25.4.2024 | Svátek má Marek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZEPHIR 14.5.2008 0:23

Re: čp je prostě nehmota ve své obecné podobě

čp je prostě nehmota ve své obecné podobě ...časoprostor je nehmotný pouze ve tvaru-stavu ...před Třeskem....

Tak vidíte, stačí moje jediná otázka a "obecná podoba" se náhle změní pouze ve stav výjimečný, dokonce v současné podobě neexistující. To je Befemelovština.

ZEPHIR 13.5.2008 23:15

Re: teorie bezéterové je časoprostor prostředí, sloužící k vedení energie

Energie se hmotou šíří ve vlnách. Časoprostorem se energie taky šíří ve vlnách, proto je hmotný.

,,,vysvětlím to lehko, ale těžko se to mě-laikovi dokazuje bez matematiky,,, To je právě ten problém. Když někomu něco vysvětlíte, je nutné aby ten druhý dokázal vaše vysvětlení vysvětlit sám zase někomu jinému. Pokud to nesvede, pak jste sice možná problém vysvětloval, ale nevysvětlil.

Albert Einstein: Věci skutečně nerozumíte, pokud ji nedokážete vysvětlit i své babičce.

..vysvětlím to tak, že z nějakého důvodu existuje..  Pokud připustím, že z nějakého důvodu je něco možné, pak tím vysvětlím, co budu chtít. Lidi přece dobře vědí, že vysvětlení je ucelený sled logických kroků, kde nikde není žádná mezera.Tímhle stylem "vysvětlování" se zesměšňujete před ostatními lidmi a pak se divíte, že se vám "posmívaji" a "urážejí vás". Když ale někdo tropí na veřejnosti hlouposti, je jen přirozené, že se mu za to lidi budou smát.  

Sice tvrdíte, že vesmír se sestává jen z času a dálky, ale stále do své hypotézy přibíráte další předpoklady - tu vlnobalíčkování, tu zákon o změně poměrů. To je patlanina a ne hypotéza.

ZEPHIR 13.5.2008 23:30

Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Ale může, jenže ho nevidíte. To právě éterová teorie snadno vysvětluje. Nad ohníčkem se tetelí vzduch. Znamená to, že vidíme ten vzduch? Ne, vidíme jen to tetelení, ty gradienty hustoty. Gradient hustoty není nic jiného, než zákonitost v chaosu molekul vzduchu. Molekuly divoce poletují ale díky gradientu hustoty vzniká v tomto chaosu jistá uspořádanost: např. rychlost molekul se podél gradientu plynule měni z jedné hodnoty na hodnotu jinou. A ta plynulost je právě to, čemu říkáme zákonitost a díky tomu skvrnu vzduchu vidíme.

Podobně je tomu při rozpouštění cukru ve vodě nebo v čaji. Nejprve se kolem cukru tvoří jakési šlíry a vlnky, protože se zde koncentrace cukru spojitě mění podle nějaké funkce. Ale když se molekuly cukru promíchají s vodou, pohybují se všechny chaoticky a nahodile. Cukr pak už nevidíme, roztok je čirý.

Éterová teorie tedy říká, že artefakt bez pravidel (a to platí i o vysvětlení bez důkazu) muže existovat, ale my ho neuvidíme, protože jsme sami zbudování z hmoty s vysokým obsahem pravidel. Když se hmota kde je vysoká koncentrace pravidel setka s chaotickou hmotou, nevnímáme ji, podobně jako nevnímáme rozpuštěný cukr, vzduch nebo vakuum. Teprve když v té hmotě dojde k nějakému uspořádání, začneme ji vidět.

Všiměte si, že tohle všechno funguje právě proto, že je to tvořeno stejnou hmotou, jako je cukr, voda nebo vakuum. Hmota je tvořena soubory částic, které se vůči sobě odrážejí a tím vytvářejí fluktuace hustoty, vytvářejí tím zákony.

Navrátil Josef 14.5.2008 7:06

Re: Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Pane Milane, dal jste mi sem 3 příspěvky-odpovědi. To je moc "velký odstavec" na mou odpověď ; a tady na Psu se to nehodí. Navrhuji, aby jsme se pobavili na mém audítku >>dialog nad HDV<< na Mageu http://www.mageo.cz/.chatroom/109172 ( kam už je zařízeno, že škodná co vkročí je mazána ). Mimochodem chci Vám naznačit svůj nápad-názor o tom, že éter by mohl být stav časoprotoru v podobě nějakého pátého pole, něco jako Higgsovo pole, není-li éter dokonce právě tím Higgs-polem. ( další řeč až na tom audítku ).

Ludva 12.5.2008 17:31

Re: Re: jaký je „vesmírný mechanizmus“ od „homogenní polévky“ k nehomogenitám typu galaxie

Mám dojem, že vyzáření středové (nebo téměř jakékoliv) černé díry je záležitost podstatně delší, než je stáří našeho vesmíru.

pbla4024 25.5.2008 13:56

Re: Re: Řeknete nám tedy

Takže umíte pouze kopírovat text, kterému nerozumíte?

pbla4024 29.5.2008 15:00

Re: Re: Oba požadované důkazy jsem dodal

Zase špatně. Stačí ukázat, že vede kvantová mechanika v limitě k Newtonovské mechanice.

Solitony jsou souhrným názvem pro jistou skupinu řešení nelineárních diferenciálních rovnic. Za domácí úlohu si zjistěte původní fyzikální motivaci. Pak vám dojde souvislost s experimentem.

Ps.: Zatímco vy nemáte být na co hrdý, tak?

ZEPHIR 29.5.2008 12:55

Re: Kvantová teorie dává pro dostatečně velká měřítka stejné predikce

Vy jste tvrdil, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.  Jaká je předpověď "přesná predikce" kvantové teorie pro daný experiment? Slova jako "dostatečně velká" můžete uplatnit u soudu za držení trávy, ale ne při obhajobě tvrzení "přesně v souladu".

Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

Proč bych měl vědět, co jsou solitony? Proč bych měl vědět, kdo položil základ k čemusi?

pbla4024 29.5.2008 12:01

Re: Re: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony.

Kvantová teorie dává pro dostatečně velká měřítka stejné predikce jako klasická mechanika kontinua. Důkaz proveden.

Kvantové výpočty nespočívají v násobení celkové hmotnosti sytému planckovou konstantou. Důkaz proveden.

Ps.: Už víte, co jsou to solitony?

Pps.: Už víte, kdo položil teoretický základ k experimentálnímu vyvrácení teorií se skrytými parametry?

ZEPHIR 29.5.2008 11:28

Re: Zkuste si zjistit, co jsou to solitony.

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

pbla4024 29.5.2008 7:22

Re: Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy se za úroveň svého vzdělání stydíte?

ZEPHIR 28.5.2008 17:13

Re: Pokud tvrdíte opak..

Vy jste tvrdil první, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie" a já tedy od vás čekám důkaz vašeho tvrzení rovněž jako první.

Svůj argument proti jsem uvedl, pokud se vám nelíbí, vyvraťte ho. Pokud tvrdíte, že "směšuji kvaziklasickou aproximaci s kvantovou teorií", dokažte to.

Proč se jako idiot ptáte na věci, do kterých vám nic není?

ZEPHIR 28.5.2008 14:12

Re: Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného

To je jen tvrzení bez argumentu.

Netvrdil jste snad, že "výsledky experimentu jsou přesně v souladu s predikcí kvantové teorie"? Pro olejovou kapku o hmotnosti řádově 1 mg vychází při rychlosti pohybu řádově 1 mm/sec (moment 1E-9 Nm) vlnová délka 6.6E-34 / 1E-9 =6.6E-25 m. Taková částice tedy vůbec nemůže viditelně interferovat se štěrbinou o šířce řádově 1 mm a kvantová teorie pro tento případ žádné okem viditelné chování vlnové chování nepředpovídá.

pbla4024 28.5.2008 14:01

Re: Re: Výsledky chování klasických systémů jsou v souladu s predikcí kvantové teorie

Citovaný experiment a vaše výroky o tomto experimentu nemají nic společného.

Vy radu zjevně potřebujete, protože vaše intelektuální výkony jsou katastrofa. Ale na matfyz zjevně nemáte. Co zkusit pajdák nebo ekonomku? Njlépe některý z oboru nevyžadujících výpočty.

pbla4024 26.5.2008 13:41

Re: Re: V odkazu jde o kvantový experiment na makroskopické škále

Klíčové je zde slovo "scale". Schrodingerova rovnice platí i pro makroskopické objekty. Nejedná se o žádnou de Broglieho vlnu, jedná se o interferenční obrazec. Experiment ukazuje, že kvantové chování vykazují i makroskopické objekty. Můžete se prosím přestat chovat jako idiot?

ZEPHIR 26.5.2008 13:28

Re: V odkazu jde o kvantový experiment na makroskopické škále

Nejde, protože se neřídí principem neurčitosti kvantové mechaniky. Olejová kapka s průměrem 1 mm sotva bude mít deBroglieho vlnu viditelnou pouhým okem. Je to mechanická analogie kvantového experimentu a demonstruje tak názorně, že kvantově mechanické chování vyplývá z geometrie klasického systému, není to nějaké zázračné chování, neslučitelné s Newtonovou mechanikou a dokazuje tak, že éterová teorie je kvantově-mechanické chování schopna modelovat.

The interest of our result comes from the fact that we observe single particle diffraction and interference with a classical system,” Couder told PhysOrg.com. “This phenomenon was thought to be reserved to the quantum scale.”

Když komentujete věci, kterým nerozumíte, jen potvrzujete svůj oficiální status.

ZEPHIR 25.5.2008 15:06

Re: I v případě dokonalé znalosti systému

Dokonalá znalost systému nemůže být "pouze statistická". Ěterová teorie neříká, že informaci o  vnitřku fluktuací vakua můžeme získat pomocí energie, která se šíří po jejich povrchu. Experiment s použitím světla nemůže dokázat existenci informace, která se světlem nešíří.

pbla4024 25.5.2008 14:23

Re: Re: Re: Re: co je to relace neurčitosti?

V kvantové mechanice vám žádná informace nechybí. I v případě dokonalé znalosti systému bude vaše předpověď měření pouze statistická. Opačná představa byla experimentálně vyvrácena. Vaše "teorie" je tedy experimentálně vyvrácena.

pbla4024 25.5.2008 14:07

Re: Re: co je to relace neurčitosti?

To je ale blábol.

1) V kvantové mechanice je vztah v relaci neurčitosti kvantitativní.

2) Vaše představa o jakýchsi skrytých parametrech byla experimentálně vyvrácena.

ZEPHIR 25.5.2008 14:01

Re: co je to relace neurčitosti?

Z éterové teorie vyplývá princip neurčitosti zcela přirozemě, protože v této teorii je každý pozorovatelný objekt složen z mnoha dalších, které se vůči sobě pohybují. Díky tomu je každá stanovení každé dvojice veličin, které jsou mezi sebou svázány časem a prostorem zatíženo principiální neurčitosti.

A to platí zcela obecně, jak u hmotných částic, tak třeba fyzikálních teorií, jejichž interpretace je rovněž výslednice názorů mnoha lidí.

ZEPHIR 25.5.2008 13:55

Re: Řeknete nám tedy

Dokazovat, ne se ptát. Impertinentní dotazy nejsou důkazy. Já to vůbec nemusím vědět, ale když se vám mnou citovaní definice nelíbí, měl byste A) nalinkovat vlastní B) uvést nebo citovat důkaz, proč vaše definice je relevantnější, než ta vaše.

Nebavíme se tu přece o nějakých vlastních konceptech, ale intersubjektivně respektovaných pojmech, kde je nějaký vlastní názor irrelevantní, dokud neprojde scrutiniem. Když si vymyslíte vlastní "princip neurčitosti", klidně si ho definujte, jak chcete. Ale pokud se vám intersubjektivně uznávaná definice nelíbí, je důkaz relevance Vašeho názoru na vás.

Já se taky nesnažím předefinovávat koncepty existujících teorií, které je zavedly. Proto definice těchto konceptu cituji, nevymýšlím si je "vlastními slovy".

pbla4024 25.5.2008 12:43

Re: Re: To vás z jakékoli diskuze o kvantové teorii poněkud diskvalifikuje.

Řeknete nám tedy (bez kopírování), co je to relace neurčitosti?

pbla4024 25.5.2008 12:21

Re: Re: Rigorózní důkaz jsem zde již na několika řádcích provedl

Tedy shrnutí je: "Nedokážete říct, co je to relace neurčitosti". To vás z jakékoli diskuze o kvantové teorii poněkud diskvalifikuje.

ZEPHIR 23.5.2008 12:45

Re: Bez kopírování, vlastními slovy

Sorry, relace neurčitosti je teorém kvantové mechaniky (dokonce probíhají diskuse o tom, zda není jedním z jejich postulátů, např. Bellovy nerovnosti musely být ověřeny experimentálně) a definice jejích konceptů si nemohu vymýšlet. Musím je odněkud z kvantové fyziky opsat. Kdybych si vymyslel definici vlastní, nemohl bych zaručit, že jsem zůstal v rámci kvantové teorie, která je zavedla.

Právě jako to nemůžete zaručit vy, když se snažíte prosadit nějakou obecnější definici. To popravdě řečeno není můj problém, já do kvantovky nedělám.

pbla4024 23.5.2008 11:45

Re: Re: Dokážete v jedné nebou dvou větách popsat co nejobecněji princip neurčitosti?

Vaše představa o relaci neurčitosti je špatně. Složka hybnosti a Hamiltonián v atomu vodíku nejsou združené a relace neurčitosti pro ně platí.

ZEPHIR 23.5.2008 11:39

Re: Dokážete v jedné nebou dvou větách popsat co nejobecněji princip neurčitosti?

Princip neurčitosti je koncept klasické fyziky. Jako takový to není nic, co bych se měl snažit popsat co nejobecněji, musím se zkrátka držet postulátů kvantové mechaniky, v jehož rámci byl odvozen. Heisenbergův princip říká, že čím přesněji určíme jednu kanonicky konjugovaných  veličin, tím méně přesněji můžeme určit tu druhou. Tato definice je uvedena zde a pro moje účely je zcela  vyhovující.

Éterová teorie vysvětluje princip neurčitosti tak, jak jsem uvedl: ve vesmíru tvořeném fraktálními flukutacemi hustoty sebe sama je principiální neurčitost na rozměrové škále, která je pozorovateli dostatečně vzdálena nutný důsledek charakteru tohoto vesmíru.

pbla4024 25.5.2008 8:03

Re: Re: Povšimněte si, že se nemluví o poloze a hybnosti.

Definice, kterou sem pořád dokola kopíruje (zjevně dokážete pouze kopírovat text, nikoliv už vyjádřit obsah kopírovaného vlastními slovy) hovoří pouze od sdružených proměnných, což je nesmírně omezující. Rozumná definice platí pro jakékoli nekomutující operátory. Že tyto definice nejsou ekvivalentní jsem již dokázal.

Ps.: Výrok Spektrum Hermitovských  operátorů tvoří množina vlastních reálných

čísel, jejichž charakteristické vektory tvoří ortogonální bázi je přinejmenším poněkud nepřesný.

ZEPHIR 31.5.2008 18:59

Re: Jaká je původní motivace ke studiu solitonů?

Nevím, čí motivaci máte namysli, různí lidé studují solitony z různých důvodů. Zatím jste ani nezdůvodnil svou definici solitonu a nevyvrátil tu moji, takže není vůbec jisté, že se bavíme o jedné a téže věci.

ZEPHIR 6.6.2008 14:04

Re: To ale neděláte dobře

Chtěl jste se bavit o fyzice, nebo o psychoanalýze? Počítejte, že lidi vás budou brát jen tak vážně, jak vy budete brát je.

pbla4024 6.6.2008 7:36

Re: Re: Co je soliton jsem vám již prozradil

To ale neděláte dobře, že se užíráte svou mentální nedostatečností. To, že jste nedokázal vystudovat opravdovou vysokou školu, z vás ještě nedělá špatného člověka.