30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

INTERNET: Sbohem, Klondike

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
inspektor Trachta 25.9.2006 11:22

Re: Re: Re: Souhlasím!

Ale jo, jen si myslím, že s těmi "heslaři" dostalo na zadek i dost těch, co diskutovalo slušně a k věci - celkem zbytečně lítaly třísky a les ani zdaleka není pokácen ;-)

tich@dohoda 25.9.2006 9:48

na Psa uz temer nechodim/upadl do totalniho bahna/ ale na tento clanek musim zareagovat

vazeny pane autore, pokud uz jste si dal praci napsat tak dlouhy clanek, mohl jste alespon okrajem zminit ony zlatokopy, kteri si zabrali majetel/claim/ nekoho jineho a vystupovali na nem jako by se jednalo o jejich vlastni majetek. Dlouhodobe /a to se da v historii NP prokazat/ si virtualni prostor Psa zabrali volici a sympatizanti pravice, zejmena ODS.  Ano prave ti, co zde nejvice krici a varuji pred komunistickym chovanim, tito "pravicaci" si ze Psa udelali sve soukrome diskusni forum,odkud urazkami vyhaneli nazorove oponenty.  Ti co nas nejvice varuji pred cenzurou zde davali majiteli Psa p. Neffovi "doporuceni" koho by mel publikovat a kdo je "zavadny" . Takze pokud zase v budoucnu budete psat pro Psa, nazyvejte veci a jednani diskuteru, prispivatelu pravymi jmeny, to byste uvsem musel zamirit do vlastnich rad, a to vam nikdy neslo. :-(

Vlasta Kašpar 25.9.2006 9:56

Re: na Psa uz temer nechodim/upadl do totalniho bahna/ ale na tento clanek musim zareagovat

No - já bych do téhle věci záležitost levice/ravice netahal... ;-) Prostě to o tom není. Všimněte si, že na to, co se tu poslední dobu dělo, nadávají svorně jedinci z obou táborů - a mne to těší... konečně něco, kde se nemlátí po hlavě kyblíčky kvůli ideologiím... :-)

maruš 25.9.2006 9:41

no konečně

Je pravda, že některé příspěvky už nebyly únosné.Vypadalo to skutečně jako že někdo někde mastí vulgaritu a urážky a slabší nátury to skutečně vzdali.Nakonec ten způsob diskuze by neprošel ani v hospodě páté cenové skupiny.Tam by jistě někteří autoři dostali napomenutí, jistě i fyzické.

Témata nejsou zas tak lidová a někteří diskutéři snad ty články nejen nečetli, ale ani nechápali.

Postoj redakce je správný.

Ladislav N. 25.9.2006 9:44

Re: no konečně

Potíž je jenom  v tom, že vy sám  jste úplně vedle a píšete zcela mimo téma. ;-)

inspektor Trachta 25.9.2006 9:51

Re: no konečně

Jenže tady nešlo primárně o vulgarity...a byli tu v pátek umazáni komentátoři hlava nehlava...ne že by šlo o nějaké velké drama - redaktoři NP mají jistě právo zrušit komentáře úplně. Už se to tu nejmíň jednou stalo a spustilo to celou řadu "trucwebů". Tentokrát nejspíš to samé. Ono to třeba nakonec celkem osvětově povede k tomu, že se lidi naučí zakládat vlastní weby, kde budou mít vlastní pravidla :-) a můžou si tam psát a debatovat do zmrtvění...

Na druhou stranu ten výklad Tomáše Haase o zaplevelené zahrádce mi nepřipadá úplně správný - a v tom s Vámi nesouhlasím. Plevel tu byl co se pamatuji vždycky (v podobě vulgarit, nesmyslných příspěvků zcela od tématu a odkazů na reklamy) a nikdo ho moc netrhal - nanejvýš se jednou za čas zahrádka pokropila DDT a odnesli to všichni. Nad čímž můžeme aspoň remcat, i když to (někteří) chápeme. ;-)

vobora 25.9.2006 13:21

Re: no konečně

marus, bez uvarit knedlik, takovy postoj je spravny

dulcibelka 25.9.2006 9:38

To teda koukám.

Ani jsem netušila (a jak s úlevou vidím, ne sama), co to nějaký Klondike je...A i nadále netuším, v čem je problém? Proč tedy není diskuse u starých článků vůbec a priori zrušena, když to tak vadí či je to přímo zlodějna?!

A nakonec, proč není zrušena i u nových, nebo, lépe řečeno, proč nejsou rovnou stanovena pravidla pro ni - kolik příspěvků je možno mít, jaká slova používat, které názory hájit...Nedejbože (příroda, paroubek - abych někoho neurazila), aby se diskuse odchýlila od stanoveného tématu - to přece není normální...?

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 9:45

Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

brouk 25.9.2006 9:50

Re: Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

Bedo, tohle jsi tady s humorem tobe vlastnim postoval uz v patek. Ne vsichni to potrebujou zvopakovat. Coz kdyby ses zamyslel, jak tvojich sto "humornejch" prispevku denne, prispelo k dnesni situaci?

Ale ja vim. Ty me napises jestli by nebyly argumenty, vid?

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 9:58

Re: Re: Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

No tak, já to opakuju právě proto, že ten pátek je umazán komplet. My tu večer v pátek debatili s "Nika" třeba o státním deficitu a dluhu a rozdílech metodik jeho výpočtu na MF a ČSÚ. A to myslím, ač nebylo úplně k tématu, zasejc bylo dost aktuální...

Ladislav N. 25.9.2006 10:00

... Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

On Béďa ještě nepochopil, co jsem mu psal už v pátek, že ten nepodařený formulář nepočítá viditelné znaky, ale VŠECHNY znaky zdrojového kódu vlastního příspěvku (tedy včetně popisu vkládání jednotlivých smajlíků. Vykládejte ale Béďovi, co je to html a zdrojový kód stránky... marná snaha. :-/

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 10:06

Re: ... Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

No dobře, píšu to kvůli technické stránce z pohledu přispivatele, předpokládám, že na serveru to samozřejmě jeden smajlík nezabere. Ovšem ta "velká listopadová" znamenala i další zhoršovadla, jako například dvojnásobná mezera při

pevném odstavci. A nedej bože vkládat nějaký text ve formátu *.txt

Ladislav N. 25.9.2006 10:35

Re: Re: ... Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

Vkládání z *.txt (neformátovaný text) je právě řešením mnoha problémů s nešťastným formulářem.... Jenomže to si taky musíte vypnout zalamování řádků...

Em 25.9.2006 10:27

Re: Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

Zdravím. :-) Zatímco já likvidoval nadůrodu švestek, snažíce je převést do sympatičtější podoby, zde něco na způsob převratu.

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 10:33

Re: Re: Re: Kolik snese jeden příspěvek (tohle je 2000 znaků):

No, já převracel švestky ze stavu pevného do kapalného přes víkend. To stejné jabka. :-)

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 9:34

Kanuku.

Ale ta páteční diskuse nebyla vůbec, ale vůbec vulgární, ani rasistická. K "věci" už pozdě odpoledne nebývá žádná. Leda, že se to vrátí ve vlně. Spíše bych soudil, že adminovi postupně ruply nervy, když začal mazat v 18:00 nejdříve ty příspěvky, co se mu zdály nevhodné /byly proti "censuře" zde/, pak to začal kosit hlava, nehlava, pak umazal cca přes hodinu diskuse bez výběru a v cca 18:42 to utnul komplet. Jediným neslušným jsem tu byl já, který admina poslal jedenkrát do zadele, když to začal kosit... 

kanuk 25.9.2006 9:25

Mimo mísu?

Mám dojem, že po pátečním(?) zmizení diskuse k úvodníku, diskuse se stala podstatně slušnější.

Ladislav N. 25.9.2006 9:43

Re: Mimo mísu?

Ovšem zveřejněný text T. Haase je neslušný velmi, byť v něm nenajdete vulgární výrazy.

Vlasta Kašpar 25.9.2006 9:23

Mno...

Asi ti přede mnou už řekli vše... Ne, nesouhlasím s tím, jak celou věc pan Haas ve svém článku podal. Nevím, zda to napsal proto, že opravdu nemá informace, nebo zda je jen prostě vidět nechce, že se mu nehodí... ;-) Tento článek prostě, dle mého názoru, neodpovídá skutečnému průběhu věcí... Podotýkám, že s "Klondajkem" nic společného nemám, ani jsem netušil, že něco takového existuje - asi proto, že na Psa chodím už jen zcela sporadicky, na rozdíl od minulosti tu už totiž není vlastně téměř nic, co by mě zajímalo - snad s výjimkou pana Lukeše a Zvířetníku... Po seznámení s dějem však mohu říci jediné: ti z Klondajku nic neukradli - prostě jen využili možnosti "vykecávat se" pod staršími články, nic víc. Pokud to vydavateli vadilo - v čemž bych ho i mohl chápat, protože mám vlastní zkušenosti s tím, že každá databáze má své meze a každý databázový server je tou nejzatíženější částí webu - pak měl postupovat tak, že uzavře diskuse pod staršími články, že vyvěsí pravidla, která požaduje respektovat. S tím problém nemám - jeho server je jeho server, je to skutečně soukromý majetek a já nijak nezpochybňuji jeho právo si stanovit svá pravidla hry. Místo toho si ale admin začal s Klondajčany hrát na partyzány - on jim Klondajk smazal, oni vytvořili nový, etc.etc. Nakonec proč by ne - stále neporušovali žádná pravidla ;-)

Vlasta Kašpar 25.9.2006 9:23

A pokračování...

Mno - a pak admin ztratil nervy a začal banovat - stále za porušení nikde nezveřejněných pravidel. Dost divné... A pak už to jelo jako lavina - a začali být mazáni a banováni i ti, co žádný Klondajk neprovozovali - jen si "dovolili" se zeptat, co se děje, proč se mažou příspěvky v údajně svobodném Psu, proč se banuje. A teprve v této fázi začaly cizí blogy vyvěšovat bannery, odkazující na niggle, kde to celé pV popisoval, včetně screenshotů otázek, které byly tak "strašné", že musely být zcenzurovány! Můj závěr: Ano, vydavatel NP nepochybně má právo si se Psem dělat, co se mu zlíbí. My ostatní zas máme právo si o tom myslet své - a taky to říkat a zveřejňovat... toť vše. Nevím, co se na tom panu Haasovi nelíbí... :-)

ok 25.9.2006 10:39

Re: Mno...

No nevim, me ti vykecavaci znemoznujici diskusi odpoledne a vecer byli trochu podezreli - proc tak moc stali o to znemoznit diskusi v odpolednich hodinach? Byly to takove blaboly o receptech apod., ze jsem mel casto pocit, ze plni nejaky (stranicky?) prikaz. Kdyz jsem je slusne upozornil na to, ze bych si rad podiskutoval k politickemu tematu i vecer, kdy na to mam cas, chovali se VELMI sproste a ignorantsky.

Vlasta Kašpar 25.9.2006 11:13

Re: Re: Mno...

Tenhle stav tu je ovšem, co je pes psem ;-) pokud to chce tedy nyní vydavatel změnit, měl by nejdřív zveřejnit pravidla a teprve pak postihovat porušování... To, co vidíme poslední dny, ale toto není! Slušně plevelící byli mazáni a sprosťáci, kteří taky nesprosťačili k věci, byli v pohodě necháváni na pokoji :-)

hloupý Honza 25.9.2006 9:21

Konečně

Pro potrefené husy mám řešení.Svoje příspěvky mohou posílat do rubriky Názory čtenářů v tištěných novinách.Tam určitě jejich příspěvky ocení a otisknou v duchu svobody slova po kterém volají.

ibn 25.9.2006 9:12

koukam

Ze poradci redakce stahli vsechny sycaky do jedne zumpy. To je dobre, po uvodnikem i pod ostatnimi clanky probiha konecne kultivovana diskuze k veci.

gerontusinza 25.9.2006 9:05

Pane Haasi, zajímavé srovnávání. Takže prostor není zadarmo.

Souhlasím, tak si na něm buďte sám. Zatím to je spíš Klondajk pro vás a vám podobné, my za to placeni nejsme, my to totiž platíme. Lituji, to je naposled co vás čtu a komentuji. Nemohu vůči vašim článkům psát oslavné ódy. To by prostě bylo nedůvěryhodné. Sbohem pane.

LJG 25.9.2006 10:46

Re: Pane Haasi, zajímavé srovnávání. Takže prostor není zadarmo.

??? Vy něco platíte???? Tady je to přece bezplatné.

gerontusinza 25.9.2006 15:19

Internet je zadarmo? Tak to já ještě nepochopil.Re: Re: Pane Haasi, zajímavé srovnávání. Takže prostor není zadarmo.

Kde ho dávají?

Olina 25.9.2006 8:54

To,že zmizel Žako

a jemu podobní je jen dobře.V ostatních případech,nevím.Pokud se někdo nedrží tématu,ale diskutuje slušně,takovým lidem by podle mne odepřen přístup být neměl.Nebo si tady chce vypěstovat NP exkluzivní klub diskutérů?

Lea 25.9.2006 9:19

Re: To,že zmizel Žako

Olino,když vstoupil Žako debaty,byl skutečným a platným oponentem většiny.A choval se naprosto slušně.Jenomže jako oponenta ho většina nemohla vystát a děly se na něj tudíž cílené nájezdy několika diskutujících. Zprvu vesměs velice slušnými příspěvky,ale i ty účel splnily.Pokořit,vyštvat bez toho,aby přispěvovatelé byli schopni dát na stůl protiargumenty.Ve finále byl Žako vyzván k odchodu a ještě nádavkem byly vytaženy jeho osobní věci,ať už pravdivé,či ne.Žako se ze dne na den měnil v nesnesitelného diskutujícího.Na druhou stranu jsem ale jednou o půlnoci zabrouzdala na Psa a Žako s těmi,se kterými přes den debatoval nepopsatelnou slovní výbavou,byl jako vyměněný.Zda ho vzali na "večerní"milost,či to byla součást hry,to fakt nevím.