18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MLSOTNÍK: Vyloženě zvířecíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 8.10.2018 18:47, přehled diskusí

Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Z. Tečka Datum: 6.10.2018 10:33

Včera nějak nebyl čas, datluju teď pomalu. Potom, co mi začala stávkovat pravá ruka, jsem na chvilku podlehla strachu a objednala si dovážku jídla. Po třech dnech mi to ale přestalo bavit, ne že by jídelna vařila špatně, to nee, ale bylo to všechno nějak na jedno brdo. Tak jsem si chtěla třeba karbanátek s bramborem nějak vylepšit, přidala jsem zbytek kysaného zelí a za pomoci cibulky osmažené na sádle jsem vyrobila jakousi lepenici. Trochu mu na pánvičce zbylo, tak za 4 lžíce. Nechala jsem to na vařiči s tím, že to ráno odnesu sousedům pro slepice. Ovšem k mému údivu ráno nebylo v pánvičce nic, pánev byla dočista vylízaná. Brambory a kysané zelí, k masu to nečuchlo, a přesto to kočičce Alžbětě moc šmakovalo.

Když jsem si ji brala, útulková teta mě varovala, že Bětka "myslí žaludkem" Ale že to dovede k takové dokonalosti, to bych tedy neřekla. Předevčírem jsem si vařila bramboračku s houbami. Dělám to tak, že zelennu vařím vcelku, pak ji vyndám, nasekám a pomačkám, a vracím zpět do polévky. Současně tím určuji hustotu,protože hustou polévku nemám ráda. Dvě zbylé brambory a kousek dřevnaté petržele jsem na talířku vynesla na chodbu, že to ráno odnesu. Ráno se krčila na talířku ta petržel, brambory zmizely. Bětce prostě chutná všechno. A to nemluvím o kráteru vydlabaném v kostce sádla, nechaného na lince,zatímco jsem nesla paní sousedce nákup.

Odvykla jsem, ostatní kočky to dávno nedělají. Takže opět každý večer kontrola linky a stolu. Bramborové lupínky taky nejsou k zahození.

Re: Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Z. Lika Datum: 6.10.2018 10:48

Bětuška je obětavá duše, nic neponechá zmaru. Sádlo chápu, to suché chce přece jenom promastit :-)

Přeji, ať se ruka zvetí!

Re: Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Z. Tečka Datum: 6.10.2018 11:18

Dík, prý tak v horizontu jednoho roku, úspěch nezaručen.

Re: Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Z. Lika Datum: 6.10.2018 20:05

Nerezignovat, procvičovat!

Re: Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Š. Matyášová Datum: 8.10.2018 6:56

já ti nevim, ale brambory bych volně nenechávala, aby jí to neponičilo střevní mikrofloru...neříkám kousek,ale větší množství,by jí mohlo ublížit...

Re: Tak já se přidám, pozdě, ale přece:
Autor: Z. Tečka Datum: 8.10.2018 18:47

Že mi ohryzala kus vysočiny, to jsem brala jako svou blbost. Ale že půjde po bramborách s kysaným zelím, i když maštěných sádlem, to jsem rozhodně nečekala. Bylo toho tak za 4 lžíce. Ty dvě zbylé z bramboračky jsem odnesla na chodbu na skříňku ke vchodu a přece je našla, Hladem ji opravdu netýrám.

Skotská kolie:
Autor: A. Bytová Datum: 5.10.2018 17:45

Lata, pes mého dětství, ukrutně milovala olomoucké syrečky. Jedny Vánoce měl táta vskutku skvělý nápad a zavěsil pro ni balíček těchto v ozdobném balení přío na vánoční stromeček. Latička vstoupila, nasála, provedla dvoumetrový skok a pak následovaly vskutku nezapomenutelné Vánoce. Než byl pes z hořícího stromečku a rozšlapaných ozdob vymontován, stačil ty syrečky pozřít i s tím ozdobným balením. :D

Re: Skotská kolie:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2018 19:07

Abyt, vidím tu vzniklou katastrofu před očima :))) Na takový zážitek se nikdy nedá zapomenout, zřejmě včetně "sladkého dechu" Laty, pokud se rozhodla příjít dát páníkům omluvný lízanec :)

Re: Skotská kolie:
Autor: A. Bytová Datum: 5.10.2018 19:32

Maričko, ona byla chudák celá zmatená, proč se jí nejdřív podbízíme se syrečkama a pak všichni pobihujou a hulákaj a dupou okolo, a tak se hned poté co libůstku vsákla, docela urazila a šla zažívat do kuchyně. Chich a záhy se za ní uchýlil taky otec, aby nemusel poslouchat hodnocení duševních vlastností jedince, který přivazuje syrečky na vánoční stromeček. :D

Re: Skotská kolie:
Autor: T. Zana Datum: 5.10.2018 19:35

Abyt, léčivého panáka dali oba?

Re: Skotská kolie:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2018 19:59

Já Latu zcela chápu - doufám, že si pak s otcem zanotovali :D

pokud jde o psa:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2018 16:10

tak naše Trixie je všežravec. Nedávno jsme se ji rozhodli začít střídat granule s masovými konzervami. Objednali jsme 2 různé krabice. A obě pouze masové konzervy, tedy bez zeleniny. Protože ona jí má dostatek čerstvé doma. Na její zahradě mi na záhoně stále narůstají žluté papriky. Takže když Trixie po procházce vysadím v její garáže, peláší k záhonu. Ten je právě kvůli jejímu nadšení z paprika oplocený, takže svůj příděl musí dostat ode mne. Měli byste vidět to nadšení s jakým stepuje u pletiva a jak dychtivě popadne nabídnutou papriku(a že jsou stale veliké!) a pak jí ještě hodím další dvě na trávu jako přídavek.

Naše současné kočky nežerou nic zvláštního, zato bývalá Kotě musela z našich večeří vždy ochutnat. Měla u rohu stolu vysokou židličku a dokonce i talířek na který dostala svůj malý příděl - špaget, kari, cokoliv. Vždy to snědla, když chtěla přidat, zůstala dál sedět. Když mělo dost seskočila a odešla.

Liko, moc hezké povídání, usmívala jsem se po celou dobu čtení :) Divím se, že je avocado pro kočky jedovaté! Není myšlen třeba jen květ, nebo vnitřek pecky?

Re: pokud jde o psa:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2018 19:59

Maričko, avokádo bylo uvedeno jako ovoce, takže soudím, že jde o totéž, co jedí lidé.

Trixie závidím ty papriky :-) A naše kočka Suzinka, když chce naznačit, že jí něco nechutná nebo že už má dost, třepne tlapkou. Jako dáma kapesníčkem :D

Řekla bych,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.10.2018 15:56

že naše současná zvěř nevybočuje nijak zvlášť z normy, pokud ovšem není divné to, že Ari zásadně nejí sladké:))

Jinak Max blahé paměti miloval čokoládu a byl schopen nadjezevčičích kousků, aby se k nějaké dostal (nikdy mu nic nebylo). Nejčastěji kradl u dětí v poličkách, na Velikonoce a na Mikuláše:))

Kazan miloval kyselé zelí ze zavináčů... taky mu po tom nic nebylo:))

Re: Řekla bych,:
Autor: Z. Iva Datum: 5.10.2018 19:17

Fleur i Ellie milovaly okurkový salát, dušené zelí a kapustnici.

Naše:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.10.2018 13:37

boxeka, v pořadí boxerek druhá, Edynka (Edna) milovala bonboniéry.Tedy vnitřek.:-) Když jsme náhodou nechali bonbošku v dosahu,obsah zmizel a bonbony byly pečlivě vybaleny,papírky ležely po zemi. Obsah čokolády byl asi nulový neb to pejsině nedělalo žádné potíže,naopak blaho. :-)

Ája I. měla ráda jablka.Ája II, zbodla všechno ale to bylo tím předchozím strádáním. Daník miloval rohlíky a chleba tvrdě vyžadoval. :-) Babu, taky nalezenec, spolehlivě obhlížela každou popelnici v dosahu. Jenka zvaná Jeníček se specializovala na kočičí enona až jsem musela učinit opatření,Conča na zahradě sbírá ořechy a jsou pak nakouslý, musímm jí to vyrvat z huby.

Tak jste mě uklidnili :-):
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2018 13:32

Cuketa jede i v jiných domácnostech. Ono na ní přece jen něco bude :-)

Hektor všežravec:
Autor: Z. Katka Datum: 5.10.2018 13:03

Obaja naši strakáči sú silne žraví, ale Hektorove chúťky ma predsa len občas zaskočia. Že obaja psi maju radi mrkvu prekvapujúce nie je, ale Hektor miluje aj surový petržlen a v záhrade si chodí oberať paradajky. Preferuje odrodu cherry, súdkové paradajky vraj nie sú to pravé pre strakáča.

Re: Hektor všežravec:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.10.2018 13:26

To je tedy fajnšmekr! :-))

OT: Dnešní druhý článek:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2018 11:20

Věnujte pozornost i druhému dnešnímu článku, opatřenému růžovým zvonkem!

Hmm hmm:
Autor: Z. Yga Datum: 5.10.2018 10:26

Toya milovala zelený hrášek, ten si uměla i sama vyloupat, ale měla radši, když jsem jí ho loupala já. Jinak nakusovala syrové brambory (8o).

Nynější osazenstvo se stravuje klasicky - Brůča teda v mládí sežrala všecko (majstrštyk byla kočičí konzerva i s kusem plechu), teď se ofrňuje nad vařeným hovězím (někdy), aby vzápětí vybrala odpadkový koš. Kluci jsou v normě (:o)).

Re: Hmm hmm:
Autor: T. Zana Datum: 5.10.2018 11:24

Fakt i s plechem??? No, ona bejvala dost energická, že :DD

Re: Hmm hmm:
Autor: Z. Yga Datum: 5.10.2018 11:49

Jo - vyhlodala do té konzervy díru. Nedávno jsem narazila na fotku té konzervy (:o)).

No, :
Autor: Z. Matylda Datum: 5.10.2018 10:13

Adéla dokáže sežrat i kousek suchého chleba, když vidí, že ho dostali i psi. Největší zloději byli malí kocouři- Kilián s Oriášem dokázali sežrat skoro cokoliv, co bylo v kuchyni. Vylemtali vodu ze zelňačky, sežrali kus chleba, croissanty milovali, vykousali díru do buchty a klidně vyjeli i špenát s česnekem.

Re: No, :
Autor: Š. Matyášová Datum: 5.10.2018 11:37

Ano,tohle mi moc chybí,vždycky jsem se nad jejich kouskama válela smíchy.....

Re: No, :
Autor: Z. Matylda Datum: 5.10.2018 12:12

Já jsme se dneska ráno málem válela smíchy nad Adélou, která nadšeně lítala za zahradou mezi psicemi, co tam čuchaly a venčily se. Nadšeně vyskočila na kmen ořešáku a chvíli se tam držela. Vypadala tak šikovně :) Když jsme odcházely, rozběhla se a skočila na jiný kmen. Jenže to už tak šikovná nebyla a jela po kmeni dolů se skřípěním drápů a velmi nekočičím výrazem. Posléze od stromu odešla s ocasem nahoru, že jako neví, čemu se řehtám...

Sice to není odpověď:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 5.10.2018 9:26

na danou otázku, ale i po čtrnácti letech se tím bavím. Krátce po příchodu útulkáře Punti a hostujícího Bobíka kluci žebrali u stolu, jak to hafánci umí. Naivně jsem si myslela, že když dostanou kousek suchého chleba, otočí se znechuceně a odejdou. Jenže to platilo jen u jednoho z nich a ten druhý dostal podle svého mínění "vybranou lahůdku". Jindy se podobné odehrávalo zase se suchým kouskem bramboru, jen aktéři si to prohodili. Pro jednoho byl suchý chleba lahůdka a pro druhého něco, co uráží jeho výsost, a o bramborách platilo totéž, jen s opačnými účastníky. Nezměnilo se to po celou dobu našeho společného bydlení.

Naše první kočka:
Autor: Z. Iva Datum: 5.10.2018 9:05

s chutí okusovala slupky z cukrových melounů, kradla syrové žampiony, jedla i vařené brambory.

cuketu okoušou i syrovou:
Autor: Š. Matyášová Datum: 5.10.2018 8:31

když ji zapomenu na lince nebo ji jen na chvíli nechám bez dozoru..žerou i cukeťáky, opečenou,grilovanou, cuketová polívka je pro ně taky velice jedlá... nebude to nějakejma minerálama???

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2018 6:54

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

spíš bych měla psát, co nežere... Třeba sušené plátky kachničky, které jsem vezla do Alp, aby při tůře nehladoval... Přitom kachnu žere... ale ty drahé plátky masa ani náhodou. Plival je do dály... Jó Tatranka, to je jiná. A pak teda vyžebral alespoň kus sýra a dokonce si vzal i šunku (která je taky jinak silně jedovatá), protože energie ptřeba byla