22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZEPHIR 14.5.2008 0:23

Re: čp je prostě nehmota ve své obecné podobě

čp je prostě nehmota ve své obecné podobě ...časoprostor je nehmotný pouze ve tvaru-stavu ...před Třeskem....

Tak vidíte, stačí moje jediná otázka a "obecná podoba" se náhle změní pouze ve stav výjimečný, dokonce v současné podobě neexistující. To je Befemelovština.

ZEPHIR 13.5.2008 23:15

Re: teorie bezéterové je časoprostor prostředí, sloužící k vedení energie

Energie se hmotou šíří ve vlnách. Časoprostorem se energie taky šíří ve vlnách, proto je hmotný.

,,,vysvětlím to lehko, ale těžko se to mě-laikovi dokazuje bez matematiky,,, To je právě ten problém. Když někomu něco vysvětlíte, je nutné aby ten druhý dokázal vaše vysvětlení vysvětlit sám zase někomu jinému. Pokud to nesvede, pak jste sice možná problém vysvětloval, ale nevysvětlil.

Albert Einstein: Věci skutečně nerozumíte, pokud ji nedokážete vysvětlit i své babičce.

..vysvětlím to tak, že z nějakého důvodu existuje..  Pokud připustím, že z nějakého důvodu je něco možné, pak tím vysvětlím, co budu chtít. Lidi přece dobře vědí, že vysvětlení je ucelený sled logických kroků, kde nikde není žádná mezera.Tímhle stylem "vysvětlování" se zesměšňujete před ostatními lidmi a pak se divíte, že se vám "posmívaji" a "urážejí vás". Když ale někdo tropí na veřejnosti hlouposti, je jen přirozené, že se mu za to lidi budou smát.  

Sice tvrdíte, že vesmír se sestává jen z času a dálky, ale stále do své hypotézy přibíráte další předpoklady - tu vlnobalíčkování, tu zákon o změně poměrů. To je patlanina a ne hypotéza.

ZEPHIR 13.5.2008 23:30

Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Ale může, jenže ho nevidíte. To právě éterová teorie snadno vysvětluje. Nad ohníčkem se tetelí vzduch. Znamená to, že vidíme ten vzduch? Ne, vidíme jen to tetelení, ty gradienty hustoty. Gradient hustoty není nic jiného, než zákonitost v chaosu molekul vzduchu. Molekuly divoce poletují ale díky gradientu hustoty vzniká v tomto chaosu jistá uspořádanost: např. rychlost molekul se podél gradientu plynule měni z jedné hodnoty na hodnotu jinou. A ta plynulost je právě to, čemu říkáme zákonitost a díky tomu skvrnu vzduchu vidíme.

Podobně je tomu při rozpouštění cukru ve vodě nebo v čaji. Nejprve se kolem cukru tvoří jakési šlíry a vlnky, protože se zde koncentrace cukru spojitě mění podle nějaké funkce. Ale když se molekuly cukru promíchají s vodou, pohybují se všechny chaoticky a nahodile. Cukr pak už nevidíme, roztok je čirý.

Éterová teorie tedy říká, že artefakt bez pravidel (a to platí i o vysvětlení bez důkazu) muže existovat, ale my ho neuvidíme, protože jsme sami zbudování z hmoty s vysokým obsahem pravidel. Když se hmota kde je vysoká koncentrace pravidel setka s chaotickou hmotou, nevnímáme ji, podobně jako nevnímáme rozpuštěný cukr, vzduch nebo vakuum. Teprve když v té hmotě dojde k nějakému uspořádání, začneme ji vidět.

Všiměte si, že tohle všechno funguje právě proto, že je to tvořeno stejnou hmotou, jako je cukr, voda nebo vakuum. Hmota je tvořena soubory částic, které se vůči sobě odrážejí a tím vytvářejí fluktuace hustoty, vytvářejí tím zákony.

Navrátil Josef 14.5.2008 7:06

Re: Re: artefakt bez pravidel /zákonů nemůže existovat. Proč ? já nevím

Pane Milane, dal jste mi sem 3 příspěvky-odpovědi. To je moc "velký odstavec" na mou odpověď ; a tady na Psu se to nehodí. Navrhuji, aby jsme se pobavili na mém audítku >>dialog nad HDV<< na Mageu http://www.mageo.cz/.chatroom/109172 ( kam už je zařízeno, že škodná co vkročí je mazána ). Mimochodem chci Vám naznačit svůj nápad-názor o tom, že éter by mohl být stav časoprotoru v podobě nějakého pátého pole, něco jako Higgsovo pole, není-li éter dokonce právě tím Higgs-polem. ( další řeč až na tom audítku ).

Ludva 12.5.2008 17:31

Re: Re: jaký je „vesmírný mechanizmus“ od „homogenní polévky“ k nehomogenitám typu galaxie

Mám dojem, že vyzáření středové (nebo téměř jakékoliv) černé díry je záležitost podstatně delší, než je stáří našeho vesmíru.

pbla4024 26.5.2008 7:17

Re: Re: Vaše "teorie" je tedy experimentálně vyvrácena.

Vy zjevně nechápete význam toho co sem kopírujete, tento experiment kvantovou mechaniku potvrzuje, ne vyvrací. Schválně, co je to podle vás "stav systému"?

ZEPHIR 25.5.2008 14:18

Re: Re: Re: co je to relace neurčitosti?

v kvantové mechanice je vztah v relaci neurčitosti kvantitativní. vs představa o jakýchsi skrytých parametrech byla experimentálně vyvrácena

O žádných skrytých parametrech jsem nemluvil, ale je jasné, že pokud se budete chtít snažit popsat např. chování vodní kapky nebo jakékoliv jiné částice jen na základě toho, co z ní vidíte na povrchu, nutně dojdete jak k principu neurčitosti, tak k závěru, že ta neurčitost je způsobena tím, že vám část informace o systému stále chybí.

A to jsou právě ty skryté parametry - kdybyste jejich existenci mohl experimentálně dokázat, už by skryté nebyly. Vaše představa o jakýchsi experimentálně dokázaných skrytých parametrech je tudíž logicky vzato nesmyslná.

pbla4024 25.5.2008 14:07

Re: Re: co je to relace neurčitosti?

To je ale blábol.

1) V kvantové mechanice je vztah v relaci neurčitosti kvantitativní.

2) Vaše představa o jakýchsi skrytých parametrech byla experimentálně vyvrácena.

ZEPHIR 25.5.2008 14:01

Re: co je to relace neurčitosti?

Z éterové teorie vyplývá princip neurčitosti zcela přirozemě, protože v této teorii je každý pozorovatelný objekt složen z mnoha dalších, které se vůči sobě pohybují. Díky tomu je každá stanovení každé dvojice veličin, které jsou mezi sebou svázány časem a prostorem zatíženo principiální neurčitosti.

A to platí zcela obecně, jak u hmotných částic, tak třeba fyzikálních teorií, jejichž interpretace je rovněž výslednice názorů mnoha lidí.

pbla4024 25.5.2008 13:56

Re: Re: Řeknete nám tedy

Takže umíte pouze kopírovat text, kterému nerozumíte?

ZEPHIR 25.5.2008 13:55

Re: Řeknete nám tedy

Dokazovat, ne se ptát. Impertinentní dotazy nejsou důkazy. Já to vůbec nemusím vědět, ale když se vám mnou citovaní definice nelíbí, měl byste A) nalinkovat vlastní B) uvést nebo citovat důkaz, proč vaše definice je relevantnější, než ta vaše.

Nebavíme se tu přece o nějakých vlastních konceptech, ale intersubjektivně respektovaných pojmech, kde je nějaký vlastní názor irrelevantní, dokud neprojde scrutiniem. Když si vymyslíte vlastní "princip neurčitosti", klidně si ho definujte, jak chcete. Ale pokud se vám intersubjektivně uznávaná definice nelíbí, je důkaz relevance Vašeho názoru na vás.

Já se taky nesnažím předefinovávat koncepty existujících teorií, které je zavedly. Proto definice těchto konceptu cituji, nevymýšlím si je "vlastními slovy".

pbla4024 25.5.2008 12:43

Re: Re: To vás z jakékoli diskuze o kvantové teorii poněkud diskvalifikuje.

Řeknete nám tedy (bez kopírování), co je to relace neurčitosti?

ZEPHIR 23.5.2008 12:17

Re: vy nemáte sebemenší představu co dané výrazy znamenají

To je přece pro posouzení důkazu správnosti vašeho tvrzení zcela irrelevantní. Nemusím umět snášet vejce, abuch rozpoznal pukavec.

Je to jako když notář ověřuje platnost kopie dokumentu, aniž řeší, čeho se týká. Ukažte originál a já pak posoudím, zda je vaše interpretace správná. Pokud ten originál neukážete, nepomůže vám ani expert v oboru. Jste to přece vy, kdo tvrdí, že oficiální obecná definice principu neurčitosti je jiná. 

Tak ji tedy ukažte. Mě nezajímá, co si o tom myslíte nebo tvrdíte.

ZEPHIR 31.5.2008 18:59

Re: Jaká je původní motivace ke studiu solitonů?

Nevím, čí motivaci máte namysli, různí lidé studují solitony z různých důvodů. Zatím jste ani nezdůvodnil svou definici solitonu a nevyvrátil tu moji, takže není vůbec jisté, že se bavíme o jedné a téže věci.

ZEPHIR 6.6.2008 21:08

Re: Vaše fantasmagorie s fyzikou nic společného nemají

Vaše bláboly o solitonech zjevně také ne - takže proč by vám vlastně vůbec měl někdo něco věřit?

Můžete svoje tvrzení nějak doložit?

Když už se ptáte, jaký obor jste vystudoval vy? Psychoanalýzu, nebo pedagogiku?

ZEPHIR 6.6.2008 14:04

Re: To ale neděláte dobře

Chtěl jste se bavit o fyzice, nebo o psychoanalýze? Počítejte, že lidi vás budou brát jen tak vážně, jak vy budete brát je.

pbla4024 6.6.2008 7:36

Re: Re: Co je soliton jsem vám již prozradil

To ale neděláte dobře, že se užíráte svou mentální nedostatečností. To, že jste nedokázal vystudovat opravdovou vysokou školu, z vás ještě nedělá špatného člověka.

pbla4024 5.6.2008 18:11

Re: Re: na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

Vy se stydíte za obor, který jste absolvoval?

Co je soliton jsem vám již prozradil a ani souvislost s Couderovým experimentem jsem vám nezatajil. Pokud máte nějaký dotaz týkající se fyziky, rád jej zodpovím.

ZEPHIR 5.6.2008 17:07

Re: na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

Zjevně vás příliš nepoznamenal, co se znalostí praktické fyziky týče.

Už jste si dostudoval, co je to soliton a jak vypadá?

Vyplývá pro vás z tohoto experimentu nějaká nová souvislost či poznatek?

pbla4024 5.6.2008 16:58

Re: Re: Fyzika to asi nebude, protože o té nemáte ani tucha.

Vy se za své vzdělání stydíte? Já na čas strávený na katedře teoretické fyziky rád vzpomínám.

pbla4024 5.6.2008 16:06

Re: Re: Vy nemáte ani maturitu?

Obor nám neprozradíte? Fyzika to asi nebude, protože o té nemáte ani tucha.

ZEPHIR 5.6.2008 12:38

Re: étéru, což je teorie experimentálně vyvrácená v 19. století

Lež první:  Éter není teorie experimentálně vyvrácená v 19. století, studuje se neustále.

Lež druhá: Obecně uznávaná definice relace neurčitosti je uvedena na Wikipedii, definice se nevymýšlejí na anonymním fóru, ale publikuji nebo citují - ale to byste musel vědět, co to definice jest.

"grupa symetrie základního stavu" je faktický nesmysl, nic takového neexistuje.

Ve stole mám notářsky ověřenou kopii diplomu, udělujícího mi titul doktora přírodních věd, podepsáni Wilhel, Sprušil a Netuka, číslo 36768 - počítá se mi to?

pbla4024 5.6.2008 12:12

Re: Re: vás kvalifikuje k tomu vyvracet současnou fyziku

Pořád melete o nějakém étéru, což je teorie experimentálně vyvrácená v 19. století. Nedokázal jste říci, co je to relace neurčitosti, jaký je vztah grupy symetrie hamiltoniánu a grupy symetrie základního stavu v kvantové mechanice a jaká je původní fyzikální motivace ke studiu solitonů. Ve stole mám notářsky ověřenou kopii diplomu, udělujícího mi titul doktora přírodních věd, podepsáni Wilhel, Sprušil a Netuka, číslo 36753, počítá se to? Můžete mně trumfnout. Co použijete, maturitní vysvědčení?

ZEPHIR 5.6.2008 19:43

Re: Co je soliton jsem vám již prozradil

Co je vám to platné, když ho pak nerozeznáte od stojaté vlny, vy matffyzikální teoretiku. S Couderovým experimentem soliton žádnou sovislost nemá, protože v něm prostě nevystupuje.

Jestli mi nevěříte, ukažte mi, kde se na tomto obrázku právě soliton nalézá. Souřadnice můžete udat v pixelech od levého horního rohu.

Ale na vašem místě bych mi raději věřil, to mi věřte.

ZEPHIR 5.6.2008 11:35

Re: Zase kopírování? Nulová schopnost formulace vlastní myšlenky?

Odkdypak si tykáme? Pokud můžete argumentovat nějakým linkem na webu vy, proč ne já? Děláte přesně to samé. Krom toho, to, že nějaká definice je rozšířenější než jiná nedokážete žvatláním, ale právě tím, že ukážete, že ji respektují i autoři encyklopedií.

pbla4024 6.6.2008 17:39

Re: Re: To ale neděláte dobře

Vaše fantasmagorie s fyzikou nic společného nemají. To už vám pár fyziků vysvětlilo. To že je nadále kopíruje všude možně už případ pro psychiatra být může. Jaký obor jste vystudoval se nepochlubíte?

ZEPHIR 5.6.2008 11:18

Re: co je to relace neurčitosti. Ani tak základní věc jste nevěděl

Opět žvaníte, odkaz na definici jste dostal okamžitě a svoji definici jste opět nezdůvodnil, resp. jste nezdůvodnil, čím se od té definici na Wikipedii liší. A pokud není vaše definice uvedena ani na Wikipedii, stěží se jedná o "základní věc". Kdybyste pochopil, jak funguje ten experiment na vodní hladině, pochopil byste i proč platí princip neurčitosti.

pbla4024 5.6.2008 10:54

Re: Re: na otázky z fyziky dokáži odpovědět

Třeba jsem vám vysvětlil, co je to relace neurčitosti. Ani tak základní věc jste nevěděl. Ale zbytečně se neužírejte. To že nedokážete pochopit fyziku z vás ještě nedělá špatného člověka.

ZEPHIR 5.6.2008 10:22

Re: na otázky z fyziky dokáži odpovědět

Povídali žemu hráli. Které fyzikální otázky jste zodpověděl konkrétně v této diskusi? A to že nakonec nějaké otázky zodpovíte negarantuje, že svou odpověď budete schopen doložit a nebo že bude nakonec správně. Koneckonců, odpověď na všechny fyzikální otázky má připraveny i pan Navrátil. Nedoložil jste např. svoji definici solitonu jako "matematického řešení". Soliton je ryze fyzikální pojem.

A jak souvisejí solitony s tímto experimentem? Žádné solitony se v něm přece nevyskytují,hladina je pokrytá souvislými vlnami, jak ostatně vyplývá z obrázku. A naopak, solitony nejsou svázány s mělkou vodou, vyskytují se i na hloubce. Soliton je jednoduše izolovaná vlna, jako když se škubne napnutým provazem, žádný aspekt hloubky se v tom konceptu nevyskytuje. Na druhé straně, pokus s pohybem hopsajících kapek na vibrující vodní hladině nemá nic společného se solitony, zde jde o souvislé vlnění s prostorově distribuovanou intenzitou.

Vaše absence smyslu pro fyzikální realitu vás vede k tomu, abyste nesmyslně spojoval homologie místo analogií, jak jste to právě ukázkově předvedl v případě těch solitonů, mělčiny a experimentu s "mělkou vodou" a demostroval tak, že vlastně vůbec netušíte, co je zač soliton i daný experiment současně.

ZEPHIR 29.5.2008 15:39

Re: Solitony jsou souhrným názvem pro jistou skupinu řešení nelineárních diferenciálních rovnic

Můžete tuto svou definici solitonu doložit? Na Wikipedii je zcela jiná definice solitonu:

In mathematics and physics, a soliton is a self-reinforcing solitary wave (a wave packet or pulse) that maintains its shape while it travels at constant speed; solitons are caused by a cancellation of nonlinear and dispersive effects in the medium.

Podle této definice soliton není abstraktní řešení "jistých rovnic", je to fyzikální jev.