22.9.2021 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
0T0T0 14.6.2008 12:43

Re: Re: Re: Re: Slánička

Můžete mi blíže specifikovat jakou jinou formu protestu může kantor volit? Připadá mi, že kantoři jsou odsouzeni do role "okopánků ze všech stran" natrvalo. Sám bych se přimlouval za hromadné výpovědi ze strany učitelů a masové odchody ze školství ... třeba na pracák. Možná, že potom by si jich někdo všiml. A zdůrazňuji odbory nemám rád a jejich plky neposlouchám.

Riki 14.6.2008 13:13

Re: Re: Re: Re: Slánička

Vše utichne z nezájmu novinářů, pro ně je bohužel mediálně zajímavá jen ta stávka a boj o platy, nějaká dlouhodobá koncepce školství a kontrola využívání prostředků je jim fuk. Odbory hájí všeobecně hlavně smysl existence odborářských funkcionářů, na značné části škol ani nejsou a postoj kantorů ke členství v nich je dost vlažný.

Debata o "zatížení" dítěte při dohánění 1 dne myslím nemá smysl, kdyby se stávkovalo tak měsíc...

O férovosti by se dalo diskutovat při každé stávce v rozpočtové sféře, vždy někoho zasáhne, omezí, ale jinak by si jí těžko někdo vůbec všiml. Vítaná by byla snad jen stávka pracovníků finančních úřadů :).

Rodič nemá páky proti nekvalitnímu učiteli proto, protože je nemá bohužel ani ředitel školy, patřičně finančně ohodnotit kvalitního kantora nemůže a stojí-li před volbou nemít učitele žádného nebo mít alespoň nějakého, nekvalitního,neaprobovaného, skutečně nemá na výběr. Činnost školní inspekce je kapitolou sama o sobě, pořekadlo "kdo neumí ani učit, jde dělat inspektora" opravdu sedí, laik by řekl, že účelem této instituce je kontrola metodiky výuky, studijních výsledků a znalostí dětí, ale těžiště návštěv ve škole spočívá obvykle v sledování správného vyplňování administrativy... Pro vyrovnanost je třeba říci, že páky proti dětem nemá moc ani učitel, pár facek dát nesmí, nějakým důtkám se dítě podporované rodiči vysměje a kvalitativní selekce čili vyloučení rovná se zcestně snížení přídělu finančních prostředků pro školu. Přitom je za děti neustále trestně odpovědný, za což ty peníze opravdu nejsou nic moc!Hodnotit podle kvality můžete až když budete mít možnost ji i náležitě ocenit, jinak to nemá smysl a pokud přídavek půl miliardy znamená ve finále zvýšení platu o 200 Kč tak to opravdu motivaci zvýší, ale tak učitele někde v Bangladéši

P.S. Ta hrubice v nemylosti je strašlivá... :)

Pavel72 14.6.2008 1:08

Nema se to ja vim, ale udelam to

Politologie, sociologie, student a predseda MS ODS...

68 14.6.2008 2:58

Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Ani v případě těchto -ologů bych ale nepaušalizoval. Abychom z vaničky nakonec nevylévali dítě i s vodou. Vzhledem k jejich početnosti se i mezi nimi jistě najdou bystří jedinci, použitelní v jiných oborech.

Michal Slánička 14.6.2008 3:03

Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Zkuste mi vysvětlit, co je na tom zlého. To vzdělání? Ty obory? Nebo to, že Vás netahám za nos, a normálně řeknu, že jsem se rozhodl být politicky aktivní? Mimochodem do předsednictví jsem byl zvolen lidmi, nevidím na tom nic špatného. Pak tedy doplňte, že jsem ještě místopředsedou MO STP ČR Brandýs nad Orlicí a předsedou Sdružení pro záchranu hradu Brandýs nad Orlicí. Je i toto špatně?

Pavel72 14.6.2008 6:06

Re: Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Samozrejme nic, ten clanek je blbost na entou a to je to podstatne.

Michal Slánička 14.6.2008 12:10

Re: Re: Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Stále jste mi nesdělil důvot, bez argumentů jsou Vaše jen prázdná, je mi líto.

Pavel72 14.6.2008 12:28

Re: Re: Re: Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Duvody je mozne sdelovat nekomu, u nehoz je pravdepodobne, ze to pochopi. Vam, ktery nepracujete, neucite a jste ideologicky postizen (jinak byste tezko byl od mladi ve strane) tezko muzu vysvetlovat neco o tom, jake je to ve skolach z druhe strany jako ucitel a ze srovnavat osobu pecujici o nekoho, se stavkujicimi uciteli a vycitat jim kvuli tomu jejich pozadavky, je hloupost.

K tomu musite disponovat jistym myslenkovym aparatem.

Proc treba nevyctete poslancum, ze maji povetsinou plat nekjde pod 100000Kc a osoba pecujici ma 8000Kc? Zkuste se nad tim zamyslet, jak to zduvodnite a pak si misto poslanec dejte slovo ucitel. Totez udelejte s vojaky a policisty a pak si misto toho dejte slovo ucitel. Pokud mate opravdu trochu zdraveho rozumu dojdete k jakemusi zaveru. 

Michal Slánička 14.6.2008 17:08

Re: Re: Re: Re: Re: Nema se to ja vim, ale udelam to

Problém Vašeho omylu spočívá v tom, že já pracuji, takže nemějte strach, že bychnevěděl, co je práce a zaměstnanecký poměr. Vaše narážky na ideologické zaujetí a nedostatečný "myšlenkový aparát", jak říkáte, jsou laciné a neobsahují jediný argumen, vše podkládáte jen svým názorem, což je mi líto.

Mimochodem výše platu poslanců se mi hrubě nelíbí a věřte, že mi velice vadí právě ve vztahu k osobám pečujícím o osobu blízkou. To všam na mém názoru na stávky a chování odborů nic nemění.

Narake 14.6.2008 0:44

Spravedlnost

Určitně by se mělo v sociální politice změnit spousta věcí..ale dokud budou zodpovědní lidé spíš chtít zůstat v křesle něž udělat to co slibovaly, tak se toho nedočkáme. Nepopulární reformy, což by byl důsledek onoho "narování", by nikoho podruhé do ministerského křesla nevynesly. Někde se musí ubrat aby se mohlo někde připad. Záleží na tom kdo v tu chvíli křičí nejhlasitěji, pak o tom chvíli mluvit, jako že se to dá do pořádku a pak čekat než začne křičet někdo druhý a tím pomůže zapomenout na prvního.

Takže..ano.. je hanba to co je přiznáno lidem s péčí o osobu blízkou, je hanba to co je nazýváno platem vysokoškolského učitele, platem zdravotnického personálu, stavem kultury, silnic a podobně..ale kde začít brát.. a kam přidávat

Svatopluk 14.6.2008 2:22

Re: Spravedlnost

...budou zodpovědní lidé ...udělat to co slibovaly,

Lidé slibovaly fzděání a nedalo žádných

Karel 14.6.2008 5:54

Re: Re: Spravedlnost

Další  nekritický příznivec modré šance,modré propagandy.Jediné správné je jen to,co činí a propaguje ODS.Studente ,věnujte se studiu,pokud  nevíte nic o odborech ve skutečně demokratických zemích,tak si to  dostudujte.Víte ho...,jen papouškujete to,co o odborech šíří bývalí svazáci Nečas,Langer a hlavně synáček z bolševické rodiny Topolánek!!!!(Y)(Y)

jamo 14.6.2008 6:56

Re: Re: Re: Spravedlnost

..ale fuj Kadle..poněkud vám zapáchá hlava. Přesněji to, co tam v ní máte (Y)

DrT 14.6.2008 8:50

Re: Re: Re: Spravedlnost

Ale Karle... z bolševické rodiny... to jste zaspal dobu. Podle původu se to dělilo za bolševika. Dnes víme, že děti můžou  být zcela jiné než rodiče: např. mladej Stropnickej má inteligentního a vzdělaného otce.

Eva D. 15.6.2008 18:15

Re: Re: Re: Re: Spravedlnost

;-)

Michal Slánička 14.6.2008 12:19

Re: Re: Re: Spravedlnost

Pane Karle, říkáte hlouposti. V článku nenajdete jedinou obhajobu politiky ODS. A věřte, že odbory jsou vícero druhů, ne všude se chovají tak silně levicově a navíc ve prospěch jedné levicové strany jako u nás.

Pejzlerka 14.6.2008 13:30

Re: Re: Re: Re: Spravedlnost

Pane Slaníčka,  tady  Vám  dávám  sbsolutně  zapravdu.  Když  už u nás  máme  presidenta, Senát,  poslaneckou  sněmovnu,  ČRo,  Č

Michal Slánička 16.6.2008 12:35

Re: Re: Re: Re: Re: Spravedlnost

Madam, omlouvám se, ale u Sněmovny a Senátu napadáte za rozhodnutí občany, ti rozhodli. Ano, presidenta máme, ale opět jej nezvolili jen lidé z ODS. To zbylé, co naznačujete, je jen Vaše tvrzení, které nemáte ničím podloženo, a já to jako člen ODS ani tak nevnímám, že by zrovna ODS měla držet nebo drží tyto instituce.

Pejzlerka 14.6.2008 13:31

Re: Re: Re: Re: Spravedlnost