3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 18.7.2007 8:50

Re: Pane Haasi

Ale oni nic neignorují (prezident+mluvčí). Jen tvrdí, že je celá věc zpolitizovaná a s nějakým oteplováním země, které nemůžeme zastavit, to nemá nic společného. Koumouši se vracejí v převleku environmentalistů. Pokud máme demokracii, nemůže existovat jediná, nikým nezpochybnitelná pravda bez možnosti diskuse. Podívejte, jak se propagátoři golbálního oteplování chovají. Kdo s nimi chce diskutovat, toho okamžitě nazvou popíračem, nemorálním člověkem atd. To ale nemá s vědou nic společného. A protože lidstvo je nepoučitelné, bude hůř.

Jirka

Franta 18.7.2007 8:57

Re: Re: Pane Haasi

On nekdo propaguje globalni oteplovani?

L 18.7.2007 9:06

Re: Re: Pane Haasi

pan Haas ve svém dnešním článku zcela zřetelně možnost globální změny klimatu popírá. přečtěte si to důkladněji.

Franta 18.7.2007 9:10

Re: Re: Re: Pane Haasi

Pan Haas se opira o konsensus dosazeny s VK a jinymi. Zrejme nechteji aby byly penizky na vyzkum smerovany jinam nez by oni chteli.

Petr Kohout 18.7.2007 7:37

Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Zejména bych znovu zdůraznil onen naprostý vědecký konsenzus, včetně mezinárodního panelu vědců (na církevních koncilech přece bývali VŠICHNI rektoři univerzit křesťanstva).

Franta 18.7.2007 9:09

Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

To nebyl vedecky konsensus, jenom konsensus.

cb 18.7.2007 9:18

Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Jak se bude za 20 let rikat dnesnimu "vedeckemu konsensu"?

NevericiTomas 18.7.2007 10:13

Re: Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Ona to bude nejaka ta verze vedeckeho komunismu. Ale rekl bych ze za 20 let se tomu bude rikat " nedostatek vstupnich udaju ". Odpovednost ovsem nikdo neponese, neb ve vede se zaruky neposkytuji...

RomanL 18.7.2007 10:17

Re: Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

...rouhání?

aja 18.7.2007 9:13

Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Ovšem zvyšování obsahu CO2 v atmosféře, zvyšování teploty, ubývání ledovců to jsou prokazatelně změřitalé věci. Na nich se nikdo nemusí usnášet, nikdo je nemůže popírat, to je prostě fakt.

cb 18.7.2007 9:25

Re: Re: Panuje naprostý vědecký konsenzus, že slunce obíhá kolem země. A proto vás, kacíři Gionardo Bruno, odsuzujeme ...

Jenze nikdo nedokazal vztah mezi zvysovanim obsahu CO2 a zvysovanim teploty.

xyz 18.7.2007 7:20

Proplach mozků v podání tzv. veřejnoprávní ČT

Lži, zkreslování a matení diváků o problematice ŽP zejména druhým programem ČT je známou skutečností a je jen s podivem, že se tímto nezabývá žádná "Rada". Kam se na současné ekologické agitpropčíky hrabou ti komunističtí. Ale to, co jsem zahlédl dnes kolem šesti na ČT2 překonalo ty nejdivočejší představy. Reportáž z "ekologické" vesnice v Anglii. Možná to byla parodie, jinak děs.

honzak 18.7.2007 7:55

Re: Proplach mozků v podání tzv. veřejnoprávní ČT

taky mi zhořkla snídaně v puse. Naprostá hrůza, ta baba mlela jak svazácká funkcionářka v padesátých letech!

NevericiTomas 18.7.2007 7:10

Pridejme jeden dalsi stripek do mozaiky

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=469376

Ctete do konce a vnimejte peclive argumentaci Greenpis proti GM plodinam. Z toho se chce blit. A prestava to byt sranda.

ginANDtonix 18.7.2007 7:02

clanek je prilis agitujici

S touto serii clanku nelze nez souhlasit a poukazovani na korupci a spatnosti provadene ekologity (jako napr kauza Chris Landsea) je neskutecne dobra vec, ktera muze spouste lidi otevrit oci. Nicmene by neskodil ponekud vecnejsi a mene agitujici ton. Lze predpokladat, ze zdejsi ctenarstvo je inteligentni a po predlozeni podlozenych faktu si kazdy vyvodi spravny zaver sam. Jizlive antiekologisticky naboj ktery casto indikuje zaujatost naopak muze spoustu lidi od cteni odradit.

Claudio 18.7.2007 7:17

Re: clanek je prilis agitujici

 To by ste chtěl po novinářích až příliš. Je to stejné, jako kdyby ste chtěl po nich, když by psali o nacismu či komunismu, aby se vyjádřili co nejslušněji bez urážek a invektiv nacistických a komunistických vůdců. Aby se jich to chudáčků nedotklo. A že to bylo milionů lidí, kterých by se dotklo ztrapnění jejich vůdců a jejich víry!

ginANDtonix 18.7.2007 6:50

Kjoto je OK.

Tezko si predstavit drasticke snizeni emisi CO2 bez odstraneni uhelnych elektraren a jejich nahrazenim jednou ci dvema jadernymi. Potom bychom mohli cistou energii exportovat. Rakusaci by ji od nas mozna nekupovali ale alespon by mohli kupovat emisni kredity aby si mohli vyrobit svoje vlastni uhelne watty...

Claudio 18.7.2007 7:10

Re: Kjoto je OK.

 Jenže ono v podstatě vůbec nejde o snížení, natož drastické, CO2. Celá tahle celosvětová šaškárna je jen zástěrka pro nové zisky, pro moc a znovuzotročení lidí po neúspěšném zastaralém sociálněblahobytném komunismu. Na Zelené idee se geometrickou řadou nalepují "vůdcovéspasitelé" a lidé zděšení vizemi katastrof jim to baští a jsou ochotni přinášet oběti ve jménu záchrany zeměkoule. Časem bude jen jedna věda, jedna pravda, jedno dogma. To bude držet masy v poslušnosti na věčné časy a nikdy jinak. Každý, kdo se bude vzpírat dogmatu, bude nejdřív umlčen a později se jako nepřítel lidstva a Zeměkoule bude i likvidovat.

 Tak to vidím já.

Claudio 18.7.2007 6:50

Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

 Autorovi nelze než poděkovat za výstižné vykreslení celé problematiky s globálním čímkoliv. Je fajn se dočíst názorově shodné myšlenky a důkazy. Jenže! Co dál a co s tím?

 Neumím si představit, jak přesvědčím kteréhokoliv aktivistu přes zeleno. Nevezme totiž jakýkoliv argument a ikdyž postupně vyvrátím po úmorné námaze jeho vývody, zůstane mu stejně víra, která z něj v jeho očích dělá bojovníka za spásu světa. To, že je zneužívaný k politickým cílům, odmrští argumentem, že zneužívaný jsem já. Když mu budu argumentovat jeho levicovostí, bude tvrdit, že jsem neobolševikem a používám bolševické metody. Atd. Prostě přesvědčit nejde! Víra totiž musí odeznít sama.

 Je však strašné, že již dnes se setkávám s tvrdou realitou nástupu Zelené ideologie, která dobyla své první rozhodující posty a výsledek se již začíná projevovat např. ekodaní, anebo globálněji limity CO2. Nikdy bych nepředpokládal v postkomunistické zemi ochotu naslouchat a podporu neokomunistickým ideologiím. Vždyť lidé musí mít alespoň paměť. Přece není možné, že znovu dobrovolně sednou na lep politickým vyčůrancům, kteří budují svou moc na blbosti lidí?

 Je to tragické a komické zároveň. Před 17lety sme si oddechli a teď se necháme dobrovolně demokraticky sevřít blbci znovu! ;-(

honzak 18.7.2007 7:57

Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

opak je pravdou. Lidi jsou ve své většině pohodlní a blbí. Argument typu "říkali to v televizi, tak to musí být pravda" stále funguje. Viz kampeličky a prodej předraženého nádobí, či Horst Fuchs a jeho fíglíky. A v politice je to nemlich to samé.

EW 18.7.2007 9:18

Re: Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

Prave proto, ze jsou pohodlni, tak je treba je desit, protoze za normalnich okolnosti by takove ptakoviny masove odmitli. Jen si prectete, jak v Britanii se snazi omezovat svoz domacich odpadku, jako aby se obyvatelstvo naucilo zadny nevytvaret - pritom komunalni odpad tvori jen 0.1 vseho odpadu, ktery v UK vznika. Ale o to vubec nejde - je treba prudit a prevychovavat lidi.

Papouch 18.7.2007 13:08

Re: Re: Re: Nelze očekávat změnu enviromentalistů.

V Britanii (a to jeste ne vsude, nekde) zavadeji svoz velkych popelnic po dvou tydnech, ne tydne jako dosud

podstatne informace:

za odvoz popelnic domacnosti primo neplati, takze vsichni vyhazuji jako o zavod, i odpad ktery by se mel zkompostovat na miste nebo recyklovat (existuji ruznobarevne kontejnery, ale mistni to moc neresi)

financuje se to z mistni dane z nemovitosti (council tax) a vicemene je to kvuli snizeni nakladu

cb 18.7.2007 6:05

Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Dobre se budou vyhazovat do povetri.

Ladislav N. :-))) 18.7.2007 6:37

Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Třeba si do stárnoucího betonu jejich věží časem ptactvo vyklove útulky k hnízdění.... ;-D

Franta 18.7.2007 8:59

Re: Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Ty veze nejsou z betonu, jenom fundament.

Honza42 18.7.2007 9:21

Re: Vetrne eletrarny maji jednu velkou vyhodu

Vzhledem k průměru stožárů a jejich výšce to budou dobré lokální vodojemy.

Sowfiw 18.7.2007 1:43

"2500 předních klimatologů".

Nevite nekdo, jestli mezi nimi byl i zdejsi vrchni  Nametelenej oteplovac, nebo  on neni predni, ale  pouze lokalni oteplovac?

sasun 18.7.2007 1:58

Re: "2500 předních klimatologů".

Pouze lokální. (Za ČR byl na zasedání IPCC v Paříži vyslán vedoucí oddělení změny klimatu Českého hydrometeorologického ústavu, klimatolog RNDr. Jan Pretel, CSc).

marv 18.7.2007 2:07

Re: "2500 předních klimatologů".

Mezi "2500 předními klimatology" byl za ČR jeden klimatolog Jan Pretel - viz Google. Pěkněj ptáček, kam se hrabe lokální nametelenej oteplovač ...

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:41

Marve

přečti si rozhovor s Pretelem na iDnes. Budeš se divit. Pretel v podstatě tvrdí, že není důvod dělat nákladná opatření proti globálnímu oteplování. Viz: http://zpravy.idnes.cz/klimatolog-pocasi-bude-zrejme-kolisat-cim-dal-vic-fb4-/domaci.asp?c=A070716_175543_domaci_hos

Dokoce tam pozitivně zhodnotil Klausovu knihu. Takže tvoje hodnocení Pretela je zcela mimo mísu.