28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
cipísek 29.1.2009 9:07

Re: Nic o té době nevíte,

Smím se zeptat : Kde a v jaké funkci jste tenktát žil ?

čm 29.1.2009 9:10

Re: tetovaný

Nejsou hrozné, jsou příšerné, proto Vám je chci prodat. Říká Funes v tomhle filmu když vydírá americkýho obchodníka s obrazy. S tim komunismem je to to samý

Tomas Trojan 29.1.2009 9:18

Re: Nic o té době nevíte (to je dobrej vtip)

Myslíte šibeniční sranda, kde za houpé slovo bylo možné člověka zavřít či odsoudit k nuceným pracem? Menší kryminalita byla z důvodu toho že největší zločinci byli v KSČ (to se do statistik jaksi nedostalo). Postavit chtu či domek můžete bez problému i dnes a nemusíte kvůli tomu lezt pulce podniku do zadku aby vám potom lilostivě dovolili si také nakrást na chatu či domek. A co se týká mezilidských vztehů, no to snad nemyslíte vážně. V té době bylo udavačství národním sportem, za nepodložené udání se mohlo jít i bručet. A co se týká školy, ta má ukázat pravou stránku věcí a na žácích je aby si o tom udělali obraz sami. Žádná nenávist se zde nepěstuje (narozdíl od kumunsticých vymejváren mozků na školách za dob totality)!!!!

Jinak řečeno soudruhu, přestěhujte se do severní korei (tam je totiž podle Vás ráj na zemi) a nepruďte zde.

jarmich 29.1.2009 9:37

Re: Nic o té době nevíte (to je dobrej vtip)

Máte naprostou pravdu. Ale kdo to nechce vidět a slyšet, zůstane omezeným hlupákem. A nenávisti učí děti pouze jejich hloupí rodiče, ne škola. Ale hlupáci to nejsou schopní ve svých hlavách změnit a to je problém současné boby.

j 29.1.2009 9:20

Re: Nic o té době nevíte,

Neučila se nenávist? Včem jste to žil. Pro vás je důležité , že na tom byli všichni stejne - v prd... 

silvatax 29.1.2009 9:21

Re: Nic o té době nevíte,

Pane Ludvo, já bych Vám chtěl připomenout fronty na vložky, vatu a toaletní papír v roce 1988! ;-O. Nevím jestli jste postavil za komuny nějaký dům nebo chatu, šlo to, ale toho ponižujícícho shánění, doprošování se, všimného...Když jste chtěl koupi něco pro domácnost (pračku, barevnou televizi, funkční šicí stroj) znamenalo to vzít do kapsy šekovou knížku nebo nejlépe hotovost a objíždět po vlastech českých (ale lépe slovenských - tam bylo zboží o něco víc). Nemluvím o úrovni zásobování potravinami -  ovocem, zeleninou, masem apod. a pořadníky na automobily. A to jsme oproti jiným "lidově demokratickým" státům jako NDR, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, nemluvě o SSSR, byli opravdu výkladní skříní socialismu. V Maďarsku to bylo trochu jinak, tam se už dalo trochu podnikat, Poláci a Maďaři navíc měli větší volnost cestování - a kšeftování - po světě.  Komunistický systém se totiž zhroutil především proto, že ekonomicky neobstál v soutěži s tržními ekonomikami - tím nechtěně potvrdil Marxovu teorii.  

Gregory 29.1.2009 9:25

Re: Nic o té době nevíte,

Menší kriminalita ? Jak v čem . Bezdomovci a žebráci ? Ale to víte že byli . Jen je nebylo tolik vidět , a byli povětšinou za katrem . Býval jste tou dobou v Praze na Hlavním nádraží ? Pokaždé Vás tam někdo oslovil , že potřebuje na vlak a nemá peníze . Bylo to žebrání ? Postavit si domek , či chatu ? Chtěl jste říci nakrást si na domek či chatu . Ano , to bylo běžné . A mezilidské vztahy , Něco jiného moci mluvit doma , něco jiného na pracovišti a zase něco jiného na schůzi ROH ? Jo , to byla  " sranda " . Ne nebyl tak hrozný , byl ještě horší .

dulcibelka 29.1.2009 9:26

Bohužel víme! A proto jsme rádi, že soudruzi jako vy už nepatří do slušné společnosti.

Starší učitelka 29.1.2009 9:39

Ale víme,víme hodně.

Víme hodně, protože jsme ji prožili. Děsím se toho co se teď u nás odehrává, jak to podporuje nenápadně televize a bojím se dalšího února 48. Kdo si myslí ,že se není čeho bát, ten se mýlí.Opakovaně vznikají diktátorské režimy a  ředa politiků ze Soc.dem. má tyto ambice.

Pamětník 29.1.2009 18:21

Re: Ale víme,víme hodně.

Paní starší učitelko,co jste učila v té době?A jsme všichni přesvědčeni,že dnešní doba je až tak dobrá?Přemýšlíte o tom,že řada našich vedoucích politiků,včetně Klause nevolila komunisty?To není snaha zapomenout,ale připomenout i nepříliš povedené úlety dneška.Dobu,kterou jsme prožili,dnešní generace vnímá asi tak vzdáleně,jako třicetiletou válku.Je otázkou,jak bude dnešní generace hodnotit nás.A dost možná,že se na pranýř nedostanou jen socani,ale všichni,kdo se podílí na porevolučních vládách.Dost málo vzpomínek  je na složitou dobu po fašistickém režimu.

Petr Kiebel 29.1.2009 10:08

Re: Nic o té době nevíte,

Proboha, vždyť ten režim, co pro Vás nebyl tak hrozný, ZABÍJEL a zavíral nevinné lidi...to je vám málo????;-O

sam 29.1.2009 10:27

Re: Nic o té době nevíte,

Jedinej kdo me ucil ve skole k nenavisti byli komunisticky ucitelky. Nenavist k zapadu, k bohacum, k americanum, k nemcum. Zato v Sovetskem svazu, deti... tam slunko sviti na celiny, kolcho¨znici a delnici delaji hotove zazraky a brzy budeme tak dobri jako oni, kdyz budeme nasledovat nasi komunistickou stranu.

Ze vam ze sebe neni na bliti.

Malý Aston 29.1.2009 8:45

Proč to okecávat,je potřeba psát a učit pravdu!

Komunistická strana byla od svého počátku stranou zločineckou a zločineckou zůstala.Tak je to třeba napsat do všech učebnic.Pak musí přijít argumenty počínaje bankovním lupičem Stalinem a konče Leninem,který byl propašován německou rozvědkou do Ruska aby uzavřel mír s Němci a ti mohli přemístit své vojáky na západní frontu.Pak výčet všech vražd a gulagů až do doby Brežněva a výčet popravených a zavřených občanů v celém Východním bloku socialismu a ukončit tuto část fotkou jak se stříhají ostnaté dráty na hranicích.Prostě je nutné učit děti pravdě a doložit to důkazy.A je potřebné začít ihned,dokud ještě my pamětníci jejich vlády žijeme a fakta můžeme doložit svým svědectvím.:-/

Želva 29.1.2009 9:05

Re: Proč to okecávat,je potřeba psát a učit pravdu!

Ale ono to neskončilo, ono to trvá. Jen to pokračuje jinými formami a prostředky. Vždy't si uvědomte, kdo je u nás prezidentem, kdy a jak se objevil a čí zájmy vlastně hájí a prosazuje ...

ps 29.1.2009 9:21

Re: Proč to okecávat,je potřeba psát a učit pravdu!

JO, přesně tak. V rusku pořád posílají nevinné do gulagů (viz Chodorkovskij), akorát , že se to už neděje  z rozkazu strany ale putina. ALe co s tím má společného náš prezident?

projektant 29.1.2009 8:41

Ukázka fanatického myšlení

Takto si představuji fanatiky z padesátých let požadující smrt pro Miladu Horákovou. Doufám, že nebudete učit mé vnuky.

.. 29.1.2009 8:54

Re: projektante

Ty zřejmě potřebuješ, abychom byli jako oni, aby se ti otevřely oči, aby ti zavřeli rodiče, tobě sebrali všechno co máš a poslali tě do pohraničí budovat socialismus

projektant 29.1.2009 9:03

Re: projektante

Od kdy si tykáme? Takto se oslovovali soudruzi. Já jsem k nim nepatřil.

Gregory 29.1.2009 9:17

Re: projektante

Já Vám sice netykám ( netykám nikomu ) , ale řekl jste si o to .  Nepatřil jste , ale patříte teď .

Lucka 29.1.2009 18:41

Re: Ukázka fanatického myšlení

Co je za fanatismus na tom, připomínat si, kdo tu s námi stále žije, a naprosto nepotrestán?Já nevidím nic špatného na tom, neustále jim to otloukat o hlavu, ovšem, pro takové, jako jste Vy, je to zřejmě stejně k ničemu:-/ : A s radostí Vám budu vykat, s Vámi bych si tykat ani nechtěla...

Hroch 29.1.2009 8:29

Proletáři to holt vidí jinak

Máte storpocentně pravdu. Česká vemena na všechno zapomněla, budou si to muset připomenout v praxi. Paroubek a spol. už připravujou komoušům půdu. Za odměnu možná zase bude moci dělat referenta RaJ. Tomuhle národu asi nic nepomůže. Když už se náhodou dostane z maléru, dělá všechno pro to, aby se dostal do jiného. A protože jsme národem tupců, tak si ani nevymyslíme nový malér, vletíme do toho starého, je to jednodušší.

JoJo 29.1.2009 8:03

Pane učiteli

Vy jste zapomenul, že komunisté dělali pouze to, co jim "slušní a mravní nekomunisté" dovolili.

Gregory 29.1.2009 8:09

Re: Pane učiteli

Slušní a mravní nekomunisté byli za ostnatým drátem s výhledem na šibenici . Odtud se dost špatně něco nedovoluje .

JoJo 29.1.2009 8:16

Re: Pane učiteli

Patrně jste přehlédl uvozovky. Těmi mělo být řečeno to, že dnes se za slušné a mravné nekomunisty prohlašují davy svého času každodenně budujících to, nač je hrdý kolektiv.

Šerlok Homeless 29.1.2009 10:25

Re: Pane učiteli

Nic jsem nepřehlédl. Komunisté se prostě o dovolení neptali.

Šerlok Homeless 29.1.2009 10:27

Re: Pane učiteli

Případně, pokud se ptali, tak stylem: "Je snad někdo proti? ;-€" Kdo nedovolil, byl umlčen.

Šerlok Homeless 29.1.2009 8:10

Re: Pane učiteli

Nikdo jim to nedovolil. Kdo se ozval, byl umlčen.

Honza 29.1.2009 8:03

Pane učiteli, zkuste ještě ...

Pane učiteli, zkuste ještě toto. Vezměte Váš článek, nahraďte slovo komunismus slovem katolická církev. Moc času to nevezme. Prostá substituce Ctrl+H. A skončete větou "Už nikdy katolická církev". Máte odvahu k něčemu, co se právě nenosí, mladý pamětníku? A nepleťte se.  Po komunismu netoužím. Jen něco pamatuji. Mimo jiné také zanícené svazáky, kteří touží bourat .... A zase si dosaďte.

yt 29.1.2009 8:18

Re: Pane učiteli, zkuste ještě ...

A to by nějak snižilo odpornost komunismu?  Navíc církev nemá ambice znovu škodit. Mladý pamětník navíc zažil dlouhou okupaci rusáků, podporovaných domácími komouši. Tak tady někoho neškolte o odvaze a nerelativizujte zločiny komunismu a jejich nynější drzost.

j 29.1.2009 8:31

Re: Pane učiteli, zkuste ještě ...

Je odvážné tvrdit, že by se církve nechtěli dostat k moci a začít realizovat svoje poslání po staru