26.11.2022 | Svátek má Artur


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
FKus 29.1.2009 8:51

Re: Pane učiteli, zkuste ještě ...

Jeden o voze a vy o koze.Ale přesto. Ideologií katolické církve je křesťanská víra. Ta je veskrze pozitivní a neagresivní. Ideologií komunizmu je marxizmus - leninizmus a jeho podstatou agresivní likvidace tříd (třídní boj). Ve vztahu ke křesťanství  to je  velmi zjednodušené a nechť mě to věřící prominou.

jan 29.1.2009 8:58

Re: Pane učiteli, zkuste ještě ...

Pane bolševiku,

jak typické. jakmile se začne mluvit o tom co jste způsobili, začnete jako malí smradi ukazovat prstem: Podívejte se na tamhlety, co oni dělali! Takže to, že jste vždycky byli partají ubohých zbabělců, pátou kolonou Moskvy! Tady se diskutuje o tom co jste zač vy, komunisti a ne co je katoli cká církev. Tak se toho držte!

Honza 29.1.2009 9:32

Re: Pane učiteli, zkuste ještě ...

Pane Jene, moje oslovení doplňte, prosím, o dobové "estébáku". Pak to bude charakterizovat Vaše myšlení.

Není evidentně v mých silách vysvětlit, že se nesnažím obhajovat neobhajitelné. Měl jsem jen výhrady proti jednomu mladému svazákovi a jeho vidění světa průzorem tanku.

Pokud jste nepochopil, netrapte se tím už. Přeji Vám příjemný den.

Katr 29.1.2009 7:51

Ano Konopo, ano, komunisté zůstali za svoje zločiny nepotrestáni

Na to se nedá jen tak zapomenout.:-/!

ps 29.1.2009 9:24

Re: Ano Konopo, ano, komunisté zůstali za svoje zločiny nepotrestáni

Být tebou tak si nestěžuju. Nebo ti kriminál chybí?

Katr 29.1.2009 10:36

Re: Ano Konopo, ano, komunisté zůstali za svoje zločiny nepotrestáni

Ty bys zase měl být rád, že tě nikdo nepotrestal.;-D

franta tyčka 29.1.2009 7:48

Pane učiteli to je teda nářez

To černé jste vystihl do detailu. Zapomněl jste ovšem vylíčit v tolika bodech co je dnes bílé.Tipuji to tak, že jste se stejným fanatismem v těch černých dobách obhajoval ty rudé. Ale jinak díky protože když jsem si to přečetl uvědomil jsem si jak jsme s celou rodinou, mými příbuznými, kamarády a přáteli byli tak silní, že jsme tak strašnou dobu jak líčíte dokázali přežít a to bez psychické i jiné újmy, kterými zřejmě trpíte vy.Jenom takový dodatek: kdyby současný vývoj byl tak diametrálně vzdálen tomu co se dělo před lety tak by po "komunismu" nikdo ani nevzdechl.

Jaroslav 29.1.2009 7:53

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Franto, to se ti teda ale moc nepovedlo.

franta tyčka 29.1.2009 8:04

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Věta holá. Zdůvodnit proč.

yt 29.1.2009 8:22

Re: Pane učiteli to je teda nářez

1/ Tipujete a pak z toho vycházíte. 2/ Vždy se najde část lidí, kteří budou vzývat komunismus. Část z blbosti, ale nejen - viz část prvorepublikové inteligence a umělců, později už to bylo prospěchářství.

jarmich 29.1.2009 8:23

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Vždy jsem říkal své názory nahlas, a myslel jsem si že naše děti nikdy studovat nebudou, protože jsem měl jiný názor než ten "zrudlej". Ale po revoluci už mohli studovat. Dokonce si mohli vybrat školu i místo. To považuji za největší přínos porevolučního času. A to jsem pouze český  řemeslník - tedy prostý člověk. Tedy pouze "JÁ" jsem strůjcem svého života. Né strana, vláda či náboženské proudy. Proto se nad svým názoram názorem Františku Tyčko zamyslete.

JoJo 29.1.2009 8:32

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Nemylte se, mohli studovat i před tou, jak Vy říkáte, revolucí. Dokonce si mohli vybrat školu i místo. Pokud máte pocit, že Vám dnes nestrojí Váš život strana či vláda, běžte raději smysluplně řemeslnit rukama.

Harry 29.1.2009 9:05

Re: Pane učiteli to je teda nářez

"Nemylte se, mohli studovat i před tou, jak Vy říkáte, revolucí. Dokonce si mohli vybrat školu i místo" Mylite se Vy, mohli kamkoli, pokud ovsem dostali doporuceni od mistnich komunistu. Kupr. oni rozhodovali, zda dite muze nebo nemuze podat prihlasku na vysokou skolu a na kterou. To znam z rodiny. Jedno dite smelo na VSCHT ale za podminky ze druhe pujde na zemedelskou. I obhajoba kandidatske prace byla vazana na doporuceni mistnich komunistu, take znam z rodiny.

Lída 29.1.2009 9:22

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Teda vy jste se fakt v té době na školu nehlásil, nebo jste byl z takové rodiny, že jste tyhle problémy neměl.

franta tyčka 29.1.2009 11:11

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Co to tady blábolíte?Pokud jste byl obyčejný člověk a ještě k tomu dělník měl jste vždycky přednost . Akorát, že kecáte, že jste byl rebel. To jste pochytil od těch co tady píší ty nesmysly jak nebyly banány, toal. papír atd.Vemte se s panem učitelem za ruku. Svazáku!

Gregory 29.1.2009 8:06

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Vy , že jste to dokákázal  přežít bez psychické újmy ??? Tak to si jenom namlouváte . Váš příspěvek vypovídá pravý opak .

franta tyčka 29.1.2009 8:35

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Kdybych utrpěl psychickou újmu psal bych černobíle. Buď tak a nebo tak. A vo vo tom toje. A,že všechno před 89tým bylo černé může napsat jenom fanatik a nebo blbec.Schválně, je dneska všechno bílé? Prosím jenom abych nebyl nazýván komoušem nebo sockou jak na takovéhle odpovědi reagují zastydlí a novou garniturou zmedializovaní puberťáci.

Gregory 29.1.2009 8:43

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Docela by mně zajímalo , co bylo před 89 tak bílé aby to stálo za to připomínat . Já osobně si nemohu vzpomenout na nic . Ale ! Toho černého si pamatuji víc než je mi milé .

franta tyčka 29.1.2009 9:01

Re: Pane učiteli to je teda nářez

A co je tedy po 89tém tak bílé aby to stálo za to přípomínat. Pomiňme shnilé banány v Kaufu a rozbité hranice kterými sem proudí víc a víc příživníků.

Gregory 29.1.2009 9:31

Re: Pane učiteli to je teda nářez

To jste toho moc neuvedl . Nejpodstatnější jste zapomněl uvést . To , že tady můžete sedět a datlovat co vám zlíbí . Před 30 lety už byste tak maximálně koukal ze zadního okénka zeleného antona .

franta tyčka 29.1.2009 10:26

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Možná tomu nebudete věřit před převratem jsem v pohodě nadával na komunisty a vykládal jak mají jezdit v trabantech místo v šetsetrojkách.A ejhle po převratě jsem byl udán,že hanobím pana presidenta a strávil jsem za údajný daňový únik půl roku v kriminále. Musím uznat, že to je teďka kriminál docela fešácký.Jistě se budete ptát jak souvisí daňový únik s presidentem? K tomu dodám, že když se chce na každého se něco najde.A že jsem nehledal nápravu? V téhle zemi?

Harry 29.1.2009 9:07

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Inu bylo toho povicero: nevrzaly mi kolena, hlavicka byla kucerava, devcata se na me smala a nepovidali jsme si kolik z nasich vrstevniku uz umrelo... to je asi tak vsechno

Hugo 29.1.2009 11:18

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Ale to dilema: špinaví, smradlaví, krvežízniví, necivilizovaní vojáci agresivní říše zla v letech války cedili krev v bojích s civilizovanou, pořádkumilovnou a přívětivou armádou, která dbala na etnickou a rasovou čistotu obyvatelstva a  humánními a mírnými prostředky ji prosazovala. Židé a cikáni v prvé řadě, pak Slované. Novým ideálům stáli v cestě v prvé řadě komunisté. Ti byli odměňováni bez vyjimky kulkou do týla. To byla doba, kdy dnešní komunistobijci mohli vzít do ruky zbraň a postavit se po boku té hrdinné árijské armádě a bránit se  lavině, která se sem z východu hrnula. Promarněná životní šance. Teď se mlátí jen prázdná sláma.

FKus 29.1.2009 8:58

Re: Pane učiteli to je teda nářez

A relativizovat a relativizovat. To je taky ideologie, že ano. Ono to stálo za "h....", ale jezdil jsem v pátek na chatu a vracel se v neděli a tam to bylo fajn. A dnes jsou zase bezdomovci......

JoJo 29.1.2009 8:12

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Jenže po komunismu dnes vzdychají stejní knedlíkožrouti, kteří druhdy dokázali přežít bez psychické i jiné újmy. Dnes mají pocit, že jim k vepřovému chybí zelí a to vepřové musí zaplatit. Vaše rodina, příbuzní, kamarádi a přátelé nebyli silní, pouze ohební a přizpůsobiví tak, jako valná část národa.

cb 29.1.2009 8:52

Re: Pane učiteli to je teda nářez

Vidim, ze bez psychicke ujmy ne.

vlasta.232 29.1.2009 7:40

Nestačí

 si jen ulevovat na diskuzích- chce proti komunistum vystupovat veřejně!  viz: petice ""NA KOMUNISTY SI ZVYKAT NECHCEME"!

Gregory 29.1.2009 8:02

Re: Nestačí

No jo to je svízel . Žijeme v nepředstavitelně pokrytecké společnosti . Na jednu stranu jsou v televizi pořady typu  " železná opona " a na druhou stranu tolerujeme obhajobu " února " a značná část voličů se dívá na komunistické zločiny shovívavě , a nebo jim nevěří . Za vše může nepuvěřitelně benevolentní přístup po " listopadu " . Po 45 měl nacizmus v Německu pořád velkou podporu , a přitom si nedokáži představit , že by třeba Ribentrop kandidoval do parlamentu ( a uspěl ) . U nás , běžná realita . Existuje sice zákon o protiprávnosti komunistické diktatury , ale chybí vůle k prosazování .

alan 29.1.2009 8:29

Re: Nestačí

S peticemi nic nedokážete,protože nemají právní závaznost.A taky,ruku na srdce,tady máme inflaci peticí,kdo se v tom má,hergot vyznat..Zkuste si raději každý zamést před vlastním prahem,vymeťte ze skříní dědečka-starého konunistu a nikdy už netvtrďte,že on v těch letech zůstal křišťálově čistý..Zbavte se té své svazácké hurá-rétoriky,která odrazuje právě ty občany,kteří tutéž dikci pamatují zapřaženou do služeb rudé strany.A taky buďte slušní,každý váš verbálně pověšený komunista vám ubírá na věhlasu.A buďte trpěliví,výsledek se zajisté jednou projeví.Akorát mi presím,sdělte,koho pak budete tahat za cop,až komančové nebudou.To by mě vážně zajímalo..

Gregory 29.1.2009 8:50

Re: Nestačí

Ne každý má ve skříni dědečka komunistu . Vy asi ano .A nepotrestat zločiny , nebo se o to alespoň nesnažit ?  To snad nemyslíte vážně . A trpělivě čekat na co ? To by mně zajímalo . Až se zde opět bolševici rozlezou jako rakovina ? A s rakovinou má komunismus mnoho společného .