28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čtenář zdrojů 5.3.2007 14:43

Pane Haasi

cely problém globálního oteplování je v tom, že politikové a média ho využívají ve svůj prospěch. Pan Metelka od počátku tady tvrdí, že sesbíraná data jasně hovoří o oteplování v posledních 150 letech. Nikdy tady ale netvrdil, že nás čeká v budoucnu nějaká katastrofa. To mu tady "vložili do úst" lidé, kteří nevěří , že by se oteplovalo. Pokud jde o dánského Loomborga, tal to je vyléčený ekofašista, ale není to klimatolog. S klimatology on nikdy problém neměl. Měl ale problém se svými bývalými zelenými soudruhy, protože zcela oprávněně upozornil na to, jak zelenáči nakládají s vědeckými daty.

Stredocech 5.3.2007 14:38

Tak přejděme na jadernou energii a nebude co řešit, emise CO2

jsou zde nulové (pokud nepočítáme to, co se spotřebuje při výrobě zařízení a stavbě elektrárny, což odpovídá její dvouměsíční produkci při plném výkonu).

Tady ovšem cenzura a propaganda funguje už hodně dlouho.

i.h. 5.3.2007 14:04

Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

a uz mi to doslo. Je to kapitan Queeg z The Caine Mutiny. Ovsem pripomina ho jenom svym (pisemnym) chovanim, Queeg je jinak svym vyznenim postava kladna.

j.i. 5.3.2007 14:12

Re: Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

on uz to nekdo nize naznacoval, ale tedy znovu - je vic nez primitivni si zakladat diskuzi na zesmesnovani prijmeni oponenta ... na druhou stranu takovy "skeptik" toho asi moc jineho nevymysli (zvlast na tady) :-D

i.h. 5.3.2007 14:32

Re: Re: Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

No, neni to az zas tak primitivni, diskuse byla zalozena na zcela jinych vecech a Nametelka byl jenom takovy vedlejsi efekt, organicky z prubehu diskuse vyplynuvsi. Z toho si nic nedelejte, ze jste to nesledoval, mozna priste, az nam pan Metelka zase neco pekneho napise a pripoji svuj seznam publikaci, co nam uz dlouho slibuje ... Co znamena ta veta "zvlast na tady" ? To je nejaka nova gramatika ? Musite se taky smirit s tim, ze my skeptici jsme halt takovi primitivnejsi, ale tomu se da odpomoct, proste nas nectete a pripojte se k jasajicim. No se puede hacer nada.

EW 10.3.2007 22:53

Re: Re: Re: Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

Metelkuv seznam publikaci uvidite asi se stejnou pravdepodobnosti, jako seznam meteorologickych stanic jejichz data pouzil dr. M. Juckes pro svou studii rekonstrukce klimatickych zmen.

i.h. 5.3.2007 14:37

Re: Re: Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

Jo, a znate tu Caine Mutiny ? Prectete si ji, ale musite v originale. Moc pekna knizka.

clay 6.3.2007 23:55

Re: Premital jsem, koho mi Nametelka pripomina

Hayek argumentoval, že se intelektuálové spokojují se „zprostředkováním šíření myšlenek“ originálních myslitelů obyčejným lidem, které nepovažují za sobě rovné. A to neznal, prosím, pana Metelku!

demokrat 5.3.2007 13:55

za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

Klausův přívrženec tady roní slzy, jak popírači oteplování trpí, ale mnozí si pamatují jak za Klause vyházeli do roku 1995 možná půlku zaměstanaců Akademie věd, vývojová pracoviště na podnikové úrovni prakticky skončila všechna a výsledkem je, že titíž nám tady začínaji vykládat přírodovědu a jejich ministr vnitra koná podle pokynů senzibilky.

Jura Jurax 5.3.2007 14:09

Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

No,  vývojová pracoviště na podnikové úrovni prakticky skončila všechna - to máte částečně pravdu, jenže on Klaus za tohle moc nemůže, stejně jako za povodně.

Vývojová pracoviště na podnikové úrovni prakticky skončila všechna, protože jednak potápějící socialistické kolosy na ně nemělyna ně neměly a fruhak mnohá pracoviště byla díky bolševiky vyvolané izolaci poněkud zastaralá. Znám jedno, které v roce 1988 s velkou slávou stvořilo prototyp PC ze součástek RVHP - příšerně drahý a díky součástkové základně nesmírně nespolehlivý, bez disku (ten jsme neuměli), jenom s disketami - a za rok bylo lze dovést plnohodnotné PC s 20, ba i 40 MB diskem za desetinu ...

demokrat 5.3.2007 15:07

Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

problém je, že ačkoliv hospodářství se zmátožuje, tak žádný vývoj se v podstatě tady nedělá a stáváme se zemí montoven.

Stredocech 5.3.2007 15:12

Re: Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

A co se s tím má podle Vás dělat?

demokrat 5.3.2007 15:55

Re: Re: Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

Důsledně bojovat proti blbům, kteří si myslí, že sežrali šalamounovo ho.no.

clay 5.3.2007 17:16

Re: Re: Re: Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

no tak to je pěkně konkrétní návrh, díky tomu se z toho vyhrabem. Kdo ale bude ty blby označovat? Asi vy

Jura Jurax 5.3.2007 16:29

Re: Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

No, jen tady v Brně bych Vám mohl dát několik příkladů, které mají do montoven daleko ...

IS 5.3.2007 22:56

Re: Re: Re: Re: za Klause skončila s vědou možná až polovina pracovníků Akademie věd.

Flextronics ?

Sch.glosátor 5.3.2007 16:46

No jo, ale většina lidí pořád ještě věří, že změnu systému

způsobili sametoví revolucionáři a ne jeho hospodářský krach (v důsledku charakteristických vlastností systému), předvídaný mimo jiné v projevu předsedy vlády Ladislava Adamce v roce 1988. Nechávají dnešní školní dítka psát slohová cvičení na téma "Kdyby Mohorita byl prezidentem a mobily  byly v Tuzexu..." Vzpomene si někdo, že výjezdní doložky byly zrušeny už před Velikým Sametovým Listopadem ?  Netuší, že rozhodla jiná síla, než hrstka "disidentů" nebo spiklenecká centra v STB. Kdo byl oním škrtičem na hrdle neporazitelného tábora míru a socialismu ? Neviditelná ruka trhu ! Stejná, jaká jednou zaškrtí i socialistickou EU.

Stredocech 5.3.2007 17:15

Re: No jo, ale většina lidí pořád ještě věří, že změnu systému

Doložky NEBYLY zrušeny před Velikým listopadem. Byla však umožněna cesta do ciziny na základě vlastních "legálně" získaných deviz. Takže se ty marky musely koupit na černém trhu a pak jste musel mít devizového cizince, který Vám je v bance "daroval." Předtím byly soukromé cesty kromě pozvání blízkých příbuzných možné jen na základě devizového příslibu a ten jste mohl dostat jednou za život, pak Vám stereotypně psali, že jste ho už dostal a mají žadatele, kteří ho ještě nedostali. Samozřejmě, u toho přidělování příslibu v bance seděli estébáci. Doložku Vám jen tak nedali s tím, že nemáte žádné valuty, další možnost byl Čedok kde se na zájezdy stály fronty přes noc.

Stredocech 5.3.2007 17:20

Re: No jo, ale většina lidí pořád ještě věří, že změnu systému

Jinak, s tím krachem máte pravdu, ale ten by sám o sobě nestačil, byla to celková situace v SSSR i ve světě. Vzpomeňte na "měnovou reformu" roku 1953, kterou režim vyřešil svůj hospodářský bankrot.

A hlavním aktérem byla politika Reagana a Thatcherové v 80 letech.

Hledajíci 5.3.2007 13:39

Bible, Starý zákon,Kazatel

Pomíjivost, samá pomíjivost, řekl Kazatel, pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí. Jaký úžitek má člověk ze všeho svého pachtění, z toho jak se pod sluncem pachtí? Pokolení odchází, pokolení přichází, ale země stále trvá. Slunce vyhází, slunce zapadá, a dychtivě tíhne k místu, odkud opět vzejde. Vítr spěje k jihu, stáči se k severu, točí se, točí, spěje dál, až se zase oklikou vrátí. Všechny řeky spějí do moře, a moře se nepřeplní; do místa, z něhož vytékají, se zase vracejí k novému koloběhu. Všechny věci jsou tak únavné, že se to ani nedá vypovědět; nenasytí se oko viděním, nenaplní se ucho slyšením. Co se dálo, bude se dít zase, a co se dělalo, bude se znovu dělat, pod sluncem není nic nového. Je něco, o čemž lze říci: Hleď, to je cosi nového? I to bylo v dávných dobách, které byly před námi. Nelze podržet v paměti věci minulé; a ani budoucí, které nastanou, nezůstanou v paměti těch, kteří budou potom.

 

Hledajíci 5.3.2007 13:40

Re: Bible, Starý zákon,Kazatel

Já, Kazatel, jsem byl králem nad Izraelem v Jerusalémě. Předsevzal jsem si, že moudře propátrám a a prozkoumán vše, co se pod nebem děje. Úmornou lopotu uložil Bůh lidským synům, a tak ať se lopotí. Viděl jsem všechno, co se pod sluncem děje, a hle, to vše je pomíjivost a honba za větrem. Co je pokřivené, nelze napřímit, ačeho se nedostává, nelze spočitat. Rozmlouval jsem se svým srdcem: Hle, nabyl jsem větši a hojnějši moudrosti než všichni ti, kdo byli v Jeruzalémě přede mnou, mé srdce nabylo mnoho moudrosti a vědění. Předsevzal jsem si, že poznám moudrost, poznám i ztřeštenost a pomatenost. Poznal jsem však, že i to je honička za větrem, neboť kde je mnoho moudrosti, je i mnoho hoře, a čim víc vědění, tím více bolesti.

 

Hledajíci 5.3.2007 13:41

Re: Bible, Starý zákon,Kazatel

Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti. Také to je pomíjivost. Když se rozmnoží jmění, množi se i přiživníci. Jaký prospěch z toho má vlastník? Ledaže se na to může dívat. Sladký je spánek toho, kdo pracuje, ať jí málo nebo mnoho, ale boháčovi nedopře spánku sytost.

 

Cokoli vzniklo, dávno dostalo své jméno. A je známo, že ten, jenž byl nazván Adam (to je člověk), nemůže se přít s tím, který má převahu nad ním. Čím více slov, tím více pomíjivosti. A jaký úžitek má z toho člověk? Kdo může vědět, co je člověku v životě k dobru, v časných dnech jeho pomíjivého žití, jež jako stín mu plynou? Kdo oznámí člověku, co pod sluncem nastane po něm? 

Yowda 5.3.2007 14:23

Re: Re: Bible, Starý zákon,Kazatel

vám se někdo vymočil na obuv, že máte takovou depku?

demokrat 5.3.2007 13:37

bolševické myšlení na Hradě ?

Klausovci na Hrad mi připomínají bolševiky z padesátých let. Ti považovali kouřící komíny a točící se kola za vrchol pokroku. Vzpomínám na jeden obraz v nějakém ROH rekreačním domu v Krkonoších , kde námětem obrazu bylo zobrazení vedle sebe alespoň 5 kouřících komínů. Hradní spolek popíráním vlivu člověka na životní popředí také se snaží prosazovat, aby se kola točila, ať to stojí co to stojí a po nás potopa.

Oliver 5.3.2007 14:31

Re: bolševické myšlení na Hradě ?

Hradní spolek nepopírá vliv člověka na životní prostředí. O tom ani moc nemluví. On popírá vliv člověka na to, čemu se povrchně říká globální oteplování.

demokrat 5.3.2007 15:04

Re: Re: bolševické myšlení na Hradě ?

Nedávno v Hosp. Novinách:

Nevěříte, že si ničíme svoji planetu? Budu dělat, že jsem to vůbec neslyšel. To může říkat snad jen pan Al Gore, normální člověk těžko. Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Vy zastupujete ekonomický tisk, tak předpokládám jistou ekonomickou erudici. Na to vám odpoví ta moje knížka

Budu dělat, že jsem to vůbec neslyšel. To může říkat snad jen pan Al Gore, normální člověk těžko. Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Vy zastupujete ekonomický tisk, tak předpokládám jistou ekonomickou erudici. Na to vám odpoví ta moje knížka

Stredocech 5.3.2007 15:13

Re: Re: Re: bolševické myšlení na Hradě ?

Definujte pojem "ničení planety."

demokrat 5.3.2007 15:59

Re: Re: Re: Re: bolševické myšlení na Hradě ?

znečičtění ovzduší, vod, kontaminace potravin, vymírání živočichů a nově i problém s oteplováním planety.....

Bubik 5.3.2007 16:49

Re: Re: Re: Re: Re: bolševické myšlení na Hradě ?

čím doma topíte? Jak moc? Kam jdou Vaše splašky? Jezdíte autem? Létáte? Nepřispíváte k tomu taky?

jestli ne, tak pardon.......