23.9.2021 | Svátek má Berta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karel 15.6.2008 14:05

Co brání kamionistům stát se železničářem či učitelem???

zetB 15.6.2008 14:57

Re: Co brání kamionistům stát se železničářem či učitelem???

Peníze. Máme o hodně víc než učitelé :-D. A to máme předpisy omezenou dobu práce, jinak bychom si vydělali ještě víc. A to jen svou vlastní prací.Navzdory všem stávkám a blokádám,které (nevím proč) postihnou většinou nás, i když s tím nemáme nic společného.:-P

Bohata 15.6.2008 15:59

Re: Co brání kamionistům stát se železničářem či učitelem???

To je otázka idiota.Není náhodou učitelem?

J.Horák 15.6.2008 23:21

Re: kecy-kec

Nedávno jsem řešil podobný problém. Zavolal jsem známému instalatérovi a on mi po telefonu poradil: Nejprve si ověřil, zda se knoflík na splachování sestává z kruhové a půlměsícové části. Když jsem mu to potvrdil, řekl, že musím držet dole tu kruhovou část knoflíku a tu půlměsícovou podebrat zespodu například šroubovákem, a opatrně ji vytáhnout. Pak ten kruhový knoflík půjde vyndat. A pod ním se nachází pojistka, která se dá vyšroubovat šroubovákem, pak už to celé jde nahoru. Ale nevím, zda máte stejný typ splachovadla ....

Frank 15.6.2008 11:15

Další ředitel zeměkoule, jako je Doležal na obzoru.

Dneska může studovat kdejaká svoloč. Další nefachčenko, který bude rozdávat moudra. K čemu vlastně takové školy jsou? Kdo, kromě jejich absolventů je potřebuje? Je to další mudrlant z povolání.

Hrdlička 15.6.2008 15:52

Pane Frank, neměl byste také stávkovat za negramotné ?

Ještě že máme tu listinu základních práv a svobod, jinak  by negramotní také  stávkovali.

Michal Slánička 15.6.2008 22:41

Re: Další ředitel zeměkoule, jako je Doležal na obzoru.

Říkáte nesmysli, je patrné, že třeba neznáte význam a obsah sociologie. Za tento svůj příspěvek byste se měl nejspíše hodně stydět, vypovídá o Vaší hluboké nevzdělanosti.

Pejzlerka 15.6.2008 23:55

Re: Re: Další ředitel zeměkoule, jako je Doležal na obzoru.

Sláničko,  vysokoškolský studente!!,  žáku nedbalý,  nepotěšil jste  mne, ale ani já  Vás nepotěším.  Z pravopisu,  pár minut  před  půlnocí,  Vám  píši 5,   nepozoro  a  lajdáku,  stoupněte  si  na  hanbu,  někam  do   kouta! 

Michal Slánička 16.6.2008 12:17

Re: Re: Re: Další ředitel zeměkoule, jako je Doležal na obzoru.

Koukám, že má provokace pravopisem na Vás zabrala, ale jsem konečně rád, že jste se chytla, poněvadž jste prokázala, že Vám nejde o téma samotné, ale o prosté "vynadávíní se", kritiku čehokoli, ale ne o věcnou debatu a diskusi. ;-)

Dodo 15.6.2008 9:35

Četl jsem jenom sběžně,

Ještě bych poznamenal, že sociální cítění má ten, kdo by rád jedněm bral a druhým dával. Čili, rozhodoval by komu co vzít a sám se zajisté přiživit. To nemá se soucitem nic společného!

Soucit provokuje jedince, aby ZE SVÉHO přispěl jinému.

H.K. 15.6.2008 10:43

Re: Četl jsem jenom sběžně,

... sociální cítění má ten, kdo by rád jedněm bral a druhým dával.

V socialismu jsou to většinou Ti, kteří chtějí dávat, ale ne ze svého. Neříkají přitom, že z každí vybrané koruny jim za nechty zůstane 50 hal. To jsou dobročinci z cizího. Na demokracii je nejhorší to, že oni si na to braní udělají zákony,

fedor 15.6.2008 13:16

Re: Re: Četl jsem jenom sběžně,

Když ono to mesiášství je tak lukratívní.

Kelner 15.6.2008 13:53

Re: Re: Četl jsem jenom sběžně,

Vážený pane, bylo by dobré si uvědomit, že už to, že jste se dožil toho, že můžete psát své názory bylo umožněno tím, že někdo jiný Vám dával něco ze svého. Nyní je Vám asi líto, že musíte ze svého příjmu něco vracet. Doufám, že až Vy a já překročíme svůj výkonnostní zenit nedojde k tomu, že Váš názor bude většinový.

Dodo 15.6.2008 14:39

Re: Re: Re: Četl jsem jenom sběžně,

nevím, o čem mluvíte. Samozřejmě stát určuje daně a z toho si platíme třeba policii nebo pomáháme těm s horším osudem.

Záleží však na politice státu, na určení priorit. Tento stát nemá priority ve vzdělání nebo zdraví národa, proto platy učitelů a lékařů kopírují průměr. Tento stát vysoce hodnotí lidi s nulovou odpovědností, tzn. politiky, papaláše ČEZu a třeba i bankéře, v tehdy státních bankách, kdy bankéř ani neodpovídal za mizerný úvěr v miliardách, přesto, že se pod něj podepsal! Stejně tak stát prohrává jednu arbitráž za druhou a platíme to my, aniž by se politici začervenali!

Hrdlička 15.6.2008 20:28

Pan Slánička na invalidním vozíku je inteligent.

Dvoudenní diskuze, která se měla týkat stávky učitelů, byla zajímavá, ale hlavně zásluhou Slávy a  jeho vulgárních společníků odhalila negrámotnost některých zůčastněných, za kterou by se měli především učitelé stydět, neboť škola je vychovala. Nejsem stoupenec ODS, také jsem nesouhlasil se vším, co pan Slánička tvrdil, ale ti, kteří ho napadali, mu nesahají ani po paty. A přitom se nedal vyprovokovat. Jen jednu radu bych mu dal, aby se napříště nepouštěl do diskuzí s lidmi, kteří diskutovat nejsou schopni. Takové diskuze jsou zbytečné. 

Apea 15.6.2008 9:30

Konflikt ústavních práv

Vážený pane Slaničko,

pište, pište, třeba se to jednou naučíte. Ale když tvrdíte, že jste studentem politologie, dovolte proto přátelskou radu. Doučte se něco o konstitucionalismu. I když ono stačí číst Ústavu a Základní listinu. Právo na vzdělání jakožto i další práva v Listině jsou vesměs práva občana, v několika výjimkách práva člověka na území ČR, a tato práva se zavázala ČR zajišťovat. Tudíž jeden každý zaměstnanec má právo na stávku (za podmínek vymezených zákonem) a každé dítě právo na vzdělání - ale nejsou to učitelé, kdo by nesl odpovědnost za naplňování toho druhého práva jakožto ústavního práva. A protože máme také zapomínané ústavní právo, které praví, že nikdo nemůžeme být nucen v výkonu nějaké práce, je to na státu, aby přesvědčil učitele, že chtějí za těchto podmínek učit.

H.K. 15.6.2008 10:46

Re: Konflikt ústavních práv

Škoda, že v Ústavu a Základní listinu nenjsou zakotveny taky povinnosti. Bylo by dobré vypracovat Listinu povinností každého občana. Pokud by je dodržoval, tak by měl i práva.

Apea 15.6.2008 12:10

Re: Re: Konflikt ústavních práv

Proč by měli být povinnosti zakotveny v Listině práv a v ústavě, zabývá se jimi spousta dalších legislativních norem a k vynucení těchto povinnosti disponuje stát dosti solidním donucovacím aparátem. To, že tyto zákony a tento aparát nepatří k nejlépe využívaným, to asi není vina Ústavy.

Právě tak vám neumožní fakt, že učitelé mají ústavní právo stávkovat, odpovědět na otázku, zda je vhodné, aby stávkovali, zda je to slušné anebo zda je to od nich rozumné. Díky bohu, že si naše právo takové ambice neklade.

H.K. 15.6.2008 12:37

Re: Re: Re: Konflikt ústavních práv

Všichni mají právo stávkovat, ale jenom někteří na stávkování mají čas. Čas na to mají zejména lidé, kteří ví, že každý měsíc dostanou peníze za státní pohladny, tedy peníze, které vyberou berní úřady od daňových poplatníků.

Jsem OSVČ a dělám službu v prvovýrobě. Můžu stávkovat, ale také se může stát, že si mne už nezavolají a nebudu mít žádný příjem. Když nezaplatím daně dostanu penále až se prohnu, když podnik zkrachuje nedostanu peníze žádné, ani ty které jsem utratil za materiál.

Tak stávkujte, mát na to čas.

Vážený OSVČ 15.6.2008 21:35

Re: Re: Re: Re: Konflikt ústavních práv

Učím na vysoké škole a živím se tím, že přednáším de facto totéž  jako na té škole - jen na mnohem méně náročné úrovni - coby lektorka pro podnikové vzdělávání, resp. pro vyšší manegement.  Jako OSVČ. Tomu druhému věnují, včetně shánění zakázek, tak čtyři dny v  měsíci, ovšem  vydělám si tím víc než dělá ten plat na VŠ.

Oni prostě  učitelé prodávají dost drahé a dost žádané zboží, jen se stát už za Marie Terezie rozhodl, že  bude to zboží pro  každého a tak ti hloupější nechápou, jak je vlastně cenné a jak je jeho produkce náročná. Zřejmě tedy nezbývají než ty stávky.

H.K. 15.6.2008 22:00

Re: Re: Re: Re: Re: Konflikt ústavních práv

Já si moc cením práce učitelů. Zejména v dnešní době to není lehké povolání. Nevím jaký je čistý příjem učitele na jednotlivých stupních. Pokud uznají za vhodné ať stávkují. Mají každý měsíc jistý příjem, tak si to můžou dovolit. 

Pracujte jako OSVČ na plný úvazek a budete mít peněz podstně víc než máte při souběhu závislé a nezávislé činnosti. Nikdo Vám v tom asi bránit nebude. Možná Vy sama proto, aby jste měla každý měsíc jistý příjem.

Michal Slánička 15.6.2008 22:51

Re: Konflikt ústavních práv

No vidíte, ale dva právníci mi tvrdí, že Ústavní soud opravdu bude muset časem stanovit tuto nadřazenost, poněvadž jednodenní stávky nejsou takový problém, vícedenní stávky však už problémem jsou, tam totiž právo na vzdělání již je silně narušeno. Jestliže stát má povinnost zajistit vzdělání národa, k čemuž se prac. smlouvou zavazují i učitelé, může Ústavní soud říci jasně, zda je osobní zájem na vyšším platu nadřazen právu na vzdělání. Já se domnívám, že ne.

Dodo 15.6.2008 9:28

Četl jsem jenom sběžně,

připomíná mi to žvásty z doby před rokem 89. Autor se nezamýšlí nad platy a poměry mězi nimi, např. poslanec vs. učitel, lékař, ....... a neporovnává tuto relaci s vyspělými státy. Také mluvit o rukojmích je hloupé, protože kdyby učitelé stávkovali v neděli, tak by se papaláši nezajímali. jediné, s čím souhlasím, je činnost rudých odborů, které hájí především své zájmy, zájmy svých papalášů, kteří vesměs kandidují do Sněmovny a potřebují se zviditelnit.

No... 15.6.2008 9:28

Autor evidentně v rodině pečuje.Žádá nápravu pro jednu skupinu.

Pak ovšem nechápu, proč druhé skupině-učitelům- totéž právo upírá ? Co má za známku z logiky se raději neptám ....

Michal Slánička 15.6.2008 22:55

Re: Autor evidentně v rodině pečuje.Žádá nápravu pro jednu skupinu.

Já jim právo na stávku neupírám, jen říkám, aby volili jiné formy. Špatně jste četl můj text.

Miriam 15.6.2008 9:27

Sociální cítění...

 

Má společnost pečovat o své děti?Má civilizovaná společnost podporovat vzdělání?Má naše vláda  v současné modré barvě opravdu zájem na dětech?(-sotva se narodí,platí poplatky za zdravotní péči).Má zájem na vzdělání,když učitelé mají podprůměrné platy a hromadně utíkají ze školství do povolání,které je uživí?K tomu,aby učitel mohl učit,má mít vysokoškolské vzdělání(filozofickou nebo pedagogickou fakultu).A jeho plat je při nástupu takový,jako by neměl ani výuční list.Ten,kdo jde dnes učit ,musí mít hodně síly a odhodlání,protože společnost se na učitele dívá jako na své sluhy.Atmosféra celé společnosti je špatná a proto ani naše vládní garnitura nebude učitelům ustupovat dobrovolně.Cílem je přece poddajný a finančně slabý a tedy závislý člověk.Proto podporuju stávku učitelů!!!!

 

pravda zvítězí 15.6.2008 10:07

Re: Sociální cítění...

Miriam- mám pocit, že nemáš děti školou povinné, protože mluvíš trapně. Učitelé potřebují mít v prvbní řadě zodpovědnost k dítěti, u č i t  ve škole a ne posílat domů s předepsanou úlohou str.č.....,kterou právě ve škole probíraly, ale nic jim nebylo vysvětleno. Pokud jde o vyšší stupeň , tam je to jednoduché, děti se učí látku na internetu  a je vymalováno.Nic jim nezávidím, tím myslím učitele, ale 2 měsíce prázdnin , jarní prázdniny, pololetní prázdní a nevím jeké jedno - dvouděnní  placené volno bych bral.Vím to s jistotou, protože ve své blízkosti dva magory, pardon . magistry , mgr

Zen 15.6.2008 18:07

Re: Re: Sociální cítění...

Nenachazim odpoved na jednu otazku: Proc Vy sam nejdete ucit? Vzdyt je to tak skvele - malo prace, spousta volneho casu, ...

Martin 15.6.2008 21:09

Re: Re: Sociální cítění...

Vážená "pravdo vítězí", pište o tom, čemu rozumíte, tady pravdu nemáte. Váš pophled na věc totiž vyplývá z neznalosti.

Karel 15.6.2008 7:25

Jenom úplný v.l může napsal takovouto větu:

Opět bych se ptal odborů, zda stávka, která převážně zasáhne rodiny s dělnickou profesí, je oprávněně odbory podporována, když de facto jsou to právě dělníci a osoby s nízkými příjmy, kteří jsou nuceni jednou profesní skupinou si vzít dovolenou či dokonce neplacené vol