23.9.2020 | Svátek má Berta


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Historik 17.4.2007 8:51

Vždyť stoupenci základný celou dobu netvrdí nic jiného, Rusko

nemůže vážně ohrozit ani deset takových základen. Proto se naskýtá otázka, proč ta základna Rusům tolik vadí.

John 17.4.2007 8:56

Re: Censor W/a/g/n/e/r zase zplodil účelovou kravinu.

Ale, ale, vždyť řady zástupců antiami si můžou pracky na klávesnici umlátit jak datlují to ohrožení milované Rusi.

pulec 17.4.2007 8:14

s těmito souvislostmi přece začali odpůrci radaru a sami rusové

jejich logika byla : amíci postaví radar a rusové roztočí nové kolo zbrojení

nová ponorka ukazuje, že ruské zbrojení na potencionálním radaru a ničem jiném nezávisí

Sk/epti/cus M/a/ximus 17.4.2007 8:29

pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

zatímco v USA se vesele bude neomezeně zbrojit a jednostranně odstupovat od smluv či je klidně porušovat?

Logika je pořád stejná. Američané roztáčí další a další kola zbrojení, protože zrovna u nich vládne zbrojní lobby a těmto "lidem" se to sakramentsky vyplácí.

pulec 17.4.2007 8:34

Re: pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

jestli si je nachají zreznout nebo ne neřeším, ale ať rusové neargumentují, že musí začít zbrojit kvůli jednomu radaru a deseti antiraketám, které jak sami tvrdí jim nemůžou v útoku stejně zabránit

gerontusinza 17.4.2007 9:04

Tam jde o něco jiného. Re: Re: pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

Těch deset raket bude velmi důležitých, až se USA pokusí plošně zaútočit a tyto rakety mají za úkol ničit zbytková spektra útočných raket protivníka. A proto budou tyto radary jedny z nejzranitelnějších a nejvíce sledovány. Umožňují totiž relativně beztrestný útok USA. A o tom to je. Mluvit o obraném radaru a raketách? K smíchu, jako vždy. Žádná raketa není mírotvorce. To je jen oohýdka pro fanatické blby:-/

John 17.4.2007 9:09

Re: Tam jde o něco jiného. Re: Re: pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

Jasně, amíci jsou národ tupců a chtějí dobrovolně spáchat světové harakiri. Jen mě napadá proč ten útok neprovedli již začátkem 50. let kdy Rus jaderné zbraně ještě neměl.

pulec 17.4.2007 10:12

Re: Tam jde o něco jiného. Re: Re: pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

Pokud vím, tak teorie tohoto napadení vypadá takto : jedna strana vypustí útočné jaderné balistické rakety, než ty dopadnou (za cca 30 - 40 minut), tak rakety druhé strany budou také odpáleny - opustí raketová sila. Nevidím tady ty 3. až 4. "zbytkové" hlavice, proti kterým by mohlo 10 antiraket účinně zasáhnout. Navíc jsou balistické rakety i na ponorkách, které po dobu útoku budou "ukryty" a začnou operovat až několik hodin po první vlně raket. 

gerontusinza-nenáhodně 17.4.2007 10:50

Omyl, to jen vy předpokládáte že napadená strana bude reagovat okamžitým protiůtokem.Re: Re: Tam jde o něco jiného. Re: Re: pulče, takže Vy se domníváte, že Rusové nechají zreznout a rozpadnout své zbraně

Pouze sebevrah tak reaguje, neuznává omyl.. Ti ostatní budou tak dlouho nevěřícně čumět a "vyhodnocovat" že k odpálení ve velké většině nedojde. A ponorky se sledují takovým způsobem, že všichni vědí kde je hledat. I dnes platí, kdo zaútočí dostatečně razantně, vyhraje. Zvláště když nebude brát zřetel na vlastní ztráty. Právě proto je isĺám tak nebezpečný........ A nemluvte o deseti antiraketách,  ten radar jich může navádět podstatně víc. Jen blbci věří tomu co je jim předkládáno a nedomýšlí. To víte, kde nic není ani čert nevezme.............

pulec 17.4.2007 12:47

Re: Omyl, to jen vy předpokládáte že napadená strana bude reagovat okamžitým protiůtokem

Pochybuji, že hrozí "neveřícné čumění a vyhodnocování" , řekl bych, že mají nacvičené stovky variant napadení, které když nastanou, tak se stritkně jede podle daného postupu (včetně potvrzní prezidenta). Navíc předpokládám, že mají z řídího střediska možnost vystřelenou raketu zničit, což jim dává k dobru dalších cca 15 - 20 minut na potvrzení, že se nejednalo o omyl.

Historik 17.4.2007 12:07

Beztrestný útok na USA????

Co těch 6 ponorek třídy Akula, jejichž rakety (celkem 120, každá s deseti hlavicemi) těch 10 antiraket v Polsku zaručeně nezastaví už proto, že budou vystřeleny z nejrůznějších míst světových oceánů, což dostřel jejich raket umožňuje. 

Proti Rusku jsou ty antirakety bezvýznamné.

Historik 17.4.2007 8:58

Mimochodem, jaksi nikdo si nevšímá, že mohutně zbrojí třeba Čína,

proč to u té Číny nevadí, u Ruska to nevadí a u USA to vadí???

Nikdo po Rusech nechce, aby svůj arsenál nechali zrezivět, ale ať nevyhrožují nám kvůli jednomu radaru.

Američané udělali tu pitomost, že po WW1 téměř rozpustili pozemní armádu a také po WW2 odzbrojili příiš mnoho a příliš brzy, je jen dobře, že tuto chybu neopakují.

jirka.s. 17.4.2007 9:20

Re: Američané roztáčí další a další kola zbrojení !!!!

Kdybych nevěděl, že ti je, grandseptiku, jenom těch 36 let, byl bych určitě přesvědčen, že za tím tvým debilním nickem se neskrývá nikdo menší než sám velký soudruh Kojzar!

Někdo se mne zde na Psu snažil přesvědčit, že komouši vychcípají sami od sebe. Ještě tomu skutečně věříte? Jen počkejte za pár dní na Letné, co tam bude grandseptiků a pionýrů!

Cruton 17.4.2007 8:05

Proč občané ČR neprotestují?

Zmiňovaná ponorka "Jurij Dolgorukij" má 12 střel po 6 jaderných hlavicích, tj. může zasáhnout 72 cílů. Skutečně tedy může z mapy vymazat všechna hlavní evropská velkoměsta. Autor však cudně zamlčuje skutečnost, že americká ponorka třídy Ohio má 24 střel po 6 hlavicích, tzn. že americká ponorka může zlikvidovat dvojnásobek cílů než "Jurij Dolgorukij". USA mají 14 kusů ponorek třídy Ohio, takže celkově mohou zasáhnout 14x24x6 = 2016 cílů. Současná ruská flotila ruských strategických ponorek může zasáhnout 672 cílů, tj. 3-krát méně. Rusové spuštěním své nové ponorky tedy pouze vyrovnávají převahu USA. Uvedená skutečnost, spolu s tím, že se Rusové nesnaží svoji novou ponorku umístit do Lipenské přehradní nádrže, je pane autore ten důvod, proč občané ČR proti spuštění ruské ponorky neprotestují.

Historik 17.4.2007 9:03

Re: Proč občané ČR neprotestují?

Rusové mají 6 ponorek třídy Akula (Tajfun), které nesou 20 raket, každou s deseti hlavicemi. Nová ponorka nese dokonce mezikontinentální rakety, původně umisťované pouze na pozemních základnách.

www racek 17.4.2007 10:11

Re: Re: Proč občané ČR neprotestují?

rusové mají ve službě poslední dvě ponorky Tajfun, vyřazeny budou do roku 2010 - 12. Titan z plášťů zbylých je už nekolik let na světovém trhu.

Cruton 17.4.2007 19:11

Re: Re: Proč občané ČR neprotestují?

Uvádíte nepřesné informace. Z 6 vyrobených ponorek třídy Akula je 1 sešrotována, 2 čekají na sešrotování, 2 jsou mimo službu (v rezervě) a poslední funguje jako nosič pro testování nových střel Bulava. Žádná z nich tedy není v operačním nasazení a žádná tedy nenese Vámi uváděných 20 raket po 6 hlavicích.

Ruské strategické střely jsou umístěny na 6 ponorkách třídy Delta III a na 6 ponorkách třídy Delta IV. Každá z nich má 16 střel se 3 (u Delta III) nebo 4 hlavicemi (u Delta IV). To je dohromady mnou uváděných 672 hlavic. Třída Delta III bude postupně nahrazována ve článku zmiňovanou novou třídou ponorek Borej.

John 17.4.2007 9:04

Re: Proč občané ČR neprotestují?

Jestli to nebude tím, že ponorky třídy Ohio jsou ve službě již min 20 let. A amíci kupodivu žádnou novou raketonosnou ponorku nepostavili. Kdopak tedy tzv. rozpoutává kolo zbrojení.

čtenář zdrojů 17.4.2007 9:23

Johne

poslední takovou ponorku Američané spustili loni na podzim.

John 17.4.2007 10:07

Re: Johne

Jó a která. Poslední byla USS Louisiana (SSBN-743) spuštěná na vodu 27.7.1996, do stavu uvedena 6.9.1997.

Tímto omlouvám posledních 20 let a opravuji na 10.

Cruton 17.4.2007 19:24

Re: Re: Proč občané ČR neprotestují?

Správně jste se opravil - poslední ponorka třídy Ohio (Luisiana) byla spuštěna v roce 1996.

Rusové však mají 6 ponorek třídy Delta III ze 70. až 80. let, tzn. mají ponorky, které jsou ve službě 20 až 30 let. Těmto ponorkám končí životnost a tak je Rusové prostě musí nahradit. O žádné nové kolo zbrojení se z jejich strany nejedná.

čtenář zdrojů 17.4.2007 7:53

Dementní autor článku

dementní autor článku se díví, že Zaorálek a starosta Trokavce ponorku nekomentovali. Holt dement je dement a dívit se může. Tak za prvé, ponorku nekomentoval ani premiér "jednička" Topolánkek či sestra Parkanová (odbornice na obranu). Za druhé, americká radarová základna má monitorovat Írán a KLDR a nikoli Rusko (aspoň je nám to po celou dobu tvrzeno). Za třetí, podobné ponorky mají i Američané a Zaorálek, Topolánek či Parkánová to také nekomentují.

Žulový Aston 17.4.2007 7:56

Re: Dementní autor článku

Děkuju za vaše perfektní vyjádření.

arogant 17.4.2007 9:21

Re: Nikoliv nedementní autor článku, ale autor reakce na tento článek nepochopil.

Ale ti pánové Zaoralek, Tamáš a spol. jsou přece proti z principu proti zbrojení. Takže by každou takovou význačnou událost, jako je ponorka s jadernými raketami, ohrožující jaderným vyvražděním kdekoliv na zeměkouli, měli komentovat. Oni jsou ovšem zásadoví jen podle kágebáckého mustru. Takže z toho vyplývá, že článek poukazuje správným směrem a v tom je jeho jádro. Někdo to ovšem nechápe a druhým jen uboze nadává. 

čtenář zdrojů 17.4.2007 9:26

Arogante

loni na podzim Američané vypustili podobnou ponorku. Zaorálek to také nekomentoval. Bylo to asi tím, že ta Americká ponorka nebyla vypuštěna do Lipna nebo Orlíku. S tou ruskou je to podobné.

Žulový Aston 17.4.2007 7:38

Ta ponorková základna bude u Trokavce?

Radar je tedy opravdu namířen proti Rusku?

článek je napsán způsobem, že venezuelská telenovela je literární dílo...

čtenář 17.4.2007 7:42

Re: Ta ponorková základna bude u Trokavce?

Máte pravdu, ten článek je slabší.

jirka.s. 17.4.2007 9:56

Re: Ta ponorková základna bude u Trokavce?

Ano, bude u Trokavce! Pan starosta pak zase bude moci "nakupovat" benzín za dvě kačky!

zloch 17.4.2007 7:03

Zaorálek

v čele iniciativy NE RUSKÝM PONORKÁM (která pochopitelně nevznikne) rozhodně pochodovat nebude! O to víc bude slinit proti americkým aniraketám. Zaorálek je obětí marxistického vymývání hlav.

?? 17.4.2007 7:22

Re: Zaorálek

Nedělejte z něho oběť; je to obyčejný  blbec !!