30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

GAZA: ´Vedlejší ztráty´

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Esmerald 13.1.2009 10:18

Pane Klvaňo.

Váš článek je učebnicovým příkladem pro " syllogistic fallacy ". Je zde všechno: Generalizace, černobílé myšlení, nálepkování......, prostě všechny zlozvyky logiky, před kterými nás naši učitelé chtěli varovat. Proč tato základní pravidla tvrdě neuplatňujete, zvláště, jste - li příkladem na "učitelském" postu ? Místo toho nám předkládáte definice o "vedlejších ztrátách" ve verzi pro vlupáčky. Mrtvé (palestinské) děti nejsou arabskou propagandou, jsou to tvrdé skutečnosti zneužité arabskou propagandou. Ve světě mravních dilemat jsou důsledkem nerespektování něčeho, co nejste ochoten vysvětlit, tak jako důsledkem nerespektování garvitace je vlastní rozbitý  nos.

quax 13.1.2009 10:17

Autorovi možná uniklo,

že Izrael před každým z leteckých útoků rozhazoval varovné letáky, věc ve válce nevídaná. Navíc podle expertů je celkový počet obětí na životech velmi nízký, nejde o tisíce nýbrž stovky - po dvou týdnech bojů. A proč hájit někoho kdo sám prohlašuje že touží zemřít mučednickou smrtí a chová se tak?

cb 13.1.2009 10:14

Povinnosti demokraticke armady

je predevsim chranit sve civilisty a sve vojaky.

Libor F. 13.1.2009 10:08

Knížecí rady ...

Pane Klvaňo, lidem jako Vy, se od dob Lenina říká užiteční idioti.

František 13.1.2009 10:07

Nechápu

Proč bych já, jako mužskej, měl být méně ceněn než dítě. Proč v hlavách některých lidí straší děti, ženy, případně stařenky atd.  Zamordujete-li nevinného, je to stejná tragedie bez ohledu na jeho stáří. Někteří redaktůrci předpokládají, že zabití dětí je větší tragedie a tudíž zvýší sledovatelnost zprávy? Teroristé zabíjejí především civilisty (děti, ženy, stařeny, starce, nemluvňata atd). Civilizovaní lidé, například Izraelci, si svoje cíle vybírají

runner 13.1.2009 10:03

Když už se pan Klvaňa rozhodl udělovat panské rady

a vytýkat Izraelcům, jak to dělají špatně, mohl by snad poradit, jak to tedy měli Izraelci vlastně udělat. Jediná možnost, která napadá mě, že by si Izraelci přestali stavět domy a rovnou si stavěli obytné kryty.

Elvíra 13.1.2009 10:07

Re: Když už se pan Klvaňa rozhodl udělovat panské rady

...a taky by mohli doufat, že hamásovské rakety za 2 roky nedostřelí 100km

Richard Houška 13.1.2009 9:57

Vážený pane Klvaňo,

tak jste nám to hezky vysvětlil, co dělá Izrael špatně. Stejně kvalitně jste nám nedávno vysvětlil, proč je radar na našem území fajn a potřebná věc (a to podle mě opravdu je), takže výsledkem tohoto Vašeho snažení je jeho odmítnutí veřejností z 50-70%, podle toho, kdo si průzkum zadává a kdo ho provádí.

Takže mi teď laskavě taky sdělte, co má Izrael dělat??? Když totiž 8 let máte, víc než 2000x za 365 dnů, 15 vteřin na úprk do krytu, tak si jednou musíte zákonitě říci - PROČ? Proč si mám takovou dobu nechat dělat na hlavu od těch, kteří díky svým islámským menšinám a jejich volebnímu potenciálu, nedokáží zlo pojmenovat zlem, teroristu, který od plenek učí své děti, že smrt při zabití ďaura a žida, je to nejkrásnější, co vás může na světě potkat, teroristou? Navíc s vědomím, že jsou to ti samí moralisté, kteří minimálně mlčeli, když mou bábu s dědkem a mé rodiče plynoval nácek v Osvětimi?!

Ono víme pane Klvaňo, státu Izrael jde o holé přežití, takže pacifismus a multikulti musí jít stranou, ale to Vy, sedící za pecí a i v českém rybníčku selhávající a pouze tlachající "odborník" asi těžko pochopíte.

Elvíra 13.1.2009 10:05

Re: Vážený pane Klvaňo,

Panu Klvaňovi asi ještě nedošlo, že ve válce jde mimo jiné taky o to aby MÝCH ztrát na životech bylo co nejmíň a to jak civilních tak mezi vojáky.Ztráty na straně nepřítele mě mohou zajímat pouze jako statistika:-(Je to kruté, ale válka je právě o tom

i.h. 13.1.2009 9:44

Palestinci prece stale nahlas opakuji,

ze stejne tak, jako Zide miluji zivot, Palestinci a Arabove miluji smrt. A ze kazda arabska matka jasa, kdyz jeji dite zemre v "boji proti zidum".  Jak rika Bible, Jedem das Seine.

Haui1 13.1.2009 11:59

Re: Palestinci prece stale nahlas opakuji,

Taky mne udivuje, že se Evropa a humanisté diví a jsou rozhořčeni, že někdo konečně plní přání muslimů co nejdříve se dostat do ráje.

i.h. 13.1.2009 9:42

To jsou teda paka,

na te globalni Newyorske univerzite v Praze.

bm2 13.1.2009 9:28

co nerobit uz vieme

co nerobit uz vieme, nemohol by teda sudruh Klvana povedat co MA ROBIT Izrael, aby ochranil svojich ludi od tisiciek rakiet vystrelovanych na jeho uzemie mieromilovnymi bojovnikmi za slobodu, ako ich nase media a ultralavicovi spolok NYU Praha nazyvaju.

rv 13.1.2009 10:07

Re: co nerobit uz vieme

No mohl se třeba k těm raketám stavět stejně, jako před tím. Brát je jako nutné zlo, stejně jako autonehody. Sousedům ukazovat a se sousedy realizovat vzájemně výhodnou spolupráci. Získávat si sympatie u nežidovského okolí. Nerealizovat politiku - já jsem žid a kdo je víc. Potom by sami palestinci postihovali své bojovnější druhy. Je ale možné, že díky historickým zkušenostem arabů s izraelci by ani potom sympatie k Izraeli v arabském světě nevzrostly.

cb 13.1.2009 10:19

Re: co nerobit uz vieme

;-D;-D;-D Neco tak humorneho jsoem uz dlouho necetl.

R. 13.1.2009 11:08

Re: co nerobit uz vieme

Ja nevim, jestli se nad rv rozbrecet, nebo se umlatit smichy. Naivita nejcistsiho razeni, obvykle rezervovana pro nektere divky do cca. 17 let.

bm2 13.1.2009 11:30

Re: co nerobit uz vieme

Aha rozumiem, keby vojnovi stvaci z GB a Francie brali utok na Polsko ako autonehodu, mohli si ziskat sympatie u neanglosaskeho okolia, potom by sami Nemci postihovali svojich bojovnejsich druhov, Nicht wahr ?

-:))) 13.1.2009 9:05

Super

Tohle se vám tedy povedlo pane Klvaňa.  To je úžasný objev - sdělil jste nám, že armáda nemá zabíjet civilisty. On tu snad někdo tvdil, že má???

Hlavně jste jeden z těch, kteří přesně vědí, co by měl dělat (případně neměl dělat) Izrael. Teď už je zbývá vymyslet, co by měli dělat Palestinci. Protože bez nich to nepůjde. Když vám 96% obyvatel tvrdí, že raděj intifáda a válka, že nedají pokoj, dokud nenaženou všechny Židy do moře, tak to se potom těžko buduje vlastní stát a "světový mír".

zajda 13.1.2009 9:51

Re: Super

Kdesi na blozích byl pěkný bonmot. " Palestinci chtějí nahnat všechny Židy do moře, ale nejsou technicky schopni to udělat. Židé mají prostředky na nahnání všech Palestinců do moře, ale nechtějí to udělat."

liberal shark 13.1.2009 9:00

hnusné lži

Hammás je tou stranou, která vede boj bez ohledu na civilní obyvatelstvo, a dopouští se tak válečného zločinu. Jak by se asi tvářil Klvaňa, kdyby mu v noci zabušil na dveře minometný tým a začal pálit z jeho okna na rakouské území ? Navíc by mu zakázali odejít a drželi ho i s rodinou jako živý štít ? (Y)

R. 13.1.2009 11:09

Re: hnusné lži

Dle urovne clanku soudim, ze by si to klvana dokazal nejak "logicky" zduvodnit (Y)

křovas 13.1.2009 8:52

jak mohl takový

pitomec jako Klvaňa obhajovat radar? 

quetzal 13.1.2009 8:58

Re: jak mohl takový

No, jestli Klvaňa byl hlavní obhajovač radaru, pak se nedivím, že je tolik lidí proti. :-/

runner 13.1.2009 10:06

Re: jak mohl takový

To bylo první, co mě po přečtení tohoto příspěvku napadlo. Ovšem také to něco vypovídá o Topolánkově soudnosti, že byl schopen si takového ignoranta vybrat.

Haui1 13.1.2009 8:50

Pane Klvaňo,

až postavíte před soud zástupce Hamasu a potrestáte je, pak před vámi smeknu. Do té doby jste pro mne naprostý de.bil.

Elvíra 13.1.2009 9:00

Re: Pane Klvaňo,

Pan Klvaňa zapomíná na jednu věc.V každé válce pravidla stanovuje ten slabší.A takové, s prominutím kydy, jako je humánní vedení války ať si všichni humanisté strčí za klobouk.Válka se humánně vést nedá..ze své podstaty je nehumánní.Takže pokud má pan klvaňa recept na to, jak zastavit útoky z Gazy bez války, tak ať se pochlubí

JE 13.1.2009 8:49

Pan Klvaňa, který si z neznámých důvodů dal nick

Globální bazar, nám to tady pěkně vysvětlil, jenom nám tento pán zapomněl sdělit, jak si Globální bazar představuje tu "správnou obranu Izraele".

vladimír314 13.1.2009 8:47

Ani Rusové ani Američané

se za druhé války nerozpakovali a povraždili statisíce německých dětí a možná tato oběť (Bohu??) stála za to a měli jsme v Evropě mír aspoň do 90.let minulého století, než začalá válka v Bosně. Třeba ty lidské oběti v Gaze budou přijaty a přinesou něco pozitivního. Ale myslím si že by je muslimové měli spíš chápat jako trest, který Alláh sesílá na jejich hlavy za smrtelné hříchy, které páchají.

pahejl 13.1.2009 8:46

zajimalo by mne

co si mistni sionisticti mudrcove, podporujici a obhajujici vrazdeni civilistu, od toho slibuji. podobnych akci uz zide udelali v historii mnoho, temer vzdy pri nich zakalilo nezanetbatelne mnozstvi civilistu a vysledkem byla vetsi radikalizace obyvatelstva a eskalace problemu. palestinci uz nemaji co ztratit, a nemohou se z oblasti ani vystehovat. zide je tam masakruji jako v koncentraku. pokud je tedy snahou izraele posileni pozice hamasu a eskalace konfliktu, cini to nejlepsi co muze. potom ovsem mistni za obhajobu tohoto  "reseni" pouze spatne skryvani nenavist a xenofobii k muslimum a spokojenost se zverstvy, kterych se na nich zide dopousti.

JE 13.1.2009 8:50

Pahejl mozku

Rv