19.9.2021 | Svátek má Zita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
conqueror 14.6.2008 8:38

Re: Odbory už z principu žádné sociální cítění mít nemohou.

Navíc u nás odbory pana Štěcha reprezentují jen 10 % ekonomicky činných lidí. Tedy jestli vystupují jménem pracujících tak je to jejich samozvanost až drzost.

Jan 14.6.2008 8:09

Oni to nepochopí,

stávkující páni učitelé, strojvůdci a další odboráři...

Bohata 14.6.2008 8:22

Oni páni učitelé a učitelky ,kteří pracují čím dál méně

se budou divit až se namíchnou už dávno namíchnutí řidiči kamionové přepravy.Ti jsou nejvíce vydíranou skupinou v této republice ,jednou nohou v rozvodu a druhou v kriminále.Jsou nuceni jezdi naprosto nad hranicemi možností./Tady máš druhé kolečko a jeď!/

Až ti se jednou domluví a zawstaví svá kola tam kde zrovna budou třeba jen na dvě hodiny ,tak se všichni uskuhranci z toho podělají a stát se zastaví.

Bude nutné aby to už brzo udělali.To bude ta pravá stávka.

Franta 14.6.2008 6:14

Pro zamyšlení, milý studente!

Naše perfektní republika byla před pár lety charakterizována jako země, kde univerzitní profesor vydělává méně než pingl nebo taxíkář a kde si za pár korun můžete koupit připitomělý úsměv a životní pocit za jeden korbel piva. Až budete mít jednou děti, svěřte je ke studiu právě těm pinglům a taxíkářům, PROTOŽE ONI JSOU TI PRAVÍ  A DLE VÝDĚLKU I POTŘEBNÍ A VŠECHNO JE TRŽNÍ NEBO SNAD NE ???

DrT 14.6.2008 8:57

Re: Pro zamyšlení, milý studente!

Tedy, ono se to asi tak moc nezměnilo, dcera známých nastoupila po 6ti letech studia (s výborným prospěchem) do špitálu s nástupním platem 11900, ještě po 2 letech má maličko přes 13. Na to by se asi v jejím věku (27)každý strojvůdce s podstatně nižším vzděláním vykašlal.

PROKOP BUBEN 14.6.2008 5:29

VYPADÁ TO

Že se nejlépe odírají jedinci, kteří se nemohou nikterak, nebo jen chabě bránit......Na to sice kLausostrana nepřišla, ovšem zhovadilé praktiky ráda přijímá......Učitelé se bránit dokáží a proto mají třikrát větší plat, jako kuchařka ve školní jídelně, nebo školník......

68 14.6.2008 5:41

Re: VYPADÁ TO

Je to skandál. Nevážíme si školníků, a to se nám nakonec vymstí.

jura-p 14.6.2008 1:58

Jo a ještě bych potřeboval vysvětlit,

co má plat společného s tím, jak je člověk potřebný?  To jako se mají lidi platit dle potřebnosti?

Zejména od sociologa a politologa by mě to zajímalo.

slava 14.6.2008 2:23

Re: Jo a ještě bych potřeboval vysvětlit,

To není ani sociolog, ani politolog, nýbrž obyčejný demagogický vůl.

jamo 14.6.2008 6:52

Re: Re: Jo a ještě bych potřeboval vysvětlit,

..slava zabučel v naději, že ucítil stejný druh. To, ty hovado rudé vykleštěné, musíš na jiný web. Pro začátek zkus Novinky. (Y)

guerrier 14.6.2008 7:51

Re: Re: Re: Jo a ještě bych potřeboval vysvětlit,

R^R^R^R^

slava 14.6.2008 13:20

Re: Re: Re: Jo a ještě bych potřeboval vysvětlit,

Neposuzujte všechny podle sebe, to že jste hovado rudomodré vykleštěné, neznamená, že je takový každý. Pro začátek zkuste studený obklad.

Pavel Urban 14.6.2008 9:56

Mají se lidé platit podle potřebnosti ?

Obvykle se to tak dělá, plus minus autobus. Ostatně i bolševici platili lépě těm, na jejichž práci jim záleželo.

jura-p 14.6.2008 1:49

Moc jsem neporozuměl.

To jako mají lidé pečující o osobu blízkou být považováni za zaměstnance? A státní? Mají mít dovolenou? Nějak to kulhá v logice. Asi by měli být přijati i další rodiče na směny a na střídání o dovolené?

Právo na vzdělání je právem studentů a nezakládá učitelům poviností učit. Povinost učit je smluvním vztahem učitele se školou. Právo na vzdělání není také nárokem studentů, že budou vzděláváni bez přerušení. Je to právo použít všech svých schopností a úsilí a prostředků k dosažení co nejvíce vědomostí. Jestli si už i předsedové ODS začnou plést právo s nárokem na příděl, tak jsme zase v socialismu.

Ale možná ten článek něco vypovídá i o studiu, které prodělává autor  a u koho studuje.

Michal Slánička 14.6.2008 2:47

Re: Moc jsem neporozuměl.

Vaše pozastavení nad tím, jak logicky mohu obhájit to, že osoby pečující o osoby blízké by mohly být bráni jako zaměstnanci, je jednoduše zdůvodnitelné. Veškeré činnosti, které tyto osoby vykonávají, jsou v případě, že se člověk s handicapem rozhodne nastoupit do ústavní péče, placeny z veřejných financí ve formě platu, leč světe divse, jsou tyto činnosti rozmělněny mezi řadu zaměstnanců. Možná kdybyste vykonával tuto činnost jako osoba pečující o osobu blízkou, mluvil byste jinak, když nesmíte osobu, o kterou pečujete opusti, aniž byste jí zajistil adekvátní péči. Odjezd na týdení odpočinej je prakticky vyloučen. Stát šetří finance, které by v ústavech nemilosrdně vyplatil. Jen podotknu, že žena, která by se rozhodla ve dvaceti nastoupit jako osoba pečijící o osobu blízkou ke svému handicapovanému dítěti a byla s ním poctivě ctyřicet let, odchází do důchodu s důchodem kolem 2200 Kč. Stát však na tom, že pečovala o postižené dítě sama, ušetří miliony. A nyní mi řekněte, že pokud by měl někdo nárok na stávku, pak to nejsou učitelé, ale tato sorta, která by si zasloužila mnohem lepší postavení, a to lze jen jako zaměstnanec. Nechcete mi snad namluvit, že nechodíte na dovolenou....

jura-p 14.6.2008 3:32

Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

Chlape, vy mluvíte o něčem jiném. Já nenamítám nic proti pomoci těm, co pečují. Ale co to má společného s platem?  O platu přece nerozhoduje potřebnost. Opravdu si myslíte, že by mělo platit: Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb?

Kolik státních zařízení bylo zrušeno, protože obětaví a málo podporovaní rodinní příslušníci se starají a obětují? Takže reálně stát neušetří ani korunu. Naopak na jednoho státem opečovávaného platí čím dál víc!!! Ty státní pečovatelny spotřebují stejně, ať tam postižený je nebo není. Já neříkám, že to tak má být. Já říkám, že to tak je.

Michal Slánička 14.6.2008 10:36

Re: Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

Možná si jen drobně nerozumíme. Já tu potřebnost zdůraznil v tom smyslu, že osoby pečující o osobu blízkou odvádějí práci, která je jinde uznávána jako pracovní činnost s patřičným platovým ohodnocením, podotknu i s inflačním dorovnáním. Odbory, kdyby opravdu chtěli hájit někoho, kdo pracuje, a nemá zaměstnanecká práva, tak by se musely zaměřit právě na tuto skupinu lidí, protože po pracovní stránce i té úřední je vyžadována práce. Markantně je vidět v nárocí u dávek právě u osob pečujících o osobu blízkou a třeba nezaměstnaných, po prvních je vyžadována za finance z veřejných prostředků práce, jejíž kvalita se kontroluje, u druhých tomu tak není, je vyžadována je spolupráce s Úřadem práce. Nyní posuďte, zda je činnost osob pečujících o osoby blízké blíže zaměstnání, tedy by peníze, které by dostávaly byly nazvány platem, nebo jde o společenskou funkci na úrovni nezaměstnaných, a pak jim vyplácejme dávku. Na závěr podotknu, že jako kvadruplegik sedící na vozíku již devět let s osobou počující o osobu blízkou za zády o věci vím více než bych si přál. Věřte, že i kdyby se více podpořili "pečující" stát ušetří mnohem víc, to Vám říkám jako člen soc. výboro pro soc. věci Pardubického kraje, a nejsou to jen mé poznatky.

Posleda 14.6.2008 7:33

Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

Týdení odpočinej? Osoba pečijící? Taxemi zdá, študente, žes nepatřil mezi malé premianty ani v době, kdy si učitelé o právu na stávku mohli nechat jenom zdát- zatímco tys stávkoval, až se hory zelenaly. Na tvém pravopisu je to víc než vidět!!!  

Michal Slánička 14.6.2008 10:15

Re: Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

Za pravopis se Vám omlouvám, tak brzy ráno jsem byl značně unaven.

rolandszewczyk 14.6.2008 11:03

Re: Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

tady jde o obsah ne o pravopis,magore

Michal Slánička 14.6.2008 12:06

Re: Re: Re: Re: Moc jsem neporozuměl.

Je mi líto, že jste chudý duchem, když se uchylujete k vulgaritě, ale já na obsahu nic měnit nehodlám.

záleží na tom? 14.6.2008 1:16

Smekám

A to  tu nejsou zmíněni strádající umělci bez dotací, možná obtěžovaná paní T. a její měsíční platba za odvoz vládní limuzinou s doprovodem etc. etc.Chlapče R^R^R^

ubu 14.6.2008 1:14

Slánička

meleš pátý přes devátý. Co mají učitelé společného s osobou pečující o blízkou osobu? Pokud se jich chceš zastávat, tak to dělej, ale nenávážej se do druhejch. A na slovní spojení jako berou si rukojmí, Páni strojvůdci a jiný kecy, začínám být alergickej. Ty novinářský bláboly si nech od cesty a nebo radši nic nepiš.

Michal Slánička 14.6.2008 2:54

Re: Slánička

Evidentně jste nepochopil, o co mi šlo. Já jen tvrdím, že z veřejných peněz jsou placeny i skupiny, které si zaslouží mnohem více finanční ohodnocení, a nestávkují. Učitelé dostali přidáno a dostanou přidáno i příští rok. Osoby pečující o osuby blízké pracují také tvrdě, v ústavech siciální péče se o jejich činnosti dělí zaměstnanci placení z veřejných peněz, ovšem se všemy nároky na zaměstnaneckými výhodami. Zkrátka učitelé nejsou tou nejpotřebnější skupinou, která by měla stát v ulicích a stávkovat.

Kolombo 14.6.2008 9:20

Re: Re: Slánička

To byh rád vil, jak by vypadala "stávka" osob pečujících o osobu blízkou. A když, ať si založí odbory a stávkují. Stávka řidičů kamionů nebo popelářů dá každému zabrat, takže dojde k jednání.  Koho by poškodila stávka "pečovatelů o osoby blízké"?. o takové stávce by se nedozvěděl ani soused.

Michal Slánička 14.6.2008 12:14

Re: Re: Re: Slánička

A to je právě ono. Odbory nemají zájem tuto skupinu vůbec hájit, i kdyby si založili odbory, byli by nezajímaví, protože jim chybí masovost. Jinak by se již projevila solidarita a funkce odborů, kterou se tak ohánějí.

Riki 14.6.2008 9:45

Re: Re: Slánička

Poněkud Vám uniklo, že učitelé nestávkovali jen za zvýšení platů, ale hlavně za zvýšení objemu finančních prostředků určených na školství - stav, kdy jdou do škol zastaralé vyřazené počítače z různých úřadů, kdy školy nemají finance k zajištění přístupu na web je zcestný - kde jinde by měla být vzhledem k rychlému morálnímu zastarávání nejmodernější technika? Úředníkovi stačí na administrativu obyčejná plečka, ten multimediální comp k práci opravdu nepotřebuje - kolik pedagogů myslíte, že vlastní notebook (poskytnutý zaměstnavatelem)?Domníváte se, že zavedení tekoucí teplé vody v laboratoři je přehnaný požadavek v 21.století?To že pedagog s VŠ vzděláním myje osobně použité chemické vybavení ručně, protože školství nemá ani na myčku nejlépe vypovídá o finančním ohodnocení, to jsou všechno činnosti které má vykonávat asistent(kdyby nějakého měl), učitel má především učit!

Vzdělání je investicí do naší budoucnosti s obrovskou návratností, podívejte se na školy postavené za první republiky - to byla pýcha obce, výstavné budovy na lukrativních místech a z následné hospodářské prosperity díky vzdělaným lidem se máme dobře dodnes(vč. Slovenska, kam odcházelo učit velké množství pedagogů)! I ve školství platí, že talent jde za penězi, a dokud budou mladí nadšení kantoři odcházet ze školství protože neuživí rodinu a nejsou schopni si pořídit byt, jsou peníze vynaložené na jejich vzdělání vyhozené z okna... O tom, že by se ti nejlepší z praxe vraceli do škol a předávali dále své zkušenosti už se vůbec nedá mluvit, pokud tak někdo činí, tak jedině díky nadšení, rozhodně ne z prospěchu.

Je smutné,že pro naši politickou reprezentaci lhostejno z které strany jsou dlouhodobé investice nezajímavé a těším se kdy dojde kantorům trpělivost a přistoupí ke stávce která nebude tak "měkká" jako tato, ale která bude opravdu bolet - zavřou se mateřské školky, první stupně, přestanou maturitní zkoušky a to nejlepší - učitelé podají hromadnou výpověď, ať si to jdou zkusit "radilové"

Michal Slánička 14.6.2008 11:34

Re: Re: Re: Slánička

Podívejte se, já nezpochybňuji, že do školství má jít více peněz, ale asi Vy nezpochybníte, že ačkoli se odbory vždy zaštítí, že jim jde o zlepšení financování školství, vždy vše utichne po uspokojení jen té mzdové části. To ostatní jde stranou. Mě tato stávka opravdu připadala zbytečná, poněvadž učitelé věděli od ministra Lišky, že přidáno dostanou. Konec konců i šéf školských odborů Dobšík řekl, že další postup bude vyhodnocen až potom, zda tyto prostředky na platy budou zahrnuty do návrhu státního rozpočtu. Zmínka o jiných penězích pro školství zde už opět chybí. Odbory nehájí zájmy škol, nábrž jen části školských pracovníků.

A jelikož mám neteř ve škole, tak se Vás zeptám, zda je fér nakláda větší zátěž na děti, aby dohánělo učivo jen proto, že pedagog chce vyšší plat? Já říkám ne. Nechť volí jinou formu protestu. A já neustále slyším, jak se učielé mají zle, jak jsou "omezováni", zkuste mi říct, jaké páky má rodič proti nekvalitnímu učiteli. Já vám to prozradím, téměř žádnou, v každém případě riskuje, že dítě upadne v nemylost, apod.. Nehledejte tedy chyby jen ve financování, ale i ve výkonu profese. Jsou učitelé, kterým bych dal dvojnásobek platu, ale jsou i tací, kteří si nezaslouží ani polovinu toho současného. Hodnoťme je podle kvality a praxe, ne podle toho, že jsou učitelé.

Pavel72 14.6.2008 12:31

Re: Re: Re: Re: Slánička

"Hodnoťme je podle kvality a praxe, ne podle toho, že jsou učitelé."

No slava, takze Vy mate praxi nula, ale hodnotit umite velmi dobre. Clovece az budete nekde opravdu 10 let pracovat, tak si tu blbost po sobe (dnesni clanek) prectete jeste jednou.

Michal Slánička 14.6.2008 16:57

Re: Re: Re: Re: Re: Slánička

Vážený pane Pavle72, ono se to má tak, že já těch deset let v zaměstnání dosáhnu za několik málo let, a nepociťuji, že bych chěl měnit názor. Podle mne učitel, na kterého jsou slyšet stížnosti rodičů (třeba za vulgaritu, řešení osobních problémů v hodinách, apod.), což jsou věci z reálného života, nemá nárok na stejně vysoký plat jako učitel, který se dětem věnuje celou hodinu, je slušný a aktivně přistupuje k žákům. Pokud mi chcete říci, že učitel, který bude přežívat na škole deset či dvacet let, má mít stejné ohodnocení jako ten, který to tam opravdu oddřel, pak s Vámi opravdu nesouhlasím.