28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdenka Jelenova 5.3.2007 9:51

Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Sama bych to lepe nenapsala. Jako pstrosi s hlavou v pisku !  Koho  ani tahle zima  nepresvedcila  ten se probere teprve, az more zaplavi i Prazky hrad! I tim antiekologickym jesitou nahore !

hodne neRath 5.3.2007 9:54

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

tak kolik Zdenko?

-bax- 5.3.2007 10:14

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Super, už se těším, že budu mít moře kousek za barákem :-D Doufám, že ty ledovce stihnout roztát než budu v důchodu - to už abych začal produkovat víc COdva a metanu 8-o

Vojta 5.3.2007 10:49

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

To je brnkačka, udělejte si na zahrádce ohníček a vařte si  hrách a čočku. A když na totéž přemluvíte sousedy, výsledek bude jistý. 

Bubik 5.3.2007 11:17

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

různí novináři v různých periodikách uvíádějí, že moře stoupne od 45 cm do 150 metrů. To podle toho, co se jim zdá nebo nezdá moc.

Hrad je vejš:-D

Marat 5.3.2007 11:18

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Zdenko Jelenová,mám několik starých kronik,kde se popisuje počasí v dávných stoletích.Věřte tomu nebo né,ale takové změny v počasí popisují a ti dávní létopisci.A v té době žilo na celé planetě jen několik stovek milionu lidi a ani jediné auto,jediný parní kotel. Minulá zima byla v Europě dlouhá a studená.V Severní Americe mirná.Letos je to opáčně,vy v Europě máte zimu mírnou a my zase studenou a dlouhou.Ale tak se to dělo i v dávných dobách.Pokuste se sehnat několik starých kronik a přečtěte si je.

Zdenka Jelenova 5.3.2007 12:08

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Uz jednou se lidstvo chovalo takhle nezodpovedne, nemravne a neekologicky.

A jak to dopadlo. Voda sahala az po Ararat. Tomuhle chteji Zeleni zabranit, jste vsichni tak zaslepeni a sobecti ze to nevidite?

MRKEW 5.3.2007 19:27

Re: Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

To není moc chytrý argument, spíš naopak...  - uvedená událost se nebude znovu opakovat jak je ostatně uvedeno v příslušné (tj. původní) literatuře.

Marie 5.3.2007 13:19

Re: Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Pane Marate, souhlasím a přeji hezké odpoledne.

clay 5.3.2007 11:51

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

no pak by neměla přesvědčit minimálně lidi na Americkém kontinentu. Tam si zimy užili až až

clay 5.3.2007 11:53

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Jelenová, já jsem z tý Vaší logiky jelen;-D;-D;-D

Vojta 5.3.2007 10:01

Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Četl jsem dnes v novinách, že letošní zima byla nejteplejší za posledních 85 let. Nevyplývá snad z toho, že před 85-ti lety byla teplejší zima????????????

Mard 5.3.2007 10:06

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

No to bohužel napadne maximálně jen 10% populace :-(

Bob 5.3.2007 10:19

Re: Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Tato zima bola v strednej Europe najteplejsia od zaciatku systematickych meteorologickych pozorovani. Januar 2007 bol najteplejsi na severnej pologuli Zeme od zaciatku meteorologickych pozorovani.

honzak 5.3.2007 10:17

Re: Strkat hlavu do písku před globálním oteplením může jen hlupák

Odboráři, třeba jistý agent Falbr, plácají neuvěřitelné hovadiny. Je to důkaz, že jsou to hovada?

i.h. 5.3.2007 8:44

Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

On the integrability of limited-area numerical weather prediction model ALADIN over extended time periods ; STUDIA GEOPHYSICA ET GEODAETICA 47 (4): 863-873 OCT 2003 ; This note summarizes results of the first integration of regional numerical weather prediction model ALADIN in a climate mode. The ALADIN model, developed in an international cooperation led by Meteo France, is operationally used for weather prediction. The grid step of the model is 12 km; the integration domain covers a major part of Europe. A one-month-long run has been performed with this model on observed boundary conditions (represented by assimilations by the global model ARPEGE). It is demonstrated that no excessive error is generated and accumulated in the model during the integration; hence the model is integrable for extended time periods and may serve a basis for a development towards a regional climate model.

(O integrovatelnosti numerickeho modelu predpovedi pocasi pro omezenou oblast pres delsi casova udobi. Shrnuti vysledku prvniho vypoctu regionalniho numerickeho modelu POCASI v klimatickem rezimu. Model se pouziva k predpovedim POCASI. Vypocet pro dobu jednoho mesice, ktery nevedl k vytvoreni prilis velke chyby. Tim se ukazuje, ze je ho mozna mozno pouzit jako zakladu k vyvoji smerem k regionalnimu modelu klimatu)

Takze se tam sice slovo "climate model" vyskytuje, ale jde o model POCASI, ktery integrovali pres dobu jednoho mesice (a nerozlezlo se jim to, slava ! asi se to pro vetsi casove intervaly rozleze, jinak by integrovali pres vetsi doby). Pekna formulace "no excessive error was generated", co je tady asi "excessive" ? QED. Zadnej klimatolog to nejni.

LM 5.3.2007 8:49

Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

Vážený i.h., že jste trošku trouba, na to už si zvykám. Sežeňte si celý článek, přečtěte si ho, tam se dozvíte, co všechno se testovalo, proč se to testovalo, proč se to dělalo zrovna takhle. I to, jak to souvisí s modelováním klimatu.

Mimochodem - klimatická verze Aladina už existuje...

i.h. 5.3.2007 8:58

Re: Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

No, vidite, to je skvela prilezitost sem soupnout vas seznam publikaci, kde je nepochybne tento nejnovejsi vyvoj zevrubne popsan aspon ve dvou publikacich v nejakych poradnych casopisech. Sem s nim ! Nebo si jeste budeme myslet, ze se ta klimaticka verze rozlejza ... a ze tudiz - podle vlastnich kriterii - zadny klimatolog nejste.

LM 5.3.2007 9:05

Re: Re: Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

Klimatická verze se "rozlejzá", takže nejsem klimatolog, tak nějak to myslíte?  ;-D

"Budeme myslet..." To jako Vy, i.h. první?

Asi Vás zklamu, ale já jsem dál ve vývoji klimatického Aladina nefiguroval. Mám dost jiné práce. Takže ani nevím, proč bych o tom měl něco publikovat.

i.h. 5.3.2007 9:21

No, dyk to rikam,

na vyvoji klimatologickych modelu nepracujete, nejste tudiz - dle vlastnich kriterii - zadny klimatolog. QED.

Ostatne, ktery vedec a vedouci oddeleni renomovane instituce ma cas v pracovni dobe cihat u diry na nejakem pitomem chatu, ze ano. Bezte radsi neco delat, nebo se vsickni upecem. No, on second thought, radsi ne ...

LM 5.3.2007 9:27

Re: No, dyk to rikam,

Váš způsob uvažování je vskutku velmi jednoduchý. Vy si opravdu myslíte, že klimatologie jsou jen klimatické modely? ;-D

Jsem tu v pracovní době, to je pravda. Domníváte se, že počítač není schopen vedle internetu zvládnout zároveň ještě něco dalšího?

i.h. 5.3.2007 9:47

Re: Re: No, dyk to rikam,

To vite, my chemicti inzenyri jsme uz takovi primitivove ...

hodne neRath 5.3.2007 9:55

Re: Re: Re: No, dyk to rikam,

a mame vic impaktovanych publikaci....

clay 5.3.2007 12:07

Re: Re: No, dyk to rikam,

vy jste tu v pracovní době, vy jste tu v popracovní době, vy jste tu zkrátka vždycky. To je ten důvod, proč nemáte nic opublikováno a proč akorát renomované vědce posíláte do pomocných škol a vyzýváte je k vracení diplomů

PP 5.3.2007 10:42

Re: Re: Re: Viz JEDINA impaktovana publikace L.Metelky:

Víte, on je velký rozdíl mezi prací v provozní službě například v ČHMÚ a čistě výzkumnou činností někde na akademickém ústavu. Proto je také hloupé se v takovém případě ohánět publikacemi ... Velkým rozdíl je tady také v tom, že dr. Metelka zde nevystupuje anonymně tak jako ostatní. Pokud chcete korektní diskuzi, představte se!

i.h. 5.3.2007 11:00

Re: Predstavovani

Nevim, co ma nejake predstavovani (jsme snad na fialkovem plese ?) spolecneho s vecnymi argumenty. Taktez kazdy, jehoz inteligence staci k pohybu mysi a tukani do klavesnice, a kdo mini, ze to nutne potrebuje k zivotu, si me muze najit. Kdo nevi jak, tomu je tezke neco vysvetlovat. Publikacemi se jako prvni zacal ohanet RNDr. L. Metelka PhD, a ze pry kdo zadne publikace v oboru nema, tak do toho nema co mluvit. To si vyrikejte s nim, proc jich ma sam tak malo, ale od ostatnich je chce. Mne je to taky divne, ale s nim neni rozumna rec.

LM 5.3.2007 11:37

Re: Re: Predstavovani

Buďte tak laskav a ukažte, kde jsem se začal ohánět publikacemi, kecálku...

hodne neRath 5.3.2007 11:59

Re: Re: Re: Predstavovani

ale pane doktore... chovate se jak v prvni obecne... furt tu jecite, ze kdo nema publikace na poli klimatologie, nema do toho co kecat... kolik jich mate VY?

LM 5.3.2007 12:08

Re: Re: Re: Re: Predstavovani

Takže uveďte přesně, kde jsem tvrdil, že "...kdo nema publikace na poli klimatologie, nema do toho co kecat..."

clay 5.3.2007 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Predstavovani

jsem taky -svědek a odpusťte, nejsme tady proto, abychom tu vedli neustále archivy jenom proto, abyste se tu nevylhával