22.4.2018 | Svátek má Evženie


EVROPA: Migrační krize, únor 2015

16.2.2016

Minulý týden jsem měl možnost účastnit se dvou mezinárodních setkání, resp. konferencí k migrační krizi. Závěr byl stejný: řeči, řeči, nutnost obrany evropských hodnot, demokracie a vlády práva. Společné evropské hodnoty a společná evropská akce jako řešení migrační krize. Ale také konstatování, že migrační vlna bude pokračovat, dokud se bude v Sýrii a Iráku válčit a dokud tam nedosáhneme míru. Naše cesta k míru, která odpovídá evropským hodnotám, je jednání a usmiřování válčících skupin, nikoliv vojenská akce. Evropské elity opakují, že lidská práva jsou nedělitelná a musíme chránit bezpečnost občanů. Tedy i bezpečnost migrantů.

Evropa se zbláznila. Každý měsíc zasedá Evropská rada k migraci a výsledek je nula. Vedeme řeči a migranti doslova obsazují Evropu a my říkáme, že je to sice problém, ale pojďme, my vás budeme integrovat. Evropská unie vyhlásila společný boj proti terorismu. Migrace je v rukou organizovaného zločinu a vypadá to, jako by organizovaný zločin nebyl součástí terorismu. Výzvy a postoje téměř jednotné Visegrádské čtyřky nejsou zatím v Bruselu vyslyšeny.

Nedivím se, že postup evropských elit radikalizuje část veřejnosti. Mne bezmocnost a bruselská politická korektnost radikalizuje také. Řecko buď musí nasadit k ochraně svých hranic armádu, nebo ho pro neplnění smluv musíme vyloučit ze Schengenského prostoru. Vždyť lze odtahovat lodě s migranty zpět a případné trosečníky po zachránění vysazovat v zemi nalodění. Austrálie to tak udělala a má klid. Není přeci možné zavírat oči před nedodržováním závazku ochrany vnější hranice EU, dělat, že se nic neděje, a přihlížet k ničení Evropy. Avšak jakýkoliv krok zpět v dosažené evropské integraci, tedy například odchod Řecka ze Schengenu, je pro bruselské elity naprosté tabu. Dnes je přeci již prokázané, že zhruba polovina migrantů jsou migranti ekonomičtí z bezpečných zemí, kteří tak zabírají místo těm, kteří by na azyl měli právo.

Začínám se klonit k tvrzení, že Evropská unie páchá sebevraždu v přímém přenosu. Obyvatelé Evropy se radikalizují a nečinnost evropských vůdců může mít pro Unii nedozírné následky.

Autor je senátor za ODSUž víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Diskuse


Z. Vydra
0:10
17.2.2016

D. Nowodny
20:49
16.2.2016

J. Vintr
10:11
16.2.2016

K. Janyška
10:26
16.2.2016

A. Alda
9:09
16.2.2016

J. Pražák
8:03
16.2.2016

J. Sinnreich
4:26
16.2.2016

I. Dekyský
0:36
16.2.2016

počet příspěvků: 14, poslední 17.2.2016 12:10

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.