4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZEPHIR 14.5.2008 0:23

Re: čp je prostě nehmota ve své obecné podobě

čp je prostě nehmota ve své obecné podobě ...časoprostor je nehmotný pouze ve tvaru-stavu ...před Třeskem....

Tak vidíte, stačí moje jediná otázka a "obecná podoba" se náhle změní pouze ve stav výjimečný, dokonce v současné podobě neexistující. To je Befemelovština.

ZEPHIR 13.5.2008 23:15

Re: teorie bezéterové je časoprostor prostředí, sloužící k vedení energie

Energie se hmotou šíří ve vlnách. Časoprostorem se energie taky šíří ve vlnách, proto je hmotný.

,,,vysvětlím to lehko, ale těžko se to mě-laikovi dokazuje bez matematiky,,, To je právě ten problém. Když někomu něco vysvětlíte, je nutné aby ten druhý dokázal vaše vysvětlení vysvětlit sám zase někomu jinému. Pokud to nesvede, pak jste sice možná problém vysvětloval, ale nevysvětlil.

Albert Einstein: Věci skutečně nerozumíte, pokud ji nedokážete vysvětlit i své babičce.

..vysvětlím to tak, že z nějakého důvodu existuje..  Pokud připustím, že z nějakého důvodu je něco možné, pak tím vysvětlím, co budu chtít. Lidi přece dobře vědí, že vysvětlení je ucelený sled logických kroků, kde nikde není žádná mezera.Tímhle stylem "vysvětlování" se zesměšňujete před ostatními lidmi a pak se divíte, že se vám "posmívaji" a "urážejí vás". Když ale někdo tropí na veřejnosti hlouposti, je jen přirozené, že se mu za to lidi budou smát.  

Sice tvrdíte, že vesmír se sestává jen z času a dálky, ale stále do své hypotézy přibíráte další předpoklady - tu vlnobalíčkování, tu zákon o změně poměrů. To je patlanina a ne hypotéza.

ZEPHIR 13.5.2008 23:30

Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Ale může, jenže ho nevidíte. To právě éterová teorie snadno vysvětluje. Nad ohníčkem se tetelí vzduch. Znamená to, že vidíme ten vzduch? Ne, vidíme jen to tetelení, ty gradienty hustoty. Gradient hustoty není nic jiného, než zákonitost v chaosu molekul vzduchu. Molekuly divoce poletují ale díky gradientu hustoty vzniká v tomto chaosu jistá uspořádanost: např. rychlost molekul se podél gradientu plynule měni z jedné hodnoty na hodnotu jinou. A ta plynulost je právě to, čemu říkáme zákonitost a díky tomu skvrnu vzduchu vidíme.

Podobně je tomu při rozpouštění cukru ve vodě nebo v čaji. Nejprve se kolem cukru tvoří jakési šlíry a vlnky, protože se zde koncentrace cukru spojitě mění podle nějaké funkce. Ale když se molekuly cukru promíchají s vodou, pohybují se všechny chaoticky a nahodile. Cukr pak už nevidíme, roztok je čirý.

Éterová teorie tedy říká, že artefakt bez pravidel (a to platí i o vysvětlení bez důkazu) muže existovat, ale my ho neuvidíme, protože jsme sami zbudování z hmoty s vysokým obsahem pravidel. Když se hmota kde je vysoká koncentrace pravidel setka s chaotickou hmotou, nevnímáme ji, podobně jako nevnímáme rozpuštěný cukr, vzduch nebo vakuum. Teprve když v té hmotě dojde k nějakému uspořádání, začneme ji vidět.

Všiměte si, že tohle všechno funguje právě proto, že je to tvořeno stejnou hmotou, jako je cukr, voda nebo vakuum. Hmota je tvořena soubory částic, které se vůči sobě odrážejí a tím vytvářejí fluktuace hustoty, vytvářejí tím zákony.

Navrátil Josef 14.5.2008 7:06

Re: Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Pane Milane, dal jste mi sem 3 příspěvky-odpovědi. To je moc "velký odstavec" na mou odpověď ; a tady na Psu se to nehodí. Navrhuji, aby jsme se pobavili na mém audítku >>dialog nad HDV<< na Mageu http://www.mageo.cz/.chatroom/109172 ( kam už je zařízeno, že škodná co vkročí je mazána ). Mimochodem chci Vám naznačit svůj nápad-názor o tom, že éter by mohl být stav časoprotoru v podobě nějakého pátého pole, něco jako Higgsovo pole, není-li éter dokonce právě tím Higgs-polem. ( další řeč až na tom audítku ).

Ludva 12.5.2008 17:31

Re: Re: jaký je „vesmírný mechanizmus“ od „homogenní polévky“ k nehomogenitám typu galaxie

Mám dojem, že vyzáření středové (nebo téměř jakékoliv) černé díry je záležitost podstatně delší, než je stáří našeho vesmíru.

ZEPHIR 6.6.2008 21:08

Re: Vaše fantasmagorie s fyzikou nic společného nemají

Vaše bláboly o solitonech zjevně také ne - takže proč by vám vlastně vůbec měl někdo něco věřit?

Můžete svoje tvrzení nějak doložit?

Když už se ptáte, jaký obor jste vystudoval vy? Psychoanalýzu, nebo pedagogiku?

ZEPHIR 6.6.2008 14:04

Re: To ale neděláte dobře

Chtěl jste se bavit o fyzice, nebo o psychoanalýze? Počítejte, že lidi vás budou brát jen tak vážně, jak vy budete brát je.

ZEPHIR 5.6.2008 19:43

Re: Co je soliton jsem vám již prozradil

Co je vám to platné, když ho pak nerozeznáte od stojaté vlny, vy matffyzikální teoretiku. S Couderovým experimentem soliton žádnou sovislost nemá, protože v něm prostě nevystupuje.

Jestli mi nevěříte, ukažte mi, kde se na tomto obrázku právě soliton nalézá. Souřadnice můžete udat v pixelech od levého horního rohu.

Ale na vašem místě bych mi raději věřil, to mi věřte.

pbla4024 6.6.2008 17:39

Re: Re: To ale neděláte dobře

Vaše fantasmagorie s fyzikou nic společného nemají. To už vám pár fyziků vysvětlilo. To že je nadále kopíruje všude možně už případ pro psychiatra být může. Jaký obor jste vystudoval se nepochlubíte?

ZEPHIR 5.6.2008 17:07

Re: na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

Zjevně vás příliš nepoznamenal, co se znalostí praktické fyziky týče.

Už jste si dostudoval, co je to soliton a jak vypadá?

Vyplývá pro vás z tohoto experimentu nějaká nová souvislost či poznatek?

pbla4024 5.6.2008 16:58

Re: Re: Fyzika to asi nebude, protože o té nemáte ani tucha.

Vy se za své vzdělání stydíte? Já na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

ZEPHIR 5.6.2008 10:22

Re: na otázky z fyziky dokáži odpovědět

Povídali žemu hráli. Které fyzikální otázky jste zodpověděl konkrétně v této diskusi? A to že nakonec nějaké otázky zodpovíte negarantuje, že svou odpověď budete schopen doložit a nebo že bude nakonec správně. Koneckonců, odpověď na všechny fyzikální otázky má připraveny i pan Navrátil. Nedoložil jste např. svoji definici solitonu jako "matematického řešení". Soliton je ryze fyzikální pojem.

A jak souvisejí solitony s tímto experimentem? Žádné solitony se v něm přece nevyskytují,hladina je pokrytá souvislými vlnami, jak ostatně vyplývá z obrázku. A naopak, solitony nejsou svázány s mělkou vodou, vyskytují se i na hloubce. Soliton je jednoduše izolovaná vlna, jako když se škubne napnutým provazem, žádný aspekt hloubky se v tom konceptu nevyskytuje. Na druhé straně, pokus s pohybem hopsajících kapek na vibrující vodní hladině nemá nic společného se solitony, zde jde o souvislé vlnění s prostorově distribuovanou intenzitou.

Vaše absence smyslu pro fyzikální realitu vás vede k tomu, abyste nesmyslně spojoval homologie místo analogií, jak jste to právě ukázkově předvedl v případě těch solitonů, mělčiny a experimentu s "mělkou vodou" a demostroval tak, že vlastně vůbec netušíte, co je zač soliton i daný experiment současně.

pbla4024 5.6.2008 12:12

Re: Re: vás kvalifikuje k tomu vyvracet současnou fyziku

Pořád melete o nějakém étéru, což je teorie experimentálně vyvrácená v 19. století. Nedokázal jste říci, co je to relace neurčitosti, jaký je vztah grupy symetrie hamiltoniánu a grupy symetrie základního stavu v kvantové mechanice a jaká je původní fyzikální motivace ke studiu solitonů. Ve stole mám notářsky ověřenou kopii diplomu, udělujícího mi titul doktora přírodních věd, podepsáni Wilhel, Sprušil a Netuka, číslo 36753, počítá se to? Můžete mně trumfnout. Co použijete, maturitní vysvědčení?

ZEPHIR 5.6.2008 12:10

Projev ignorantství

Ignoranta a tupce z vás ovšem nedělá jen váš styl vedení diskuse, ale především naprosto nekonstruktivní přístup k interpretaci významného experimentu, který mechanickým systémem modeluje jeden z nejvýznamějších experimentů kvantové mechaniky a demonstruje tak cestu k interpretaci kvantové mechaniky samotné.

Ačkoliv nechci generalizovat, vy jako ukázka studenta a Štoura jako příklad pedagoga ilustruje tragický obraz současného školství a úrovně vzdělání fyziky. Za svou osobu se skutečně stydím, že naše vysoké školy produkují individua s takovým způsobem myšlení.

ZEPHIR 5.6.2008 12:01

Re: vás kvalifikuje k tomu vyvracet současnou fyziku

Čím podle vás vyvracím současnou fyziku? Které triviální otázky z fyziky jsem nedokázal zodpovědět? Proč bych se měl stydět za dosažené vzdělání - můžete dokázat, že jste studoval Matfyz?

Právě jste čtyřikrát drze zalhal, to není špatné na tak krátký příspěvek. Jenže vy evidentně svým vlastním nesmyslům věříte, protože je neustále opakujete. To indikuje, že žijete ve vlastním světě, odtrženém od reality, což je neklamný příznak duševní choroby.

pbla4024 5.6.2008 10:05

Re: Re: A vy jste dokonalá ilustrace lidské hlouposti

Ovšem rozdíl je v tom, že já fyzice rozumím, což se mimo jiné projevuje tím, že na otázky z fyziky dokáži odpovědět, zatímco od vás se člověk dočká pouze nesmylného kopírování nesouvisejících odkazů.

Ps.: Tak já vám prozradím tajemství solitonů. Původní fyzikální motivace je studiu solitonů je pohyb vlnění v mělké kapalině. Citovaný experiment rovněž studuje chování vln v mělké kapalině. Jednoduchá otázka, triviální odpověď. Ovšem je potřeba znát alespoň základy fyziky.

ZEPHIR 5.6.2008 16:28

Re: Fyzika to asi nebude, protože o té nemáte ani tucha.

Od člověka, který nerozezná soliton od stojaté vlny takové vyjádření rozhodně sedí.;-P

ZEPHIR 5.6.2008 11:42

Re: Nulová schopnost formulace vlastní myšlenky

Uniká vám smysl a význam definicí. Při dokladování intersubjektivně uznávaných definicí se žádná originalita nepředpokládá, ale naopak právě schopnost dokázat, že se ta definice opírá o názor největšího počtu lidí. Takže originální odpověď na otázku "co je to XY" je na nic, pokud nedokážete, že přesně takto to chápou i ostatní. Jinak by mohl lidi jako vy nebo Navrátil definovat všechno po svém a ještě se radovat, jak jsou originální.

To vám ovšem zjevně nedošlo, protože jste v jádru tupec. Pokud se snažíte prosadit vlastní definici principu neurčitosti, pak byste ji měl nejprve publikovat. Pokud to vaše definice není, pak nechápu, proč melete pantem o originalitě, kopírujete ji stejně jako já, jen z jiného zdroje.

Neraďte cizím lidem, co mají dělat, na to jste příliš malé kafe. A nezuřte, za svoji situaci si můžete sám, dohnala vás do ní vaše tupost a neznalosti základních principů fyziky. Tykáním to nespravíte.

pbla4024 5.6.2008 11:45

Re: Re: Nulová schopnost formulace vlastní myšlenky

Tedy abychom to shnuli. Základní pojmy fyziky neznáte. Na triviální otázky z fyziky odpovědět nedokážete. Za dosažené vzdělání se stydíte. A to vše vás kvalifikuje k tomu vyvracet současnou fyziku. Velice přesvědčivé.

ZEPHIR 5.6.2008 11:35

Re: Zase kopírování? Nulová schopnost formulace vlastní myšlenky?

Odkdypak si tykáme? Pokud můžete argumentovat nějakým linkem na webu vy, proč ne já? Děláte přesně to samé. Krom toho, to, že nějaká definice je rozšířenější než jiná nedokážete žvatláním, ale právě tím, že ukážete, že ji respektují i autoři encyklopedií.

ZEPHIR 5.6.2008 9:53

Re: A vy jste dokonalá ilustrace lidské hlouposti

Nepřijatelné jsou zejména urážky - přečtěte si pravidla diskuse a zařiďte se podle nich. Absence argumentů vás neomlouvá. Jinak vás ujišťuji, že za stejného idiota, jako vy mě pokládám i já vás, v tom ohledu se nelišíme.

pbla4024 5.6.2008 16:06

Re: Re: Vy nemáte ani maturitu?

Obor nám neprozradíte? Fyzika to asi nebude, protože o té nemáte ani tucha.

pbla4024 5.6.2008 18:11

Re: Re: na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

Vy se stydíte za obor, který jste absolvoval?

Co je soliton jsem vám již prozradil a ani souvislost s Couderovým experimentem jsem vám nezatajil. Pokud máte nějaký dotaz týkající se fyziky, rád jej zodpovím.

pbla4024 6.6.2008 7:36

Re: Re: Co je soliton jsem vám již prozradil

To ale neděláte dobře, že se užíráte svou mentální nedostatečností. To, že jste nedokázal vystudovat opravdovou vysokou školu, z vás ještě nedělá špatného člověka.

pbla4024 5.6.2008 8:00

Re: Re: patrně potřeba, aby její autor rozuměl již existujícím teoriím

Já si vybavuji dvě, standardní model a obecnou relativitu. A ty si neodporují, ale doplňují se, každá má jiný obor platnosti. A vy jste dokonalá ilustrace lidské hlouposti, čím méně o fyzice víte, tím více žvaníte.

ZEPHIR 5.6.2008 16:00

Re: Vy nemáte ani maturitu?

Jeslti vám to zlepší sebevědomí, mám dvě vysoké školy, postgraduál a pedagogickou dvouletou nástavbu.

ZEPHIR 5.6.2008 9:46

Re: a ty si neodporují, ale doplňují se, každá má jiný obor platnost

Pokud si ty teorie neodporují, jak vysvětlíte, že se jejich předpovědi např. kosmologické konstanty liší o 200 řádů?

Kdybyste ty teorie skutečně znal, tak byste neplácal takové hlouposti. Co se žvanění týče, už jste konečně pochopil, že solitony ani předpovědi kvantové mechaniky nemají s experimentem modelujícím dvouštěrbinový experiment nic společného? To by bylo skutečně skvělé, dokonce ani nepředpokládám, že to přiznáte - stačí, když přestanete klást svoje přiblblé otázky, které s tématem nijak nesouvisejí.

pbla4024 5.6.2008 11:23

Re: Re: co je to relace neurčitosti. Ani tak základní věc jste nevěděl

Jen si pindej. Zase kopírování? Nulová schopnost formulace vlastní myšlenky? Musím opravit předchozí doporučení. Na fyziku na matfyzu se nehlaste, nevydržel byste tam ani semestr.

ZEPHIR 5.6.2008 16:01

Re: Re: Vy nemáte ani maturitu?

I kdybyste měl desítky škol, v této debatě vám to nepomůže, pokud se v tématu neorientujete.

ZEPHIR 5.6.2008 11:18

Re: co je to relace neurčitosti. Ani tak základní věc jste nevěděl

Opět žvaníte, odkaz na definici jste dostal okamžitě a svoji definici jste opět nezdůvodnil, resp. jste nezdůvodnil, čím se od té definici na Wikipedii liší. A pokud není vaše definice uvedena ani na Wikipedii, stěží se jedná o "základní věc". Kdybyste pochopil, jak funguje ten experiment na vodní hladině, pochopil byste i proč platí princip neurčitosti.