20.9.2021 | Svátek má Oleg


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek F. 18.3.2009 7:05

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Pamětníci vám na sjezdu Landsmanšaftu nepochybně napovídali ještě horší věci:-). Ale trochu kritický přístup by vám neškodil. Ve státních službách samozřejmě mohli pracovat a také pracovali i Němci, akorát museli splňovat pochopitelnou podmínku, tj znalost češtiny. Státní správa se mezi sebou musí domluvit. Těmi státem financovanými projekty byla pohraniční opevnění, celkem hloupé by bylo zakázku zadaf firmě, kde majitelé i zaměstnanci již začínají radostně hajlovat.

Pišta 18.3.2009 7:02

Re: To snad je Doležalova inkarnace

Takže, kdyby se Franta Procházka nechal korunovat českým králem, jako ostatně snad všichni před ním celých tři sta let , RU by se nerozpadlo? Rusáci se do pobaltských zemí nacpali poměrně nedávno, znamená to že by je měli vypráskat domů do Svaté Rusi? Stejně tam dělají jenom rotiku... Ti panovníci co k nám i "německé etnikum" dosazovali se jmenovali Přemysl Otakar I, Václav I ,  Přemysl Otakar II .  a další  Před Bílou horou se u nás usazovalo " německé etnikum" jaksi samo ,utíkajíc do nábožensky tolerantních Čech germánsko -španělského Habsburka Rudolfa II. Dědeček Prokopa Holého byl jedním s donátorů Betlémské kaple a zároveň Němec jako poleno. Maminka Elišky Přemyslovny a babička " největšího z Čechů, Karla IV, byla Němka a navíc z rodu Habsburků. Dědeček Karla IV z otcovy strany ,byl německým císařem a jeho manželka , Karlova babička pocházela z Bábenberska, tedy Němka jako poleno. Petr Parléř stavitel, chrámu patřícího pod roku 1954 pokrokovému československémumu lidu byl Němec jako poleno. Co s tím ? Všechny vymazat z učebnic, chrám zbourat,češtinu zrušit (dokonce i ten Jungman byl po otci i matce Němec) lodní šrouby zakázat ,(Resselův otec byl Němec) Sokoly pozavírat a odsunout, protože i Tyrš byl Němec? Jak to bylo s "největší českou spisovatelkou Boženou Němcovou" raději moc nepátrat. Z jejích snad jedenácti sourozenců se stali (babička nebabička) Němci s prominutím jako polena. A tak dále a tak dále. Samí zrádci!!! I ten Havlíček ! Považte že vlastnímu bratrovi psal dopisy zásadně německy.(!!!!) To byl také pěkný ptáček ! Vymazat??!!! Prostě všetko popílit a rozbourovat, žádné okolky! Se zrádci a odrodilci , žádné slitování.

honzak 18.3.2009 6:52

brečíte hezky, pani

ale na cizím hrobě by řekl Felix Holzman. Řešení vítězů jistě nebylo ideální. Máte vy alespoň nějaký návrh (byť ex post) jak to c. a k. Rakousko rozdělit, aby nikomu nebylo ublíženo a zvuk šalmajů a chórů andělských se vznášel nad územím jeho Apoštolského veličenstva, cisaře Karla?

karl 18.3.2009 6:31

Re: Rozpad Rakousko-Uherska - POKRAČOVÁNÍ

 Naprosto s vámi souhlasím. Československo stejně jako Česká republika je uměle vytvořený stát, vzniklý proti vůli jedné třetiny obyvatel _ Němců. Češi se ve svém šovinismu dokonce nestyděli ani takového zločinu, jakým bylo jejich vyhnání. A ještě dnes se k němu nedokáží postavit čelem a odhodlat se k vyrovnání. Autor článku, třebaže je mladý, má mé sympatie.

Květoslav 18.3.2009 6:20

Re: To snad je Doležalova inkarnace

Habsburkové přišli na český trůn na základě smlouvy s Karlem IV. a pokud někdo tvrdí něco jiného, nejspíš šíří nacionálně motivované lži.

Fleischer 18.3.2009 6:19

Re: Rozpad Rakousko-Uherska - POKRAČOVÁNÍ

Na místě rakouské monarchie vznikly většinou méně demokratické státy, s vyjímkou ČSR, která však nebyla o nic lepší než původní Rakousko, v řešení národnostní otázky dokonce bylo o něco horší. Česká (československá) vláda si nedokázala získat nejen české Němce, ale ani Maďary, Poláky a zčásti ani Slováky. Československo si dokázalo svou politikou vytvořit nepřátele prakticky ve všech okolních zemích a spoléhalo se pouze na vzdálené spojence, kteří však logicky dali v krizipřednost svým vlastním zájmům. Rozpad Rakousko-Uherska nebylo dobré řešení. To se ukázalo již po 20 letech.

Fleischer 18.3.2009 6:11

Rozpad Rakousko-Uherska

České země jsou po staletí domovem dvou národů: Čechů a Němců. Česká i moravská zem náležela jak Čechům, tak i Němcům. Po staletí žili oba národy vedle sebe více méně v přátelství. Až do doby kolem r. 1848, kdy se začal uplatňovat nacionalismus - nacionalismus český i německý. Český nacionalismus usiloval o počeštění celého území Čech až po zemské hranice, nacionalismus německý zase o poněmčení českého vnitrozemí. O vyřešení vztahu obou národů jednaly zástupci obou národů (rakouská vláda do tohoto jednání příliš nezasahovala) ještě před rokem 1918. Z důvodu neústupnosti obou stran však bohužel k dohodě nedošlo.

Pak přišel rok 1918 a porážka Rakouska a vznik ČSR. Na mírové konferenci se jednalo m.j. i hranicích ČSR. Ministr Beneš předložil konferenci nepříliš správné údaje o počtu německých občanů, kteří se mají stát čsl. občany. Uváděl jejich počet asi na 1,5 milionů (viz např. Margaret Macmillan, Mírotvorci). Předložil také např. mapu poněmčování zemí českých (viz Zdeněk Kárník, České země v éře první republiky), která se stala podkladem pro mírová jednání. V této mapě byly zaznamenány vlny německé kolonizace v různých staletích různými barvami. Opticky to ovšem vypadá tak, že německé obyvatelstvo žilo pouze v úzkém pruhu podél hranic. Protože národnostní složení Čech a Moravy nebylo spojencům známo, rozhodla konference tak jak rozhodla. Faktem je, že se do československého státu dostalo proti své vůli 3,5 milionu Němců, kteří se nikdy zcela s tímto státem neztotožnili. Je také pravda, že národnostní hledisko se neuplatnilo na Slovensku. Zde existovala tisíciletá hranice Uher, stejně stará jako hranice českého království i hranice moravská. Rozpadem Rakousko-Uherska padl demokratický stát, který byl hrází jak proti Německu, tak proti Rusku (viz Palackého "Kdyby nebylo Rakouska, museli bychom si ho vytvořit"). 

Fleischer 18.3.2009 5:30

Re: Jaké národnosti je vlastně A. Ruščák?

Je národnost opravdu tak důležitá?

Marie 18.3.2009 4:48

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Ten Sulc je kompletni idiot, zrejmne bejvalej bolsevik a STBak.(Y)

J.G. Pašek 18.3.2009 4:33

Versailská smlouva . . .

díky pomstychtivé Francie, uvalila obrovské reparace na poražené Německo . . .  reparace, obrovské sumy které Německo mělo splácet ve zlatě až do roku 1988 . . . . 1933 Hitler byl zvolen kancléřem a 1934 zrušil platit jakékoliv reparace a Francie na to nic . . .  poražené RU, které ve skutečnosti válku začalo, rozflákalo kus světa, materiální škody, způsobila statisíce mrtvol, mrzáků, vdov a sirotků, reparace platit nemuselo . . . Proč? Snad byl považovánza velký trest, že bylo potrestáno, aby se rozpadlo  . . .  Vzniklý československý stát musel platit velkou část válečných dluhů, které si RU monarcha císař pán Franc Josef  napůjčoval od bankéřů platit válčící RU armády . . . . .  přiklepnutý obnos dluhopisu československá vláda bez reptání  poctivě platila a bez vykrucování včas a ráda zaplatila . . . 

Skopčákům se v novém Československu nelábilo žít a od konce války dělali československé vládě brikule . . . a nebyli sami . . .

Tony 18.3.2009 4:28

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Ty vrahy, ktery tady jmenujes jsou vsichni domorodci, africti cernosi. OK, Hnupe? Hanzelka a Zikmund to projeli, kdyz am vladli belosi, za casu kolonialismu, osle.(Y)(Y)

JH 18.3.2009 4:22

Chápejte pana R.J.,

smí ovšem číst jen pavědu od SdL a Doležala :-) Takže se divíme. Už teď.

JH 18.3.2009 4:19

Ano a tohle přepisování dějin předvídal už Beneš těsně po válce ...

JH 18.3.2009 4:16

Jaké národnosti je vlastně A. Ruščák?

Je to důležité jen proto, zda se jedná o sadistickou nebo masochistickou úchylku - to jeho kopání do Čechů. Asi ho vychovával Doležal.

JH 18.3.2009 4:13

Pan R. J. a Ruščák jsou poučitelní

Nachali se poučit dějepisem od Doležalových soukmenovců z SdL :-(

Svatopluk 18.3.2009 3:12

To snad je Doležalova inkarnace

Jinak si tu sbírku zjednodušujících nesmyslů nemohu vysvětlit. Habsburkové - jak DOLOŽIL Masaryk - přišli o země koruny české sami vlastním rozhodnutím (pohrdli korunovací). Proto jsme si zvolili svého vladaře sami (již ne feudální, nýbrž demokratickou metodou). Tzv. sudety (s malým písmenem - za název to používají pouze sudeťáci - opět malé písmeno, protože je to vlastnost politická - nikoli název národa) nejsou žádným přílepkem, ale tísíciletou součástí Čech, kterou němečtí panovníci v rozporu s názory sněmu (Marie Terezie - sněm suspendován) osídlovali německým etnikem. Země koruny české byly díky M.T. ZMENŠENÉ o velký kus Slezska.

Jako cizinec by jste neměl tak plácat o naší historii, kterou vidíte východníma očima.

Jen na okraj - proč se necháváte fotit před norskou vlajkou ?

R.J. 18.3.2009 2:12

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ne , z historie. Nesmíte ovšem číst bolševicko-národoveckou pavědu. Pak se budete možná divit.

R.J. 18.3.2009 2:09

Pane Ruščáku,

Dostáváme se ve Vašem příspěvku ke kořenům věci, bohužel , u "nás" ještě pořád straší Jirásek  Beněš a komouši. Ti poučenější mají za bernou minci čítanku s vlastivědou pro pátý ročník, další jsou zase v zajetí  "Mladočechů". A teď se jim něco snažte vysvětlit, se zlou se potážete. Jsou nepoučitelní, proto odsouzeni dělat stejné chyby. Ale to je již problém etologický, v našich krajinách. Nakonec, naše historie posledních dvaceti let je dost výmluvná. Jinak Vás zdravím pane Ruščáku. Urážek si nevšímejte, nemohou Vás  již mlátit v koncentráku, rádi by to dělali, to si pište, tak jen nadávají, to jim jde, nakonec, vždyť nic jiného celý život nedělali, než bolševického pohůnka a přicmrdovače.  Tak je omluvte, "naše národovce". 

kajik 18.3.2009 1:44

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Proboha, kdo vám tohle nakukal? To máte od Doležala?

R.J. 18.3.2009 1:43

Re: Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

Hele Bůvole, řekni nám jak za druhé Republiky prodáváme náckům dělostřelectvo, munici, pěchotní zbraně, jak pronásledujeme židy, když chceš mermomocí poukazovat na svinstva jiných. Řekni hezky jak to bylo s arizovaným majetkem, jak ti, kdo se vrátili z koncentráku neměli kam jít, neboť jejich majetek si již užíval někdo jiný, ještě se pohoršovali nad tou drzostí židů, že něco chtějí, ať jsou rádi že přežili koncentrák. To byl v některých očích "vlastenců" hřích, přežít a domáhat se svého majetku. Tak to sem napiš,co se dělo u"nás",když jseš takový vlastenec, objektivní. Tak do toho Bůvole. Jinak jsi poslední dobou nějak zhrubl ve výrazivu, co to ? Asi málo popíjíš, pakse třeseš jak sulc,myšlenka né a né naskočit, tak vytáhneš sprosťárny, nakonec, že volíš Falmra, tak to se nedivím, to máš slovník správný.

Josef 18.3.2009 1:33

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ja jen doufam, ze tohle tema jednou nezavisli historici zpracuji. Za prvni republiky se cs. stat k mensinam a zvlaste k Nemcum nechoval rovne. Zvlaste v obdobi krise. Mluvil jsem s pametniky, kteri zili v Sudetech. Ze vsech statnich pozic (posta, zeleznice, urady) byli Nemci vyhazeni a nahrazeni Cechy. To ze neovladali nemcinu - to vubec nevadilo !! Na statem financovanych projektech pracovali vylucne Cesi ! Zaplat pan Buh za chartu lidskych prav OSN ! Evropska antidiskriminacni smernice byla nedavno v CR zamitnuta presidentem V. K. !!

Paul Sulc 18.3.2009 1:03

Re: Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

Zato dnes si ti cernosi vladnou sami, troubo. Kolik  povrazdenych?  Idi Amin Dada: 3/4 milionu.  ''Cisar'' Bokasa: 3/4 milionu, a ten je zral, lednice v palaci plne cloveciny, same lepsi kousky. Kongo: 5 milionu za 5 let. Rwanda Burundi  pres pul milionu,za tri mesice, pouzity jen macety Dnes by v tech svobodnych statech Hanzelka a Zikmund neprojeli ani tankem

Buvol 18.3.2009 0:56

Hele, ty jeden dráteníku, napiš něco o tom vašem šibeničníkovi Tisovi a o tom, jak jste platili Němcům od kusu za zplynovávání Zidů ..

.. mezi námi, kdyby byl slovenský národ reprezentován takovými kreaturami, jako jste vy, Felakundo, musel bych si myslet, že je nejodpornější v Evropě .. a musel bych začít fandit Madarům ....

RK 18.3.2009 0:55

Jo dejepis to je veda

a takhle nejak budou vypadat evropske dejiny pote, co to tihle mladi kluci doorganizuji - tak doufejme ze se jim to nakonec nepodari.

zdeněk 18.3.2009 0:39

Zato autorovo milované Polsko ty menšiny rovnou po tisích

vraždilo.

Jojo ČSR je na tom špatně, jelikož se chovalo civilizovaně a většina potomků těch menšin žije, má si kdo ztěžovat. 

O tom jak ohromným způsobem hospodářsky poklesla Podkarpatská rus po připojení k ČSR ani netřeba mluvit. To za R-U se tam investovalo!

O tom že ve 20 letech v Guinea Bissau mlátili černochy a zacházeli s nimi jak se psi, stejně o tom že ve francouzských koloniích neměli černoši rovnoprávné postavení ani nemluvě. Ale ČSR to byl vrchol utlačování! O tom se dnes musí mluvit. Neb o těch kdo vyznávali v té době veřejně rasismus a dnes to jsou západní spojenci se nesmí pochybovat. Oni byli "civilizovaní".

zdeněk 18.3.2009 0:32

Re: Multikulturní autore táhněte do Norska!

Ohledně svobod národnostních menšin - Němci měli v meziválečném období v ČSR své univerzity, mohli studovat ve svém jazyce. To bylo například v Polsku naprosto nemyslitelné. Jak se chovalo k menšinám ČSR a jak Polsko? A kdo to dnes Polsku vyčítá, jeho chování k bělorusům  či ukrajincům? Poláci si to líbit nenechají, proto na ně nikdo nejde. A o tom to je.

Hranice s Maďarskem byla stanovena tak aby byla vojensky obhajitelná. že to bylo potřeba ukázali sami maďaři když založili svůj bolševický stát(republiku rad) a vtrhli na Slovensko.

zdeněk 18.3.2009 0:31

Multikulturní autore táhněte do Norska!

Víte vy vůbec něco o historii? Víte o tom že na bohoslužbách které vedl Hlinko na Slovensku se za R-U střílelo, že maďaři tvrdě potlačovali jakoukoli snahu o sebeurčení národů R-U? Vy o tom víte houby.

Nevíte o tom že češi když jeli na srbskou frontu zpívali "Kde domov můj" nepovažovali tuto válku za svou. Tuto válku chtěli hlavně němci a to jak v Rakousku tak v Německu. Císař Karel I by možná uzavřel se spojenci mír, ale rakouští němci to brali jako zradu německým bratrům, poté co se tyto vyjednávání dostali na veřejnost. Proto mír nebyl uzavřen.

Víte něco o tom že za čtení ruského dopisu se celá třída v Brně dostala do vězení?

Federaci jednotlivých národů odmítali hlavně němci a maďaři. Protože by přišli o svoje výsadní postavení v rámci monarchie. A rakouští němci, ti už začali pokukovat po velkoněmecké myšlence s tím že se Rakousko připojí k Německu.

Otázka připojení sudet k německu - považujete za reálné aby poražený stát po prohrané válce rozšířil svoje území?....

exulant 18.3.2009 0:29

jizni hranice Slovenska

Ta byla strategicka, aby se dala branit. A nezahrnovala slovenskou mensinu - nezanedbatelnou poctem, ktera zustala uvnitr madarskych hranic. A  ta mensina byla za tech cca 90 let skoro beze zbytku asimilovana madarskou politikou vuci nemadarskym mensinam. Nemluve o tom, kolik tech Madaru na Slovensku jsou behem 19. stoleti pomadarsteni Slovaci.

Paul Sulc 18.3.2009 0:26

''Boj O Hrad"

Tam se doctete jak po18 roce seredne zachazelo z mensinami. Cela ta prvni''Masarykova '' republika bylo pekne svinstvo, i kdyz Masaryk delal dost aby to nejak srovnal. Ale  slibovana autonomie nebyla.Proti fanatickemu ceskemu nacionalismu se nedalo, a do dneska neda, bojovat.