16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pbla4024 29.5.2008 13:43

Re: Re: Kvantová teorie dává pro dostatečně velká měřítka stejné predikce

Oba požadované důkazy jsem dodal. To že vám intelekt/vzdělání neumožňuje tyto pochopit není moje vina.

Protože pokud dokážete s použitím vlastního mozku pochopit souvislost solitonů a citovaného experimentu, ukážete určité chápání fyziky a schopnost samotatného myšlení.

Protože zmíněný "základ" experimentálně vyvrací vaše blábolení o skrytých parametrech. Ovšem čekat od vás víc ne Ctrl-C Ctrl-V je marné.

ZEPHIR 1.6.2008 1:24

Re: Jinými slovy nedokážete pochopit jednoduchý popis..

Jednoduše nedokážete přeložit jedinou větu:

 "This photo shows the droplet bouncing through one slit, while its trajectory is deflected by the interference of the reflected waves from two slits."

Jak ji chcete pochopit, když ji ani nepřeložíte?

pbla4024 29.5.2008 10:08

Re: Re: Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

Otázka na dosažené fyzikální vzdělání je v diskuzi o fyzice irelevantní?

Slepé střevo si také necháte vyjmout někým, kdo nestudoval medicínu?

Ps.: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony. Schválně, jestli dokážete zjistit, proč je to dokonale relevantní doporučení.

ZEPHIR 28.5.2008 15:49

Re: je záležitost kvaziklasických aproximací z doby před formulací kvantové mechaniky

Pokud se domníváte, že současné aproximace kvantové mechaniky dávají výsledek zásadně jiný, nikdo vám nebrání jej zde prezentovat. Do té doby platí to, co jsem uvedl a vy nemáte svoje tvrzení čím dokázat.

Pokud slyšíte nějaký smích, je to velmi častý symtom řady psychických poruch.

ZEPHIR 29.5.2008 11:28

Re: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony.

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

ZEPHIR 28.5.2008 14:12

Re: Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného

To je jen tvrzení bez argumentu.

Netvrdil jste snad, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie"? Pro olejovou kapku o hmotnosti řádově 1 mg vychází při rychlosti pohybu řádově 1 mm/sec (moment 1E-9 Nm) vlnová délka 6.6E-34 / 1E-9 =6.6E-25 m. Taková částice tedy vůbec nemůže viditelně interferovat se štěrbinou o šířce řádově 1 mm a kvantová teorie pro tento případ žádné okem viditelné chování vlnové chování nepředpovídá.

pbla4024 29.5.2008 7:22

Re: Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

ZEPHIR 28.5.2008 17:13

Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

Proč se jako idiot ptáte na věci, do kterých vám nic není?

ZEPHIR 29.5.2008 9:59

Re: Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

Další zcela zbytečná, invektivní otázka.

pbla4024 28.5.2008 14:01

Re: Re: Výsledky chování klasických systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie

Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného.

Vy radu zjevně potřebujete, protože vaše intelektuální výkony jsou katastrofa. Ale na matfyz zjevně nemáte. Co zkusit pajdák nebo ekonomku? Njlépe některý z oboru nevyžadujících výpočty.

pbla4024 28.5.2008 15:07

Re: Re: Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného.

Proč pořád blábolíte o 26 řádech? To, co zde počítáte kolem dokola (ale násobení jste už zvládnul), je záležitost kvaziklasických aproximací z doby před formulací kvantové mechaniky. Ale to by vám řekli asi tak ve třetím semestru. Buď se doučte základy fyziky a zveřejněte diplom (magistr by stačil, netrvám na doktorátu), nebo se nedivte, že se vám všichni smějou.

pbla4024 28.5.2008 16:34

Re: Re: Vaše blábolení nemá s citovaným experimentem nic společného

Tvrzení predikce kvantové teorie se od výsledku experimentu liší o 26 řádů je nesmyslné. Pokud tvrdíte opak, prověďte ab initio výpočet pro zmíněný experiment, ovšem s násobením tam nevystačíte. Směšujete kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií. To je ovšem naprostá neznalost učiva třetího semestru fyziky MFF UK. Které jste ovšem neabsolvoval, což vás z diskuze o fyzice diskvalifikuje. Jenom pro zajímavost, jakého vzdělání se vám povedlo dosáhnout?

ZEPHIR 28.5.2008 14:40

Re: Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného.

Obsah odkazu umožňuje na základě kvantové teorie odhadnout výsledky experimentu, o kterých jste uvedl, že ".. jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie". Bohužel tyto výsledky se liší od předpovědi kvantové teorie o zhruba 26 řádů. Máte pro své tvrzení nějaké jiné vysvětlení, nebo zdůvodnění?

Vaše přiblblé otázky tento rozpor nevysvětlují, nemají dokonce nic společného ani s přemětem diskuse.

ZEPHIR 28.5.2008 16:26

Re: Vaše blábolení nemá s citovaným experimentem nic společného

To by mohl říct každý v případě jakékoliv námitky...;-) Stále vám chybí vám jakékoliv argumenty.

Tvrdil jste, že "výsledky experimentu který jsem citoval jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie"  a já vám ukazuji, že predikce kvantové teorie se od výsledku experimentu liší o 26 řádů.

Můžete dokázat svoje tvrzení nějak dokázat?

pbla4024 28.5.2008 11:42

Re: Re: Citovaný experiment kvantovou mechaniku nevyvrací.

1) Výsledky chování klasikých systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie, tedy pravdu mám já.

2) Představa, že stochastičnost kvantovky je důsledek neúplné znalosti systému byla experimentálně vyvrácena. Za domácí úkol si zjistěte, kdo k tomuto experimentu položil teoretické základy.

A neblábolte o věcech kterým nerozumíte, jmenovitě o fyzice a ekonomii. V obou případech jde o stejnou katastrofu.

ZEPHIR 28.5.2008 12:28

Re: Výsledky chování klasických systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie

Pro mnou citovaný experiment kvantová teorie předpovídá difrakční vlnu o 26 řádů kratší vlnovou délkou, to mi nepřipadá jako veliký soulad.

Představa, že stochastičnost kvantovky je důsledek neúplné znalosti systému byla experimentálně vyvrácena. 

A teď ji máte pro změnu experimentálně potvrzenou...;-) A neraďte cizím lidem, co maji dělat, na to jste moc malý pivo.

pbla4024 28.5.2008 14:23

Re: Re: Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného

Kopírovat sem pořád kolem dokola českou wikipedii je vše co zvládnete? Obsah odkazu také nemá s experimentem nic společného. Kdy už se konečně doučíte fyziku alespoň na úrovni prvního semestru?

ZEPHIR 28.5.2008 10:20

Re: Citovaný experiment kvantovou mechaniku nevyvrací.

Zaprvé jsem nikdy netrvdil, že mnou citovaný experiment kvantovou mechaniku vyvrací. Budu vám to opakovat, tolikrát, kolikrát to budete demagogicky uvádět jako pokus o namítání mých tvrzení. Naopak vy jste tvrdil, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie", což je nesmysl. Citovaný experiment je pouze mechanickou analogií kvantové teorie.

Moje představa není naivní, vychází totiž právě z toho citovaného experimentu. Pokud lze kvantovou teorii kvantitativně modelovat mechanickou analogií, tedy systémem, který lze kompletně parametricky popsat, pak v kvantové mechanice není místo pro teorii se skrytými parametry.

pbla4024 28.5.2008 16:08

Re: Re: je záležitost kvaziklasických aproximací z doby před formulací kvantové mechaniky

Tak znovu. Vaše blábolení nemá s citovaným experimentem nic společného. Citovaný experiment tedy nic z vašich blábolů nedokazuje. Ovšem to byste při elementární znalosti fyziky věděl. Ovšem fyziku jste nikdy absolvovat nedokázal, pokud se nemýlím.  Netrapte se tím, fyzika sice vyžaduje značně abstraktní uvažování, ale to že jím nevládnete ještě neznamená, že jste špatný člověk. Určitě se najde obor, kde vystačíte se žvaněním a násobením.

pbla4024 26.5.2008 12:51

Re: Re: tento experiment kvantovou mechaniku potvrzuje

Špatně. V odkazu jde o kvantový experiment na makroskopické škále. Když kopírujete věci, kterým nerozumíte, mají vás ostatní oprávněně za blba.

pbla4024 26.5.2008 13:41

Re: Re: V odkazu jde o kvantový experiment na makroskopické škále

Klíčové je zde slovo "scale". Schrodingerova rovnice platí i pro makroskopické objekty. Nejedná se o žádnou de Broglieho vlnu, jedná se o interferenční obrazec. Experiment ukazuje, že kvantové chování vykazují i makroskopické objekty. Můžete se prosím přestat chovat jako idiot?

pbla4024 28.5.2008 8:39

Re: Re: Vy už si ani nepamatujete

Tak znovu.

1) Vaše naivní představa o teorii se skrytými parametry byla experimentálně vyvrácena.

2) Citovaný experiment kvantovou mechaniku nevyvrací.

ZEPHIR 25.5.2008 10:53

Re: pouze kopírovat text, nikoliv už vyjádřit obsah kopírovaného vlastními slovy

Když je ta definice přesná, proč bych ji měl opisovat? Uveďte vlastní definici přinicipu neurčitosti a doložte ji linkem na webu.

Že tyto definice nejsou ekvivalentní jsem již dokázal nedokázal. Vy jste vlastně od začátku nedokázal vůbec nic. Žádný link podporující vaše tvrzení, vlastně nic.

Dokázal jste např., že veličiny s nekomutujícími operátory nejsou současně kanonicky sdružené, když to tvrdíte? Nalinkujte rigorózní důkaz.

pbla4024 25.5.2008 10:58

Re: Re: pouze kopírovat text, nikoliv už vyjádřit obsah kopírovaného vlastními slovy

Vy neumíte nic jiného než kopírovat text, jehož smysl vám uniká, nalezený pouze na základě několika klíčových slov. Rigorózní důkaz jsem zde již na několika řádcích provedl. Dodal jsem link z webu i odkaz na standardní učebnici. Ovšem celá diskuze k relaci neurčitosti je pouze ilustrací vaší neznalosti matematiky a fyziky. Mohu si vybrat téměř libovolné fyzikální téma a celý postup zopakovat.

ZEPHIR 26.5.2008 16:16

Re: Vy už si ani nepamatujete

To že něco mohu říci neznamená, že to říkám, ale že to uvádím jako důkaz sporem.

Stále trváte na tom, že mnou citovaný experiment vyplývá z kvantové teorie?

pbla4024 26.5.2008 15:52

Re: Re: tvrdí, že tento pokus kvantovou mechaniku vyvrací

Vy už si ani nepamatujete, co jste blábolil posledně.

Re: Vaše "teorie" je tedy experimentálně vyvrácena.:

Autor: ZEPHIR IP: 85.160.27.xxx Datum: 25.05.2008 15:09

To bych stejně tak mohl říci, že vyvrácená je kvantová teorie, protože princip neurčitosti lze experimentálně demonstrovat i na mechanických systémech, jejichž kompletní popis je znám.

ZEPHIR 26.5.2008 15:48

Re: tvrdí, že tento pokus kvantovou mechaniku vyvrací

Zaprvé jsem nikdy netrvdil, že ten pokus kvantovou mechaniku vyvrací.

Za druhé článek nikde explicitně neuvádí, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie, ani to tvrdit nemůže, jelikož kvantová mechanika předpovídá pro experimentu výsledek odlišný zhruba o 26 řádů. Pokud mi nevěříte, zkuste si odhadnout velikost difrakčního obrazce sám.

Pokud vám to nevadí, nejste pro diskusi podobného experimentu vůbec kvalifikován. Na rozdíl od Vás Vám však nebudu doporučovat, abyste se vrátil do školy, protože by to bylo zjevně plýtvání Vaším časem a penězmi daňových poplatníků.

pbla4024 26.5.2008 15:35

Re: Re: Experiment ukazuje, že kvantové chování vykazují i makroskopické objekty

1) Navrhněte vhodnější výraz pro osobu, která sem bez jakékoli souvislosti zkopíruje odkaz na pokus potvrzující kvantovou mechaniku a tvrdí, že tento pokus kvantovou mechaniku vyvrací?

2) Výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie, což je v článku explicitně zmíněno.

Ps.: Vy. Ne. Jsem

ZEPHIR 26.5.2008 12:13

Re: tento experiment kvantovou mechaniku potvrzuje

Tento experiment je makroskopický experiment klasické fyziky: s kvantovou mechanikou má společný právě jen ten mechanický základ. V kvantové mechanice např. sotva uvidíte deBroglieho vlnu nebo částici pouhým okem.

ZEPHIR 26.5.2008 13:28

Re: V odkazu jde o kvantový experiment na makroskopické škále

Nejde, protože se neřídí principem neurčitosti kvantové mechaniky. Olejová kapka s průměrem 1 mm sotva bude mít deBroglieho vlnu viditelnou pouhým okem. Je to mechanická analogie kvantového experimentu a demonstruje tak názorně, že kvantově mechanické chování vyplývá z geometrie klasického systému, není to nějaké zázračné chování, neslučitelné s Newtonovou mechanikou a dokazuje tak, že éterová teorie je kvantově-mechanické chování schopna modelovat.

The interest of our result comes from the fact that we observe single particle diffraction and interference with a classical system,” Couder told PhysOrg.com. “This phenomenon was thought to be reserved to the quantum scale.”

Když komentujete věci, kterým nerozumíte, jen potvrzujete svůj oficiální status.