27.11.2022 | Svátek má Xenie


PŘÍRODA: Vzpomínka na výlet: Žďárské vrchy 30.-31. 3. 2019

17.10.2022

Nějak mi to chození pořád úplně nejde, takže co by jeden stihl za den, my si museli rozložit (pozn. red.: podle časové osy byl předchozí vandr tento). Aspoň jsme díky tomu stihli parádní západ u Medlovskýho rybníka, kde jsme rovnou i přenocovali. Sobotní trasu jsme započali na Třech studních u autobusu, protože co každej normální tůrista ujde za den, já mám ještě pořád nadvakrát.

Medlovský rybník. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019


Ve Sněžným sme se občerstvili v cukrárně a vyrazili nahoru na Buchtův kopec. Měkoučkej mech, šutry, skalky a smrky. Tyhle lesy mám ráda, jsou měkoučký, přestože jehličí nemilosrdně píchá, když se člověk zuje a někdy i když se nezuje, tak si najde cestu přes ponožky.

V dálce Buchtův kopec. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019

Kopec má zhruba 813 metrů a není z něj žádný výhled, za to je na něm zařízení k letovému provozu a jak jsme zjistili, taky se tu dá celkem dobře ubytovat v prostorách, které dřív využívali zaměstnanci.

Sněžné. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019

Zpátky ve Sněžném se po chvíli váhání zastavujem v hotelu na polívku – a někdo na mě volá! Mirko, ráda sem tě potkala :-), takže bychom přišli nejenom o hustou česnečku. Moc se ale nezdržujem, dneska jsme toho víc najezdili než nachodili, takže vzhůru zpátky na Tři studně.

Blatiny. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019

Přes Blatiny fakt plný cyklistů, lidí, rodin – holt všude asfalt, fajn výhled a dvě kavárny s občerstvením – (a uznávám, že kavárna Hofr za návštěvu stojí) na dvou kilometrech, to je asi předurčený k podobný lidnatosti, ale sotva jsme zapadli do lesa, lidi zmizeli.

Potok Rybníček. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019


Cesta lesem zpátky ke Třem studním a Medlovskýmu rybníku vedla přesně těma krásnýma lesama, co tady na Vysočině mám tak ráda, a večerní západ slunce u rybníka jsme stihli tak akorát na nějaký fotky.

Medlovský rybník. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019

Nedělních deset kiláků jsme proložili kofolou s vrnícím přísedícím (zrzavý chlupy jsem sundávala ještě i doma) a přes výhledy směrem na Nový město jsme lesem dorazili zpátky na vlak. Prostě taková jarní pohoda s prohříváním po dlouhé zimě…

Hospoda Tři studně. Výlet na Žďárské vrchy, 30.-31. 3. 2019

Jaro přijde :-) Foto: Mawenzi. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogerie!

Osobní stránky autorky: www.mawenzi.cz

Mawenzi Neviditelný pes







KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !