19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
para 19.6.2008 1:17

Knihu mám - je podajná v měké vazbě. Tu by Wágner sotva komu o hlavu omlátil :)

Je to dílko hned celé řady "profesorů" : L. Motl, , G. Gerlich, V. Klaus, I. Brezina.... Je jich skoro dvacítka - dali dohromady cca 220str. A5.  Mám také knihu  J. Kadrnožky /G.O. Země... - VUTIUM 2008/ 460 str. A4 a navíc hustěji psaných /v tvrdých deskách - s tím by se "vyučovalo"/. Připadám si jak recenzenti  http://cinepur.cz/article.php?article=1291 . Tak se ted mohu o prázdninách vzdělávat jak  v klimatologii  tak v demagogii.;-P

Pumprlidentlich 19.6.2008 2:48

Re: Knihu mám - je podajná v měké vazbě. Tu by Wágner sotva komu o hlavu omlátil :)

ještě jste zapomněl na Váš odborný poznatek, "spalováním metanu vzniká pouze voda" a odkaz na stránky zlodějů v horní dolní vedené placeným lhářem beránkem.

opravdu hodnotný odkaz. Naprosto nezaujatá odborná argumentace. Lepší než Mgr. Kuchtová.

dnes bude opět dávka zkopírovaných zelených canců?

Ladislav N. :-))) 19.6.2008 2:57

Re: ad "para": dnes bude opět dávka zkopírovaných zelených canců?

 ;-DR^!!

Novák 19.6.2008 6:00

Re: Knihu mám - je podajná v měké vazbě. Tu by Wágner sotva komu o hlavu omlátil :)

Na odkaz jsem se krátce podíval a zaujala mě věta:

Konec doby ledové byl ale vyvolán zásadními změnami v poloze Země i změnami její orbitální dráhy a nemá vůbec nic společného se změnami koncentrací.

Mohl biy mi, prosím, někdo vysvětlit o jaké změny dráhy jde?

čtenář zdrojů 19.6.2008 9:12

pane Novánu

jedná se o tzv. Milankovičův cyklus, který kombinuje několik parametrů polohy Zěmě vůči Slunci.

para 19.6.2008 9:43

Knihu mám - je podajná v měké vazbě. Tu by Wágner sotva komu o hlavu omlátil :)

Odkaz: http://old.mendelu.cz/~opr/kestazeni/apbio/prednasky/Prednasky_7.pdf

Realista 19.6.2008 1:13

Metelko, meteleskum bleskum a zmiz už!

  To tvoje kecání o oteplování nějak nevychází, léto bude opět studené, ale ty to okecáš, co?

čtenář zdrojů 19.6.2008 8:33

Realisto,

léto možná bude studené, ale prozatím byly všechny měsíce letošního roku v Česku teplejší, než je dlouhodobý průměr. Globální teplota byla za prvních 5 měsíců letošního roku o 0,42°C nad dlouhodobým průměrem a to i přesto, že leden byl globálně relativně dost studený. Globální teplota oceánů od ledna postupně roste, protože končí klimatický jen La Nina, který světové klima vždy ochladí. Klimatologové už loni tvrdili, že rok 2008 by měl být chladnější. Odůvodňovali to jevem LaNina a minimální sluneční aktivitou. Zatím se ale zdá, že klima se ochladilo jen mírně a že i letošní rok bude teplotně nadnormální.

viz   http://www.ncdc.noaa.gov/oa/climate/research/2008/may/global.html#temp

Realista 20.6.2008 16:26

Re: Realisto,

  Pletete si ochlazení - ne klima, ale počasí. Klima je dlouhodobý jev, počasí se mění. Tváříte se vědecky, ale asi víte prd, hlavně že tomu oteplování věříte. Napadá mi, jestli vy klimánci nejste nová klimato-scientologická církev, něco jako novodobí klimajezuiti. Ještě, že neupalujete lidi.

čtenář zdrojů 19.6.2008 8:38

Re: Metelko, meteleskum bleskum a zmiz už!

nevím, kde berete tu jistotu , že léto bude studené. Tohle tvrdili loni meteorologové o celém letošním roku. Zatím to ale vypadá trochu jinak přesto, že sluneční aktivita je teď na minimu a navíc planetu ochlazuje LaNina.

http://www.ncdc.noaa.gov/oa/climate/research/2008/may/global.html#temp

I.Laengsfeld 19.6.2008 0:57

Hrnec versus atmosfera

Nepodeziral bych profesora matematicke fyziky z Braunschweigu, ze neumi vzit  v potaz

Archimeduv zakon. Naopak  vim, ze leckere,  laikum "plne pochopitelne" jevy byvaji

ve skutecnosti mnohem slozitejsi, nez se tem dobrym lidem zda. Nejsem odbornik na

kvantitativni ohodnoceni zareni povrchu hrnce versus primeho styku vody s povrchem hrnce, nevim ktery efekt je dulezitejsi.  (Chapu akorat ze konvekce nebo tedy Archimeduv zakon hraje

zasadni roli v OBOU pripadech, hrnce i atmosfery.) Pan Metelka si mysli, ze vi. Nechme to k rozhodnuti nekomu, kdo ovlada fyziku pevnych latek i kapalin dostatecne dobre. Neni ovsem jiste, zda se na tomhle - ne specializovane fyzikalnim serveru - nekdo takovy objevi :-)

nobody 19.6.2008 1:04

Re: Hrnec versus atmosfera

A specifické teplo plus tepelná vodivost vody vs. vzduchu vám nic neřiká? Ještě jste například nikdy nezmokl? ;-D

I.Laengsfeld 19.6.2008 1:10

Re: Re: Hrnec versus atmosfera

Mezi hrncem s vodou  a atmosferou  jsou  nejen odlisnosti (jak  jste spravne podotkl, vzduch atmosfery  se lisi napriklad od vodstva  oceanu, jina  Reynoldsova cisla a jine  rozmery hrnce a  povrchu zemekoule jsou v obou pripadech apod.)  ale i podobnosti. Na ty -tipuju - apeloval asi prof. Gerlich pri svem prirovnani  a jelikoz  neznam detailneji jeho argumentaci netroufam si soudit, lec  ze  posmesne poznamky s prilis primitivnimi  protiargumenty vedou spis k zesmesneni  kritizujici strany

nobody 19.6.2008 1:22

Re: Re: Re: Hrnec versus atmosfera

Ovšem pan présor tam píše o hrnci s vodou pěkný nesmysly. Co je na tom posměšnýho, podle vás, a pro koho, když existuje jednoduchý vysvětlení na úrovni šestý třídy, který pan profesor pomíjí?  8-o

ook 19.6.2008 2:30

Re: Hrnec versus atmosfera

Hrnec s vodou pouziva nas autor i v ciste 'vedeckem' clanku http://arxiv.org/abs/0707.1161

Doporucuji precist. Hlavni autoruv argument je: Stratosfera je studenejsi nez troposfera.  Proto ze stratosfery nemuze byt (pokud plati 2 veta termodynamiky) prenaseno teplo zpet do troposfery. Jasne a srozumitelne, zeano. Jiste sam seznate, ze tento argument je krystalicka hloupost.

Roman Šula 19.6.2008 0:51

No jo,

jenže:

Za posledních řekněme 150 let stoupnul obsah CO2 o desítky procent, ale teplota si tak nějak dělá, co chce, od konce devatenáctého století mírně stoupala, od 40. do 70. let 20. století teplota klesala, potom opět stoupala, teď už se asi osm let nehýbe. Byla by docela sranda, kdyby se v nejbližších letech začalo ochlazovat, mě by to nepřekvapilo, jen by mě zajímalo, jaký princip by vymysleli klimaalarmisté, aby to opět byli schopni hodit na vinu lidstvu.

ginANDtonix 19.6.2008 5:06

Re: No jo,

Tohle maji uz davno zmaknute. Letos zacali tvrdit, ze podle jejich modelu se muze kratkodobe zacit ochlazovat. Takze pokud se bude oteplovat, svedci to o globalnim oteplovani. Pokud se zacne ochlazovat, svedci to o tom, ze klimatologicke modely "zelenych" klimatologu pracuji spravne a tedy dokazuji globalni oteplovani....

Vyvratit cokoliv co Metelkove rikaji (pokud se tedy myli, coz se muze stat) bude trvat alespon 150-200 let. Tou dobou uz panu Metelkovi nikdo nezklapne. Tou dobou uz o nem ani nikdo nebude vedet...

Sýček 19.6.2008 7:25

Přesně,

nic nesvědčí proti alarmistickým modelům tolik, jako zjištění, že jejich teorie nelze falzifikovat. Tedy, že cokoli se stane svědčí pro GW a nikoli proti.

Roman Šula 19.6.2008 8:12

Re: Přesně,

Já bych řekl, že se ztrapní sami, jen to pár desetiletí potrvá. Až za padesát let nebude tak teplo a nebo hladina oceánu v té výšce, jak se snaží neustále vymodelovat.

Xury 19.6.2008 8:25

Re: Re: Přesně,

Nedělejte si plané naděje. Mezitím z nás vyrazí pár desítek bilionů na protioteplovací opatření, takže nám budou moci sdělit, že díky nim se podařilo oteplování zabránit.

ivoš 19.6.2008 0:32

Pravdu má Klimatolog,

potažmo CEP, potažmo prof. Gerlich. To je axiom. Však ony se ty "fyzikální zákony" přizpůsobí.

xxx 19.6.2008 0:30

Kdo to je_ Komentar netreba

Prof. Dr. Gerhard GerlichMuslim-Markt interviewt Prof. Dr. rer. nat. Gerhard Gerlich, Institut für Mathematische Physik der Technischen Universität Carolo-Wilhelmina zu Braunschweig ...

www.muslim-markt.de/interview/2007/gerlich.htm

Muslim-Markt - Das Internetportal für Islam in DeutschMuslim-Markt, das Internetportal von deutschsprachigen Muslimen für gottesehrfürchtige Leser.

www.muslim-markt.de/

nobody 19.6.2008 0:08

Pěkná recenze

na knihu profesora neználka, ale jak povídám, je to marný, je to marný, je to marný :-)

xxx 19.6.2008 0:31

Re: Pěkná recenze

Neni to nahodou kamarad VK???