19.10.2021 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Roman 12.4.2009 20:29

Zase nám to spackali!

Kdyby R-U vydrželo a válku vyhrálo, tak by jsme nemuseli být svědky Mnichovské dohody ani německé okupace ani komunismu a náš císař Karel I. by si s Němcema v monarchii už poradil a Němci by si netroufli na tuto federalizovanou a pevnou unii!!!!R^

Jo, jenom díky snahám filozofickýho blbečka Masaryka a jeho utopickým představám o demokracii a poté i následky jednání demagogického a socialistického Beneše ve Versailles jsme dopadli, jak jsem dopadli!!!!!!!;-€(Y)

Kolemjdoucí (J.Š.) 24.3.2009 15:40

Re: Němci a dvě světové války

MPL: Vystihl jste to zcela správně.

Fleischer 20.3.2009 6:26

Re: Moc hezký článek prostý českého šovinismu a nacionalismu

Benešovy dekrety, na základě kterých bylo mimo jiné provedeno poválečné vyhánění, nucené vysídlení, vyvlastňování a odnímání občanství jsou stále platné. Tyto dekrety dále omilostnili poválečné násilníky, zloděje a vrahy.

Buvol 19.3.2009 21:29

Re: Němci a dvě světové války

V podstatě nám ti ruščáci, doležalové a podobná verbež říkají asi toto "ne vrah ale zavražděný je vinen!" ..

Buvol 19.3.2009 21:25

Re: Prohráli Němci 1.sv.válku?

Francouzům se vůbec nedivím, že předložili těm Němcům tvrdé pomínky! Západní fronta se odehrávala hlavně na jejich území, takže utrpěli největší škody .. dodnes je někde u Ypry neúrodná půda ..

Mirek F. 19.3.2009 17:22

Re: Prohráli Němci 1.sv.válku?

Německá delegace se nejdříve chtěla bavit o podmínkách příměří, leč Spojenci řekli, že oni ne, takže Němci byli nuceni přiznat, že už nemohou válčit dál.

Mirek F. 19.3.2009 17:21

Re: Moc hezký článek prostý českého šovinismu a nacionalismu

"Česká strana lituje, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd nevinným lidem, a to i s ohledem na kolektivní charakter přisuzování viny. Zejména lituje excesů, které byly v rozporu s elementárními humanitárními zásadami i s tehdy platnými právními normami,.."

Alex 19.3.2009 10:17

Pokud vím, Francie k reparacím odsouzena byla, ne že ne.

Kromě ztráty různých území. Mám dojem, že ty reparace jí byly zčásti pak odpuštěny. A i kdyby - v čem jako má být ta "obrovská chyba"? Německo po 1. sv. v. bylo krutě potrestáno, vč. reparací, spočívajících např. i ve vyplundrování technologií z továren, a k čemu to vedlo? K hospodářské katastrofě, nezaměstnanosti a hladu, a k Hitlerovi. Naopak po II. sv. v. nejenže nebyly Něm. nařízeny reparace (přitom způsobené škody světu byly nesrovnatelné s I. sv. v.), ale naopak dodávky moderních technologií, hlavně do zemědělství (Marshallův plán). A kde bylo toto zcela rozbořené Německo během pár let  po válce? politicky i hospodářsky. 

brmbo 19.3.2009 9:47

Re: sd: ... typicky Slováci, kteří si přičlenili maďarsky mluvící území, na která neměli sebemenší právo, jakož i Rumuni, kteří udělali totéž v případě území na západě dnešního Rumunska

Ak Vaše slová beriem ako príspevok k historickej diskusii, predpokladám Vaše historické znalosti - takže dobre viete, že tieto územia nepatria k slovenským územiam a slovenská pospolitosť, čo tam žila a žije súvisi sa zaľudňovaním po tureckej pohrome ... Paradoxne sa dá povedať, že v tomto období tam Slováci tvorili narodnostnú väčšinu Samozrejme že kriterium 50/50 nebolo možné ideálne realizovať. Opakovane ale upozorňujem, vtedy známe štatistiky boli značne skreslené v neprospech nemaďarského obyvateľstva 

Rumunske uzemia sa ťažko pripajal, snaď len k Podkarpadskej Rusi;-);-);-) Nemám  dobrý pocit z Vašej vety o Banate...

Typickí v pričleňovaní uzemia neboli ani Češi ani Slováci. Ale typický

pripad pripojenia uzemia "bez sebemenšieho práva" je Tešinsko 

Tato posledná veta samozrejme nie je myslená celkom vážne, len chcem upozorniť  : zvažte slová a označovanie iných narodov.

Fleischer 19.3.2009 6:53

Re: Moc hezký článek prostý českého šovinismu a nacionalismu

Jendo, Němci si jsou vědomi jakých zločinů se dopustili a oficiálně to přiznávají. Naopak poválečné české zločiny se u nás oficiálně nikdy nepřiznali. V Německu si nikdo z oficiálních osobností nedovolí nacionalistické výroky. Naši oficiální politikové se nacionalistických výroků dopouštějí veřejně. Stále platí Benešovy dekrety, které ze země vyhnaly 3,5 mil. obyvatel, které chrání poválečné zloděje, násilníky a vrahy, které umožnily ukradení (nejen) německého majetku a které otevřely komunistům cestu k převzetí moci.

Fleischer 19.3.2009 6:35

Re: Herr Karlovi se obrazně řečeno

Zkuste si přečíst (v češtině) knihu stejné autorky "Mírotvorci" (Academia, 2001). Lze objednat přes internet a je to velice zajímavé a poučné!

MPL 19.3.2009 5:23

Němci a dvě světové války

V první polovině 20. století Němci spolu s R-U začali I. svět. válku a prohráli ji. Pak začali II. svět. válku a prohráli ji. Připadá mi, že podle těch, kteří chování Němců v té době tady pořád různě obhajují, měli přece Němci právo začít si válku kdy je napadlo. Že obě války představovaly desítky milionů mrtvých, umučených, zmasakrovaných, nešťastných a okradených lidí, atd., atd., toto svinsvo je podle nich nepodstatné. Důležité a zásadní podle nich je, že první mír je uzavřen nečestně a proto přece má Německo právo začít další válku. A po prohře ve druhé válce, která zasáhne celý svět ještě mnohem hůř, se museli chudáčci Němci přestěhovat do Německa. To je podle nich jednoznačně to nejhorší, co se v té šílené době, kterou sami vyvolali, stalo. 

JH 19.3.2009 2:03

Herr Karlovi se obrazně řečeno

nelíbí, že prohrál válku, kterou rozpoutal a stěžuje si na mír:  -Nemecko po podepsani mirove smlouvy v Parizi nepovazovalo podepsany mir za cestny-  To je opravdu nebetyčná drzost!

Karl 19.3.2009 1:36

Re: Prohráli Němci 1.sv.válku?

Mirku neco na Leosove prispevku je pravdy. Nemci zastavili valecne operace na zaklade tzv. "14. bodoveho planu" vyhlaseneho a garantovaneho US presidentem W. Wilsonem. Je nutne ovsem rici, ze jediny duvod proc prijali tento plan byla beznadejna situace na zapadni fronte. Nemecko nedokazalo celit 2 milionovym americkym posilam po dlouhou dobu. Je bohuzel smutne, ze z vyhlaseneho 14. bodoveho planu nezbylo pri jednani v Parizi temer nic. Proto  Nemecko po podepsani mirove smlouvy v Parizi nepovazovalo podepsany mir za cestny. Existuje kniha napsana torontskou profesorkou historie M. MacMillan - Paris 1919. Takze ne  "revizionisticka pohadka". Pani M. Macmillan je zijici pribuzna  (greatgranddaughter) tehdejsiho "spolurozdelovace sveta" Davida Lloyd George.

Karl 19.3.2009 1:06

Re: Moc hezký článek prostý českého šovinismu a nacionalismu

Divim se, ze clovek Vaseho pohledu se muze vyjadrit o Cesich a jejich "nemeckych spoluobcanech po valce". Cela Evropa moc dobre videla ceho se ty Vase "civilizovane" jednotky dopousteli na cele Evrope. V pripade Cechu, Lidice, Lezaky, Plostina, Prlov atd. byli zdrojem nenavisti kterou zajiste Cesi nezapricinili.  Jako radoby Nemec nebo Sudetak si sahnete do svedomi a mozna Vas napadne, ze my , Cesi, jsme Vas Nemce nemasakrovali protoze jsme chteli zabrat Vasi zemi. Joahyme, nevite kde patrite. Cesi Vas odmitaji a Nemci taky.

Jenda 19.3.2009 0:40

Re: Blbí Němci

odserou, ne obserou. Obesrat je neco malinko jineho.

Jenda 19.3.2009 0:36

Re: Maďaři byli potrestáni zejména za Maďarskou republiku rad.

Jeste byste nam mohl sdelit kdo jim v tech sedesatych letech devatenacteho stoleti vymyslel ten jazyk kterym mluvi. Ten nemecky exmonarcha asi sotva, kdyz je rumunstina romansky jazyk.

Jenda 19.3.2009 0:33

Re: Autor by si měl doplnit znalost dějepisu

Ano, a to presto, ze si vsichni ti Cesi a Slovaci mohli kdykoli vybrat na ktere strane budou bojovat.

Jenda 19.3.2009 0:32

Re: Autor by si měl doplnit znalost dějepisu

Tak to by chtelo nejakou peknou spikleneckou teorii. Jenom ted honem nevim jestli ho zastrelili nemci aby zajistili zacatep prvni svetove nebo v tom ma prstuy svetove zidovstvo. Jako ostatne uuuuuuuplne ve vsem vcetne toho, ze vcera v Horni-Dolni hnusne foukalo.

Jenda 19.3.2009 0:29

Re: jeste poznamecka

Na geny kali pes. Dulezite je se kterou skupinou se clovek identifikuje a s kym se dokaze domluvit.

Jenda 19.3.2009 0:24

Re: „Málokomu došlo, v čem spočívá historická úloha habsburské monarchie“?

Ano, napriklad zasadu posilat na "kontrolu" namyslene blby slechtickeho puvodu zcela neschopne rozumet jedne ze spornych stran.

Jenda 19.3.2009 0:17

Re: Pohled vzdálené generace je dost ovlivněn propagandou

A Madarsko patrilo k Rakousku.

Jenda 19.3.2009 0:15

Re: Pohled vzdálené generace je dost ovlivněn propagandou

"Byt soucasti neceho" a "patrit nekomu/necemu" jsou dve ruzne veci.

Jenda 19.3.2009 0:13

Re: Pohled vzdálené generace je dost ovlivněn propagandou

Jestli jste si nevsiml tak "Uherska koruna" byla jaksi soucasti RU. Ale mate pravdu, pokud v jedne vete prohlasim, ze rekneme Brno je na Morave a v druhe, ze je v Ceske Republice, tak kecam nesmysly a jsem blond.

Jenda 19.3.2009 0:08

Re: Podkarpatská Rus nevstpupila do ČSR,

Oni taky dost dobre nemohli zustat soucasti Ceskoslovenska, kdyz se Slovensko odtrhlo a delilo je od Cech a Moravy. Takze se da rict, ze spis vyhlasili samostatnost vzhledem ke Slovensku. Coz bylo vzhledem k tomu co bylo tehdejsi Slovensko zac sice pochopitelne, ale ve vysledku nestastne.

Jenda 19.3.2009 0:03

Re: brečíte hezky, pani

Nebylo ono tech jazyku, kterymi mluvil jako kdyz bicem mrska, ponekud vic?

Jenda 19.3.2009 0:01

Re: Rozpad Rakousko-Uherska - POKRAČOVÁNÍ

Dohodnout. Chapu. Problem je v tom, ze jedina dohoda na kterou by Herrenvolk pristoupil by znela "CSR se pripoji k Nemecku a na celem uzemi se bude mluvit pouze nemecky."

Zapominate ja to, ze nejen my jsme zili ve stejnem dome jako oni ale i opacne.

Jenda 18.3.2009 23:58

Re: Pane Ruščáku,

"ta esence vseho predchoziho vrcholi"? Teda ne ze by Jachymov bylo prijemne rekreacni zarizeni, ale to jste malicko ujel. Malicko vic. Trosku dost nam fandite. Dokonalosti nemeckych tovaren rozhodne nedosahoval. A burska valka nebo gulagy to jsou sice pekne veci, ale jaksi ... ani jedna se netykala nas. V Cechach a okoli zavedli koncentraky nemci. I kdyby se herr Dolezal stavel Ruscakovi na hlavu.

Jenda 18.3.2009 23:52

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Jiste, ti co mazali vyhybky a otukavali kola kladivem (zajimave zamestnani) pravdepodobne komunikovat s kymkoli mimo to ktere nadrazi nepotrebovali. Ti co spousteli sranky uz jo. A otazka zni kolik bylo tech kteri opravdu nikdy nemeli na starosti stanici a nebylo tudiz potreba zajistit aby bylo mozne jim zatelefonovat a varovat je, ze se stalo to nebo ono.

Jiste vpodstate vsichni cesti zamestnanci umeli nemecky, tak to prece mohlo zustat jako to bylo predtim ne? Mate pravdu, bylo by potreba vydat narizeni, ze vsichni zamestnanci Ceskych Drah musi umet nemecky ale ... to vlastne stacilo nerusit ...

Jenda 18.3.2009 23:46

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

A s tematem to souvisi jak?