18.5.2021 | Svátek má Nataša


AKČNÍ MLSOTNÍK: Jak na věc

7.12.2018

Právě jsem pochopila, proč se na Vánoce nebo před Vánoci plní kočičí útulky novými obyvateli. Několik adeptů na ubytování bych měla i já. Naštěstí mě ten vztek na ně vždy rychle přejde a proto si novou posluhu hledat nemusí.

Arašídy s chilli

Arašídy s chilli

Tak třeba dneska, rozhodla jsem se, že vyrobím na aukci 2018 tajuplnou pikslu, k jejímuž obsahu vítěze dovede indicie. Zkuste si pracovat s kočkou za krkem, s kočkou na hlavě, s kočkou střídavě na obou ramenech. Míchejte nebo nalévejte čokoládu do košíčku, který najednou zmizí, nebo se snažte necvrndat čokoládu vedle a při tom jedním okem sledujte, co se děje za vámi.

Pokud kočka získá pocit, že dozadu nevidíte, skočí. A v tu chvíli se košíčky rozletí na všechny strany, naložené třešně v rumu se rozkutálí po podlaze a vy zachráníte mašinku na rozpouštění čokolády v posledním okamžiku.

Višně v rumu i s peckou

Višně v rumu i s peckou

V duchu napočítáte do 3, někdy i do 10, zadržíte všechny vulgarismy, které vás v tu chvíli napadají, posbíráte po zemi rozmetané košíčky a višně, vhodíte vše do odpadkového koše, podlahu setřete vlhčeným ubrouskem, umyjete si ruce, znovu rozestavíte čisté košíčky a naplníte je ovocem, naloženým v rumu.

Když tuto činnost provádíte potřetí, přemýšlíte, kde sehnat 9 přepravek, abyste je všechny zavřeli. A nebo jestli je vyhodíte na balkon, který není zasíťovaný. Ale jak dlouho tam v té zimě vydrží? Nakonec uvažujete i o tom, jestli se na té lodžii nezavřete sami, bohužel v mrazu se čokoláda nerozteče a trpělivost už vám dávno došla, mezi zuby cedíte ještě horší nadávky než ty, které jste poprvé spolykali, a v duchu si představujete nádhernou situaci, jak zastavujete u Pavly, za dveře útulku stavíte krabici převázanou motouzem a u ní necháváte dopis: Pavlo, promiň, jinak to nešlo! Jedině tato představa chrání kočky před zabitím.

Višně zality čokoládou

Višně zality čokoládou

Nakonec se dílo podaří. Košíčky jsou naplněny, bonbóny vyrobeny a odpočívají na lodžii, kde ztuhnou, a vy je budete moci narovnat do tajuplné piksly. Začínáte se i těšit, jak si na nich vítězka pochutná. Dobrou chuť Liko, ti popřeji až v sobotu v Uhříněvsi, doufám, že bude oceněna nejen chuť a ruční práce, ale i týmový duch...

sharka.68

Receptík: rozpustíte čokoládu nebo bílou hmotu s máslem nebo trochou 33% smetany a rozmícháte, do papírových košíčků naskládáte, co je vám libo. Já třeba buráky s chilli a solí nebo višně v rumu.

Do bílé verze lze dát slané krystaly pokapané limetou a přestrouhnuté limetovou kůrou (na jeden bonbon: 2 krystalky soli, kapka limetové šťávy, trošičku limetové kůry), dává se hned do košíčku čerstvě zalitého rozpuštěnou hmotou. Jde smíchat i hmota s kůrou a šťávou a dávat do košíčků jen ty dva krystalky soli...

Do tmavé verze je to dobré s pomerančem nebo mandarinkou

Do bílé hmoty lze místo smetany nalít i ajrkoňak a rozmíchat... Potom už nic nepřidávat, jen nalít do košíčků... nebo malinko přesýpnout skořicí...

Uloženy v krabičce

Uloženy v krabičce

Následuje reportáž z pohledu smečky:

Cecilka vše dozoruje s ramene kuchařky

Cecilka vše dozoruje s ramene kuchařky

Bezule: Máma má mísu! Dá do ní jídlo!

Pitina: (dívajíc se na Bezuli) To je materiál...

Nenelka-Blonďatá noha: Co to je za přístroj???

Če-čen: Nehejbe se to, mrtvý je to, nechci to!

Pidikočka: Pche, je to menší než já!

Noriska: Není to bubák?

Majolenka: Ty jsi bubá!

Miňák: Nic zajímavýho pro kocoury...

Cecilka: Jů, to jsem ještě neviděla!

Já: Vypadněte! U tohodle vás fakt nepotřebuju! Slezte z toho stolu, nechte na pokoji ty košíčky! Če-čen! Ty jsi neslyšela? Cecilko, nech to... a košíčky jsou všude... višně taky... Smečka zmizela. Kromě Cecilky... Neskákej! Neeee...

A zbytek už znáte :D

Přejeme dobrou chuť!

Foto: Sharka. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie, a další obrázky si můžete prohlédnout přímo zde na Rajčeti.

Sharka Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!