20.9.2020 | Svátek má Oleg


MLSOTNÍK: Vyloženě zvířecí

5.10.2018

Totiž máme nového kočkoura. Je žravý. Ale jako fakt divně. Nejenže baští všechno určené pro kočky, ale baští mnoho dalšího. Že se zhmotňuje před lidským talířem, je celkem normální, ale nenormální je to, co z něj - taky - sežere.

Onehdy se mi totiž pustil do pečených plátků cuket. Ano, cukety jsou opět ve hře. Cuketa nebyla vůbec ničím ochucená, jen trochu nasucho opečená. A kočkour se po ní tak sápal, že jsem mu nabídla ty rozměklé střídky. A on je žral, jako by to byl tatarák. Sotva dávku vymlaskl, s očima navrch hlavy mi packou šmátral po další. Takže dostal tři tlusté plátky cuket.

Není to divné?

Anebo: nakrájela jsem si avokádo a chystala si debužírovat. Naval to sem! zavelel zhmotnivší se kočkour. Usoudila jsem, že je pouze zvědavý, chce to omrknout, tak jsem mu talíř ukázala. To jsem neměla dělat! Chmat chňap, a plátek avokáda bleskově mizel v dáli. Zkoprněle jsem užasla, ale přece jen jsem se probrala, protože mi v hlavě cosi zablikalo (asi ta pověstná poslední buňka) a kocoura pod stolem vyhmátla. Než jsem plátek avokáda vyprostila, kus v něm zmizel. A kočkour se tvářil velmi lačně a ublíženě, že mu takovou lahodu beru!

Posléze jsem zapátrala na netu a ouvej! Avokádo je pro kočky jedovaté, projevy jsou však mírnější než náhlá smrt. Sledovala jsem pak kočkoura ostřížím zrakem, ale jeho jedinými projevy bylo další „Dej to sem!“

Včera jsem si dala domácí kvašáky, pěkně proleželé, výborné. No a co byste řekli. Kočkour nejenže byl zvědavý, ale s chutí si dával taky. Dopřála jsem mu však jen miniporci, kdo ví, jaké by to mělo následky.

O tom, že jiné moje kočky žraly s chutí syrové okurky, zelené olivy a vůbec olivový olej, jsem už psala na Dumku. Ale že cuketu...

Chtěla jsem se zeptat: jaké prapodivnosti konzumují vaši miláčkové? Enona už měla samostatný článek (ten najdete zde), ale to nikoho celkem nepřekvapí, takže myslím něco, co vás opravdu udivilo :-)

Přeji pěkné dny! A dobrou chuť všem k čemukoliv :-)

Lika Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!