9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Michal Slánička 14.6.2008 19:34

Re: vážený pane-je mě smutno s takových úvah a fantasmagorií-ještě,že jste student-i když bědy lidem ,když takových jako vy bude více-to není úvaha,ale demagogie a bláboly nejhrušího zrna-co takhle otrokářství-nebylo by lepší

Nezlobte se na mne, ale podsouváte mi něco, co jsem tu nikde nevyslovil a nevolám po ničem takovém. Nesdělil jste mi, proč si to myslíte.

Delta 14.6.2008 16:40

Slánička? _ Škoda slov i času na čtení.

Amos 14.6.2008 16:11

Odbory

Pokud budu učitel a budu si platit odbory, tak proto, aby hájili můj zájem. Ne zájem všech , ale můj. Jinak je nemusím platit.

Amos

historik 14.6.2008 17:00

Re: Odbory

A on vás někdo nutí si ty odbory platit? A pokud budete dál učitel, učte své žáky, že nízké platy vám "zajistili" vedoucí odboráři (Štěch, Dušek a další), svou komunistickou minulostí. Kdyby tady totiž nebyli komunisté, měli byste nejenom vy, ale my všichni platy srovnatelné s platy nekomunistických států.

challenger 14.6.2008 15:38

Ach Sláničko

tenhle modrý soudruh, že studuje sociologii? Co má Slánička na mysli, když hovoří o "radikálních řešeních"? Tahle jednodenní stávka opravdu žádnmým radikálním řešením nebyla. Já myslel, že pod pojmem radikální řešení si lze přesdtavit jednu nebo spíš několik dobře mířených ran baseballovou pálkou na pana Topolánka, to bych viděl jako radikální. Ale že učitelé kvůli své beznaději někde křičí do zdi, zatímco soudruzi z ODS se pakují, na tom není nic radikálního. Modrosoudruh nám tu opakuje své staré bláboly, kterak je každá stávka v této zemi politicky motivovaná. Ona v podstatě je politicky motivovaná modrým dryáčnictvím - modrosoudruzi si myslí, že budou tisknout peníze, generovat inflaci kolem 10% a ostatní lidé, především  zaměstnanci, to za ně budou platit. Divím se, že se kvůli této zlodějině nestávkuje mnohem radikálněji. Průběh stávky naopak ukazuje, že Češi jsou národem velmi mírumilovným a konzervativním, snad proto že ještě stále slyší na modrobolševické kádrování a nálepkování.

Sláničkovi bych poradil, ať si jako modrosoudruh nebere do huby sociálně slabé. On jejich práva nikdy nehájil. Když modrosoudruh kdáká, kterak jsou sociálně slabí chudáci a že by někdo jako učitel měl na ně brát ohled, nevyznívá to příliš věrohodně. Ať raději mluví o kapitálu a právu na zisk. To šlo modrobolševikům vždycky líp.

Michal Slánička 14.6.2008 15:55

Re: Ach Sláničko

A mne zase uráží, jak si levice a odbory berou do úst, řeknu-li to velice slušně, nás lidi s handicapem, důchodcea jiné sociálně slabé skupiny.  Místo diskuse mi tu dáváte různá jména, tvrdíte o mě něco, co je bohapustá lež, s prominutím děláte ze sebe chytrého, ale neříkáte jediný argument, který by byl pádný pro změnu mého názoru. Já sem rád chodím s oponenty diskutovat, nikoliv však s lidmi ideologicky zaslepenými levicovými hesly. Nechte si své rady a moudra pro sebe, bávám se, že pro sociálně slabé dělám daleko více než vy si vůbec dokážete představit.

slava 14.6.2008 16:08

Re: Re: Ach Sláničko

Kecáte, a to je všechno, co umíte. Nic jste v životě nedokázal, nevíte, co to je pracovat, diskutovat neumíte, o tématu víte houby, ale poučovat, to ano. Jděte se vycpat, Sláničko.

Michal Slánička 14.6.2008 16:18

Re: Re: Re: Ach Sláničko

Fascinuje mne Vaše rychlost soudu, přitom mou práci vůbec neznáte, neschopnost diskuse tu ukazujete bohužel Vy. Je mi Vás líto. O tématu toho vím více než dost, a konzultoval jsem celou řadu věcí s lidmi ze sociálního prostředí, pedagogy i několika členy odborů. A jejich názorů si vážím, i když nejsou vždy souhlasné, Vašeho si vážit nelze, jen náte hloupé řeči bez argumentace. Je mi líto, nejde Vám o diskusi.

slava 14.6.2008 17:45

Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

Ten soud není rychlý, čtu vaše dílka delší dobu a vím, o čem mluvím. Nevím, s kým jste co konzultoval, podstatné je, že píšete blbosti a je jedno, jestli vám konzultovaní říkali blblosti, nebo se z toho blbosti staly procesem vašeho "myšlení". O okolnostech a podmínkách vzniku odborů nevíte vůbec nic, a přesto si troufáte tenhle fenomén hodnotit. Já články nepíšu, takže  o mně nevíte vůbec nic, a přestonešetříte invektivami. Oplácím stejnou mincí - jste arogantní, namyšlený blb přežvykující PR žvásty ODS, který o životě nemá páru a nemá patrně ani vlastní názor. Vy jste prostě takový cyanotický Standa Gross.

Michal Slánička 14.6.2008 19:48

Re: Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

Tak řekněte, že jediný, kdo může mít pravdu, jste Vy a jsme doma. Vy jste totiž ani jednou nepoložil argument, v čem nemám pravdu. Vy to prostě odsoudíte vše kopletně, ale i s fakty, které také označujete tudíž za blbosti. Nemáte zájem na diskusi, to není arogance z mé strany, nýbrž obrana před člověkem, který nemá za cíl polemizovat, ale jen urážet a napadat.

slava 14.6.2008 20:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

Chcete argumkenty? Píšete: "je nadřazeno ústavní právo člověka na vzdělání nebo právo člověka na stávku? Podle prosté logiky bych řekl, že poskytnout plynulé vzdělání celému potomstvu národa je přednější než ekonomické zájmy části společnosti" - takto formulovaná volba je nesmysl, stávka učitelů s tím nemá vůbec co dělat nehledě  na to, že jejich platy jsou ostudou vlád předchozích i této. Jinde uvádíte "jaký význam a postavení mají dnes odbory... již v druhé polovině 20. století se to týkalo převážně jen zvyšování mezd" - což také není pravda, definice - Odbory jsou sdružení zaměstnanců, založené s cílem prosazovat jejich pracovní, hospodářské, sociální a jiné zájmy, a tak tomu bylo od samého začátku. A tak by se dalo pokračovat.

Michal Slánička 14.6.2008 21:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

V prvním případě je Vaše argumentace zcela mylná, poněvadž zde opravdu stojí práva zaměstnanců na stávku a práva osob na vzdělání (já zmínil jn děti) proti sobě, přičemž není stanoveno, které právo je nadřazeno kterému. To se zmíněnou stávkou přímo souvisí.  Nadřazenost či podřadnos legislativních norem je  běžně rozhodováno soudy, ovšem jedná se o ústavní ustanovení, tudíž praxe ve vše svěřuje do rukou Ústavního soudu. Já se nedomnívám, že touha po vyšším platu dává učitelům právo omezit právo na vzdělání. Neupírám jim právo na stávku, pouze nesouhlasím s celodenními a vícedenními stávkami.

V té druhé části nejsme sporu. Pokud jste nepostřehl, já se nesnažil o definici odborů, což je videntní, dokonce neupírám odborům žádnou z funkcí, kterou jste uvedl, jen jsem zdůraznil, že již v druhé polovině 20. bylo hlavní náplní odborů požadavek na růst platů. Sám dobře víte, že v druhé polovině 20. století již zaměstnanci měli drtivou většinu práv, postavení i jiné vymoženosti, tudíž tato část ustoupila více do pozadí. Naučte se lépe číst to, co říká ten druhý, zbytečně se potom rozčilujete nad věcmi, které jsou téměř podřadné. Mimochodem - v jiné části článku odborům jejich funkce přiznávám i zmiňuji výslovně.

slava 15.6.2008 0:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

To mají učitelé stávkovat přes oběd? Jak byste si to představoval? Může někdo pedagogy nutit, aby učili? V demokratickém státě nemůže. Což není v rozporu s právem na vzdělání, na rozdíl od školného, které prosazuje vaše strana. A dále, je-li vzdělání podle vás tak důležité, měl byste volat po adekvátním ohodnocení pedagogů. Vaše argumentace je prostě děravá jak cedník. Nejdřív si to ujasněte, co vlastně  chcete říct, a pak argumentujte. Jak dokazuje většína reakcí, myslí si i další čtenáři to co já.

Michal Slánička 15.6.2008 22:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

Zaprvé - lepšímu ohodnocení učitelů, o kterém můj článek nebyl, říkám ano, stávkám učitelů říkám NE, v tom není rozpor; jinak nevýkon pracovní činnosti lze považovat za porušení prac. smlouvy, to byste měl vědět; argumentace je v pořádku; prosím, nesnažte se interpretovat zcestně výsledky diskuse, nevšiml jsem si, že by Váš závěr, který zde interpretujete, bylo možno z příspevků taj jednoznačně vyčíst, nesouhlasím s Vaší interpretací

Zen 14.6.2008 20:15

Re: Re: Ach Sláničko

A prozradite nam, jaky je Vas osobni handicap? Tedy krome toho, ktery Vas nuti byt politickym bafunarem?

Michal Slánička 14.6.2008 21:35

Re: Re: Re: Ach Sláničko

Být předsedou místní organizace není bůhví jaký post, neberu to jako funkci, a neberu to jako handicap. Pokud se ptáte tedy na fyzický handicap, pak jsem kvadruplegik, čili jsem na invalidním vozíku a mám částečně postižené i ruce.

Eva D. 15.6.2008 18:47

Re: Re: Re: Re: Ach Sláničko

Michale, jste nesmírně trpělivý a vytrvalý a já Vám přeji hodně sil. Mne osobně už diskuse s typy lidí, kteří tu druhé jen napadají, přestala bavit  a zdá se mi ztrátou času. Máte mé sympatie a obdiv, mám ale dojem, že jen "krmíte trolla". :-)VV 

H.K. 14.6.2008 19:05

Re: Ach Sláničko

,,,několik dobře mířených ran baseballovou pálkou na pana Topolánka, to bych viděl j.ako radikální.

Taková pálka má dva konce nebo dva začátky. Dá se mlátit jedním i druhým.

..modrosoudruzi si myslí, že budou tisknout peníze,.....?

Jerry 15.6.2008 4:58

Pro ink challenger

Na vašem myšlení se zjevně podepsalo to,že už jste několik dobře mířených ran baseballovou pálkou na hlavu absolvoval.

Libor.w 14.6.2008 15:16

Odborářští bosové.

Odborářští bosové se berou pouze za viditelné,silné a vlivné zaměstnanecké skupiny.Těch malých bezvíznamných si nikdo nevšimne.Kdo se stará o zaměstnance malých podnikatelů,živnostníků a dalších drobných zaměstnavatelů?Kdo se stará o lidi kteří za minimální mzdu pracují jako pokojské uklizečky prodavačky pokladní v místech s vysokou nezaměstnaností?To by ovšem nemělo tak velkou publicitu kterou tak potřebujete před volbami,že pane Stěchu?

Pavel 14.6.2008 15:38

Re: Odborářští bosové.

Pokud jsou zaměstnanci drobných podnikatelů v odborech (a to většinou nejsou) pak by se o ně jejich základní organizace staraly. To, že odbory působí hlavně u velkých zaměstnavatelů ovšem má logiku.  S několika málo zaměstnanci se individuálně na všem dohodnete. U stovek a tisíců je pro zaměstnavatele výhodnější dohodnout se rámcově se všemi prostřednictvím kolektivní smlouvy.

Ferdinand 14.6.2008 15:10

O článku

Kdy už konečně napíše o školství někdo, kdo pochází z tohoto prostředí, zná problematiku a nabídne řešení? Autor - student zná školství ze své pozice eléva, to je pouze jedna strana mince a málo na dostatečný pohled na problematiku.Chybí mu zkušenosti a především hlubší záběr, který přináší praxe. Tedy takové to "plkání" na téma slohové práce bez hlubší znalosti problému. Mám obavu, že tito mladí politologové budou kecat do všeho a vždycky, všemu rozumí a všechno znají. Dnes o školství, zítra o zdravotnictví, potom o důchodech. Vlastní úvahy málo, článek mi připomíná spíš nějaké usnesení grémia ODS.Ale pište dál, pane Sláničko, ve vašem věku se musíte učit a třeba jednou dostanete i rozum.

Standa 14.6.2008 15:27

Re: O článku

Myslíte, že ho ho v 70 dostane?

slava 14.6.2008 16:09

Re: Re: O článku

Nedostane, má mozek vymytý už teď.

Michal Slánička 14.6.2008 16:24

Re: Re: Re: O článku

Opět říkáte nesmysl, podle Vás je každý člověk, který má jiný názor než Vy, hlupák. Nemáte zájem na diskusi a argumentech.

slava 14.6.2008 17:59

Re: Re: Re: Re: O článku

Nemáte pravdu, já mám zájem O diskusi, vy máte zájem NA diskusi, a v tom je ten rozdíl. Vy svůj názor vnucujete druhým jako absolutní pravdu - přirozeně, v ODS to jinak nechodí - takže o diskusi můžete akorát cudně mlčet.

Michal Slánička 14.6.2008 19:57

Re: Re: Re: Re: Re: O článku

Proboha - kde Vám tady někdo něco vnucuje? Vy jen nedokážete snést jiný názor a saháte k různým výpadům nesmyslného charakteru. Když nechcete diskutovat, tak neobtěžujte, je totiž vidět, o co Vám jde. Nikdo tady nepoužívá výrazy "absolutní pravda", až teprve nyní jste jej použil Vy. To vypovídá o spíše o Vás. A nehovořte o ODS, když je evidentní, že o ní nic nevíte, jen si tady bohapustě vymýšlíte a lžete.

Eva D. 15.6.2008 18:41

Re: Re: Re: Re: O článku

R^R^R^

Mikee 14.6.2008 15:39

Re: O článku

To víte, do školy chodil (téměř) každý a tu a tam i k doktorovi, tak se cítí být povoláno do toho kecat 99% národa ;-), cílem článku (doufám) je nadhodit téma pro další debatu a získání nějakých konstruktivních myšlenek pro práci ODS, protože od lidí, kteří sedí na našich ministerstvech a v stranických sekretariátech se to opravdu, ale opravdu čekat nedá Rv.

Michal Slánička 14.6.2008 15:46

Re: O článku

Vážený pane, pokud jste dobře četl, tématem není primárně školství. A elévem mne nazývat můžete, jen Vách upozorním, že jsem text konzultoval s pedagogy, kteří se stávkou souhlasí i nesouhlasí. Nejsem tak naivní a hloupý, abych si dovolil vynášet unáhlené soudy. A mimochodem pokud se nepletu, úkolem politologie je i interpretace jednotlivých politik (tedy zdravotnictví, školství, ale i politicko-mocenské aktivity odborů). Jsem rád, že jsou i pedagogové, kteří se snaží pochopit i jiný náhled a jsou schopni souhlasit - tu více, tu méně, bohuže pro Vás je vše jen plkání.