5.10.2023 | Svátek má Eliška


VíP: Aneb víkendový pokecník

9.9.2023

Je balení a balení. Tuhle se mě jedna známá ptala, jak má poznat, jestli ji jistý chlapík balí nebo ne. Jak má poznat, že o ni stojí?

No, to je otázka do pranice. Za mých mladých let to bylo jednoduché - kluk se zeptal, chceš se mnou chodit? Mladý muž se zeptal: chceš si mě vzít? Zralec se zeptal: sestěhujeme se? No dneska je to evidentně složitější. Anebo mám jednodušší paměť:-)

Dnes mám ale na mysli jiné balení - cestovní. Možná máte cestovní seznamy, které různě doplňujete a proškrtáváte. Ale já stejně vždycky až na místě přijdu na něco, co mě přece mělo napadnout, že budu potřebovat. Třeba o tričko víc. Nebo o košili míň. Nebo peroxid do bolavého ucha. Náhradní brejle. Něco na spálená záda? Mimochodem, používáte na ně alkoholové obklady? A pomohly?

Prostě balím a docela si to užívám. Učím se zaříkadla proti zmijím růžkatým a pruhovaným křižákům, a přemýšlím, jestli brát kolíčky na prádlo, protože ty nejsou v katabatických větrech stejně nic platné (v duchu včerejšího Mariččina článku „jsou na pendrek“).

Co si do svého cestovního rance nezapomínáte přibalit - kvůli čemu se na místě tlučete do hlavy, že by se vám to tak velice hodilo, a nenapadlo vás to vzít?

Každopádně užívejte krásné babí léto s chladnými nocemi. A jelikož máme obvyklý vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Já jdu balit :-)

Lika Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !