je mi milejší lézt do pr... americké, protože ti ji mají alespoň umytou a zeptali se mě slušně, jestli chci, než být znova použit jako hajzlpapír ruský....
4) nezávilost, neutralita...??? nejsme Švýcarsko....
JJ
Myslim, ze nejvetsi
duvod pro dany system je dnes nevypocitatelnost Pakistanu. Tam muze jit do tuheho behem jednoho dne, staci odstrelit jednoho generala. A Pakistan ma jak jaderne zbrane, tak raketovou technologii.
conqueror
Dobrý článek
Dobrý článek, ovšem kreténi a komunisté nepotřebují argumenty.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz