28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Čech 2.2.2009 14:34

Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

Zničili vše co zničit stihnuli a zůstala po nich jen spoušť - statisíce jimi ukradených a dnes vybydlených bytech, průmysl schopný vývážet jedině do Ruska, zničené nebo těžce zdevastované památky, otrávená voda, vzduch i půda a hlavně po komunismu zůstali zmagoření indoktrinovaní lidé s vymytými mozky, kteří se tady jistě budou v komentářích předvádět a hledat na zločinném bolševickém režimu něco dobrého.

Kárl 2.2.2009 18:06

Re: Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

Jak to že ještě žijete?Nebo to už mluvíte ze záhrobí zřejmě jste již z té otrávené vody,vzduchu půdy umřel a já na duchy nevěřím no věřím na fanatiky  a tím také jste, ale je to jen Váš osobní názor neberu Vám ho.Jen těch 50miliard mluví za své tak hodně štěstí a pozor na tu zubatou budliky budliky

Vaško 2.2.2009 22:52

Re: Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

není tomu docela tak. Neexistovali dnešní bezdomovci a prakticky ani nezaměstnanost. Měli jsme námořní flotilu, ocelárny a strojírny s výrobou konkurenčních technologických a energetických celků, ale i traktorů a zemědělských strojů. Měli jsme agrokombináty a družstva, které dobře uživily stát. Na druhé straně jsme zaostávali ve vlastní výrobě domácích potřeb, aut, počítačů a jiné elektroniky. Od doby válkou rozvráceného  státu až do roku 1989 docházelo k neustálému růstu životní úrovně a těžko říct, jaké úrovně by československý socializmus až do dnešních dní dosáhl. Obzvláště při možnostech nasazení modernějších počítačů do plánování, do výzkumu a do vývoje výroby. Je těžko si představit také to, nakolik lépe nebo hůře by byly v r. 2009 vybaveny socialistické nemocnice než ty dnešní, zda by se platily poplatky v lékárnách, daně ze psů a dálniční známky, či by naši hráli lépe fotbal.

Naše země byla rozvrácená válkou a nikoliv komunizmem. Komunistická strana vedla zemi s celonárodně a průhledně diskutovanými plány. S obrovským břemenem zbrojení a živení zbytečné armády. Bez tohoto balastu bylo západním státům lehko dosáhnout vyšší úrovně v některých směrech.

Ještě stojí za povšimnutí, že v dobách našeho "zločinného komunizmu" ve srovnání s dneškem existoval jen zlomek dnešní kriminality, obzvláště násilné. Proč asi?

Dlužno ještě připomenout, že u nás byl budován socialistický, nikoliv komunistický systém, který se jevil alespoň prozatím jako utopistický (každému podle jeho potřeb, nikoliv podle zásluh).

Vaško 1.2.2009 22:18

víc takových učitelů a komunizmus pokvete

a to právě na bigotnosti a hlouposti podobných učitelů a jejich jednostranných učebnic. Žáci se dřív nebo později dovědí, že proletariát jako takový je již historickým pojmem, stejně jako otroci či mušketýři a že jejich třídní boj měl smysl jen soudobě, že Marxovy ekonomické zákony potvrzuje také dnešní světová krize a že tohoto uznávaného vědce spojují s gulagy a se stalinizmem jen čeští tuneláři a jejich přisluhovači s nečistými rukama. Nepochybně se dovědí taky to, že socialistické a komunistické ideje vylučují vlastnictví jen těch výrobních prostředků kterými lze jiné vykořisťovat a nikoliv vlastnictví půdy, domů, aut a pod. Až poznají že jim učitel a jejich učebnice lhali například v těchto směrech, pak ztratí jejich důvěru a nebudou jim již věřit v ničem.

Svými dogmaty a zavilou nesmiřitelností s jinými názory se dostávají i církve na okraj zájmu společnosti. I když jejich hlásání se nestávají natolik snadným propadákem jako zdejší úvodní článek. Zejména v očích trochu myslících lidi ale i dětí, u nichž se stává vymývání mozků fanatickými štváči dnes již nesnadnou záležitostí..

Kárl 2.2.2009 18:07

Re: víc takových učitelů a komunizmus pokvete

R^R^R^R^R^>-

Vaško 2.2.2009 19:44

srovnávání dobového socializmu a komunizmu s vyspělým dneškem

to je totéž jako srovnávat výkony skokanů o tyči před 30 lety a dnes.

Existují snad vykořisťovatelé v ražení z dob Karla Marxe ještě dnes a neměl snad pravdu v tom, že ti jako společenská elita zmizí z dějin? Patrně se jakýmsi učitelům a podnikavcům po takových zlodějských a mafiánských časech stýská.

Učitel který neví, že ideologie a státní moc není totéž, měl by jít rychlíkem zpátky do školních lavic. Komunizmus je směr ekonomický o vztahu mezi pracujícími, výsledky jejich práce a výrobními prostředky. Dialektický materializmus je o způsobu myšlení posuzováním a zvažováním protikladných tezí a o nezničitelné (tím věčné) a vývoje schopné hmotě a energii,  jako o základu vesmíru a života.

Státní moci a jejich praktiky jsou plny zvrhlostí napříč celými dějinami. Kolik milionů lidí povraždily náboženské fundamentalistické státní moci náboženskými a dobyvačnými válkami, terorizmem, inkvizicemi a nebo "jen" posledním pomazáním, jaké majetky vyždímaly z lidí různými formami a to i poměrně nedávno arizací židovského majetku na Slovensku. Nejsou snad v Polsku vylučováni ze studia ti, kteří nejsou katolíci a nebyly u nás rozdávány státní zemědělské dotace křesťanským ministrem jen přes fary věřícím? Nejsou snad týráni vězni nejdemokratičtějším státem USA v Guantanámu a ne jen tam? Při tom demokratičtí  prezidenti chodí ráno do kostela a hned na to dávají příkazy k bombardování měst, u nás naším ctěným panem Havlem chápanému jako k bombardování a vraždění "humánnímu".

Státní moci a filozofie myšlení jakož i filozofie ekonomická jsou různé pojmy a jejich směs v hlavě učitelů vyvolává často guláš. Na podhoubí i nevinné filozofie dokáže každá státní moc stínat hlavy gilotinami, upalovat vědce a čarodějnice na hranicích, věšet černochy, věznit oportunisty v gulazích a aktivisty národních odbojů v Guantanámech, praktikovat obřízky dívek, zakazovat jakýkoliv alkohol, konzumovat v pátek maso a nebo jen pálit zakázané knihy. Učitelé by měli sami umět plakat na správnějším hrobě.

Vaško 2.2.2009 19:59

Re: srovnávání dobového socializmu a komunizmu s vyspělým dneškem

ještě bych chtěl dodat, že státní moci, často prorostlé osobními ambicemi a zájmy, dokáží zdiskreditovat nadlouho každou filozofii

Slávek-Valašsko 1.2.2009 9:26

Ach Mein Gott.......

Vám by měl přímo třeba pan papež  prohlásit za svatého za života či aspoň políbit ruku,že jste napsal tak pěkný článek,ale asi se mé přání nesplní a vraťte se do reality a přečtěte si bez emocí co paní Semelová a proč říká...... Ale  zrovna radit Vám to ne  Vám neporadí asi nikdo a nic...miska  s dobrým papáním to je blízké i těm nejjednodušším tvorům planety a tak vím proč se tak stalo a jsem rád ,že si mohu přečíst tyto svobodomyslné úvahy..ó díky Vám pište,pište, pište, nehle´dte jestli je to ke čtení

zu 1.2.2009 18:47

Re: Ach Mein Gott.......

Něco tak blbého,  jako je Vaše reakce už jsem dlouho nečetla, gratuluji.!!

důchodce 31.1.2009 21:00

Ano ,už jim zase otrnulo a zase mají drzá čela

tito mistři lží a demagogie.Je to nepolepšitelná sorta bezpáteřních tvorů ,jež ani nelze nazvat lidmi.Jak nazvat rudé gestapo SStB, když ani nepředali pozůstalým poslední dopis na rozloučenou odsouzence před popravou ???  zrůdnost komunismu je bezbřehá !!! Je ještě zrůdnější a rafinovanější než  fašistickonacistická  neb převzala j a (vylepšila) jejich sadistické praktiky! ! ! ! Nelze čekat až tato svoloč vychcípá,protož kde mohou tak státu škodí ,sabotují !Je nutno je zrušit a zakázat jinak se nepohnem z místa !!!

hans 30.1.2009 22:34

proletáři všech zemí vyližte si pr..l

NEMÁM RÁD KOMUNISTY ! NEZAPOMÍNÁM !

Kárl 30.1.2009 17:55

bla, bla bla dodatek

Víte že za rok 2009 zaplatí ČR neuvěřitelných 50miliard (zdroj Kalousek) jen na úrocích,ještě je Vám to k smíchu vlastní děti Vás vy  "sameťáci" proklejou a teď přemýšlejte.Znáte pořekadlo poturčenec horší turka?

Sid 30.1.2009 23:33

Re: bla, bla bla dodatek

Bohuzel, tyto dluhy nasekali socialisti (CSSD)... A kdyz to Kalousek chce napravit, titiz socialisti krici: " ... dejte duchodcum 13. duchod" neboli "nasekejte jeste vetsi dluhy"

Komunisti a jejich priznivci jsou hlupaci!

Kárl 31.1.2009 17:41

Re: bla, bla bla dodatek

Vážený je vidět že jste nic nepochopil,zkuste vzí prvopočátek 1989 ;-O tam to začalo- -  je úplně jedno kdo!!!!!!!!!!!!!! ALE JE TAM, s čertem nebo ďáblem.A třináctý důchod to páni soudci mají 13,14-tý snad už i 15-tý za svoji píly spravedlnost,čestnost , zákonnost atd.

Slávek-Valašsko 1.2.2009 9:30

Re: bla, bla bla dodatek

... a víme o tom  a co ty víš o sobě ?_

Kárl 1.2.2009 10:20

Re: bla, bla bla dodatek

Hodně,ale taky vím že páni Havlové,Klauzové,Dlouzí,Pitrové,Kréjčí atd. ano patří všichni do jednoho pytle přivedly tuto zemi tam kde je-- né zubatá ...... pře 89 tady byl státní dluh jestli se nepletu 9miliard a né 50miliard jen za úroky.Správně je že komunisti se měly potrestat ale co s těmahle?!Tak se nedivte že se zubatá ozvala lidé už zřejmě mají plné zuby tlachů o nějaké demokraci , která stejně nefunguje a když funguje tak jen pro některé zpupné,bohaté,mocné.Jak jsem již psal od komoušů jsem věděl co můžu čekat , ale těhle se bojím!

Kárl 30.1.2009 17:47

bla,bla ,bla

Nádhera samý zarytý antikomouš,panu Vilémovi gratuluji bojovat s takovou bandou nenávistí sršících hlup... to je čin hodný obdivu.Jen tak dál jim to stejně nedojde, ale za pokus otevření zamžených modroček to stojí.Ještě jednou gratuluji.Hezký zbyt.dne Kárl

Mistr Jan Hus 30.1.2009 6:39

Konopo, to máš z konopí, ty tvé výplody?

8-o

dan kraus 30.1.2009 0:27

Doplnek k Zubate KSC

Stalo by zminku  ze cely ten komunismus byl od pocatku vedomym nastrojem ruskeho imperialismu, dlouhodobe planovaneho , a ze karlinsti kluci a jejich nastupci byli uzitecnymi idioty ve sluzbach dlouhodobeho carskeho (v rudem provedeni)  imperialismu,kteri nas zavlekli do ruskeho podruci Doporucuji knizku p.Dr.Reinise  Sazka na kulhaveho kone.

Luboš 30.1.2009 0:30

Re: Doplnek k Zubate KSC

ano, s tímto lze samozřejmě souhlasit, bývalý Sovětský svaz byla opravdová skáza pro vyspělé Československo

Luboš 30.1.2009 0:19

komunistická zubatá se znovu ozvala

a právě ti, kteří nejvíce prosazují tržní kapitalismus, si žijí po socialisticku jako v ráji: Prof. Klaus: plat 300.000,-Kč měsíčně, naprostá neodvolatelnost po dobu 5 let, jídlo + ubytování + auto zadarmo, ukažte mi byť jen jediného dělníka, který má garantovanou práci, pěkný neoliberalismus v praxi, kdyby měli tito pánové, jako je Ing. Topolánek či prof. Klaus řídit soukromou firmu, zbankrotovali by zcela jistě, protože tito pánové by nedokázali řídit ani kurník se slepicemi

B52 30.1.2009 0:23

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

jsi blb je to prezident republiky a ať  je jaký je (já ho moc nemusím) má  nárok na určitou míru úcty ne k osobě ,ale k úřadu ,trochu těžká představa pro bolševika,ale zkus to promyslet>-

Luboš 30.1.2009 0:26

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

výborně, ještě že má Vás, že mu to dokážete všechno obhájit, víte, Vy jste člověk, který sice toho asi moc nemá, ale druhému více než přeje, výborně, to, že tento demagoekonom žije z Vašich peněz, Vám nevadí, Vaše věc, mně to tedy vadí, a to hodně, ale přiznávám, že je vzdělaný, oproti tomu předchozímu, který kromě alkoholu, cigaret a večírků a privatizace Lucerny se moc ničím jiným pochlubit nemůže

B52 30.1.2009 0:36

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

hele lubošku zkusím ti poradit,teď hned jsi běž omýt ohanbí studen vodou,má to uklidňující účinky a hned potom  jsi běž lehnout , pokud by jsi měl erekci ,tak si to udělej:-P

ferdinandeste 30.1.2009 20:25

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Nejspíš vás okolí vnímá jako slušného člověka, možná si umíte i uvázat kravatu.

důchodce 31.1.2009 21:19

je těžko mít v úctě člověka který v drancformaci nechal ožebračit národ víc než komančové v r.1953 při měnové reformě . Mě by se více líbil na jiném hradě , třeba Špilberku ! A stou úctou , nech na hlavě Nevidím důvod proč bych měl být hrd na to ,že

Kárl 1.2.2009 12:46

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Správně,oni totiž prosazují tržní ekonomiku tedy otrhej koho můžeš.A teho hlupce co má napsáno B52 si nevšímej už ten jeho nadpis mluví za vše totiž B52-ky bombardovaly ve Vietnamu civilní obyvatelstvo ve velkém,svého času běžel program čt letci v pyžamu tam se ukazovali tito hrdinové , kteří byly sestřeleni nad Hanoí.Dneska už ho zřejmě nikdy neuvidíš neb naši USA bratři by to nesnesly.No za pravdu mu musím ale dát , ať je jaký chce je to prezident i když bych ho já nikdy nevolil

Expert Lihového domu 29.1.2009 23:43

Je to smutné zjištění, že ani po 90-ti letech od VŘSR

mnozí přispěvatelé zde stále nechápou, že komunismus je horizontem nového života. A že horizont je pomyslná čára na obzoru, která se od nás vzdaluje tím víc, čím víc se k ní blížíme.

Ano, byly doby, kdy i my komunisté, jsme stáli nad propastí. Ale od té doby jsme již udělali rozhodný krok dopředu.

Soudruzi, doufám, že důveru v nás vloženou opět nezklamete!!

B52 30.1.2009 0:19

Re: Je to smutné zjištění, že ani po 90-ti letech od VŘSR

za soudruhy z lihového domu ti to mohu slíbit ,všechno bude a zadarmo!!

Goral 29.1.2009 23:26

Degenerace myšlení národa ...

Je třeba si uvědomit , že v národě českém bylo hodně lidí , co kolaborovali s nacisty a následně komunisty . Bude trvat ještě několik let , nežli se degenerované postižené rodiny atd.podaří uvést do normálu k demokracii . Škola zde musí hrát vůdčí roli , bohužel někteří politici koketují s komunistickým hlasem , což je velmi nemorální v rozpolceném národě , který nese následky řádění fašistických a následně komunistických zločinců !