18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

GAZA: ´Vedlejší ztráty´

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ale 13.1.2009 12:39

Re: Klvaňa má odvahu

Klvaňa pouze logicky vysvětlil, proč při ozbrojeném kontaktu umírají lidé v blbý čas na blbém místě a pak z toho nelogicky obvinil Izrael.

Skutečností totiž je, že konflikt vyvolal Hammas. Byl to on, který nejdříve porušoval příměří a útočil na Izrael. Byl to on, kdo odmítl prodloužit příměří, které stejně nedodržoval a útoky na Izrael ještě zintenzivnil. Je to Izrael, který podle všech pravidel má právo proti agresorovi zakročit.

Ještě by mne zajímalo, co by KLvaňa napsal, kdyby Izrael odpověděl stejným způsobem, jako Hammas, tedy napadl civilní obyvatelstvo s cílem pozabíjet jich, co nejvíc

Jakub S. 13.1.2009 12:45

Jednostranný, osobo. A hlavně:

Počítejte do sta a pak si pomalu a soustředěně přečtěte znovu článek a pak Harpyji adalší příapěvek pod ní. Neumíte-li jasně a komplexně chápat viděné, prosím, ve vlastním zájmu aspoň nezveřejňujte své soudy, trumbelíne.

tamchyna 13.1.2009 17:44

Re: Klvaňa má odvahu

Klvana má odvahu zkreslovat fakta tak jak si to antisemité přejí.Léta zkušeností s palestinskými sebevrahy a předchozí odstřelování civilů v Izraeli bagatelizuje, zavání antisemitismem

Standa 13.1.2009 11:33

Palestinci

mají právo bojovat proti okupantům všemi prostředky. Pozn. Izrael čelí sílícím požadavkům od vysokých činitelů OSN a od organizací, hájících lidská práva, aby bylo zahájeno mezinárodní vyšetřování válečných zločinů v Gaze v souvislosti s obviněními, že izraelská armáda "bezohledně a bez zaměřování" ostřelovala obytné oblasti v Gaze a izraelští vojáci používali palestinských rodin jako lidských štítů.

cb 13.1.2009 11:39

Re: Palestinci

Operace "skryj se za negra"?

cimbal 13.1.2009 11:46

Re: Palestinci

Ptám se znovu: Jak se dá ostřelovat ohleduplně ?  Jak se ostřeluje bez zaměřování ? Kdy a kde použila IDF lidské štíty?

muf 13.1.2009 12:09

Re: Palestinci

Izraelský nejvyšší soud zakázal armádě využívat palestinské civilisty při operacích na zatýkání ozbrojenců jako takzvané lidské štíty. Předseda soudu Aron Barak uvedl, že tato praktika nutí civilisty spolupracovat s armádou a odporuje proto mezinárodnímu právu. Izraelský nejvyšší soud se kauzou zabýval v reakci na petice dvou organizací bojujících za lidská práva z roku 2002. Tehdy soud vydal předběžné opatření. Izraelská amráda ale poté umožnila vojákům využívat Palestince jako lidské štíty pouze v případě, že se spoluprací budou výslovně souhlasit. Několik Palestinců zahynulo při přestřelkách poté, co byli donuceni přiblížit se k domům podezřelých ozbrojenců...

 

muf 13.1.2009 12:13

Re: Palestinci

Izraelští vojáci ale lidské štíty používali dál, navzdory soudnímu verdiktu. Často palestinské civilisty pod hrozbou zastřelením nutili, aby klepali u domů, ve kterých se skrývali hledaní radikálové, a žádali je, aby vyšli ven.Hned po rozhodnutí soudu nařídil náčelník generálního štábu armády Dan Haluc velitelům, aby se začali novým opatřením okamžitě řídit. 

cimbal 13.1.2009 12:20

Re: Palestinci

Kdy a kde použila IDF lidské štíty?

Elvíra 13.1.2009 12:45

Re: Izraelci se mají právo bránit všemi prostředky

Tak na tohle už se spokojeně zapomnělo

BM 13.1.2009 12:26

Re: Palestinci

Izrale před tímto konfliktem okupoval Gazu? A kdepak používaly IDF jako lidské štíty palestinské rodiny? Máš to v hlavě nějaké popletené, ne?!

tamchyna 13.1.2009 17:37

Re: Palestinci

Stando odstěhuj se třebas do Beeršeby a nech si podat na hlavu rakety mírumilovných palestinců a ještě jim za to poděkuj, že míří jen na vojenské cíle. Nebo jsi spadl z višně a uhodil se do hlav Zavání to antisemitismem

Figel 13.1.2009 11:30

Kálejme na Klvaňův globální bazar

Izrael nebojuje za ideje, svobodu či demokracii. Izrael se snaží přežít. Proto je třeba kálet na takové umírněné mudrlanty. Za civilní oběti v Gaze je stoprocentně a vědomě zodpovědný Hamás a jeho místní podporovači, kteří je shromažďují na střechách domů, které mají být dle varování Izraelských vojsk (!) bombardovány.

Není divu, že rozbředlí těstolidé typu pana Klvani nebyli schopni náležitě propagovat radar, když si ani nedokážou zodpovědět takto jednoduché otázky.

reti 13.1.2009 11:43

Re: Kálejme na Klvaňův globální bazar

Figel ty lžeš ! Civilní osoby v gaze vraždí židi plánovaně a záludně.Kdo schvaluje vraždění sám je vrah!

Ale 13.1.2009 12:42

Re: Kálejme na Klvaňův globální bazar

Tak pravil reti!

MilanR 13.1.2009 13:06

Re: Kálejme na Klvaňův globální bazar

Ano, agenti Mossadu v převlečení za bojovníky Hammásu zákeřně a záludně ostřelovali Izrael, aby vyprovokovali nelítostnou izraelskou odvetu. Zatímco Hammás je mírumilovné hnutí, toužící v nerozborné jednotě s dalšími mírovými organizacemi (Hizballáh, Al-Kaida) pouze po mírovém soužití se svými sousedy na základě spravedlnosti a vzájemného respektování kulturní a náboženské odlišnosti  ...

Historik 13.1.2009 14:21

Re: Kálejme na Klvaňův globální bazar

Perfektní. Jako Rudé Právo nebo moskevská Pravda. R^R^ 

Také si ten slovník pamatuji.

emersonskej 13.1.2009 13:19

Re: Kálejme na Klvaňův globální bazar

Co si pomyslet o blábolilech tvého typu.... lze jen kroutit nechápavě hlavou !!!

jarda 13.1.2009 11:30

MĚ BY ZAJÍMALO -

- někde se stala chyba, ale když se zakládal Izrael, ta se asi zapomnělo na obvyklé mezinárodní zakotvení státu, smlouvy se sousedy, uznání hranic atd. Prostě Angličani dali / většinu/ území a to mělo stačit ?  Nebylo by dobré se trochu vrátit zpět a vyřešit základní věci ? 

cb 13.1.2009 11:32

Re: MĚ BY ZAJÍMALO -

Se sousedy (Egypt a Jordansko) jaksis problem neni.

Historik 13.1.2009 11:35

malý Jardo

Kolik států bylo při svém vzniku takto zakotveno????

To většinou přišlo až časem. A dost často se to měnilo, zpravidla válkou.

Pája 45 13.1.2009 14:56

Re: JARDA

Máte plnou pravdu, "jardo". Všichni zdejší diskutující, vracející se nejvíce  o 3-4 roky zpět a zastávající se plně Izraele a tvrdící, že za vše může Hamás, Palestinci atp. buď vědomě lzou nebo nechtějí znát skutečné příčiny konfliktů a nenávisti na Blízkém východě. Pravděpodobně i proto, že za tento stav mohou především státy, které oni považují za "nejdemokratičtější státy světa". Jde o Velkou Británii, která již po 1. sv. válce slibovala, že Židům dá území, kde by si mohli založit vlastní stát. Šlo o poručenské území (kolonii po Osmanské říši), kterou VB spravovala, jenže v počátku 2. sv. války totéž VB slibovala Palestincům. V roce  1947 VB vrátila OSN toto území a OSN i přes protesty okolních států (spíše jejich obyvatel, neboť šlo o kolonie, polokolonie, vyjímečně jen o samostatné státy) bylo rozhodnuto Palestinu rozdělit a vytvořit dva státy - Izrael a Palestina. Rozdělení bylo uděláno nespravedlivě pro Palestince (jde o potomky národa Filištínů - rasově příbuzných židům). Izrael, jednostraně a beztresně (z pohledu OSN, ale i VB) svůj stát vyhlásil, ale od té doby brání vytvoření státu Palestina.  USA, druhý spoluviník s VB pokračuje "demokraticky od konce 50 let v obraně Izraele. A to  pomocí financí (např.: víc jak 40 let USA každoročně darují okolo 4 mld.dolaru Izraeli), dodávek zbraní (např.: dokonce s modernějšími technologiemi, něž prodává svým spojencům v NATO) a politickou podporou (např.: drtivá většina rezolucí OSN je USA vetována - viz předposlední, která jen doporučovala oběma stranám zastavení bojů).

muf 13.1.2009 11:27

pro cb

Jednou z nejvýznamnějších zpráv v souvislosti s útoky Izraele na pásmo Gaza byl útok na dívčí školu OSN v uprchlickém táboře Džabalja. I když byla škola jasně označena OSN a její koordináty byly poskytnuty na začátku války izraelské armádě, izraelské jednotky odpálily na budovy školy tři dělostřelecké granáty. Usmrtily 46 osob a zranily dalších 55.Původní "oficiální zdůvodnění" bylo, že i když armáda věděla, že v budově se skrývají stovky civilistů-uprchlíků, armáda na ni záměrně zaútočila "podle platných procedur", protože školu zneužívala organizace Hamas jako úkryt a protože Hamas ze školy odpalovala rakety. Izraelská armáda dokonce tvrdila, že má na podporu svých výroků videozáznam, i když se ukázalo, že videozáznam je rok starý a je to záznam z jiné školy v jiném městě. Nyní konstatuje předběžné vyšetřování izraelské armády, že armáda střílela na nějaké muže, kteří stáli asi metr před školou - a netrefili se. Došlo prý k technickému selhání jedné americké inteligentní bomby a to vyvolalo dělostřeleckou palbu. Jak je možné, že toto "předběžné vyšetřování" popírá všechny podrobnosti předchozího předběžného vyšetřování, nikdo nevysvětlil. ..Zpráva ale také obviňuje Hamas, že záměrně přehnala počet mrtvých při tomto náhodném útoku na školu, přestože údaje od mrtvých a raněných nepocházejí od Hamasu, ale od humanitární organizace UNRWA Spojených národů.

Ale 13.1.2009 12:45

Re: pro cb

Zranit a usmrtit pomocí tří granátů v jedné škole cca 100 lidí, to je úžasné číslo. Nebouchlo tam ještě něco navíc? Nebo tam ti lidi stáli, jak v ranním metru?

Petr Benes 13.1.2009 17:39

Re: pro cb

jako bonus v te skole bouchnul jeste sklad raket a vybusnin. :-P

BuBu 13.1.2009 11:25

Došlo pouze k nedorozumění !

Putin pravil : "Něbudět gaza" . . . . . no a Izrael to pochopil po svém ! ;-P

.. 13.1.2009 11:20

Valky zidovske jsou valkami proher.

V tom maji s Nemci mnoho spolecneho.

emersonskej 13.1.2009 11:27

Re: Valky zidovske jsou valkami proher.

No když myslíte.... otázkou pak ale je, kdo je v těchto konfliktech prohrávající stranou...