9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
muf 29.1.2009 10:35

Re: pro pana autora

nechápu, kde berete tu jistotu, že kapitalistický systém NIKDY  nemohl způsobit takové zlo jako komunismus..kolonialismus, apartheid, 1. světová válka  - to vám zřejmě vůbec nic neříká..a než budete   srovnávat mezi  fašismem, nacismem( pro vaši informaci - fašismus se nerovná nacismus) a komunismem, či přiberete pro objektivitu ještě kapitalismus - rozhodně si o tom napřed něco přečtěte...

A.CHAMR 29.1.2009 10:35

Re: pro pana autora

hlupák zůstane hlupákem,jedině hňup věří v revoluci!Kdyby komanči nepředali moc tak jste byli postolicovaní ještě dnes jak by se tu střílelo,ale kdo nechce a potřebuje být ,,demokratem,,a opěvovatelem revoluce budiž nebrańme mu v tom,jistě dostal baráky a jiné prebendy tak je to :čí chleba baštíš toho píseň pěj,jak se dostanou komanči k moci tak bude první co bude vracet barák a bude toužit stát se komančem s tím,že on přece napomáhal rozložit kapitalismus,(Y)

ignorant 29.1.2009 10:10

Re: pro pana autora

Vy jste asi nečetl souostroví Gulag, lord Kitchener zcela jistě nekoncipoval vyhlazovací tábory leninskostalinského typu.

muf 29.1.2009 10:30

pro pana naivního

..

Druhá búrská válka probíhala mezi anglickými a búrskými (tj. potomci holandských osadníků) kolonizátory Jižní Afriky, a to v letech 18991902.

Válka byla vedena nesmírně krutými prostředky, poprvé se vyskytly koncentrační tábory moderního typu pro rodiny bojujícího nepřítele. Vězni umírali hlavně na infekční nemoci, na které celkově zemřelo asi 30 000 lidí. Nejvíce však utrpělo černošské obyvatelstvo, které mělo největší ztráty a bylo násilně přesídlováno. Důvodem k válce byla touha po kontrole území, kde se nacházela bohatá naleziště surovin, včetně zlata, touha po rozšíření pastvin pro chov dobytka a v neposlední řadě také snaha podrobit odbojné státy (Transvaal, Orange) anglické koruně. Válku také díky nesrovnatelně technicky lépe vybavené armádě vyhráli Angličané.

promirul 29.1.2009 10:21

Re: pro pana autora

MUF  I blbec má právo na vyslovení svého názoru.

muf 29.1.2009 10:30

Re: pro pana autora

pokud tím myslíte sebe tak nepochybně ano...

Holoubek 29.1.2009 9:41

Jak může ředitel

mít na škole takové "soudruhy"?Co je to za školu?To se rodiče nezeptají.A co inspekce?

Qit 29.1.2009 9:41

Objetivita ve výuce.

Asi nikdo nemůže schvalovat zločiny let 50-tých , naivitu let 60-tých , normalizaci let 70-tých , a blbost let 80-tých. Nicméně primitivní a neobjetivní pohled na celou tuto dobu je kontraprodutivní. Je to podobné, jako se naše generace (40-60) se učila o první republice jen o střelbě do dělníků, nezaměstnanosti, hladu a hrdiném odporu komunistů.

Gregory 29.1.2009 10:12

Re: Objetivita ve výuce.

No jo . Když ale na těch 40 letech nic pozitivního najít nejde . A pokud by se někde zrníčko našlo , tak to nikdy nebyla  nikdy zásluha komunistů .

honzak 29.1.2009 9:29

že si komunismus

pochvalují staré páky chápu - byla to doba jejich mládí a to lecčemus obrousí hrany. Ale že na to skáčou i mladí, to opravdu nechápu. Jak může být někdo tak blbej???? Vyjeďte si na Kubu nebo do Sev. koreje (když vás tam "Kim in memoriam" pustí). Abyste věděli jak to vypadá doopravdy!

Gregory 29.1.2009 9:38

Re: že si komunismus

Mladí mají tu omluvu , že jsou ještě hloupí a nemají osobní zkušenost . Ale ! Zatvrzelí , staří gauneři , kteří si i po tolika letech nechtějí přiznat co to tehdy dělali za sviňárny . Jo , tak z toho je na zvracení .

Martin P. 29.1.2009 9:45

Re: že si komunismus

Řekl bych, že skupina socdembolševického voličstva, obdivovači starých časů a členové superpředlužených familly se tak nějak kryjí. Všechny tyto jedince bych popsal asi takto: vzdělání mrzské, ducha mdlého, rozhledu tak ztěží na špičku vlastního nosu, s velkým zájmem o cizí (hlavně plný) talíř, bez snahy po vlastním uplatnění a s inteligencí rostoucí s každým vypitým pivem (případně rumem), bez vlastního názoru a bedlivě naslouchající a vášnivě tleskající všem myšlenkám, které příčinu jejich mizerného stavu nalézají všude jinde, jen ne v jejich vastní degeneraci. Když si cečtu procentuální preference socanů a bolševiků a částečně i lidovců, tak mi vychází míra devastace naší společnosti minulým režimem.

franta tyčka 29.1.2009 9:59

Re: že si komunismus

Tak to ma byt. Nejlepší argument. Na Kubu nebo do severní Koreje.Od včerejška už to tady nezaznělo.Já se vám dívím vy překroucení bolševici, že to tak uznáváte a doporučejete.

honzak 29.1.2009 10:37

Re: že si komunismus

Fanošu, ty máš potíže s pochopením psaného textu, viď? Tak tolik nechlastej, třeba se to zlepší.

Jakub Roth 29.1.2009 10:04

Re: že si komunismus

A mladí na to skáčou. Podívejte se na http://www.anticapitalista.com/revo-cz/ a uvidíte, jak blbí a radikální jsou.

JaS 29.1.2009 9:29

Souhlasím s tím, že o komunismu se ve škole učí nevyváženě.

Děti o něm nevědí vůbec nic. Zase budou volit komunisty.

čtenář 29.1.2009 9:50

Kdyby jen děti.

Jen jednou za 4 roky je potřeba vzít rozum do hrsti u volebních uren, přesto i lidé, kteří stále naříkají, jak jim bolševici ublížili,  jsou schopni volit volit nějakou tu praštěnou straničku, co se nikdy nemůže dostat do parlamentu, a tak nám je znovu přivolí.

Jara 29.1.2009 9:28

jen houšť

Vážený pane Konopásku,

děkuji Vám za článek. Zdálo by se, že dvacet let není tolik, aby soudný dospělý člověk mohl zapomenout, co bylo před tím.  Stačí projít tuto diskusi, aby běhal mráz po zádech . Od komunistů , jejich nápadů , Pionýra atd. co nejdál !!

b 29.1.2009 9:24

ano, ano ta doba chybi

ale me ne!

tady je videt jak mnoha lidem chybi levne se nazrat(pekne propeceny bucek nastojaka v nadraznim bufetu), zalit to 14ti pivama a at je sranda par sprostych vtipu. a to by bylo aby nebylo veselo. Ne ze by to dnes neslo ale zavist ze nekdo ma vic to dokaze cloveku skazit naladu,ze?!

Richard Houška 29.1.2009 9:23

Autore díky!

A pro ty, kteří obhajují komunistickou éru tím, že poukazují na to, co se dělo a děje za svinstva od devadesátých let do teď, mám jeden námět k zamyšlení:

Zkuste si vyhledat a spočítat, kolik bylo mezi největšími tuneláři bývalých okresních a krajských nejvyšších komunistů, svazáků, estébáků a jejich práskačů. Zjistěte si kolik z těchto lidí Vás dál likviduje a okrádá na místech konkurzních správců, soudců, exekutorů a zkorumpovaných komunistů, kolik z nich "hlídá" Vaše daně na vedoucích místech ve všech státních úřadech. Pak si odpovězte na otázku, kdo to svou autoritou a mocí mohl změnit(malá nápověda - 2xVáclav) a proč to asi neudělal!? Z toho, alespoň mě vychází, že ne komunisti to dělali dobře, ale my dodnes děláme něco špatně. Po naprostém propadu důvěry v Klausovskou ODS koncem 90-tých let slibovala ČSSD "Čisté ruce". Místo toho jsme se dočkali Opoziční smlouvy a vytvoření politicko-ekonomického spojenectví 3000 "vyvolených". Místo vypráskání autorů tohoto společenství na věčné časy hned v nejbližších volbách, jsme jenoho z nich opět zvolili na Hrad a donekonečna si budeme vybírat mezi ODS a ČSSD podle toho, která z těchto partají nám nabídne pádnější populistické žvásty.To, že nás obě patraje, přes mediální divadlo, berou u huby společně, a že jsou obě přibližně stejně (ne)schopné zabezpečit této zemi prosperitu, si stále odmítáme připustit. Takže nezbývá než doufat, že se v nejbližší době objeví někdo smysluplný, pro koho těch 60% trvale mlčících zvedne v příštích volbách zadky. Jinak by se totiž mohlo stát, že budem kráčet k prosperitě výrobou Ráthových kanónů, před spaním budeme číst Havlovy statě o báťuškovi Stalinovi, Filipova policie nás bude zase sprchovat na náměstích, všichni si budeme tykat, a ti "správní" z ODS budou šéfovat státním podnikům a zdravit se s vrátným "čest".

Richard Houška 29.1.2009 9:28

Re: Autore díky!

zkorumpovaných policistů - omluva

franta tyčka 29.1.2009 9:51

Re: Autore díky!

Pláčete dobře ale na špatným hrobě.Jednu výhodu ta "totalita" měla. A to takovou, že kdo rozkrádal socialistický majetek myšleno ve větším množství než malém šel nemilosrdně ke zdi. Komunisti si to dobře hlídali. Dneska mají lumpové otevřené hranice a před domovní prohlídkou jim vrátí pasy.

ps 29.1.2009 10:01

Re: Autore díky!

"Větší množství než malé" :-D To patří do jiného zákona ne?

No ale ve skutečnosti to bylo tak, že velcí rozkrádali ve velkém a malí v malém. Chytáni a odsuzování byli samozřejmě jen ti malí a jen ti, kteří dostatečně nemazali. Důsledky tohole zlodějského hospodářství pociťujeme dodnes.

Gregory 29.1.2009 10:17

Re: Autore díky!

Tak to se šeredně mýlíte . Z chemičky v Záluží nebyl nejmenší problém vyvézt načerno cisternu benzínu , ale za kamystr byste šel do kriminálu . A hlídali ? Kradli všichni a každý na každého něco věděl a každý každého kryl . Jo , tak to chodilo .

Richard Houška 29.1.2009 10:26

Re: Autore díky!

Tak nevím Franto, v jakém spravedlivém okrese jste žil. U nás na Plzeňsku platilo, že kdo ukradne kolečko písku,jde do báně, kdo přijede z V3S-kou, ten povýší na okres. Soudruh Grégr, tehdejší ředitel NP Desta Děčín, si na rozkrádání firemního majetku založil svou budoucí politickou kariéru u ČSSD, když svou 48-hodinovou zadržovací vazbu vydával za politické pronásledování. Dnes, po ministerské kariéře, mu patří řada nemovitostí, včetně nových činžáků v Praze. To jenom tak pro ilustraci, jací lumpové mají co otevřené. Jinak pro Vaší informaci - v přepočtu k příjmu byl i ten bůček dražší.

ps 29.1.2009 9:57

Re: Autore díky!

Nebuďte naivní. Myslíte, že po listopadu bylo možné všechny komouše a jejich přisluhovače zavřít? Samozřejmě mělo a mohlo být uděláno mnohem víc. Mohly být sebrány vysoké důchody stbákům, v devadesátých letech mohlo být mnohem razantněji postupováno proti KSČ(m), zločiny 50.tých let mohly být potrestány atd. ale myslíte, že to by zabránilo bývalém komunistickému náměstkovi po listopadu zprivatizovat nějakou firmu a pak ji vytunelovat? Ne, nezabránilo. Myslíte, že v jiných postkomunistický zemích se proti bývalým papalášům udělalo nějak výrazně víc? Neudělalo. Pro srovnání upozorňuji, že třeba takové Polsko nemělo ani lustrační zákon.

Richard Houška 29.1.2009 10:34

Re: Autore díky!

Když se v devadesátých letech zjistilo, že křesťanští demokraté a socialisté v Itálii jsou napojení na Mafii, včetně soudruha Andreotiho, tak soud ty partaje rozpustil. Sice z toho vylezli Berlusconi a Prodi, což taky nejsou vzory cností, takže se to moc nepovedlo, ale společnost ukázala, že se dovede bránit, že není tupým stádem. Alespoň se pokusit je vždycky lepší, než se dívat, jak se kámoši Jirky ROKO Paraubka střílí nad flaškou za 10 tisíc a jak si Íčko půjčuje od mafiánů, kecat o tom u piva a nedělat nic.

A.CHAMR 29.1.2009 10:42

Re: Autore díky!

no to je vono,tak to v životě chodí a jsem rád že alespoň někdo to pochopil,je jedno kdo je u vesla,koryto je koryto a každý má svou cenu a minulost:-D

Martin P. 29.1.2009 9:22

ještě bych dodal...

zapoměli jste, kolik je mezi vámi mizerů, co žili a žijí z posluhování bolševické zvůli?, zapoměli jste, kolik je mezi vámi veksláků, stbáků a dalších soudruhů, co dodnes arogantně přehlíží vaše práva? Zapoměli jste, že všichni tito parchanti chtějí jediné - abyste zapoměli?

Pokud ano, pak bolševická lůza dosáhla svého! Gratuluji vám!

Ludva 29.1.2009 9:04

Nic o té době nevíte,

každopádně byla větší sranda mezi lidmi. Taky byla podstatně menší kriminalita, žádní bezdomovci a žebráci. Zboží bylo méně, ale hladem jsme neumírali - právě naopak. Postavit si chatu nebo domek nebyl pro většinu lidí problém. A mezilidské vztrahy byly každopádně lepší než dnes. Ovšem, když je ve už škole učíte nenávisti. A o dětech - sockách jste slyšel ? Ten režim se ekonomicky neosvědčil, ale zase tak hrozný, jak ho líčíte, nebyl.