25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

GAZA: ´Vedlejší ztráty´

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
j kunes 13.1.2009 7:25

sest lidi na metr

Pane Klvano,

premyslite aspon trochu o vecech, ktere pisete? Vite jak velky je metr (predpoladam, ze mate na mysli metr cverecni) a jak by se na nej asi veslo sest lidi? Asi ne jinak by Vas takova hovadina vubec nenapadla. Plocha Gazy je asi 360 km^2 a zije tam cca 1.4 mil obyvatel (Wikipedia) tj. zhruba 4000 lidi na km^2. To je sice hodne, ale porad 1000 krat meme nez kolik byste jich tam nacpal Vy.

JE 13.1.2009 8:55

Re: sest lidi na metr

pan Klvana evidentne chybel ve skole, kdyz se prevadely metry ctverecni na kolimetry apod. Nehlede na to, ze asi ve skole obecne moc pozor nedaval.

bebe 13.1.2009 7:25

Vinen je rasistický sionismus

Vinen je Izrael   se svou   doktrínou  sionismu , zabírání  dobyté arabské půdy a vyhánění Palestinců. Na této idei vznikl stát Izrael, tato rasistická ideologie  je vinna a s ní její nositelé.>->->-

AA 13.1.2009 7:38

Re: Vinen je rasistický sionismus

  CHUCPE

bebe 13.1.2009 7:42

Re: Vinen je rasistický sionismus

Taky argument.

viktor čistič 13.1.2009 8:21

Re: Vinen je rasistický sionismus

vodkuď voni jsou, že to zkoušej po hebrejsku? nebo to tu jen vokoukali a teď papouškujou, aniž by tomu rozuměli?

Komik 13.1.2009 7:24

Sporná otázka

Myslím, že velmi sporný je sám základní názor, že v pásmu Gazy je většina nevinných civilních obyvatel a mezi nimi menšina teroristů používajících je jako jakýsi štít. V Gaze jsou podle mne jednak teroristé Hamásu, jednak sympatizanti Hamásu (a to včetně žen chlubících se tím, že vychovali nové mučedníky), jednak děti jako budoucí členové či sympatizanti Hamásu tvrdě indoktrinovaní k nenávisti k Izraeli už od školky (vzpomínáte na záběry z Palestinských demonstrací z našich televizí, jak házeli kameny po izraelských vojácích, zatímci dospělí se takticky drželi v pozadí?).

Nepopírám, že tam může být menšina osob, které s postupem Hamásu nesouhlasí, ale nijak se neprojevují a jsou konformní, takže vládnoucí režim nijak neohrožují.

K otázce civilních obyvatel doporučuji knihu "Válka růží" (jméno autorky teď z hlavy nevím).

 

Komik 13.1.2009 7:58

Oprava chyby

Správný název je "Armáda růží", nikoli "Válka růží". Omlouvám se.

Katr 13.1.2009 7:21

IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

Přesto si španělské letectvo nedovolilo nikdy bombardovat Bilbao tříštivými bombami a zničit Baskickou Univerzitu.

Gonzales 13.1.2009 7:34

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

Tak to je srovnání dne. Tu analogii máte ze své hlavy?

Katr 13.1.2009 7:55

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

ETA zabila mnohem více nevinných lidí než Hamas, protože je to teroristická organizace s lépe propracovanou metodou teroru proti obyvatelstvu.O Vás nemám obavy, Vy ze své hlavy nevyplodíte nic.

quetzal 13.1.2009 8:50

Katře, srovnejte si základní fakta

cílem ETA je nezávislost Baskicka

cílem Hamásu je zničení Izraele

ETA většinou útočí na policisty a lidi, kteří mají něco společného s establishmentem

Hamás systematicky terorizuje civilní obyvatelstvo

a o tom, zda ETA zabila "mnohem více" nevinných lidí by se dalo s úspěchem pochybovat !!! UPOZORNĚNÍ: Neobhajuji ETA. Pouze upozorňuji, že srovnáváte nesrovnatelné.

Katr 13.1.2009 9:05

Re: Katře, srovnejte si základní fakta

Cílem každého teroristy je zabíjet, takže neomlouvejte neomluvitelné, ETA je na stejném teroristickém seznamu jako Hamas a je mnohem nebezpečnější, protože vznik Baskicka by umožnil rozbití Španělska.A znovu opakuji, zjistěte si počty mrtvých, které zabil Hamas a které ETA.To samé bych mohl psát i o IRA a způsobu, jakým s ní jednali Britové.Ale s Vámi, vyznavači jedné krvavé sionistické pravdy se nedá diskutovat, vy raději vidíte výbuchy a krev než dohody a ústupky na obou stranách.

R. 13.1.2009 9:22

Za katr s vama

Vy ....., jak se chcete "dohodnout" s entitou, jejiz hlavnim zajmem je Vase smrt? Proc delat jakekoliv ustupky nekomu, kdo verejne hlasa, ze vas a vase blizni chce smest do more? Vzal jste si uz dnes prasky?

Katr 13.1.2009 10:37

Re: Za katr s vama

Dohoda je vždycky možná, viz IRA a její odzbrojení.Vemte si prášek Vy, troubo a přemýšlejte, jak může Hamas svými podomácku vyráběnými raketkami vás a vaše bližní v Izraeli smést do moře.

Rybák 13.1.2009 10:57

Re: Za katr s vama

Jestli tomu dobře rozumím, tak ty " raketky" jsou vlastně takové téměř neškodné hračky, podomácku vyráběné a kdo to nechápe je trouba. Proč rovnou nenapíšete nenávidím židy, ale mám zadání sdělit to světu v přijatelném obalu.

R. 13.1.2009 11:02

Re: Za katr s vama

Na dohodu musi byt dva, proto neni mozna vzdy. Nazyvat Kassamy a pasovane Grady raketkami je na hranici imbecility. To nejsou raketky, to neni poutova pyrotechnika, to je poradna sleha.

silvatax 13.1.2009 7:38

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

Baskická univerzita patrně neslouží jako sklad zbraní a munice pro ETU.

Tx 13.1.2009 7:41

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

ETA má cca 5%ní podporu, na Baskické univerzitě se nevyráběly rakety ani neskladovala munice.  Hamás má téměř 100%ní podporu, na Islámské univerzitě se rakety vyráběly a munice skladovala (stejně jako v mešitách). ETA (které se nezastávám) nepoužívá civilisty jako živé štíty, Hamás ano (a říká to veřejně).

Katr 13.1.2009 7:57

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

A vy víte, kde všude měla ETA sklady zbraní a munice, když tak lehce omíláte izraelskou propagandu o zničení University v Gaze?

viktor čistič 13.1.2009 8:27

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

to teda musely být extrémně ničivé rakety, když se vyráběly na Islámské univerzitě, takoví Rusové se svými Iskandery jistě blednou závistí.

NevericiTomas 13.1.2009 10:52

Re: IRA, ETA a další se také schovávají mezi civilisty

Hele tyblbe, az bude moci Izraelska policie a tajna sluzba volne perovat na uzemi Palestiny, az bude moci tzv. Palestince aztykat a zavirat, tak ta tva analogie nebude kulhat. Dam ti jinou analogii - kdyz argentina obsadila nekolik bezvyznamnych ostrovu s nekolika lidmi a tisicovkou ovci, spustila VB valku bez dlouheho rozmysleni...

Petr Kohout 13.1.2009 7:14

IZRAEL JE V PRÁVU. Nejsou ŹÁDNÉ vedlejší oběti, protože takzvaný lidský štít je

organickou součástí armády. Tedy VEDENÍ HAMÁSU JSOU VÁLEČNÍ ZLOČINCI, kteří nasadili DĚTI do bojů. Mimochodem, vzhledem k názorům hamásu, že i JÁ mám dodržovat korán a právo šaríja (zejména platit té verbeži daň a plazit se před ní - a to doslova), a že tento názor podporuje i veškeré obyvatelstvo Gazy a s přihlédnutím k tomu, že za války Arabové podporovali Adolfa Hitlera a vyvraždění Čechů, považuji obyvatele Gazy za své osobní nepřátele a na jejich životech mi nezáleží.

cimbal 13.1.2009 6:54

Pane autore,

pokud si myslíte, že procento civilních ztrát je v Gaze vysoké, porovnejte je s Balkánem, Čečnou, Irákem nebo Gruzií. Podle mně je vzhledem k hustotě zalidnění a taktikou Hamásu (živé štíty, frakční čistky)  velice dobré.

muf 13.1.2009 7:04

Re: Pane autore,

Izrael čelí sílícím požadavkům od vysokých činitelů OSN a od organizací, hájících lidská práva, aby bylo zahájeno mezinárodní vyšetřování válečných zločinů v Gaze v souvislosti s obviněními, že izraelská armáda "bezohledně a bez zaměřování" ostřelovala obytné oblasti v Gaze a izraelští vojáci používali palestinských rodin jako lidských štítů. Izrael čelí sílícím požadavkům od vysokých činitelů OSN a od organizací, hájících lidská práva, aby bylo zahájeno mezinárodní vyšetřování válečných zločinů v Gaze v souvislosti s obviněními, že izraelská armáda "bezohledně a bez zaměřování" ostřelovala obytné oblasti v Gaze a izraelští vojáci používali palestinských rodin jako lidských štítů.

Izraelská armáda je obviňována:

že používá silné dělostřelecké granát v civilních oblastech, kde armáda věděla, že dojde k velkému množství civilních ztrát že používá zakázané zbraně, jako jsou fosforové bomby že využívá palestinských rodin jako lidských štítů že útočí na sanitky a že usmrtila v označených sanitkách 12 zdravotníků že usmrtila velké množství policistů, kteří neměli žádnou vojenskou roli

Petr Kohout 13.1.2009 7:18

Re: Pane autore,

Rozmístění vojenských zařízení mezi civilním obyvatelstvem je válečný zločin spáchaný hamásem. Pokusy soudit Izrael jsou spoluúčasti na tomto zločinu a tedy podle Českého práva také válečným zločinem. Můj názor je, že Izrael je oprávněn tyto zločince (funkcionáře OSN) potrestat, tj. pokud se zdržují mimo izraelské území postřílet, případně přejet autem a tak. Připomínám, že jde o téže zločince (funkcionáře OSN), kteří spolupracovali na vyvraždění Srebrenice (8.000 mrtvých), vraždění ve Rvandě, Somálsku i jinde a všechny tyto soudy mají jejich vinu pouze zakrýt.

muf 13.1.2009 7:54

Re: Pane autore,

po přečtení  se opravdu nestačím divit  - nezlobte se, ale tohleto je opravdu mimo  chápání  a rozum.. 

cimbal 13.1.2009 7:26

Re: Pane autore,

buď nerozumíte psanému textu, nebo odpovídáte na jiný příspěvek. Ale, budiž - dá se ostřelovat ohleduplně? Jak se střílí bez zaměřování?  Kdo a jak zakázal fosforové bomby? Izrael používá lidské štíty? Kdo určuje, co je silný a slabý granát?

muf 13.1.2009 7:51

Re: Pane autore,

..Schopnost samovznícení bílého fosforu při styku se vzduchem se v polovině minulého století využívalo k výrobě samozápalných leteckých pum a dělostřeleckých granátů. Zákeřnost těchto zbraní spočívala v tom, že hořící fosfor způsobuje mimořádně těžké popáleniny a zároveň je velmi obtížné jej uhasit (jediný spolehlivý způsob je ponoření do vody). Dnes jsou tyto zbraně přísně zakázány, přesto použili Američané bílý fosfor v Iráku proti sunnitským povstalcům bitvě o Falúdžu...fosforové bomby jsou charakterizovány jako chemická ZHN...

cimbal 13.1.2009 8:27

Re: Pane autore,

V Úmluvě o zákazu výroby, vývoje, hromadění zásob a použití CHZ z 1994? Pokud se Vám to tam podaří najít, múžete napadnout zprávu Duelfer Report.