25.9.2022 | Svátek má Zlata


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vaško 2.2.2009 22:52

Re: Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

není tomu docela tak. Neexistovali dnešní bezdomovci a prakticky ani nezaměstnanost. Měli jsme námořní flotilu, ocelárny a strojírny s výrobou konkurenčních technologických a energetických celků, ale i traktorů a zemědělských strojů. Měli jsme agrokombináty a družstva, které dobře uživily stát. Na druhé straně jsme zaostávali ve vlastní výrobě domácích potřeb, aut, počítačů a jiné elektroniky. Od doby válkou rozvráceného  státu až do roku 1989 docházelo k neustálému růstu životní úrovně a těžko říct, jaké úrovně by československý socializmus až do dnešních dní dosáhl. Obzvláště při možnostech nasazení modernějších počítačů do plánování, do výzkumu a do vývoje výroby. Je těžko si představit také to, nakolik lépe nebo hůře by byly v r. 2009 vybaveny socialistické nemocnice než ty dnešní, zda by se platily poplatky v lékárnách, daně ze psů a dálniční známky, či by naši hráli lépe fotbal.

Naše země byla rozvrácená válkou a nikoliv komunizmem. Komunistická strana vedla zemi s celonárodně a průhledně diskutovanými plány. S obrovským břemenem zbrojení a živení zbytečné armády. Bez tohoto balastu bylo západním státům lehko dosáhnout vyšší úrovně v některých směrech.

Ještě stojí za povšimnutí, že v dobách našeho "zločinného komunizmu" ve srovnání s dneškem existoval jen zlomek dnešní kriminality, obzvláště násilné. Proč asi?

Dlužno ještě připomenout, že u nás byl budován socialistický, nikoliv komunistický systém, který se jevil alespoň prozatím jako utopistický (každému podle jeho potřeb, nikoliv podle zásluh).

Vaško 2.2.2009 19:59

Re: srovnávání dobového socializmu a komunizmu s vyspělým dneškem

ještě bych chtěl dodat, že státní moci, často prorostlé osobními ambicemi a zájmy, dokáží zdiskreditovat nadlouho každou filozofii

Vaško 2.2.2009 19:44

srovnávání dobového socializmu a komunizmu s vyspělým dneškem

to je totéž jako srovnávat výkony skokanů o tyči před 30 lety a dnes.

Existují snad vykořisťovatelé v ražení z dob Karla Marxe ještě dnes a neměl snad pravdu v tom, že ti jako společenská elita zmizí z dějin? Patrně se jakýmsi učitelům a podnikavcům po takových zlodějských a mafiánských časech stýská.

Učitel který neví, že ideologie a státní moc není totéž, měl by jít rychlíkem zpátky do školních lavic. Komunizmus je směr ekonomický o vztahu mezi pracujícími, výsledky jejich práce a výrobními prostředky. Dialektický materializmus je o způsobu myšlení posuzováním a zvažováním protikladných tezí a o nezničitelné (tím věčné) a vývoje schopné hmotě a energii,  jako o základu vesmíru a života.

Státní moci a jejich praktiky jsou plny zvrhlostí napříč celými dějinami. Kolik milionů lidí povraždily náboženské fundamentalistické státní moci náboženskými a dobyvačnými válkami, terorizmem, inkvizicemi a nebo "jen" posledním pomazáním, jaké majetky vyždímaly z lidí různými formami a to i poměrně nedávno arizací židovského majetku na Slovensku. Nejsou snad v Polsku vylučováni ze studia ti, kteří nejsou katolíci a nebyly u nás rozdávány státní zemědělské dotace křesťanským ministrem jen přes fary věřícím? Nejsou snad týráni vězni nejdemokratičtějším státem USA v Guantanámu a ne jen tam? Při tom demokratičtí  prezidenti chodí ráno do kostela a hned na to dávají příkazy k bombardování měst, u nás naším ctěným panem Havlem chápanému jako k bombardování a vraždění "humánnímu".

Státní moci a filozofie myšlení jakož i filozofie ekonomická jsou různé pojmy a jejich směs v hlavě učitelů vyvolává často guláš. Na podhoubí i nevinné filozofie dokáže každá státní moc stínat hlavy gilotinami, upalovat vědce a čarodějnice na hranicích, věšet černochy, věznit oportunisty v gulazích a aktivisty národních odbojů v Guantanámech, praktikovat obřízky dívek, zakazovat jakýkoliv alkohol, konzumovat v pátek maso a nebo jen pálit zakázané knihy. Učitelé by měli sami umět plakat na správnějším hrobě.

Kárl 2.2.2009 18:07

Re: víc takových učitelů a komunizmus pokvete

R^R^R^R^R^>-

Kárl 2.2.2009 18:06

Re: Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

Jak to že ještě žijete?Nebo to už mluvíte ze záhrobí zřejmě jste již z té otrávené vody,vzduchu půdy umřel a já na duchy nevěřím no věřím na fanatiky  a tím také jste, ale je to jen Váš osobní názor neberu Vám ho.Jen těch 50miliard mluví za své tak hodně štěstí a pozor na tu zubatou budliky budliky

F. Čech 2.2.2009 14:34

Komunisté všestranně zdevastovali tuto zem

Zničili vše co zničit stihnuli a zůstala po nich jen spoušť - statisíce jimi ukradených a dnes vybydlených bytech, průmysl schopný vývážet jedině do Ruska, zničené nebo těžce zdevastované památky, otrávená voda, vzduch i půda a hlavně po komunismu zůstali zmagoření indoktrinovaní lidé s vymytými mozky, kteří se tady jistě budou v komentářích předvádět a hledat na zločinném bolševickém režimu něco dobrého.

Vaško 1.2.2009 22:18

víc takových učitelů a komunizmus pokvete

a to právě na bigotnosti a hlouposti podobných učitelů a jejich jednostranných učebnic. Žáci se dřív nebo později dovědí, že proletariát jako takový je již historickým pojmem, stejně jako otroci či mušketýři a že jejich třídní boj měl smysl jen soudobě, že Marxovy ekonomické zákony potvrzuje také dnešní světová krize a že tohoto uznávaného vědce spojují s gulagy a se stalinizmem jen čeští tuneláři a jejich přisluhovači s nečistými rukama. Nepochybně se dovědí taky to, že socialistické a komunistické ideje vylučují vlastnictví jen těch výrobních prostředků kterými lze jiné vykořisťovat a nikoliv vlastnictví půdy, domů, aut a pod. Až poznají že jim učitel a jejich učebnice lhali například v těchto směrech, pak ztratí jejich důvěru a nebudou jim již věřit v ničem.

Svými dogmaty a zavilou nesmiřitelností s jinými názory se dostávají i církve na okraj zájmu společnosti. I když jejich hlásání se nestávají natolik snadným propadákem jako zdejší úvodní článek. Zejména v očích trochu myslících lidi ale i dětí, u nichž se stává vymývání mozků fanatickými štváči dnes již nesnadnou záležitostí..

zu 1.2.2009 18:47

Re: Ach Mein Gott.......

Něco tak blbého,  jako je Vaše reakce už jsem dlouho nečetla, gratuluji.!!

Kárl 1.2.2009 12:46

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Správně,oni totiž prosazují tržní ekonomiku tedy otrhej koho můžeš.A teho hlupce co má napsáno B52 si nevšímej už ten jeho nadpis mluví za vše totiž B52-ky bombardovaly ve Vietnamu civilní obyvatelstvo ve velkém,svého času běžel program čt letci v pyžamu tam se ukazovali tito hrdinové , kteří byly sestřeleni nad Hanoí.Dneska už ho zřejmě nikdy neuvidíš neb naši USA bratři by to nesnesly.No za pravdu mu musím ale dát , ať je jaký chce je to prezident i když bych ho já nikdy nevolil

Kárl 1.2.2009 10:20

Re: bla, bla bla dodatek

Hodně,ale taky vím že páni Havlové,Klauzové,Dlouzí,Pitrové,Kréjčí atd. ano patří všichni do jednoho pytle přivedly tuto zemi tam kde je-- né zubatá ...... pře 89 tady byl státní dluh jestli se nepletu 9miliard a né 50miliard jen za úroky.Správně je že komunisti se měly potrestat ale co s těmahle?!Tak se nedivte že se zubatá ozvala lidé už zřejmě mají plné zuby tlachů o nějaké demokraci , která stejně nefunguje a když funguje tak jen pro některé zpupné,bohaté,mocné.Jak jsem již psal od komoušů jsem věděl co můžu čekat , ale těhle se bojím!

Slávek-Valašsko 1.2.2009 9:30

Re: bla, bla bla dodatek

... a víme o tom  a co ty víš o sobě ?_

Slávek-Valašsko 1.2.2009 9:26

Ach Mein Gott.......

Vám by měl přímo třeba pan papež  prohlásit za svatého za života či aspoň políbit ruku,že jste napsal tak pěkný článek,ale asi se mé přání nesplní a vraťte se do reality a přečtěte si bez emocí co paní Semelová a proč říká...... Ale  zrovna radit Vám to ne  Vám neporadí asi nikdo a nic...miska  s dobrým papáním to je blízké i těm nejjednodušším tvorům planety a tak vím proč se tak stalo a jsem rád ,že si mohu přečíst tyto svobodomyslné úvahy..ó díky Vám pište,pište, pište, nehle´dte jestli je to ke čtení

důchodce 31.1.2009 21:46

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

V paneláku bydlím ,ale pokrytcem se necítím,neb v době kdy jsem jej potřeboval pro rodinu ,byl jsem byťákem odmítnut s tím ,že nejsem členem KSČ ! ! ! V té době byty komančové stavěli převážně pro své soukmenovce a přisluhovače . Komančové z ONV a výše drželi 2 i více bytů pro své často ještě nenarozené potomstvo!!! A pak hlavně to byl jediný argument ,kterým se ve světě mohli ohánět , jakožto výdobytkem socializmu !!! Jinak šlo o neofeudalismus,nebz lidí dřeli kůži za živa.Chtěl-li plebs si koupit třeba Trabanta, tak nejen že na něj musel v pořadníku čekat léta ,ale léta na něj i šetřit !!!

důchodce 31.1.2009 21:19

je těžko mít v úctě člověka který v drancformaci nechal ožebračit národ víc než komančové v r.1953 při měnové reformě . Mě by se více líbil na jiném hradě , třeba Špilberku ! A stou úctou , nech na hlavě Nevidím důvod proč bych měl být hrd na to ,že

důchodce 31.1.2009 21:00

Ano ,už jim zase otrnulo a zase mají drzá čela

tito mistři lží a demagogie.Je to nepolepšitelná sorta bezpáteřních tvorů ,jež ani nelze nazvat lidmi.Jak nazvat rudé gestapo SStB, když ani nepředali pozůstalým poslední dopis na rozloučenou odsouzence před popravou ???  zrůdnost komunismu je bezbřehá !!! Je ještě zrůdnější a rafinovanější než  fašistickonacistická  neb převzala j a (vylepšila) jejich sadistické praktiky! ! ! ! Nelze čekat až tato svoloč vychcípá,protož kde mohou tak státu škodí ,sabotují !Je nutno je zrušit a zakázat jinak se nepohnem z místa !!!

Kárl 31.1.2009 17:41

Re: bla, bla bla dodatek

Vážený je vidět že jste nic nepochopil,zkuste vzí prvopočátek 1989 ;-O tam to začalo- -  je úplně jedno kdo!!!!!!!!!!!!!! ALE JE TAM, s čertem nebo ďáblem.A třináctý důchod to páni soudci mají 13,14-tý snad už i 15-tý za svoji píly spravedlnost,čestnost , zákonnost atd.

Sid 30.1.2009 23:33

Re: bla, bla bla dodatek

Bohuzel, tyto dluhy nasekali socialisti (CSSD)... A kdyz to Kalousek chce napravit, titiz socialisti krici: " ... dejte duchodcum 13. duchod" neboli "nasekejte jeste vetsi dluhy"

Komunisti a jejich priznivci jsou hlupaci!

Sid 30.1.2009 23:30

Re: Ani špetečka kladu?

Ano, to vsechno bylo. Ale slouzilo to jen nekterym. Tem ohnutym. Komousum!

hans 30.1.2009 22:34

proletáři všech zemí vyližte si pr..l

NEMÁM RÁD KOMUNISTY ! NEZAPOMÍNÁM !

ferdinandeste 30.1.2009 20:25

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

Nejspíš vás okolí vnímá jako slušného člověka, možná si umíte i uvázat kravatu.

Kárl 30.1.2009 17:55

bla, bla bla dodatek

Víte že za rok 2009 zaplatí ČR neuvěřitelných 50miliard (zdroj Kalousek) jen na úrocích,ještě je Vám to k smíchu vlastní děti Vás vy  "sameťáci" proklejou a teď přemýšlejte.Znáte pořekadlo poturčenec horší turka?

Kárl 30.1.2009 17:47

bla,bla ,bla

Nádhera samý zarytý antikomouš,panu Vilémovi gratuluji bojovat s takovou bandou nenávistí sršících hlup... to je čin hodný obdivu.Jen tak dál jim to stejně nedojde, ale za pokus otevření zamžených modroček to stojí.Ještě jednou gratuluji.Hezký zbyt.dne Kárl

zu 30.1.2009 12:51

Re: skvěle napsáno!

Milý Jiříku, hloupě nadávat a "vyrývat" umí každé trdlo, věcné argumenty do diskuse, pak přinášejí lidé, kteří mají něco v hlavě - natřené na jakoukoliv barvu kromě červené a rudé. Kromě toho učím na univerzitě, a za komunistů jsem měla v posudku, že nesmím jít studovat na žádnou střední školu, protože rodiče a posléze i já jsme byli nežádoucí živlové, tak sakra dobře vím, o čem mluvím. A když jsem chtěla jet do Bulharska, tak si mě tehdejší VB pozvala k výslechu, a copak máte za sebou Vy, že Vám vadí odpor ke komunismu??? To byl režim, na který by se nemělo nikdy zapomenout, natož ho podporovat. 

Nest 30.1.2009 9:36

Re: Neste!

Jsem o jen par let mladsi. Zato mam bohate zkusenosti s timto rezimem. Proto nemerim miru zlepseni tim, co dnes muzete mit. Nerekl jsem, ze bylo lepe, rikam, ze se nic podstatneho nezmenilo. Napr. prace policie a soudu, vymozitelnost prava, svobodny tisk, statni zdravotnictvi je v mnohem horsim stavu a bude jeste hur, hospodareni statu, korupce, statni mafie... To je zbytecna debata, kdo nechce videt nevidi, nevidel ani tenkrat. Dokud mam svuj barak, devky, faro a chlast, a nikdo po mne nic nechce, je vsechno v nejlepsim poradku, ze.

Mistr Jan Hus 30.1.2009 6:39

Konopo, to máš z konopí, ty tvé výplody?

8-o

volnomyšlenkář von M 30.1.2009 2:35

Re: Degenerace myšlení národa ...

Bohužel to bude trvat 100 let jako v americe

B52 30.1.2009 0:36

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

hele lubošku zkusím ti poradit,teď hned jsi běž omýt ohanbí studen vodou,má to uklidňující účinky a hned potom  jsi běž lehnout , pokud by jsi měl erekci ,tak si to udělej:-P

Luboš 30.1.2009 0:36

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

opět jako ke kolegovi, až budete v časopise Forbes, což potvrdí správnost Vašich myšlenek, protože umíte vydělat peníze, investovat, strategicky plánovat, pak si takto oslovujte, do té doby nejste nic víc než chuďas a jednoduchý člověk, a nejsem ze svazů jakýchsi komunistů, nevím ani, že něco takového existuje

Luboš 30.1.2009 0:33

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

toto je zcela zcestné, uran s tím nemá nic společného, ano, to, že se nepřijal Marshallův plán byla škoda, ale nešlo to, Stalin si to nepřál, jednoduše řečeno,

B52 30.1.2009 0:33

Re: komunistická zubatá se znovu ozvala

sorry je to někdo ze svazu mladých komunistů a má to jako ůkol,shodneme se asi na tom ,že je to vůl :-D