30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Poněkud znechucen 29.1.2009 1:09

Kdo je Konopa?

Asi jste to zažil, že to tak prožíváte? Obdivuji 30-leté historiky.

R.J. 29.1.2009 1:19

Re: Kdo je Konopa?

 Ale copak se nám nelíbí? Je tam něco nepravdivého ? No tak, sem s tím, soudruhu. ;-D

BastaJosef@seznam.cz 29.1.2009 1:43

Re: Kdo je Konopa?

Obdivuji raději mladého,který problematiku zná,nežli starého,který neví která bije.

rolandszewczyk 29.1.2009 1:04

.

hele, učiteli běž raději kopat kanály,,,,tady nikdy v podstatě nebyli žádní komunisti a o komunistickém zřízení se nedá mluvit v nijakém případě,to,že se tu nějaká partaj jmenovala komunistická ještě zdaleka neznamená že jí je.To ale je asi nad vaše chápání,u běžného občana to je jedno,u učitele nikoliv.Abych vás ouplně zmátl,tak vám připomenu,jak Marx řešil ve svém dílku ,jež se zove Kapitál,a ten jistě neznáte,přechod vlastnictví výrobních prostředků do rukou lidu,a to tak,jak to udělal Klaus a spol. v kuponové privatizaci.A propo,proč nedštíte ohen rozhořčení taky třeba na jakobíny nebo husity,vždyt pro mladé je to stejná historie jako rok 89?

Borek@exil 29.1.2009 1:20

Re: .

Velmi spravne sa vyjadril sudruh z okresu!

rolandszewczyk 29.1.2009 1:34

Re: .

zajímavá poznámka,chápu to tak,že kdybych se zmínil o jehovovi ,tak bych byl jehovista a kdyby o traktoru,tak jsem traktorista,,,,takhle přesně uvažujete i vy a pan učitel

Expert Lihového domu 29.1.2009 1:43

Re: .

jenže místo abyste se zmínil o Jehovovi, tak plácate blbosti. Co z toho vyplývá si už jistě odvodíte sám...

R.J. 29.1.2009 1:30

Re: .

Ó, tak pán či soudruh je znalec vědeckého komunismu, no to se podívejme, na odborníka, kdepak "sorbona " někdy vychovala doslova vědce. A taky bachaře, že bude Vondruška Tvůj kámoš, co ? Věděl jsem to, ten Tvůj výpotek může obdivovat jenom zvrácený sadistický bolševický hovado. Prý "do rukou lidu", krásný bolševický obrat pro zlodějnu, jinak nikoho nemať, skončí to tak, že nakonec Ty chudáku zmateš  sám sebe.

rolandszewczyk 29.1.2009 1:39

Re: .

to je pochvala nebo pohana?jaksi to nemůžu rozeznat,asi mi chybí dostatečné IQ,at tak či onak,dík za odpověd

Darin 29.1.2009 5:23

Re: rolandszewczyku

To ze ti neni naprosto jasne jestli to byla pochvala ci pohana svedci o mizernem stavu tveho intelektu. Tudiz bych se na tvem miste venoval necemu na co stacis ale ne podle tveho nazoru. Tam je totiz tva slabina.

Emilio 29.1.2009 2:26

Re: .

Szewczyku, schewczyku, že ty jsi to zase přehnal s tím inhalováním Stoliczné wodky! Za trest, až půjdeš navštívit s.Uljanova, 10x oběhneš Rudé náměstí, ať se Ti vykouří z té rudé palice.

alamo 29.1.2009 0:37

ano zabudol som

to všetko dokázalo prebiť, pár rokov "kapitalistickej" pablbiny a tupohlavosti,

ktorá momentálne smeruje do najzničujúcejšej hospodárskej krízy v dejinách,

som zvedaví na čo sa vyhovoria američania, tý tam predsa boľševika nemali...

dhimmi 29.1.2009 0:48

Re: ano zabudol som

Ale u vás doma je prej teď za FICA a SLOTY ráj dělníků,rolníků a jiných pracujících,tak neplakej.

rolandszewczyk 29.1.2009 1:09

Re: ano zabudol som

som zvedaví na čo sa vyhovoria američania, tý tam predsa boľševika nemali...jste si naprosto jistý tímto výrokem?

Jenda 29.1.2009 2:40

Re: ano zabudol som

Tu nejznicujicnejsi krizi jste vykoukal v kristalove kouli?

Jaroslav 29.1.2009 8:08

Re: ano zabudol som

nepiš Slovensky, aby se za tebe tví bratři nemuseli stydět!

Sherry 29.1.2009 8:25

Re: ano zabudol som

To je taky jeden ze zločinů komunismu: k*rvit význam slov.

Zatímco komáři za 5 let (1948 - 1953) přivedli zemi "zu grunt", říkali tomu "budování lepších zítřků". Dnes se poptávka, trhající poslední roky i ty nejabsurdnější rekordy ve spotřebě zboží, vrací k "normálnější" hladině, a říká se tomu hluboká hospodářská krize.

Na Slovensku proběhl přechod k euru, částky na výplatních páskách i v obchodech klesly (nominálně) v poměru 1:30 (plus minus nějaký halíř, pardon eurocent, všude a bez rozdílu).

Zajímalo by mě, jak by se Vám líbilo, kdybyste měl od 1. 1. 2009 na výplatní pásce pětinu toho co v prosinci 2008, ale ceny v obchodech zůstaly ve stejné nominální výši. V roce 1953 se to lidem povinně muselo líbit - kdo měl námitky, šel do kriminálu.

To píšu hlavně proto, abyste příště nezapomněl: nikdy se Slováci neměli líp, než se mají v současnosti.

Valentina 29.1.2009 15:01

Re: ano zabudol som

Ta "nejhorší" hospodářská krize byla způsobena socialistickou regulací bankovnictví nikoliv kapitalismem. A prý zvedne hladinu nezaměstnanosti o  necelá dvě procenta. To je fakt hrozné a k nepřežití.

Honza 29.1.2009 0:27

Ano o komunismu se učí ve školách nevyváženě.

A proč - protože učitelé buď vystudovali v době, kdy byli komunisti dobří a kapitalismus byl fuj, nebo v této době vystudovali ti, kteří je ve pak škole učili. Proto je velmi mnoho učitelů, kteří o této době nemají v hlavách příliš jasno a jediná podstatná změna, která se u nich udála po listopadu 1989 je, že už netrvají na tom, aby byli oslovováni soudruhu a soudružko. Učebnice dějepisu místo přiblížení k realitě pouze poněkud změnily používanou terminologii a sem tam přidaly něco, o čem se dřív nemluvilo. Výsledkem je, že nám vyrůstají nové generace, které nebudou vůbec rezistentí vůči bolševickým lžím a můžeme se dočkat trapného opakování historie ...

gill 29.1.2009 0:15

jenom rétorika

Jsme rád, že ta doba skončila. Nechci, aby se vrátila. Ale jednostranný pohled na skutečnost - včetně historie - ještě ničemu nepomohl. To nám dokázali už komunisti, přesněji ti, kteří se za ně vydávali; v osmdesátých letech to už byla jenom hra na ideologii. 

Tím smutnější je, že mnozí si osvojili jejich rétoriku, jejich demagogii a jejich černobílé hodnocení - jenom s přepólovaným znaménkem. Zjednodušovat a defomovat se vymstilo už v minulosti, může to uškodit i budoucnosti. Silný národ by si nemusel hrát na čarodějnice.:-(

Starosta 29.1.2009 0:25

Re: jenom rétorika

Jasně, hlavně Němci by neměli vidět vše jednostraně a "hrát na čarodějnice" Hlavně nééé jednostraně !!

Zlíňák 29.1.2009 4:27

Re: jenom rétorika

Vážení je to zbytečná duskuze, ono se to vrátí.Slyšeli jste o zákonu Negace -negace? Přečtěte si Manifest komunistické strany a možná budete mít jasno. Lid to bude chtít, množná za  50 nebo 100 let.

Darin 29.1.2009 5:41

Re: jenom rétorika

Z tveho prispevku plyne, ze ty jsi ten spravny komunista a ti co byli u moci kdekoliv jinde si jenom tak rikali. Zapominas ovsem, ze totez si myslela rada komunistu za vlady komunismu. Rada tech, kteri vladli se videli presne tak. Takze - nic originalniho. Nemas rad cernobile? To jsi asi neslysel o cernobile kresbe, cernobile fotografii atd. Lez i pravda mohou byt cernobile. Stejne tak mohou byt s celym spektrem barev. Co ti unika, je ze se divas po nepodstatnych vecech a podstata? Tu proste ignorujes. Ona je to u nekterych lidi technika, jak predstirat, ze podstata neexistuje, protoze je jim nepohodlna.

Haui1 29.1.2009 8:11

Re: jenom rétorika

Já bych neřekl, že je komunista. Spíš bych ho nazval realistou. Nebo vám se nezdá, že se pomaličku polehoučku vracíme do stavu, jaký tady byl před dvaceti lety? Nemyslím, že by se vrátila padesátá léta, nicméně pokud vyhraje volby Paroubek, Rath, Sobotka a jim podobní, tak se budeme asi divit.

Pamětník 29.1.2009 9:19

Re: jenom rétorika

Nevím,proč se jednotlivé příspěvky pořád opakují.Na jedné straně "darebáci"typu Paroubka,Ratha Sobotky ajim podobní,na druhé straně "darebáci" typu Topolánka,Klause,Bendla,Čunka,Béma, Parkanové,Langra,Železného a jim podobných.Pochopitelně daleko největší darebáci jsou komunisté a jejich voliči.Existuje ještě třetí skupina,disidentská,která má ve svém středu bývalé komunisty.Pitharta.Diensbiera,ťětinu či napravené svazáky(Mejstřík) a podobně.To už pomíjím stovky umělců,či miliony bývalých voličů KSČ,kteří ,kdysi volili komunisty a dnes hýří nenávistí ke všemu co je spojeno s bolševismem.Už několikrát jsem v diskusích položil otázku,kdo z přispívajících komunisty nevolil,pokud je mladší,kdo z jeho rodičů,či prarodičů je nevolil.Skoro vždy je mi spíláno do bolševiků,soudruhů a podobně.Stejně tak jsem se nikdy nedopídil,kde je pravda.Prožil jsem celou dobu od roku 1945,ale dnes už také existuje velmi málo lidí,kteří si pamatují první republiku a velmi rychle zapomínáme na fašismus.Asi si musíme položit otázku,proč se pomaličku,polehoučku vracíme do stavu před dvaceti lety?Asi se někde stala chyba.Nejsem si tak docela jist,že by tuto otázku vyřešilo zrušení komunistů.To by nám měli vysvětlit všichni politici,kteří se vystřídali na různých postech.