15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
17.4.2007 9:21

Oakmane, jestli ty jsi radil Havlovi, tak to svědčí o tom,

že jsi byl jeden z jeho možných řídících důstojníků.Strategií tohoto státu je bezpečí vlastních občanů,  ne nějakých podělaných amerických fašistů, kteří válčí po světě ze stejných důvodů jako Hitler.

17.4.2007 9:25

Re: Oakmane, jestli ty jsi radil Havlovi, tak to svědčí o tom,

Opravdu mu radil? Myslím Vaškovi Veškrnovi? To by hodně vysvětlovalo.

17.4.2007 9:21

Dálší "leninská lež"

spočívá v tom, že si tu český malomozek vytvořil absolutně lživou konstrukci tzv. beránkovství - když si umejeme ručičky, ničeho se nebudeme účastnit a budeme platit známky jako v SČSP, ono nám to členství v NATO projde!! On se Arab zastaví, řekne si, oni jsou to tyakoví malí hobítci, nebudeme je vraždit, oni se nebrání!! To je popravdu k popukání - naše historie nás učí, že největší porážky této země pošly z toho, že jsme si buď mysleli, že vše vyřešíme sami nebo jsme hloupě věřili v alianci, která nemohla fungovat jinde než v bujné fantazii Beneše a jeho francouzských protějšků. Tzv. Mnichovská zrada byla zrada Benešova, zrada politika, který věřil, že jeho Malá Dohoda není nic než cár papíru, protože Francie není schopna dostát závazkům, proto ani nechce a Británie nikdy ČSR zavázána ničím nebyla, tak jen nechtěla jít do války kvůli Benešovi a jeho Dohodám s Frantíky. Beneš očekával to, co obě země nebyly schopny poskytnout. To samé teď opakujeme tím, že se odvracíme od USA směrem k EU, která nikdy nebude schopna rozhodnutí, které by omezilo lenost jejich voličů. To je nám blízké, ale na nic. Dubčekova naivita byla k té Benešově komplementární - nevěřil, že soudruzi spolužáci jsou swynje.....

Víte, země, které nikdy nebyly dobyty (USA, Británie) mají trochu jinou mentalitu než národy, které neustále někomu nabízejí vlastní zadek k zábavě. Zdá se, že mnohým už zase chybí rázný krok ruského bagánu (dalo se s nimi náramně kšeftovat, soudruzi!!!;-P) Jen nezapomeňte, že když uslyšíte jeho krok, bude se zase rozebíhat k pěknému nákopu mezi vaše půlky. Tak zatňěte, ať vám neprotrhne anál!!:-D

17.4.2007 9:58

Re: Dálší "leninská lež"

"Víte, země, které nikdy nebyly dobyty (USA, Británie) mají trochu jinou mentalitu než národy, které neustále někomu nabízejí vlastní zadek k zábavě." Ano a proto je nutné zčerstva pokračovat v tradici a nabídnout zadek k zábavě američanům, ostatně naše holky už tam na export jdou tak co -přidaj se i chlapi.

17.4.2007 10:18

Re: Re: Dálší "leninská lež"

Američan nežádá tvého pozadí, nýbrž o  umístění radaru. Teď jde o to, být větším než českým partnerem - být tím, kdo drží slovo. Slovo jsme dali a i když se nemusíme ztotožňovat s Bushovou politikou, je dobré být tím, kdo nevyužívá tohoto dalšího zakopnutí americké zahraniční politiky k trapnému nafukování kuřecího hrudníčku jako Frantíci a Němci. Tohle pokrytectví mne opravdu baví - Francie a Německo by bez válečných a poválečných USD sotva dosáhly dnešní životní úrovně - jen zapomínají na pay back. U nás je nadto zvykem partají slovo nedržet a naopak se dopouštět těch nejhorších ústavních zvěrstev a zrad národních zájmů. Kromě komoušů, kteří to mají v politické "náplni práce", je to bohužel i politika celé levice a křesťanského středu - politika většiny "normálních lidí"

17.4.2007 11:00

Tolik blbých keců o držení slova bych vydržel, kdyby to nebylo od vás.Re: Re: Re: Dálší "leninská lež"

Já jsem žádné slovo nikomu nedal a ani těmto zastupitelům jsem nedovolil, aby za mne sjednávali pobyt jakýchkoli okupačních vojsk. Tak přestaňte žvanit, názor můžete mít jakýkoli ale nemluvte o slibu a slovu který jsme dali. Slovo  mých zastupitelů když lezli do zadku rusům jste taky jako já neakceptoval. Nežvaňte tedy blbě a neoblbujte. Pokrýtec jste vy a vám podobní. Dobře vás platí.? Tak táhněte tam kam vás srdce táhne. Pokud by vás tam nechtěli (o čemž samozřejmě nepochybuji) tak do ..(Y) modrý soudruhu.

17.4.2007 11:08

Re: Re: Re: Dálší "leninská lež"

Pokud považuješ Irák, tj. povraždění asi půl miliónu lidí a totální devastaci, která nakonec nepovede k ničemu dobrému ani pro američany natož pro Iráčany pouze za " další zakopnutí" tak jsi opravdu kovaný optimista. Slib nikomu nikdo nedal, protože ani nemohl - nedostal mandát ve volbách, své závazky vůči tomuto konkrétnímu spojenci plníme nad 100%, třeba účastí našich vojáků na těchto vojenských agresích, jejichž důvody jsou tak průhledné, že USA nevěří už ani malé děti - a tato účast rozhodně není v našem zájmu. Proto nehodlám těmto lidem svěřit do rukou život svůj, svých dětí a svého národa. Je absurdní chimérou představa, že by se bosové v Pentagonu ohlíželi na zájmy 10mil. nárůdku (který navíc nikdo v USA popř. v Anglii nepovažuje za sobě rovné) v případě, že by např. rozjeli dvoustranný konflikt s Rusy. A nikdo vám dnes vzhledem k agresivní politice Pentagonu, nemůže zaručit, že se něco takového nestane. Nechat si tu postavit systém, který ovlivňuje světovou jadernou rovnováhu by ve skutečnosti bylo vrcholným historickým nastavením pozadí českého národa další velmoci.

17.4.2007 11:33

Re: Re: Re: Re: Dálší "leninská lež"

A jeste Ondro. Prosim zjisti si KDO povrazdil ty lidi ( mimochodem tim pul milionem uz neoperuji ani AntiBushovci, je to uplny haus¨numero).

17.4.2007 10:33

Re: Re: Dálší "leninská lež"

MIly Ondro v nedavne debate o Cikanech tu zaznelo za jeky narod takovy Cikan. A ty jsi hezka ukazaka toho cikanskeho pristupu. Vstoupil jsi do aliance,ktera ti (predevsim diky vojenske moci USA) dava nikdy drive nepoznanou miru bezpeci. Samozrejme mas i ty nejake zavazky. Udrzovat svoji armadu bojeschopnou, vydavat urcite peniza na jeji budovani a vycvik. Jak tyto zavazky dodrzujes? Armada se uz 17 let potaci od reformy k reforme vydaje jsou cca na polovine toho k cemu jsi se zavazal. A jeste hazeis drzky na toho kdo to plati za tebe...

17.4.2007 13:05

Re: Re: Re: Dálší "leninská lež"

Hm to je pravda, ale my jsme preci mistri v tom vsechno vochcat a vozulit, cili to, ze NATO nas schovava je OK, ale nedejboze aby take chteli abychom jim ten destnik pomohli zastupovat. To zasejc prrrrrr

17.4.2007 10:29

Re: Dálší "leninská lež"

Ta na závěr zmíněná odlišná  mentalita by se projevila i tím,  že kdykoliv by jiný partner v NATO vyslovil přání zřídit na americkém nebo britském území základnu pod svým velením, obě země by se souhlasem neváhaly ani na okamžik?

17.4.2007 9:19

Ten článek, to je tedy dílko. A ten konec je nejlepší:

...zblblá veřejnost, užiteční idioti...

Má zkušenost je taková, že na lidi, co používají takové výrazy se tyto výrazy nejvíce hodí.

17.4.2007 9:24

Re: Ten článek, to je tedy dílko. A ten konec je nejlepší:

Že by, Wabi, neužitečný idiot?

17.4.2007 9:26

Re: Re: Ten článek, to je tedy dílko. A ten konec je nejlepší:

To je vtipné8-o! Maminka z tebe musí mít radost!!

17.4.2007 9:39

Re: Re: Re: Ten článek, to je tedy dílko. A ten konec je nejlepší:

BINGO! Já jsem své mamince stále působil jenom radost!

17.4.2007 9:13

Historiku, nic si ze své nevědomosti nedělejte,

jiní  "historikové" si před nedávnem odhlasovali, že právo studovat odtajněné dokumenty z dob Třetí Říše mají opět zaměstnanci Centra Šimona Wízntála, takže nic nového v multikulti pojetí dějin Německa.Jenom by mě třeba zajímalo, proč se v dobách strašlivého antisemitismu dostalo v Německu koupit jižní ovoce vyprodukované v židovských kibucech z Palestiny.

17.4.2007 9:18

Re: Historiku, nic si ze své nevědomosti nedělejte,

a znamena to podle vas neco? nebo to je jen recnicka otazka? moznaaa, mozna by to mohlo byt tim, ze v nemecku ono ovoce neroslo ... nebo ne? ostatne to, ze jim zide i jini otroci, jako treba podlide cesi, vyrabeli i jine produkty, jim take nevadilo. tak proc zrovna ovoce vas tak trapi?

17.4.2007 12:03

Nepotřebujeme tě, cizí citrone, německá rebarbora tě plně nahradí

to je nadpis jednoho článku z obobí kolem roku 1936. S tím jižním ovocem to na německém trhu nebylo nijak slavné, hitlerovaká marka byla totiž "podložena prací," stejně jako československá koruna za bolševika.

17.4.2007 9:12

Pane Wágnere, ty telenovely jsou bohužel na vyšší duševní úrovni než debaty našich politiků.

"...zatímco větší část naší zblblé veřejnosti dál sleduje telenovely"

A vaše písemné postřehy začínají působit stejným způsobem. Vždyť vy a vaši noshledi záměrně zakrýváte i fakt že ta "opozice" demonstrující v Rusku není národovecká ale komunistická. Že to ale dalo práci vyřadit snímky s Leninem a Stalinem co? Jenže to je pro vás takový maličký prolhaný detail, což Wágnere. Jděte se svým lhaním .... víte kam (Y)

17.4.2007 9:47

Re: Pane Wágnere, ty telenovely jsou bohužel na vyšší duševní úrovni než debaty našich politiků.

No, vidíš, geronte, teď jsi se i přes svou, pouze tebou avízovanou, genialitu, proflákl! Já bych si například netroufl porovnávat článek pana Wagnera s telenovelami a to z jednoho prostého důvodu. Článek jsem totiž četl, telenovelu jsem neviděl dosud ani jednu. Pokud si ty troufáš ono srovnání provést, nutně z toho vyplývá, že patříš do té panem Wagnerem zmiňované "větší části naší zblblé veřejnosti".

Ale, konec konců, to není pro nikoho zde na Psu žádné tajemství!

17.4.2007 10:04

jiříku

No, vidíš, jirko s., teď jsi se i přes svou, pouze tebou avízovanou, genialitu, proflákl! Geront by si například netroufl porovnávat bolševickou lůzu demonstrujíci v Rusku s bojovníky za demokracii. Pokud si ty troufáš ono srovnání provést, nutně z toho vyplývá, že patříš do té panem Wagnerem zmiňované "větší části naší zblblé veřejnosti".

Ale, konec konců, to není pro nikoho zde na Psu žádné tajemství!

17.4.2007 11:01

Re: jiříku

1. Nejsem sice potěšen, že jsi mne zařadil mezi své zdroje (tedy Haló noviny, Právo, Blesk či Aha), ale budiž. Musíš přece vystavit na odiv svou jedinou přednost, a to že jsi se nějakou podivnou shodou okolností naučil číst. Se psaním už je to evidentně horší, protože pouze opisuješ známá písmenka ze svých zdrojů.

2. I když vím, že je to při tvých schopnostech pochopit čtené zbytečné, učiním pokus! Zajímalo by mne ve kterém zdroji jsi vyčetl, že v Rusku nyní demonstruje a protestuje bolševická lůza. Ruská bolševická lůza totiž nemá absolutně žádný důvod protestovat, neboť  sedí v Kremlu a v dumě.Že gerontosaurus je postižený ze své přirozenosti stihomamem, to nebudu snad ani rozvádět. Já osobně jsem na moskevských ulicích viděl slušné lidi, projevující pouze slovně svou nespokojenost s kágébáckou bolševickou svi/n/í Putinem, za což si vysloužili totéž, co studenti u nás 17. listopadu 1989. Mlácení a zatýkání. Musím jenom s povděkem kvitovat nárůst počtu těchto lidí, ochotných se přímo v Rusku nechat zbít při protestech proti zhovadilosti jejich vlastních komunistických zrůd. V srpnu 1968 jich bylo pouze sedm !!!

17.4.2007 11:12

Re: Re: jiříku

Já tedy viděl na záběrech vlajku SSSR se srpem a kladivem. Rozhodně to byla rozmanitá společnost, určitě v ní byli i liberálové. Kasparov proslul výroky že Karpov je nacionální komunista.... Jeho rozpory s FIDE jsou známy, je to rebel. Putin je tak "napůl" diktátor, je ale otázka jestli ti kdo tlačí na revoluci nechtějí komunismus.

17.4.2007 11:28

Re: Re: Re: jiříku

Děkuji za upozornění, dnes se budu dívat pozorněji (pokud nám to ovšem naše televize umožní), ale já jsem tam viděl hlavně vlajky sice rudé, ale s bílým terčem uprostřed a v tom terči černý verkcajk. Domníváte se, Zdeňku, že to byly vlajky CCCP?

Mimochodem, Kasparov s Karpovem na sebe z důvodů rivality nakydali navzájem spoustu hnoje, to bych zas nebral až za tak určující pro jejich politickou orientaci. Každopádně je povzbuzující, když se to v Rusku navzájem mele! Nemají alespoň čas na zhovadilé nápady ve vztahu k zahraničí. To už říkal můj děda: "Perou-li se dva komunisti, nekoukej na vstupné!"

17.4.2007 11:18

Aha Jiříku

tys tam na těch demonstracích osobně byl? Tak to jsem nevěděl. Já myslel, že to máš okoukané z našich médiií, která jsou "nezávislá" a informují "pravdivě".

17.4.2007 11:38

Re: Aha Jiříku

Roztomilé, když ještě v dnešní době předpokládáš, že při přepnutí na druhý program tam stojí policajt s pendrekem a otázkou: Vy nemáte první program?

Prohlašuješ-li, že jsi "myslel", je to z tvé strany velmi odvážné tvrzení, ale budiž! Signifikantní pro určení tvého IQ je též tvůj předpoklad, že jsem odkázán pouze na česká média jako ty. Ty jsi totiž ve své jednoduchosti ani nedovedeš představit, že existují lidé se znalostí jiných řečí a tudíž schopnosti shlédnout a porozumět to, co třeba nabízí ARD či ZDF. No, ale to už je jenom a pouze tvůj problém, který já nehodlám řešit!

17.4.2007 13:16

a jejda

jiříček umí koukat i na jiné kanály a myslí si, že jsou objektivnější. ;-D;-D;-D;-D;-D;-D 

17.4.2007 13:28

Re: a jejda

No, pak už jenom, magor zůstane magorem i kdyby mu fotra věšeli. S pánem Bohem!

17.4.2007 9:08

Bravo

Jakoby mi z duše mluvil pan Wagner. Škoda, že takto jasně a celkem stručně nelze nebo prostě nejsou popisovány i jiné kauzy. Doufám, že se toho chytne madam Drtinová a udělá nějaké představení na ĆT 2. Moc by pomohlo, kdyby se takto stručně umělo vyjádřit co nejvíce komentátorů. Dnešní politika mi připadá následovně: Dítě se učí počítat. Máma říká 1+1=2, táta zase, že 1+1=4. A teď se začínají hádat. Maminky počet je populistický, tatínek lže ..... Ale dítě neví, kde je pravda a trpí. Naštěstí nejsme všichni jako děti, ale ti, co nemohou číst na internetu a musí se spolehnout pouze na média tištěná, resp. TV, ti mají smůlu. Mohou se cítit mizerně, protože neví, které verzi věřit. A tak si zvolí tu, která je vyslovena člověkem, který umí lépe přesvědčit a která je pro mě výhodnější, jednodušší a bulvární.

17.4.2007 9:06

Pavlovovi psi

slintají na žárovku, místní bolševici, když se ukáže vlajka USA, začnou štěkat své 40 let vtloukané pravdy o zlých židech, co jedí malé děti a hadry na nádobí!!

Této zemi pomůže jen to, co jsme s Žáčkem navrhovali Havlovi a spol. před 17 lety - žádný bolševik ve veřejné správě, žádný bolševik v resortech řízených vládou, žádný bolševik ve veřejných zakázkách, žádný bolševik v médiích..... místo toho Vena vymyslel Hutku a dál to znáte sami.

Tady se hodně mluví o tom, co chtějí američtí náckové, co chce Putin, ale nemluví se tu o tom, co je strategicky důležité. Jaký je vůbec bezpečnostní záměr této země?? Pohledem na glosáře si tím nejsem jist. Jen jsem si čím dál jistější, že ti, kteří tu dnes mají plná ústa samostatnosti a svobody, tu ještě před pár lety horovali pro diktaturu proletariátu a socialistický internacionalismus. Ještě čekám trochu té "slovanské vzájemnosti" a jsme doma. Pkud pohlédneme do historie je naše členství v EU a NATO nejen obranou proti Rusovi - jeho pokusy o ovládnutí slovanského prostoru jsou "jen" 200 let staré!!, ale hlavně proti Německu, protože věřit našim sousedům, že po 1500 letech válek a pokusů o totéž jako Rus, se náhle nyní stanou těmi nejlepšími sousedy. Pokud někdo namítne, že od války "jsou hodní", tak jen podotýkám, že v těch 1500 letech bylo mnoho mírových "chvil", které trvaly i déle než 60 let...

Pánové a dámy, státy se mají soudit za to ,jak zacházejí s vlastními občany. Při pohledu na průměrného Rusa a Američana je jasné, že ani jeden nežije zdravě, ale ten druhý vypadá nemocen přebytkem, zatímco ten první je jako vždy živen nenávistí, hladem a kořalkou. To, jak oba zacházejí s Arabem je irelevantní.  Ona ta otázka "K čemu potřebují Američané radar v ČR, když u není potenciální útočník?" se dá obrátit: "K čemu potřebuje Putin jaderné ponorky s doletem raket 8 tis. km v Severním oceánu, když mu EU leze do zadku a USA jsou s ním v proti arabsko - čečenské koalici?"