5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

GAZA: ´Vedlejší ztráty´

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Trotl 13.1.2009 5:30

Pane autore,

nemáte pocit, že váš článek vychází piněkud schizofrenicky? Na jednu stranu Israel chválíte (obrana domova) na druhou stranu haníte (mrtvé děti). Z toho si nelze nic vybrat. Můj osobní pocit je, že Israel je v právu se bránit. A? (neznamená že konfliktu rozumím) Zkuste navrhnout Israeli účinnou obranu bez civilních obětí, které stojí na odpalovacích rampách raket GRID. Pak budete asi aspirovat na Nobelovu cenu. Jen nevím za co. I Hitler byl aspirant....

Větší vlastenec 13.1.2009 5:50

Další medvědí služba pana Klvani

Pan Klvaňa je známý myslitel.

Stačí vzpomenout na jeho veleúspěšnou kampaň na obranu výstavby Radarové stanice Brdy.

Ještě pár takovýchto článků, a účastníci proizraelských demonstrací zahodí svoje plakáty "Zastavte teroristy z Hamasu !" a "Stop používání lidských štítů !", a začnou volat : "Ruce pryč od Gazy !"  :-/

Inu, komu čest, tomu čest.    :-(

Větší vlastenec 13.1.2009 3:08

Otřesné záběry : Izraelci zabraňují palestinskému chlapci v cestě do Ráje !!!

Hrůza ! Desítky Izraelců míří automatickými zbraněmi na palestinského školáka : http://www.youtube.com/watch?v=PPU4UN03t7E&feature=related  ;-€

Kdyby nebylo agresivního zásahu po zuby ozbrojených Židů, malý hrdina už mohl být v Ráji.  ;-(

Naštěstí milující palestinští rodiče v tuto chvíli připravují na cestu do Ráje desítky jiných dětí. Až bude Izrael zlikvidován a Židé konečně vyřešeni, budou moci malí Mučedníci Islámu působit i v Evropě.  R^

Tedy také v Česku.

Nezbývá než doufat, že naše nová levicová vláda se nebude k malým (a samozřejmě i k velkým) Mučedníkům Víry chovat tak ošklivě jako vláda izraelská.  >-

quetzal 13.1.2009 8:33

Re: Otřesné záběry : Izraelci zabraňují palestinskému chlapci v cestě do Ráje !!!

smál bych se, kdyby to nebylo tak smutné

Jara London 13.1.2009 1:48

Autore

děkuji za zajímavý, i když politicky snad až zbytečně moc korektní článek, v němž jste měl odvahu nazvat věci pravými jmény. Nenechte si zkazit náladu tlupou zaslepených fanatiků, kteří si za to budou o Vás celé úterý otírat svá nevymáchaná ústa. Většina z nich nemá ani ponětí o skutečném obsahu slov "demokracie", "odpovědnost" nebo "lidskost", či snad dokonce "lidská práva". Bolševik inside se láme jen velmi těžko.

68 13.1.2009 2:03

Re: Autore

Jaro, už dlouho jsem se chtěl zeptat. Vy se jmenujete London, nebo jste Jara z Londýna a neděláte tam čárku?

aquagenic 13.1.2009 2:31

Re: Autore

No, s ohledem na to, že tenhle "Jara London" je někde od Brna a připojuje se přes Karneval, tak se bude jmenovat spíš Lojza Vopička:-)

68 13.1.2009 3:31

Re: Autore

Aha. Tak ani London, Ontário.  No, já jen tak.  Díky. Míval jsem někdy dojem, že píše přímo od zdroje, z mešity v Londonistánu. (Ani se neozval na slušnej dotaz.)

quetzal 13.1.2009 2:09

Jaro, což takhle přihodit nějaký argument?

co je podle Vás skutečný obsah slov "demokracie", "odpovědnost" nebo "lidskost"?

emersonskej 13.1.2009 2:24

Re: Autore

Podle vás je tedy názor že za civilní oběti v pásmu Gazy je odpovědný především Hamas, když si z jejich domů, škol, či nemocnic udělal odpalovací stanoviště, či muniční sklady, názorem bolševickým ????  8-o(Y)

Hadí oči 13.1.2009 1:40

Jestli je ten člověk blbej

stejně jako článek, tak by na něj měli hodit síť.

quetzal 13.1.2009 1:33

krystalicky čistá ukázka demagogie

".... [izraelská vláda] věděla ..., že když její armáda zaútočí na Gazu, ..., bude počet nevinně zabitých a zmrzačených vysoký. Byl by vysoký, i kdyby se Hamas neschovával s raketami za školy a zdravotní střediska. Z těchto důvodů je odpovědnost za nevinně zabité jen a jen na izraelské straně."

Pane Klvaňo, ochrana demokracie má vyšší prioritu než životy civilistů na straně fundamentalistických/totalitárních režimů s genocidními choutkami. Pokud tomu nerozumíte, stačí se podívat na pár analogických případů - pokud by platilo to, co říkáte, pak by největším zločincem druhé světové války nebylo Německo, genocidní nacistický režim, od kterého se nedalo čekat nic lepšího, nýbrž demokratické státy, které si to přece měly zařídit tak, aby neupadl vlas na hlavě "nevinným" německým (a nejen to - i opravdu nevinným českým, francouzským, holandským aj. civilistům, kteří zahynuli během spojeneckých operací spojeneckými kulkami) civilistům, kteří přece za Hitlera "nemohli".

To přece nemůžete myslet vážně!!!!!

quetzal 13.1.2009 1:38

jediné, co psychologicky vysvětluje Vaše poblouznění

je přirozená lidská tendence fandit outsiderům - v tomto případě Hamasu. Jakožto politický komentátor byste se ale neměl nechat unášet city, nýbrž se snažit racionálně analyzovat situaci.

Hamas je agresor, který 1) jednostranně ukončil příměří, který 2) i přes příměří pokračoval v raketové ofenzívě (byť omezené) a který jednoznačně deklaruje zničení Izraele za svůj hlavní cíl.

Jako takový nemá Hamas právo na existenci, stejně tak jako ho nemají jednotky SS a NSDAP.

emersonskej 13.1.2009 2:25

Re: jediné, co psychologicky vysvětluje Vaše poblouznění

R^

Jidas 13.1.2009 5:12

Re: krystalicky čistá ukázka demagogie

"ochrana demokracie má vyšší prioritu než životy civilistů" - krásné, 9 z 10 diktátorů světa by to neřeklo lépe

Petr Kohout 13.1.2009 7:22

Re: krystalicky čistá ukázka demagogie

zapomeňte na demokracii - Izrael v Gaze brání mne osobně i vás osobně před bandou vraždící maniaků (hamás) podporovaných davem jásajících maniaků (takzvané civilní oběti).

NevericiTomas 13.1.2009 10:41

Re: krystalicky čistá ukázka demagogie

Ochrana demokraci v me zemi ma vyssi prioritu nez zivot civilisty zeme ktera ji ohrozuje. A klidne se treba po...

68 13.1.2009 1:15

Autore.

Na vaše zanícené rány doporučuji balzám, nebo meteřídoušku. Možná jitrocel uleví. To, co na vás leze, nelze kurýrovat mletím pátého přes deváté. Mohla vám to poradit každá promovaná sestřička, ba i babka bylinářka, jen se zeptat. Vzmužte se.  Když ne jako chlap, tady jako přednašeč na universitě a člen představenstva.

Vážný 13.1.2009 1:13

Co by také mohl udělat

Zatím Izrael postupuje humáně, ale klidně by mohl udělat jinou věc. Udělat díru do toho zátarasu na Egyptské straně a začít Gazu ostřelovat z druhé strany. Lidi by utekli a Egypte starej se (teda v Gaze je vyšší životní úroveň než v Egyptě...)

iko 13.1.2009 1:05

Nekdy se proti zlu da skutecne bojovat jenom jeste vetsim zlem....

ze se to da, dokazuje porazka nacistickeho Nemecka; nacizmus je dne spis folklor (pokud to nezvrati nezrizene pristehovalectvi) nez akceschopne hnuti. A pritom -- jak velka byla nenavist na konci 2. sv. valky...

Nekdy se proti zlu da skutecne bojovat jenom jeste vetsim zlem....

emersonskej 13.1.2009 1:22

Re: Nekdy se proti zlu da skutecne bojovat jenom jeste vetsim zlem....

Přesně tak !!! Kdyby s podobnou páně autorovou optikou ohledně civilních ztrát přistupovaly k Hitlerovu německu za 2. sv. války spojenci, nejspíš bychom se tu v lepším případě zdravili německy, v horším ( a daleko pravděpodobnějším) případě bychom se už nezdravili vůbec...;-O

knihovnik 13.1.2009 0:56

autor pracuje pro spolecnost BAT

jestli to je British American Tobacco, tak to at jde radsi  k certu, jestli muze poucovat o moralce clovek pracujici pro distributora navykove latky zpusobujci rakovinu plic, ktery ciluje svou reklamu na teenagery, tak to by tu moh Aston zacit tisknout na pokracovani Mengeleho eseje z lekarske etiky.

aquagenic 13.1.2009 0:53

Ježkovyvoči!!!!

Tohle nablblo mělo obhajovat a vysvětlovat prospěšnost amerického radaru????

Topolánku, ty ses asi tenkrát zbláznil:-(

Viktor 13.1.2009 0:51

Nejen hloupý

Pane Klvaňo, mrtví jsou bohužel ve válce poměrně běžný zjev a naříkat nad nimi je opravdu zcela nesmyslné. Kdyby nešlo o nic víc, dalo by se říct že jste hloupý. Bohužel názory podobných jedinců přispívají k nesmyslnému tlaku na Izrael který by se prý měl bránit nějakou blíže neidentifikovanou nekrvavou metodou. Tak se řadíte k těm, kteří pomáhají teroristům získávat body aspoň v mediálních bitvách. A to už není jen hloupé, to je také nebezpečné.

fanda 13.1.2009 0:51

Nevinné

mrtvé palestinské děti představují jedinou jistotu - nevyrostou a nebudou posílat rakety na Israel. Taky dobře.

SelskýRozum 13.1.2009 0:48

Izrael měl umožnit ženám, dětem a všem mírumilovným utéct

Domnívám se, že Izrael měl dát několikadenní lhůtu všem lidem, kteří nechtějí válčit, aby z pásma Gazy odešli před zahájením bojů. Izrael má dostatečnou válečnou převahu, aby i pak mohl zasadit palestinským extremistům drtivý úder. Jsem na straně Izraele, protože si nezačínal, ale zabíjet hlava nehlava neměl.

Kokoška 13.1.2009 0:57

Re: Izrael měl umožnit ženám, dětem a všem mírumilovným utéct

A zase jsme u toho:  Měl snad Izrael, aby to byla přiměřená obrana, denně spočítat palestinské rakety dopadlé na Izrael, a stejný počet hned odpálit zpět na Gazu ??  To by už nebylo výběrové zabíjení teroristů z Hamasu, ale bylo by to stejně podlé jako ostřelování Izraele Hamasem  z Gazy.

R. 13.1.2009 9:31

Re: Izrael měl umožnit ženám, dětem a všem mírumilovným utéct

Proc ne, zajimavy napad! Za kazdou palestinskou raketu dva 155mm granaty nekam nazdarbuh do Gazy. (Nebojte, to nemyslim vazne. Ale prijde mi to jako dobre popichnuti salonnich "humanistu"). S trochou cynismu lze rict, ze Palestinci si stanovili cenu zivota na Blizkem vychode sami. Vymena tel dvou izraelskych vojaku za cca. 250 veznu ...

Viktor 13.1.2009 1:05

Re: Izrael měl umožnit ženám, dětem a všem mírumilovným utéct

Heleďte, SelskýRozume - co takhle si vzít do ruky mapu a zapřemýšlet? Z pásma Gazy se ještě tak nejspíš lze dostat do Izraele. Pokud se tedy zrovna pouští.  Ale třeba Egypťani si takovouhle pakáž do země nenechají nalézt. Kam by tedy šli? Mají jedinou šanci - udělat si mezi sebou pořádek a zbavit se Hamásu, Hizballáhu ...

Mimoto - proč by někam chodili. Vždyť už ŠEDESÁT let čekají až někdo nažene Židy do moře a oni budou moci obsadit a vyrabovat celý Izrael.

68 13.1.2009 1:23

Re: Izrael měl umožnit ženám, dětem a všem mírumilovným utéct

Ono když už je nutné zabíjet, tak to je někdy nutné i přes hlavu. To už máte prašt jak uhod... hlava...nehlava?