29.4.2024 | Svátek má Robert


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
bono 18.1.2010 22:31

Re: jeden výbuch sopky - mnohonásobně více skleníkových plynů nežli kdy vyprodukovalo lidstvo

roční příspěvek (CO2)....to tam chybí

paštun višnu 18.1.2010 22:27

Re: Prosím Vás,

Tak u falusise máte opravdu jedinečný zdroj té nejstupidnější ekopropagandy. Takovým jako Vy šité na míru. I když tenhle jeho článek není z těch jeho úplně nejhorších, čekal jsem spíš paralelu s omezenými zdroji na způsob "vyžrali spižírnu a pak umřeli hlady".

para 18.1.2010 22:25

Re: Přátelé,doporučuji shlédnout dokumentární film BBC a Kanad.TV o výbuchu Sv.Heleny.

Dost jste to zjednodušila a překroutila. Sv, Helena skutečně ovlivnila klima prachem tak že se celosvětově ochladilo o 0.2C ale bylo to i tím, že v yápětí po ní vybuchl El Chichon. Odezva na to asi za tři roky vymizela. Prach se s atmosféry prostě vyplavuje srážkama.

Jiná věc jsou ale ty tovární komíny a to hlavně v aspektu co produkují. Tam je dominantní neviditelný a deštěm neodstranitelný CO2, který v atmosféře setrvá zhruba století a celé to století působí skleníkovým efektem. Všechny sopky dohromady uvolnijí sotva setinu CO2 než antropogení činost.

Je velkým omylem že jsme na změnu klimatu krátcí. 50% veškeré souše jsme přetvořily a lesů a pastvin na pole města silnice... Skleníkových plynů je o 40% vice než statisíciletí dříve. Ozonovou vrstvu jsme narušily a nebyla zacelena dosud. jaderný arzenál máme na několikeré nulkeární zimy a několikanásobné zničení, Středozemní moře a pobřežní vody se mění chemicky tak, že mizí korýšovití a přibývá medůzovitých. Aktivního dusíku - NOx - je v přírodním oběhu díky průmyslové produkci hnojiv o 100% víc jak kdykoli v historii planety o dalších polutantech nemluvě. Žijem prostě už století v Antropocénu a měníme kde co jen se nám za to nechce nést důsledky a tak si třeba namlouváme, že jsme na něco krátcí. Krátcí jsme totiž tak akorát na to dát to po sobě do pořádku tak aby to následné generace nepocítili.

libienski 18.1.2010 22:24

Re: Prosím Vás,

Tak cusz tu niegra! Všichni chtějí "nekonečnou" a neomezenou budoucí prosperitu, ale její zdroje omezené evidentně jsou nebo se domníváte, že nejsou?

Petr 18.1.2010 22:24

Re: Přátelé,doporučuji shlédnout dokumentární film BBC a Kanad.TV o výbuchu Sv.Heleny.

doufám, že ten dokumentární film má i další díl, kde by vám vysvětlili co to je "čmoudění", jaké plyny tam jsou, co to je popílek, jaké plyny jsou naopak skleníkové... protože tyhle podstatné informace se k vám ještě nedostaly.

dena 18.1.2010 22:18

musím být první, mám nový vědecký objev

dinosauři se uprděli!

bono 18.1.2010 22:15

Re: Přátelé,doporučuji shlédnout dokumentární film BBC a Kanad.TV o výbuchu Sv.Heleny.

To jsou naprosté nesmysly.....

1) by tak podle vás byla potvrzena nesmírná AGW - jelikož popílek má ochlazující efekt ( v součtu ).

2) si pletete pojmy skl. plyn a popílek....pokud jde o skl. plyny, tak se z jedné takové sopky uvolní prd...viz článek

http://volcanoes.usgs.gov/hazards/gas/index.php

paštun višnu 18.1.2010 22:12

Re: Prosím Vás,

Máte dojem, že je třeba jej překonávat? Tak schválně, Vy mudrci, kolik energie je na Zemi k disposici s přihlédnutím k budoucím technologickým možnostem jejího využití a kdy bude vyčerpána? Abych věděl, kdy musíme začít překonávat ten zákon zachování energie...

libienski 18.1.2010 22:11

Re: Přátelé,doporučuji shlédnout dokumentární film BBC a Kanad.TV o výbuchu Sv.Heleny.

A jsme zpátky u čmoudu:-)

bono 18.1.2010 22:11

Re: jeden výbuch sopky - mnohonásobně více skleníkových plynů nežli kdy vyprodukovalo lidstvo

Ten článek je pěkná blbost, dokonce tam vidím i svůj starý příspěvek:-) Prostě nějaký bloger amatér, který si plete popílek s CO2 a dokonce ani ten popílek nepřevyšoval v mld. tun roční příspěvek lidstva, natož prý za celou jeho existenci:-)

libienski 18.1.2010 22:08

Re: Proč je Globální oteplování nebo chcete-li Globální změna klimatu tak aktuální?

Jistě i písku a jílu bude relativně dost...

kvetla 18.1.2010 22:05

Přátelé,doporučuji shlédnout dokumentární film BBC a Kanad.TV o výbuchu Sv.Heleny.

Pomalu a pozorně.Plyny a polpílek to vyneslo až do stratosféry a bezprostředně výbuchem ovlivnila erupce počasí a teplotu na zeměkouli na dva a půl roku. Sledováno a měřeno a dokumentováno nejen pozemními stanicemi, ale i družicemi a spec.letadly  se spec.přístroji na palubách. A pak ta otevřená tavicí pec čmoudila ještě asi půl roku,při čemž každý den čmoudění poslala do ovzduší více prachu a plynů,než všechny současné elektrárny světa vyprodukují celoročním provozem. Ten hrůzný olbřímý tavicí kotel tam můžete vidět v družicových a leteckých záběrech. K tavení hornin v tomto kotli bylo potřeba v každém okamžiku více energie,než mělo lidstvo k disposici ze všech světových elektráren. Takže odlehčeně resumé. Cca 180 dnů čmoudění Sv.Heleny po výbuchu presentuje 180 let čmoudění všech světových elektráren.A teď si střízlivě uvědomme,kolik Sv.Helen na zeměkouli čmoudí a i jinak  skotačí. ....Jsme pouhopouzí domýšliví břídilové,pokud si myslíme,že můžeme ovlivnit světové počasí. Zasmraďujeme si vzduch a prostředí kolem sebe,trávíme si vodu,kterou by jiní,od nás po proudu, mohli pít,rabujeme moře,aniž bychom nechávali dostatek matečných ryb k tomu,aby nám dávalo trvale obživu. Na oteplování či ochlazování Zeměvšak jsme,zaplať Pán Bůh krátcí.

libienski 18.1.2010 22:00

Re: Prosím Vás,

Zákon o zachování energie je holt neúprosný, ale těším se až jej s "naprostou samozřejmostí" překonáme:-)

libienski 18.1.2010 21:58

Re: Velikonocni ostrov zkolaboval,

To je možná ten jediný řád, který může na zemi nastolit všeobecný mír a prosperitu:-/

libienski 18.1.2010 21:57

Re: po nás potopa - filosofie ničitelů přírody

btw:-) GER si zaslepte, je to jen poruchový ojeb automobilek, aby na úkor spolehlivosti (zákazníků) opticky emise ještě trošku snížily:-)Nicméně v něm máte jistě i rádio, airbagy a ABS, které každé dražší než EGR ventil:-)  Zdá se, že vliv greens, v roce 2006 6% silně přeceňujete, zvlášť v kontextu výstavby dalších 4 bloků v ČR. Já jsem samozřejmě také proti tomu, abychom obecně, jedno z jakého zdroje, vyráběli v ČR energii na export, což zde zatím 15 let spolehlivě fungovalo.... ČEZ a odborníci postrašili nedostatkem energie (1992-3) a dostavoval se Temelín....Stálo to nakonec 50 miliard nad plán a skončilo neustále se odsouvajícími termíny dokončení. Ve výsledku se pak produkce vyvezla v konečném důsledku jako export našeho životního prostředí v severních Čechách. Ohledně hrabání si v peněžence srovnejte náklady na biopaliva + spotřební daně a DPH s uhlíkatých paliv  s náklady, které Vám např. české zadlužování přinese za 20 let v úrocích Vaší hypotéky.....

Oteplovač 18.1.2010 21:56

Re: po nás potopa - filosofie ničitelů přírody

Nechcete mi odpovědět. No asi máte nějaký důvod. Kteří ti odborníci jsou ti "správní"?

paštun višnu 18.1.2010 21:55

Re: Prosím Vás,

Technologický vývoj není zázrak, libienski, anobrž naprostá samozřejmost, provázející lidstvo co svět světem stojí. Žasnu, o jaké pitomosti jste ochoten své ekopřesvědčení opřít.

jhm 18.1.2010 21:53

ipcc

No ono kdyz IPCC je mezivladni forum o klimaticke zmene tak asi tezko bude produkovat neco jineho nez klimatickou zmenu. To je jako kdybyste zalozil ministerstvo pro blaznivou chuzi a chtel po nich aby chodili normalne.

para 18.1.2010 21:47

Re: Lysohlávky v množství větším než malém, páro?

Jednou jsem se skutečně nějakou houbou přiotrávil... zajímavá zkušenost. Ale ted v zimě se sotva dá zopakovat. Už je nenakláddám :))) A co PB kal ten chodí na inspiraci?

Petr 18.1.2010 21:47

Re: Povezte, cim si myslite,

ve srovnání s lidskou produkcí jsou tohle celkem nezajímavé zdroje.

Breeder 18.1.2010 21:45

Re: po nás potopa - filosofie ničitelů přírody

Ano, shodneme se na tom, že zásoba fosilních paliv jednou, ale vůbec nevíme kdy, dojdou. Není tedy vhodná doba přejít na jedernou energii? Slepé uličky, typu OZE, používané v jiném, než lokálním měřítku, to zcela zřejmě nezachrání. Byl jsem začátkem devadesátých let ve Francii jako host firmy Cogema, která provozuje jaderné elektrárny ale zejména jaderné teplárny, které místo chladicích věží používají odpadní teplo na vytápění bytů, skleníků atd.. Umíte si představit, že by greens v česku něco takového připustili ? Já tedy ne. A pokud se týče hrabání ve šrajtofli, tak máte pravdu, hrabou se mi v  ní politici ale zelení nebo zelenými inspirovaní politici ( biopaliva, příspěvek na OZE a ekologická daň v platbě za elektriku, Barroso po mně chce 3 EUR/týden na záchranu zeměkoule, v auťáku mám zabudovaný a zaplacený GER atd.).

para 18.1.2010 21:44

Re: Takže Země tím, že obíhá Slunce po eliptické dráze a kývá se při tom kolem své osy, opéká se nestejnoměrně, což má samozřejmě vliv jak na počasí, tak na dynamiku klimatických změn.

Nevím jak pštrosi ale já jakmile se dovím o erupcích tak sleduji předpovědi výskytu polárních září a otáčím hlavo k nočnímu nebi... Jednu už jsem viděl i v Čechách. Aby byla vůbec vidět musí totiž být jasný severní obzor a Země se musí právě trefit do dráhy Slunečního plasmoidu //v mag poli zamrzlé plasma//... Je to tedy náhodička a krásná podívaná ale ve dne by sotva kdo co viděl nebot intenzity jsou víc jak tisíckrát slabší jak běžný sluneční osvit a navíc ve výškách cca stovky kilomětrů nad troposférou.

libienski 18.1.2010 21:44

Re: S tím docházením surovin to je jako s koncem světa. Prorokován už byl mnohokrát.

Úvahy o tom až zhasne slunce patří o hodně horizontů dále, než tato debata původně zamýšlela:-) To je už opravdu tenký led.

Pete Brich 18.1.2010 21:42

Lysohlávky v množství větším než malém, páro?

PB

libienski 18.1.2010 21:40

Re: Bc vědče

Ono je to stejné jako z DDT:-) Taky se zdálo všem vědcům zcela neškodné.... Nicméně V evropě není zaveden zákaz dovozu GMO potravin, takže pokud na ně máte chuť - směle do toho a dobrou chuť! Třeba se opravdu ukážou jako dobrá věc, já o tom zatím pochybuji a do huby bych to vědomě nevzal, pokud by mě bída a hlad nedonutily.

Petr 18.1.2010 21:37

Re: Velikonocni ostrov zkolaboval,

ani to nečetl, že? v "poměru ke zdrojům", tedy vykácení všech stromů by tam nesměl být skoro nikdo.

Petr 18.1.2010 21:36

Re: Hlavni podil produkce CO2 sopkami

tak CO2 v oceánech skleníkový efekt asi nezpůsobí a oceány jako celek CO2 pohlcují, takže tohle je celkem nezajímavé.

Pete Brich 18.1.2010 21:35

Re: S tím docházením surovin to je jako s koncem světa. Prorokován už byl mnohokrát.

A teď si představte ten průšvih, že jednou nám i Slunce zhasne, abychom neviděli na tu spoušť, co jsme po sobě zanechali.

Mesiášů tato planeta nosila už také dost. A jejich zblblí slouhové se mezi sebou mydlí hlava nehlava.

PB

para 18.1.2010 21:33

Re: po nás potopa - filosofie ničitelů přírody

Čtete prosím pozorně psal jsem co tvrdí pan Cílek o panu Parkinsonovi .... né koho jsem osobně potkal. Cílka ano.

Pete Brich 18.1.2010 21:30

Takže Země tím, že obíhá Slunce po eliptické dráze a kývá se při tom kolem své osy, opéká se nestejnoměrně, což má samozřejmě vliv jak na počasí, tak na dynamiku klimatických změn.

Ovšem před tím, co na nás při erupcích chrlí, strkají hlavu do písku jen pštrosi.

PB