9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
17.4.2007 0:46

Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Jinak USA vlastní 14 ponorek třídy ohio, každá z nich má rakety TRIDENT II s doletem 12000km a 12 hlavic. Jen pro pořádek.

17.4.2007 0:56

Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Statistika.To neřeší ale jednostraný postoj Zaorálka, Tamáše nebo těch dalších medialních lhářů a neobjektivních křiklounů. Ti nehnou brvou dokud nebude sídlit evropské samoděržaví v Moskvě.

17.4.2007 1:10

Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Můžete mít pravdu, silné rusko a německo je vždy pro Čechy problém. Oby státy mají ale teď svých problémů dost, pochybuji že  by se bez výrazného zbrojení do něčeho pustili. Možná za deset let to bude vypadat jinak.

Zaorálek je spíše idealista, jeho názory na KLDR jsou úsměvné. Já nejsem pro základnu USA tady v čechách protože zvyšují nebezpečí napadnutí české republiky a celkově nám to neprospěje. jestli někdo tvrdí - je nebezpečí že nás napadne rusko, irán, čína.... tak ať rovnou řekne že bychom měli zbrojit. Protože to je jediná cesta. zradilo nás Nizozemí a ostatní spojenci v roce 1618-1620, zradili nás spojenci v mnichově.... Já bych se na pomoc spojenců nespoléhal, ti nás vždy zradili, to co jsme si nevybojovali sami(legionáři, boj o československo v letech 1918-1920 v pohraničí a na Slovensku) to jsme neměli.

Cizí armáda nás nezachrání, vždy je lepší živit vlastní než cizí.ODS zbrojit nechce ,zato cizí základny chce. Tak tomu nerozumím.

17.4.2007 1:47

Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Vazeni pani debateri, nejak vam uniklo, ze Spojene staty maji svoje zbrane na obranu svobodneho, naseho demokratickeho sveta.  Se svymi zbranemi se Americane snazi porazit diktarory a polozit zaklady k demokracii (viz Japonsko, Nemecko, Jizni Korea, Afghanistan a treba i ten Irak).  Rusko dobylo v minulem stoleti radu statu a zavedlo tam jen brutalni rudou diktaturu.  Kdyz nekteri tu demokracii "neberou", jejich skoda.  Maji se tedy jeste hodne co ucit a na svoje dogma zapominat.  Vyborne, pane Wagnere!

17.4.2007 2:23

Re: Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

R^

19.4.2007 11:53

Re: Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

takovou svobodu, jakou nam nabizeji USA, bych radeji nebral. Svobodu umrit hlady maji i v Severni Koreji. A svobodu strilet do svych spoluobcanu take radeji ozelim.

17.4.2007 2:41

Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Máte pravdu. Když si pořídíte ke dveřím zámek, hned tím zvyšujete riziko  vykradení. Zatímco, když je necháte dokořán, tak vám bude každý lump vděčný. :-/ 

Zaorálek a idealista? To si ho teda idealizujete...

Pokud máte pocit, že nás zradilo Nizozemí a spojenci v Mnichově, tak zkuste alespoń veřit těm spojencům kteří nám zatím vždy pomohli. Pak si třeba všimnete, že část republiky pomohli osvobodit Američané. Také jako první uznali Československo v roce 1918 - pomohli jej vytvořit. Mimochodem, legionáři by se bez pomoci spojenců (USA ale třeba i Japonska) navraceli z Dálného východu přes Sovětské Rusko hodně těžko...

17.4.2007 11:17

Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

zaorálek není idealista, Zaorálek je z Kréty. Tedy kre...

17.4.2007 0:52

Re: Pane wágnere a ono USA po skončení studené války

skončení

17.4.2007 1:58

Re: Re: Pane wágnere a ono USA po skončení studené války

To je Zděnku OK. Jste omluven.  To "s" je opravdu v pořádku.

17.4.2007 6:31

Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Vrať se chlapče do 8. třídy ZDŠ, ať ti dají hodiny dějepisu a českého pravopisu, obojí ti chybí.

17.4.2007 7:20

Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

Tady nejde o to, jestli někdo zbrojí nebo ne. Spíše o to, že když zbrojí jedna strana, tak jí to ti "užiteční idioti" vyčítají a protestují proti tomu. Ale když zbrojí ta strana, se kterou sympatizují, tak se k tomu nevyjadřují a neprotestují. Jestliže jsou proti zbrojení všeobecně a zastávají určité názory na zbrojení a válčení, měli by to říci i té druhé straně!!Jenže soudruzi Zaorálek, Tamáš a spol. nejsou nestranní, ale právě naopak.

17.4.2007 0:22

Chjo, W.gner vojenským expertem...

Rusové snižují počet svých atomových ponorek už od 1991. V tom roce měli k dispozici 170 atomových ponorek, v současnosti jich mají k dispozici 50 z toho je 26 v operačním nasazení. Ruské námořnictvo předpokládá, že sníží počet ponorek na 20, 10 z nich má být strategických, 10 víceúčelových.

W.gner je se svou radarovou mánií směšný, vždyť přece tento radar není určen proti Rusům, ne? ;-)

17.4.2007 0:51

Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Zatímco podle vás je, což je ještě směšnější... Už vidím, jak pomáhá tenhle radar navigovat obranné rakety proti ruským střelám například z téhle ponorky;-P

17.4.2007 0:54

Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

To ovšem tvrdí pan W.gner, jinak by mi nebylo jasné jaký vztah má mezi sebou nová ruská ponorka a již zmiňovaný radar.

17.4.2007 1:33

Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Asi takový, že proti radaru se zvedají velké protesty, kdežto proti ponorce ne. Jistě, nezvedají se protesty ani proti americkým ponorkám, nicméně kdyby nový typ ponorky představily USA, vsadím poslední rubl, že by tu antiami vykřikovali cosi o nehorázném zbrojení, byl by to pro ně další důkaz nebezpečnosti USA...

17.4.2007 1:48

Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Nevšiml jsem si žádných protiamerických výkřiků, ačkoliv američané vypustili poslední útočnou ponorku USS Texas v září 2006.

http://www.military.com/features/0,15240,113158,00.html

17.4.2007 2:27

Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Jestli to nebude tím, že Američané jsou našimi spojenci. S Rusy, což možná nevíte, máme skušenosti tak trochu okupační...

17.4.2007 7:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

No jo, rusové nás budou okupovat svými ponorkami...8-o

17.4.2007 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Jestli jste ten článek nepochopil, tak si ho ještě jednou přečtěte. Není o tom, že nám budou ruské ponorky jezdit po Vltavě, ale že jejich arzenál dostřelí na jakékoli místo v Evropě. Rusové jsou známí pacifisté, okupace v 68. roce zřejmě žádná okupace nebyla, zřejmě se jednalo o pohou mírovou konferenci. Ten článek je o tom, že se polovička veřejnosti může potentočkovat, když u nás má spojenec vybudovat obranný radar, ale že zbrojí naši nespojenci či potencionální nepřátelé (tam nepočítám Rusko aby bylo jasno, byť s nimi své zkušenosti máme, ale hlavně islámské fundamentalisty), nad tím se nikdo nepozastavuje.

17.4.2007 12:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Obranný radar? Co je to za blábol? Radar je vždy jen radar. Nic víc, nic míň. Záleží s čím spolupracuje. A ten radar v čechách bych amíkům zakázal jenom proto, že nám zakázali distribuci obranných radarů do číny a jinam. Tady opravdu obranných, neboť systém Věra není přímo propojen s protiletadlovými raketami, nebo aspoň ne ten, co se měl prodávat.

17.4.2007 13:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Si dobře protiřečíte... Radar je vždy radar, obranný radar neznáte a najednou ten, co měl jít do číny, je jen obranný. Mimochodem nevidím jediný důvod, proč bychom měli vyzbrojovat činu...:-/

17.4.2007 13:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Zkuste třeba porovnat sovětskou okupaci Československa v roce 1968 s tou americkou okupací Iráku nyní.

Mimochodem, v roce 1968  Československo bylo okupováno Sovětským svazem. Tento stát již neexistuje. Rusko neokupovalo naše území nikdy. Ruská vojska v historii pouze několikrát pomohla zachraňovat rakouské mocnářství. Konec konců, i Napolenona porazila ruská vojska. 

17.4.2007 19:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chjo, W.gner vojenským expertem...

Opravdu nevím jak chcete srovnávat okupaci Československa Rusy v roce 1968 a odstranění diktátora typu Saddámu v Iráku Američany. Jistě dobře víte, že už ho jednou v roce 1991 museli pracně vyhánět z Kuvajtu, když jej jentak mírnyx týrnyx zabral. Byl to nevyzpytatelný diktátor, který vyhlazoval celé kurdské vesnice, jak se mu chtělo. Američané zřejmě dobře vědí, proč se do něj pustili. Nemám nic proti Rusům, ale na druhou stranu s nimi nejlepší zkušenosti nemáme, podobně jako Poláci (3 násobné dělení Polska, Finové (zábor Karélie) atd. Je to národ, který za posledních 300 let teritoriálně expandoval nejvíce, kdysi byl roztažen od Kuril až po Berlín. říkám, nechci jimi strašit, ale už tato historie vám může napovědět, odkud spíš může foukat vítr. Jinak, ani si nemyslím, že radar by byl skutečně namířen proti Rusům. Američané s nimi nikdy neválčili (kromě války studené), a Putin a Bush spolu vycházejí docela rozumně. I jím rozumím, že se prorti radaru vymezují -je to prostě velmoc.To však neznamená, že z nich musíme být předpos.aní.(častý argument proti radaru je, že tak na sebe akorát přitáhneme zlobu Ruska. Pokud toto skutečně hrozí, tak je to jen důkaz, že v Rusku není něco v pořádku). Až nás někdy budou Američané okupovat, tak vám dám za pravdu, ale to nehrozí. Srovnávate hrušky a jabka.  

17.4.2007 0:19

,

Nedá se reagovat na příspěvky které se tu dosud objevily. Jsou to nesmysly vyplývající z blbosti.

17.4.2007 3:03

Re: ,

A na příspěvky, které se tu dosud neobjevily, se nedá reagovat už vůbec. Ani kdyby vyplývaly z chytrosti. Co budeme dělat?

17.4.2007 6:30

Re: Re: ,

No, zeptáme se "chytrého horáka" na radu. Domýšlivý osel.

17.4.2007 0:19

Ale ti vyjmenovaní pánové

jsou přece stejná pátá kolona v režii dnešní vládnoucí mafie v Rusku, jako jejich předchůdci a posluhovači v osmdesátých letech pro KGB brežněvovského a andropovovského SSSR potažmo Ruska. Jak v Rusku , tak i zde nebyla kontinuita tohoto ksindlu přerušena. Mají prostě své úlohy a od této nové krve nelze nějakou úchylku od vytčených cílů očekávat. Leda na kágébácký rozkaz. 

17.4.2007 0:10

to jsem rad, ze americane vyvijeji jen

takove male bezvyznamne zakladnicky, nemaji arsenal schopny srovnat se zemi cely svet, nevyviji zadne nove zbrane a jedinym nebezpecim jsou ti strasni rusove s jednou ponorkou :-D

17.4.2007 0:16

a take jsem rad, ze

americane nemaji zakladny na celem svete, protoze je tam ma rusko, ktere take okupuje par zemi a chysta se zautocit na dalsi :-D