19.9.2021 | Svátek má Zita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pavel 14.6.2008 15:47

Re: O článku

To plkání má ovšem racionální základ. Průměrný plat ve školství je srovnatelný s podobnými nepodnikatelskými sektory. Mluvím o prvním stupni, kde pajdák je obecně uznáván jako nejlehčí vysokoškolské studium a žáci Vás ještě tak často nefackují. Můj podnikatel mě zvýšil plat o 3% takže jdu s reálnou mzdou dolů. Přesto nestávkujeme. Namíchli bychom naše zákazníky a možná i zkrachovali. Pokud učitelům vyrovnají inflaci nevím co by ještě chtěli. Je pravda, že některé školské ústavy by mohly stávkovat celý rok a na vzdělanosti dětí bychom to nepoznali. Typicky valsfdorské školy jejichž absolventi neumí ani malou násobilku.:-D

Pavel72 14.6.2008 20:06

Re: Re: O článku

"Mluvím o prvním stupni, kde pajdák je obecně uznáván jako nejlehčí vysokoškolské studium a žáci Vás ještě tak často nefackují."

Nejvice skody nadelate na nejnizsich stupnich... A dovedeno dale pred skolou je to rodina, kde se da napachat (nebo taky opacne) jeste vic. CIm je zak/dite starsi, tim vice ma rozumu a tim lepe se s ledascim vyrovna. Usuzovat o narocnosti skol jen podle veku zaka, je dosti kratkozrake.

Lojza z Paseky 14.6.2008 14:38

Regulační poplatky ve školství

To je řešení.

Lojza z Paseky 14.6.2008 14:33

Nevím, proč byli vybráni právě učitelé

Zdůrazňuji, že učitel nejsem, nikdy jsem nebyl a nehodlám se jím stát. Jenom jsem tak někde nedávno četl, že průměrná mzda vysokoškoláka zde činí 34 tisíc korun. Plat známé - učitelky, po pětadvaceti létech praxe činí 21 tisíc. Tedy jest to asi velice podprůměrný výdělek. Taktéž vím, že každé zvýšení platů učitelů se týká nějakých těch tarifních stupňů, či jak se to jmenuje. Tedy dostane přidáno řekněme 150 vočí měsíčně na nějakém tom základě, ale o 130 vočí se jí sníží odměny.

Jinak stávky jsou samozřejmě svinstvo, ale ta učitelská je vyložená šaškárna, která má pouze jedenkrát ročně učitelům připomenout, že taky mají toho bolševíka v čele odborů.

Pejzlerka 14.6.2008 19:45

Re: Nevím, proč byli vybráni právě učitelé

Lojzo,  Vy  budete určitě  mít  příležitost  exelovat  na  Nev.psu  až  zde  budou  diskutovány vyhlídky  a  výsledky  letošní  houbařské  sezóny, avšak Vaše " rozumy "o  stávkách,  ty  Vás  zesměšňují  před  normálně  uvažujícími  lidmi. Nedělejte  si zbytečně ostudu,  raději  se stále zdržujte  na prosluněné  Pasece  a kdyby "začaly  růst",  dejte mi   včas vědět,  uděláte  mně radost! 

Eva D. 15.6.2008 18:40

Re: Re: Nevím, proč byli vybráni právě učitelé

Asi nejsem normálně uvažující člověk, když s Lojzovým příspěvkem souhlasím, že? No, nevadí, nějak se s tím vyrovnám.;-D

Double_K 14.6.2008 13:55

Souhlasím!

Ovšem, pokud budou učitelé zbaveni zákonem práva na stávku, je třeba zařídit, aby jejich právo na slušnou odměnu za práci bylo zajištěno jiným způsobem. Navrhuji stanovit, že jejich plat se bude odvíjet od průměrného platu (dle statistického úřadu), a bude se valorizovat vždy nejpozději do jednoho měsíce po zveřejnění čerstvých údajů tak, aby činil 120% průměrného platu (vzhledem k tomu, že jsou to vesměs vysokoškoláci a vzhledem k tomu, že nám záleží na kvalitě vzdělání naší mladé generace). Pochopiltelně bude pak možné přísně hlídat kvalitu jejich práce a neschopných se zbavovat, protože za takových podmínek bude o práci učitele zájem.

Pavel 14.6.2008 15:50

Re: Souhlasím!

Jsou zde i jiné profese, kde se nesmí stávkovat (např. zaměstnanci atomových elektráren) a takovou valorizaci taky nemají. Prostě život není peříčko.

Standa 14.6.2008 11:22

Bóže

člověk nemůže věřit tomu co vidí za hlouposti a propagandu. To je učí už jen voloviny? A těch "mudrců" okolo, kteří nemají ani vlastní selský rozum!

lordpavka 14.6.2008 11:06

Ať odhalí

bossové odborářů svoje platy,které pobírají z našich peněz. To se s.Moravec ve svých komunistických otázkách v neděli bojí zeptat. Je to neštěstí,když vidím ty profesionální zaplacené demonstranty od 60 let nahoru řvát jak blby!!!  ;-D ;-P;-D

slava 14.6.2008 13:00

Re: Ať odhalí

Nejdřív se podívejte na platy vládních manažerů, třeba v ČKA, nebo státem řízených podnicích, třeba ČEZu, to jde z našich peněz, jednou přímo, podruhé nepřímo. A odboráři NEJSOU placeni z našich peněz, ledaže byste sám byl odborář. Tak NEPLÁCEJTE nesmysly.

rolandszewczyk 14.6.2008 11:06

.

každý at si dělá co chce.......a at je co nejméně zákonů,které to omezují

Karel H. 14.6.2008 10:57

Pane Sláničko.

OPB nestávkují jednoduše proto, že jejich stávka by ublížila jen právě jejich blízkým a tudíž by byla neúčinná. Učitelé stávkují proto, že jejich stávka se "dotkne" všech a proto má smysl. To vám nedošlo? To, že učitelé nejsou nejpotřebnější skupinou, může být pravda, ale neubírá jim to právo stávkovat!

A když už sme u těch OPB, tak co dobrého pro ně udělala tahle vláda vaší ODS?

Michal Slánička 14.6.2008 11:48

Re: Pane Sláničko.

Co dobrého pro OPB udělala ODS? Třeba to, že na návrh poslankyně Páralové z ODS, je konečně do důchodu těmto osobám započítávána celá délka pečovací doby, předtím to byla jen polovina. Věřte, že to není málo. ODS se také podílela na tvorbě nového sociálního zákona, který zvýšil příspěvky OPB z tehdejších 3200 Kč na dnešní čtyři stupně částek (výše podle potřebnosti a náročnosti péče o postiženého). ODS zrušila minimální daň a registrační pokladny, které socialisté zavedli a prakticky tím znemožnili přívydělky na živnostenský list, když předtím zrušili levicové vlády možnost zaměstnání na částečný úvazek.

Karel H. 14.6.2008 15:01

Re: Re: Pane Sláničko.

Ten návrh paní Páralové podle mých informací ještě neprošel PS, jen jejím výborem. A schválen byl velkou většinou - takže ODS se na tom jen podílí - ostatní strany to taky podpořily. A jestli změny na 4 stupně postižení jsou pozitivní nebo negativní, se teprve ukáže. A to, že minimální daň a registrační pokladny bránily OPB si přivydělávat, snad ani nemůžete myslet vážně.

A pokud vím, tak pan Krása (ač bývalý pravicový politik), tak je momentálně dost velký kritik vlády ODS vzhledem k její sociální politice!

Michal Slánička 14.6.2008 16:13

Re: Re: Re: Pane Sláničko.

Doporučuji Vám prostudovat si zákony schválené touto poslaneckou sněmovnou v tomto volebním období. Ten zákon pí Páralové přjišel z její iniciativy, byl podpořen poslaneckým klubem, koalicí i vládou, ostatní svou participaci pripojili až ve výborech, takže přiznejme Páralové a tedy i ODS tuto zásluhu férově.

Je vidět, že jste nikdy nebyl OPB, jinak byste nemohl vyslovit nesmysl, že minimální daň a registrační pokladny nebránily podnikání, respektive přivydělku. Ano, podnikat jse mohl, ale na daně byste si nevydělal, protože Váš přivydělek by nestačil na minimální daň. Kdyby nebyly tyto věci zrušeny, třeba má matka, byla připravena skončit, poněvadž by díky socialistickým úpravám se jí nevyplatilo si přivydělat. A rozdělení postižení do čtyř skupin je správné a spravedlivé, o tom nepochybujte.

Pan Krása kritizuje současnou vládu, má na to svaté právo, ale řekněte též, že požaduje jen úpravy forem provedených změn. Já jsko handicapovaný člověk necítím, že bych si nějak výrazně pohoršil, respektive jsem si nepohoršil vůbec. Nepocítil jsem, že bych musel dolů se svým životnm standardem. Ale v sociální politice je vždy co zlepšit, to má pan Krása pravdu.

Prima 15.6.2008 16:27

Re: Re: Pane Sláničko.

Vážený pane Sláničko,

vážím si Vás, že i přes Váše zdravotní postižení máte dost energie a elánu studovat na vysoké škole a připravovat se na nelehké povolání,dále  za Vaši odvahu vyjádřit se k tak citlívému tématu a nesvést se na populistické vlně. Přeji Vám i Vaší manice do budoucna dostatek sil,  je škoda je plývat odpovědni na příspěvky některých zdejších diskutujícíh, kteří se zde rádi vyjádřují ke všemu - prostě si jen potřebují zanadávat. R^V

Roman Šula 14.6.2008 10:44

Odbory

Odbory jsou v dnešní době anachronismus, tedy v socialistické Evropě. Navíc nehájí zájmy zaměstnanců, ale zájmy svoje. Stačí už to, že dnes platný socanskokomančský zákoník práce de facto i de jure zakazuje pracovat.

slava 14.6.2008 13:02

Re: Odbory

Na to jste přišel sám? Nebo jen opisujete totalitní PR ODS?

Patrik 14.6.2008 14:02

Re: Odbory

Ale pane Šulo,ty odbory a dost silné jsou také v USA.Naopak dnes jsou potřebné.Za komunistů byly akorát cestovní kanceláří.Tenkrát jste měl řvát a dost hlasitě!!!!!!

janoryna 14.6.2008 10:37

máte pravdu, zájmy zaměstnanců nejlépe obhajují zaměstnavatelé.

ti dokáží nejlépe ocenit jeich práci a samozřejmě vždy s nimi jednají korektně a v souladu s předpisy. takže ani žádný zákoník práce nebo bezpečnostní předpisi nejsou nutné. nakonec, placené partajní funkcionáře také žádné odbory nehájí a mohou být ne na hodinu ale na minutu vyhozeni. možná, že se to někdy bude týkati i pana sláničky... někdyani bezvýhradná podpora stranické politiky nestačí.

Rad 14.6.2008 10:05

Moje zkušenost je taková

že někteří učitelé za svou práci mají moc, někteří málo, přestože mají stejně peněz kvůli tabulkám. Jsou učitelé, kterým by mělo být zakázáno učit (týrají děti, např. jedné známé syn chodil ze školy "rozebraný" proto, že mu učitelka neustále zdůrazňovala, že je nevlastní a tudíž nějak méněcenný). Z vlastní zkušenosti vím už o 2 případech a chystám se vybavit děti záznamovou technikou, abych to mohl paní ředitelce, případně i policii, dokázat. Zajímavé je, že ve všech případech se jedná o učitelky. Třeba učitelé svými stávkami zajistí znovunastolení socialismu, kdy měli plat max 2000Kč, zatímco dělníci 4000. Tak jen si stávkujte vych.cánci.

Eva D. 15.6.2008 18:35

Re: Moje zkušenost je taková

R^ Ono je  učitelek o tolik víc, než učitelů, že je to asi pochopitelné. navíc, psychické deptání bývá IMHO taková spíše ženská forma agrese.

Spousta učitelů/lek nestávkovala, na naší škole pokud vím nikdo. Oni když naši soudruzi odboráři viděli, že podpora je tentokrát mizivá, vykašlali se na to.  Ale nadává se učitelstvu obecně, takže to slíznou i nestávkující.

Pavel Urban 14.6.2008 9:49

Jsou i jiné formy protestu

Například hlasování nohama. Pokud budou učitelské platy na současné úrovni, pak je velmi pravděpodobné, že učit budou jen fanatici plnící své poslání podobni mnichům františkánům nebo lidé, kteří by se jinak neuživili. Obávám se, že takováto možnost ohrožuje právo dětí na vzdělání mnohem víc, než jednodenní stávka učitelů. Ta ohrožuje maximálně právo na vzdělávání, což není totéž.

martin TT 14.6.2008 9:57

Re: Jsou i jiné formy protestu

Proto je mi divné, kolik lidí se stále cpe do školství, zejména ratolesti z učitelských rodin. Zkuste se zeptat učitelů ve svém okolí, kam jdou jejich děti.

Pavel Urban 14.6.2008 11:09

Kam jdou učitelské děti ?

Jedna věc je, kolik lidí studuje na pedagogických fakultách, druhá věc co potom tito lidé dělají a jak dlouho. Neznám konkrétní čísla, ale zdá se, že "zběhů" je poměrně dost.

martin TT 14.6.2008 16:30

Re: Kam jdou učitelské děti ?

a přes všechny ty zběhy jsou školy plné učitelských dětí - opravdu se zkuste zeptat, já vím, co říkám.

Eva D. 15.6.2008 18:31

Re: Re: Kam jdou učitelské děti ?

Učitelských nebo "učitelských"? ;-)

xxx Kubeš 14.6.2008 9:17

Autorovi článku

R^

me first 14.6.2008 9:10

nadpis

Pane Sláničko, uhodil jste hřebíček na hlavičku, děkuji!