18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Emp 29.8.2007 15:02

Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

SPM a nehlížel jsem i do celé zprávy, ale přiznávám, že na podrobné studie čas nebyl. Nejde o "rozebrání faktorů" , jde o čísla, kterých se novinář či politik chytí. na podrobnější studie nemají čas.  A ta čísla ani nemusí přímo ve zprávě stát.,. stačí, když je někdo utrousí v kuloárech. Už jsem se s vámi bavil o "zneužívání klimatologie" a jejích dat, která si laik obtížně vyloží (většinou ne uplně správně) a další fáze vede k nepochopení.

L.Metelka 29.8.2007 15:10

Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Rikal jsem ze se namahate zbytecne, zlodeji nicku! Prumerne inteligentni ctenar se podiva na IP adresu a zjisti ze nejste ten za koho se drze vydavate.

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 15:14

Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Víte, že máte podobnou IP adresu jako pan Brezina? To je ale náhodička, že?

Ivan Brezina 29.8.2007 15:37

Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Pane Metelko (falesny nebo pravy?:-)), uz jsem vas jednou zadal abyste mne nezatahoval do svych bizarnich sporu. K vasim textum ani polemikam se z principu nevyjadruju (ale sleduju je a bavim se vasi detinskou umanutosti:-)). Nemuzu za to, ze skutecny Metelka nebo nejaky jeho klon ma podobnou IP adresu jako ja. Takze mne laskave prestante obvinovat. Rekl jsem to prosim dost jasne?!

Jakub 29.8.2007 15:39

Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

a vy jste pravý nebo falešný? ;-D;-P

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 15:47

Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Pane Brezino, jen jsem konstatoval cosi, co je prokazatelné. Nikde jsem ale nepsal, že jste to zrovna Vy. Nebuďte tak vztahovačný...

Ivan Brezina 29.8.2007 15:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Vy mate zase prokazatelne stejne nazory jako jisty klimatologicky podvodnik Benjamin Santer, ktery byl usvedcen z manipulace zpravami IPCC:

http://www.sepp.org/Archive/controv/ipcccont/ipcccont.html

:-))

Takze na moje jmeno laskave zapomente, ano?

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 15:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Že máte podobnou IP adresu jako jeden podvodník, který se vydává za mě, to asi nepopřete. Netvrdím a netvrdil jsem, že ten podvodník jste zrovna Vy.

A zapomenout na Vás? Nebyla by to škoda? ;-D

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 15:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

A k Santerovi bych dodal - na rozdíl od Phila Cooneyho, který postupoval naprosto férově a slušně, že?

Ivan Brezina 29.8.2007 16:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Cooney je poradce a lobbysta, takze od neho jiste nikdo neocekaval vedeckou validitu a objektivitu. Santer je klimatolog a navic zastupoval IPCC, takze to od neho naopak verejnost ocekavala. Cely ten bizarni panel totalne zdiskreditoval, protoze kdyz byl jeho podvod odhalen, IPCC uz proste nejde brat vazne.

Howgh, vic uz se s vama nebavim, mam s vasimi nadavkami spatne zkusenosti. Jen mne proste prestante tahat do tech svych podivnych sporu o to jestli bude zitra prset nebo ne.

I.L. 29.8.2007 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Ivan, Ivanku, ty lzes jako kdyz tiskne. IP adresa te jasne odhaluje. Nebo to za tebe pise kolega u vedlejsiho stolu? A to z umyslem te jasne poskodit. Udelej si v redakci poradek - takovehle praktiky podryvaji tvoji autority (i kdyz ty jsi zadnou vlastne nemel ;-D).

Jinak si tu "NAHODU ";-D nedovedu vysvetlit :-D(Y)

Roman Šula 29.8.2007 17:15

Re: Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Pane Metelko, vzpomínáte si, kdo vám fíkgl s IP adresami poradil? Upřímně řečeno, až se za mě začne někdo vydávat, taky mi nebude asi dobře.

Jakub 29.8.2007 14:48

Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

no, ohledně článku o selhávání předpovědí - pokud máte na mysli ten na idnes, tak tam byla velice zajímavá reakce (v diskuzi) v rozhovoru "citovaného", který se velmi podivoval nad tím co pan novinář z jeho odpovědí vyrobil :)...to jen tak na okraj :-)

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 14:54

Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Poněkud kompletnější reakce je na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=1452

Emp 29.8.2007 14:55

Re: Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

Aha, tak to jsem nečetl.. .) Mimochodem - dlouhodobé přepovědi celkem sleduju a přijde mi, že mají konstantní spolehlivost - mizernou

HOnzak 29.8.2007 14:55

Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

stručně řečeno - VO TOM TO JE!!!!

Výzkum oteplování a celá klimatologie jsou v plenkách. Většina klimatologů se poctivě snaží vylepšit svoje znalosti klimatu a precizovat modely. Ovšem pár marketingově schopných klimatologů se spojilo s rudozelenou verbeží a jejími vyděračskými způsoby. Vše zastřešuje spolek novinářům, kterým cizí peníze vůbec nejsou cizí.

Výsledkem je nová církev, která využívajíc osvědčených postupů svých katolických, pravoslavných, muslimských a jiných předchůdců tahá prachy z cizích kapes. A stáda lehkoživků, kteří melou pantem na konferencích, opět za naše peníze.

Hmmm 29.8.2007 15:29

Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

K tomu rozhovoru "Dlouhodobe predpovedi selhavaji" na Idnes a reakci pana Tolacze na novinarem uvadeny rozhovor. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=1452 potom verte tomu co je napsano v novinach.

Emp 29.8.2007 15:35

Re: Dneska se snad netradičně pana Metelky zastanu :-)

to je presne ono...  vznikla senzace na první stránku. prodá se o tisíc výtisků víc.

Šnek 29.8.2007 14:25

Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

Tak by nám předpověděl oteplení za deset let a za stejnou dobu stoupnutí hladiny oceánů. To on ale neudělá, bojí se zodpovědnosti. Tak raději zavěští teplotu a hladinu za sto let.

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 14:27

Re: Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

Nečetl jste nic o předpovědích globálních průměrných teplot asi na 5 let dopředu, které dělala, tuším, UKMO?

L.Metelka 29.8.2007 14:29

Re: Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

Podle mych vypoctu se za 10 let otepli o 6,7842 C a hladina oceanu stoupne o 68,521 cm. Jsou to zcela exaktni cisla.

L.Metelka 194.228.235.xxx 29.8.2007 14:30

Re: Re: Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

Nesnažte se, IP adresu si snad umí zkontrolovat každý...

L.Metelka 29.8.2007 14:31

Re: Re: Re: Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

Zlodeji nicu, jeste porad te to bavi? Jsi trapny!

PetrK 29.8.2007 14:31

Re: Re: Kdyby byl pan Metelka poctivý člověk.

No to jsme se nasmáli!!!:-D:-D:-D

Rudolph 29.8.2007 14:24

Tak kdo tedy vydělává?

Naznačuje se působení temných sil, které v zákulisí tahají za nitky. Já o tom chci vědět víc! Všechny ty fyzikálně-ekonomicko-spiklenecké důkazy tady snášené, mi dají smysl, až mi logicky vysvětlíte tohle: OK, oteplování je uměle vyvolaný fenomén, gigantická mýdlová bublina. Nebylo by to ostatně poprvé, ani naposledy, co lidstvo kolektivně skočilo na špek. Ale kdo to tedy dělá? Výrobci malých vodních elektráren a větrníků? A ono je na světě ještě něco mocnějšího, než petrolejáři, co si samejma roupama stavějí sněhové sjezdovky v arabské poušti?

Jakub 29.8.2007 14:25

Re: Tak kdo tedy vydělává?

tohle mi dávno vrtá hlavou...

Emp 29.8.2007 14:48

Re: Tak kdo tedy vydělává?

myslím si, že "strach" se velice dobře prodává. Nemusíte mít miliardy USD, stačí jen občas zařvat a být viděn. Moc přijde sama (ovládání).  Jinak myslím si, že oteplování se stalo fenoménem až když se z něj stal výnosný obchod.  Klimatologové na něj upozorńovali již delší dobu, odezvu (větší) zaznamenalo od dob, kdy ho přijali politici a zájmové skupiny

Rudolph 29.8.2007 15:01

Re: Re: Tak kdo tedy vydělává?

No mě zajímá cui bono. Kdo má bono z kontroly zdrojů uhlovodíků, to je jasné. Ale jak se rejžuje na globálním oteplování a alternativních zdrojích?

Emp 29.8.2007 15:09

Re: Re: Re: Tak kdo tedy vydělává?

co třeba granty. Zrovna nedávno jsem četl snad čtyři "nezávislé studie" toho samého s výrazně odlišným výsledkem... Dvě studie dělaly NGO , jednu univerzita a jednu "obchodníci s větrem"

Rudolph 29.8.2007 15:20

Re: Re: Re: Re: Tak kdo tedy vydělává?

A našli, rádcové, globální oteplování? Myslím, jako jestli se shodli. Jinak mi to nepřipadá jako zvlášť těžká lobby. S tím by si měli šejkové a jejich zákazníci poradit jako prd :-)