2.12.2023 | Svátek má Blanka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 18.7.2007 10:17

Re: Re: Re: Re: Tři poznámky k Temelínu

pardon, kaju se a sypu si popel na proplešatělou leb - mea maxima culpa, neboť nedosti jsem studoval Svaté učení a tudíž toliko z pouhé nevědomosti (zajisté neomluvitelné) jsem se dopustil tohoto zavženíhodného bludu. Než suďte shovívavě, již jako děcko jsem zasadil stromeček a hrábě, natož dřevěné, jsou mi z duše odporné již z dob středoškolských brigád na pomoc družstevníkům ...

EW 18.7.2007 9:34

Re: Tři poznámky k Temelínu

Taktak. A kdyby v tom "nestabilnim" Cernobylu neblbl lidsky faktor, tak mohl v klidu produkovat dodnes, Koneckoncu ty dalsi bloky jely dal, protoze Ukrajina si nemohla dovolit prijit o cely vykon Cernobylu.

amiZ .M 18.7.2007 9:06

Pane Hás,

co ukončuje OSN je celkem jedno, ale kdybyste konečně s tím ubohým šaškováním skončili Vy, kLaus, Mach a celý ten spolek hradních polovzdělanců, to by byla pozitivní zpráva. Vzhledem k posledním událostem u Wattenfall (v Česku účelově zamlčováno) je Vaše angažovanost pro JE stejný úlet, jako dnešní bláboly Vrby z ČEPSu, nebo výroky takových kapacit, jako jsou Urban a Říman.

BTW: Pojišťovny přehodnocují prémie na škody přepětím, protože stouplo množství škod úderem blesku. To je čistá statistika klausovských ideálních kapitalistů a žádné diskontování.

cb 18.7.2007 9:08

Re: Pane Hás,

Protoze pribyva elektroniky. Kazda blbost, ktera byla pred 10 lety rizena relatky, ma dneska jednocip.

amiZ .M 18.7.2007 9:13

Zoufalý pokus,

ale ta statistika! S růstem elektroniky vzrostl i počet pojištěnců a to i takových se zabudovanou ochranou. Ostatně, přečtěte si to zdůvodnění, je jasné.

cb 18.7.2007 9:17

Re: Zoufalý pokus,

S rustem elektroniky vzrostl pocet elektronickych pristroju na jednoho pojistence. Pokud vam blesk uderi do telefonniho rozvodu, tak prijdete o telefon, fax, adsl, pocitac. Pred 10 lety to byl jeden analogovy telefon patrici SPT, ktery to stejne prezil.

amiZ .M 18.7.2007 9:27

Stejně tak bych mohl

uvést, že se ceny Vámi uvedených zařízení ve Vámi uvedeném časovém rozmezí beznadějně propadly, takže by pojištění vlastně muselo zlevnit, ale odpověď máte už o něco níže.

L 18.7.2007 9:23

Re: Re: Pane Hás,

podle Berlínského zpravodaje ČTK počítají Německé pojišťovny kvůli změně klimatu se zvýšenými škodami. mimojiné i díky bleskům a přepětí které způsobují.  jejich počet stoupl z 1,6 milionu blesků v roce 2004 na 2,5 milionu v roce 2006.

Honza42 18.7.2007 9:29

Re: Re: Re: Pane Hás,

Pojišťovny patří mezi ty, kteří se strašně rádi na fenoménu GO přiživí. Pečlivě sledujte jejich výnosy za dalších x let. Vsaďte se, že na tom zbohatnou.

L 18.7.2007 9:30

Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

mě ani tak nejde o ty pojišťovny jako o to měření.

Honza42 18.7.2007 9:31

Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

Ono totiž ty blesky stačí jenom lépe spočítat. Díky investicím do meteorolgie, které se opět vezou na vlně GO.

Franta 18.7.2007 9:39

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Hás,

Na vlvne GO se vezou i ruzni autori ruznych knih - Crichton, Klaus, ...

FB 18.7.2007 9:13

Re: Pane Hás,

R^R^R^

honzak 18.7.2007 9:44

Re: Pane Hás,

Zimo, ty jsi opravdu v*l! Neustále zvětšovaná odolnost elektroniky vůči atmosférickému přepětí a nadproudům má mimo jiné za následek, že "hoří" stará zařízení, která dřív byla "přepěťově" chráněna neodolnou elektronikou. Navíc je "penetrace" obyvatelstva elektronikou o řád vyšší, než byla např. před 15 lety. Takže usuzovat z údajů pojišťovny na GW může jen blb, nebo fanatik.

amiZ .M 18.7.2007 9:55

Děkuji Vám

za názornou ukázku kLausovského diskontování, ale se škodami na odepsaných krámech nemá pojišťovna zpravidla žádné problémy. Ostatně, ty blesky se počítají ze satelitů.

NevericiTomas 18.7.2007 10:10

Re: Děkuji Vám

Jo, z tech co pred 25 lety nebyly....vy jste fakt kus...zvirete

honzak 18.7.2007 10:33

Re: Děkuji Vám

vynech Klause blbečku a radši studuj! Kecáš nesmysly!

Středoevropská síť pro detekci a lokalizaci bleskových výbojů (CELDN) vznikla v roce 2002 v souvislosti s poptávkou meteorologických služeb a univerzit z východní evropy (ČR, PL, SK, HU) na bleskový detekční systém. Již v roce 1999 firmy Siemens AG a Global Atmospherics, Inc (v současnosti Vaisala Remote Sensing division) nainstalovaly blesková detekční čidla na území Polska, České a Slovenské republiky a Maďarska za účelem zlepšení pokrytí těchto území. Spolu s již fungujícím Rakouským ALDIS a Německým BLIDS detekčním systémem se tímto způsobem podařilo v dostatečné míře pokrýt celý region střední evropy - a dalo vzniknout středoevropskému systému CELDN jako součásti celoevropského sdružení EUCLID (European Cooperation for Lightning Detection).

[] V současné době obsahuje systém CELDN cca 20 detekčních senzorů (celkem v rámci EUCLIDu 118) pokrývajících již zminěné státy (ČR, SR, HU, PL, SLO). Centrální zpracování dat je soustředěno do Německého města Karlsruhe - v reálném čase se zde na základě dat ze senzorů vypočte čas, poloha, typ, špičková hodnota proudu ve výboji (v kA), případně polarita bleskového výboje a ihned se tyto údaje distribuují zákazníkům (v ČR ČHMÚ) pomocí internetového připojení. Tato data přijímáme (via TCP socket) na observatoři ČHMÚ Praha Libuš, ukládáme do MySQL databáze a každou desátou minutu generujeme obrázek (v 1km a 2km rozlišení) ve formátu PNG který distribuujeme na intranet a WWW servery ČHMÚ

Zdroj: www.chmi.cz

Standa 18.7.2007 8:56

Poradce prezidenta republiky

pan Tomáš Haas, by se měl zeptat pana prezidenta, kdy ekonomové převezmou svůj podíl viny za ničení přírody? Otrávené ovzduší (obchod se znečištěním), otrávena voda v mořích a oceánech (tam kde byl život planktonu ve třicátých letech minulého století, tam je dnes voda bez něj a život v mořích např.: i nadměrným rybolovem mizí), otrávena půda (skládky jedů a komunálního odpadu čím dál větší a větší, hnojiva,herbicidy,pesticidy atd.). Bez vzduchu vydržíme pár minut, bez vody pár dnů a bez potravin cca 40dní? To nám všem plánují ekonomové a nechtějí převzít odpovědnost. I pan prezident by se měl přihlásit ke své odpovědnosti za ničení života. Je přeci ekonom a ne ledasjaký - neměl by se tedy zbaběle ukrývat za fráze, poradce a své mluvčí! Tady má pole pro svou působnost a může navrhovat ekonomická řešení ve prospěch života - pokud by to uměl jenom daněmi, bylo by to velmi slabé a jeho nedůstojné.

:-) 18.7.2007 9:05

Re: Poradce prezidenta republiky

Ekonomové? Nebo lidi, kteří vyžadují čím dál větší  komfort, pohodlí, dostatek  všeho  bez ohledu na přírodu a množství odpadů, které na základě jejich požadvků vznikají?

Franta 18.7.2007 9:41

Re: Poradce prezidenta republiky

Nebojte, to staci jen sikovne zdiskontovat, vy pesimisto.

Jimmy Keen 18.7.2007 10:08

Re: Poradce prezidenta republiky

Stando, když už se pouštíte do polemiky, měla by mít alespoň logiku. Na jedné straně bědujete, že bez jídla vydržíme sotva 40 dní a na druhé straně vás trápí nedměrný rybolov. A to si myslíte, že ryby lovíme pro zábavu nebo proto, že nemáme co dělat a moře je tak blízko. Ty ryby jsou určeny k jídlu. Já chápu, že spojit si koupi zmrazeného filé v supermarketu s rybolovem je pro některé zelené velmi obtížné, ale zatím to je tak. A  dále bez pesticidů a herbicidů by polovina lidstav vyhynula na hladomor. Je-li to váš názor, že takto to má být, pak ovšem se nedá nic dělat. Abychom měli krásnou neznečištěnou planetu, musíme minimálně půlku lidstva vyhubit. Tak abychom snad začali, ne, třeba s vámi - pochopitelně v zájmu neznečištěné přírody. Pol Pot by z vás měl radost.

L 18.7.2007 8:48

slepec

Už se tomu zbývá jen /bohužel/ smát.

podle měření dochází k nebývale rychlému odtávání ledovců ( National Geographic vydání 06/07) a tím ke změně celého ekosystému. ve světě dochází k stále většímu počtu katastrof ( narůstající tendence pociťují pojišťovny ) výstraha v podobě zatím největší povodně u nás v roce 2002 nás nechává v naprostém klidu (byla největší v historii a to navzdory soustavě vodních děl regulující záplavy). v ČR zcela prokazatelně ubývá srážek /potvrzuje to i plán výstavby 200 přehrad MZe z důvodu předcházení sucha/ a pokud přijdou jsou neobvykle intenzivní.

Pokud si dobře vzpomínám tak neříkají ti zatracovaní klimatologové, kteří se přece tak pletou, že bude docházet k častějšímu extrémnímu projevu v počasí?....kdo má oči vidí...

Potom když čtu podobný článek je mi z něj opravdu velmi smutno. No jen se dál navzájem ujišťujte o tom že se nic neděje. dál si zavírejte oči a dál naprosto zcestně házejte všechny kdo s Vámi nezdílí Váš názor do pytle s nálepkou levice.

cb 18.7.2007 9:07

Re: slepec

Nedochazi k castejsim extremnim projevum v pocasi. Pouze byla zalozena CNN,.

Honza42 18.7.2007 9:18

Re: slepec

Ano chudáci pojišťovny. Když jsme likvidovali před pár lety povodně na Motavě, půl vesnice novostaveb, kterou to spláchlo, byla postaveno na třímetrové vrstvě kačírku (náplavách). Sto let staré domy většinou vydržely. Dnes se rozvodní potok a v jedné rodině je škoda za milion (dvě auta á 500.000). Dříve tam stál Trabant. Voda vytekla a Trabant jel dál (žádná elektronika).

cb 18.7.2007 9:23

Re: Re: slepec

Jiste, lidi jsou bohatsi, proto jsou skody vetsi.

Jura Jurax 18.7.2007 11:36

Re: slepec

No, v Děčíně mají na skále vodoznak a tam jsou letopočty povodní; větší než v roce 2002 byla někdy koncem minulého století, neklame-li mne paměť, a jinak jsou tam letopočty od 17. století pěkně poházené ...

Jinak - ono ne že se nic neděje, ono se furt něco děje, ale lidé, u nichž lze v hlavě pozorovat přítomnost funkčního mozku, odmítají na tím propadat hysterii - specielně hysterii globálně teplých, žádajících nekompromisní provádění konglomerátu hovadin na základě toho, že se snad možná i z malé části díky lidské činnosti někde otepluje.

jakovy 18.7.2007 14:11

slepče Re: slepec

největší povodeň u vás v roce 2002 byla strašná, protože zabrala i Město Veliké jež slove Praha. Pokud by to bylo stejné kilometr před a za a do Matky měst by voda nedošla, přes 1086 utopených by to byla jen venkovská lapálie, se kterou se nemá cenu se zabývat: (Šisková se vyspala s Žiškou, to je nosné téma, pošlete jí SMS na potrat). V ČR zcela prokazatelně ubývá srážek, proto jsou povodně, protože ty ubývající srážky jsou intenzivní. Víte, ono je to takové pofidérní. Při povodních 1997 jsem vidě v TV babu, jak brečí jako včelka Mája, že tam bydlí 40 roků a nikdy vodu nezažila. A my jsme, zamlada, okolo toho jejího baráku jezdili na pramici. Skoro každý druhý rok. Je to tam pěkná údolní niva: kdopak ji asi naplavil ?

Kdysi byl liják, potom průtrž mračen, nyní přívalové deště, co si za název ještě vymyslíte pro obyčejný déšť? Ale dobře zabalený pšouk se prodává sám, není-liž pravda?

Slepče, kupte si brejle.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:16

Pane Haasi

pište si, co chcete. Globálnímu oteplování tím nezabráníte. Tím, že glob.oteplování společně se svým chlebodárcem profesorem z Hradu ignorujete, neochladíte zemské klima ani o setinu. Nejteplejším rokem v Česku byl zatím rok 2000, ale letošek bude nejspíš ještě teplejší. A to přitom Slunce letos prochází minimem svého 11-letého cyklu, zatímco v roce 2000 bylo na blízko tohoto cyklu. Teď máme za sebou 4 tropické dny, přičemž od neděle padají teplotní rekordy. V Poděbradech naměřili v ponděli 38,4°C, v Řeži u Prahy rovných 38° a včera v Brně 37,9° . V Brně je dnes ráno asi o 4 stupně tepleji než včera ráno. Pokud tam nepříjde odpoledne bouřka, bude tam odpoledne přes 40°.

čtenář zdrojů 18.7.2007 8:20

Re: Pane Haasi

tím samozřejmě nechci zpochybnit vaše vrzení, že téma globální oteplování je dnes ohromný byznys a že ekologický fanatismus začíná nahrazovat staré totalitní myšlení.

Ladislav N. 18.7.2007 11:41

Re: čtenář (pochybných) zdrojů IP: 213.220.252.xxx

Člověče, přestaňte blábolit a čtěte zdroje, které nepíšou blbosti. ;-)