12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Oteplovač 4.8.2008 8:39

Re: Re: a jeste vetsi nesmysl!!

Thorium - zásoby asi na 500 let.

Zephir 4.8.2008 11:32

Re: Re: Re: a jeste vetsi nesmysl!!

Na světě není jediný thoriový reaktor v provozu, první čtvrtprovozní staví nyní Indie. To už můžete říct rovnou ITER: Zásoby uranu jsou možná na 85 let, ale v případě že poptávka po uranu stoupne pětinásobně, žádná strategická technologie to není, nevydrží ani průměrnou dobu životnosti jaderné elektrárny. A uran má tu nevýhodu, že se z něj snadno dělají bomby - pokud se jaderná technologie rozšíří, máme se na co těšit. V současné době nemáme díky tomu ani vlastní technologii na zpracování jaderného paliva.

Martin 4.8.2008 8:48

Žádné neexistují

Žádné alternativní zdroje neexistují a ani dosud nebyly představeny provozuschopné prototypy. Existují jenom ekoteroristické hračky, jejichž jediný účel je jediný a to ten, že se zbůhrdarma páli uhlí v uhelných elektrárnách jako záloha těchto hraček.

Místo pindů nám raději představ zdroj tak 2000-3000 MW, který se dá operativně řídit.

kůrovec 4.8.2008 19:21

Re: Podvody oteplovačů

Neplete si Zephir podnebí a počasí?Ono je to stejné-hodinky nebo holinky,obojí se natahuje,což?

Kotrba 4.8.2008 1:19

Ekologie:....

 Clanek je opravdu podnetem k zamysleni.  Je pravdou, ze se na ekologii prizivuje moc takovych, kterym  jde o vlastni popularitu, dobry  prijem  za neseriosni cinnost , mezi jinym i vyslovene lhani.Rv  Prikladu by se dalo uvest dost!

emersonskej 4.8.2008 0:32

Zajímavý článek

Jen bych měl malý dotaz - jak to myslel autor, když tvrdil, že se na zemi voda TVOŘÍ ????8-o

Šumavák 4.8.2008 0:35

Re: Zajímavý článek

ž by se slučovaly dva atomy vodíku s jedním kyslíku?

emersonskej 4.8.2008 0:50

Re: Re: Zajímavý článek

Tak to je snad jasné, že. Co ale dost dobře nechápu, resp. co mi hlava nebere jest představa, že by se z naší planety už po miliardy let ztrácela voda takovým tempem, jak je to zmíněno v oné Japonské studii a přesto by zde bylo dost vodíku a kyslíku, aby se ten úbytek stále vyrovnával. Jestli ta Japonská studie opravdu tvrdí, že ke ztrátě vodních par dochází takovým tempem, že by byla naše planeta za tisíc let na suchu, připadá mi to jako těžce přitažené za vlasy. A proboha mi tu prosím nezačněte někdo tvrdit, že je to důsledek globálního oteplování. To je totiž blbost z jednoho prostého důvodu. Kdyby opravdu existovala podobná studie a data v ní zmíněná by byla jakkoli relevantně doložitelná, byl by to pro všechny žabičky a oteplovače v jejich svatém boji argument jako hrom a stoprocentně bychom se o tom dozvěděli z titulních stránek světových denníků. Fakt, že se tak zatím nestalo mě spíše vede k doměnce, že je to celé nesmysl.

Vlasta.on 4.8.2008 1:05

Re: Re: Re: Zajímavý článek

Šumavák je vtipálek. Trochu jste mu nahrál no. To nic. Souhlasím, že je to "trochu kách". A Šumavák jistě taky.;-) Třeba ta voda za Zemí zůstává. A třeba se přijde na to, že při dalším obletu Slunce ji zas Země nabírá.;-D;-D;-D;-D Deklinaci zanedbáme. ;-D;-D;-D;-D

emersonskej 4.8.2008 1:12

Re: Re: Re: Re: Zajímavý článek

Přiznám se že i to už mě napadlo, ale jednak je tu už Vámi zmíněná deklinace a jednak tuším existuje cosi jako sluneční vítr...

jm0 4.8.2008 10:46

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavý článek

anebo jinak: víte, jaké tu muselo před pár tisíci lety být mokro?

Zephir 4.8.2008 1:46

Re: že je to celé nesmysl.

Současné zanikání geomagnetického pole Země související s blížícím se přepolóváním také přispívá k rychlému uvolňování vody z atmosféry, protože odstiňuje částice slunečního větru, které ji atmosféry rozptylují. Jenže tak slabé geomagnetické pole nebývá pořád. Samozřejmě jsou možné i jiné intepretace, např. že Země naopak na svou oběžnou dráhu vodu stahuje.

zubr 4.8.2008 8:41

Re: Re: že je to celé nesmysl.

myslím,že to se zeslabováním geomag.pole Země nebude tak horké.Rotující jádro Země je složeno z kovů,asi Fe+Ni a funguje nejen jako gyroskop,ale i jako dynamo,dávající vznik terrestrickým proudům,které tekou jak na povrchu jádra,tak i ve vyšších vrstvách žhavého nitra Země a dávají dle fyzikálních pouček vznik zemskému magnetismu i díky samobudicímu efektu.Pro představu-Země se chová jako tyčový magnet,rotující podél své podélné osy,jestli rychleji či pomaleji než celá Země,to s určitostí nevíme,každopádně však malinko odchylně od otáčení povrchu Země.A protože Země vznikla působením nejen Slunce (odvržená hmota),ale i vlivem celé Galaxie,koná zemské jádro i velmi pozvolný pohyb kolem své (magnetické)příčné osy.Proto časem dochází k přepólování zem.magnet.pólů-prostě se posunou pozvolným otáčením a vymění si místa.Proto se také jeví postupné pomalé otáčení zemské mag.osy jako slábnutí zem.magnetismu-tedy při pozorování v jednom místě na povrchu Země.Pokud bychom však sledovali mag.indukci,migrující po povrchu Země,zjistili bychom jen běžné fluktuace.Předpovědět dobu,kdy zemský magnetismus zeslábne neumíme,je totiž poháněn jak Sluncem,tak i Galaxií a jeho životnost je závislá na životnosti těchto dvou "motorů".Takže zelení opět trochu blábolí...

Pozorovatel 4.8.2008 9:27

Re: Re: Re: že je to celé nesmysl.

myslim, ze tenhl.prispeve. nikdo ani nedocetl. Jestl. ano tak meli trpel., Bu. jim za to pozehne.

Pešek 4.8.2008 10:45

Re: Re: Re: Re: že je to celé nesmysl.

Děkuji za požehnání. ;-)

jezevec 4.8.2008 1:55

Re: Re: Re: Zajímavý článek

ale to je přece jasný - země v noci trochu couvne a tu vodu nasosá z5. to už ale japonští soudruzi neviděli . . .

David 4.8.2008 12:19

Re: Zajímavý článek

Země je každým dnem doslova bombardována meteority. Ty jsou většinou z prachu a vodního ledu. Takové špinavé sněhové koule. To je hlavní příčina stálého doplňování vody na Zemi.