5.10.2023 | Svátek má Eliška


PSI: První trimování

24.8.2023

To takhle nedávno přišla máma s tím, že už má přeplněnou e-mailovou schránku, a tak se dala do rozklikávání jednoho mejlu po druhém, aby si případně potřebné uložila do jiné složky, nebo naopak zbytečné odstranila a uvolnila si tak místo pro další veledůležité zprávy, že…

A jak jsem jí tak koukal přes rameno, všiml jsem si, že v jednom z těch mejlů jsou moje fotky z prvního trimování, a tak si říkám, že byste se třeba také rádi podívali, jak jsem to celé zvládl. Tenkrát jsem vůbec nevěděl, co mne čeká, a tak jsem se, nerad to přiznávám, možná i tak trošku bál… Ale nic to nebylo, no a dneska už je to brnkačka!

Quicks: Kdy už tam budem? | foto: Jitur

A co to vlastně to trimování je? Na to jsem se zeptal Wikipedie: „Jde o speciální úpravu srsti hrubosrstých plemen psů. Spočívá ve vytrhávání odumřelé srsti (včetně kořínků), která sama nevypadá – správně trimovaní psi nelínají. Díky trimování srst hrubne a stává se odolnější vůči vlivům okolí. Pokud se hrubosrsté plemeno ostříhá, tj. nedochází k výměně chlupů, jeho srst plstnatí a ztrácí svou ochrannou funkci.“

Quicks čeká na trimování

Na to moje první trimování (i na spoustu dalších) jsme jeli s mámou vlakem. Vlastně jsem jel „domů“, tedy do Hlásné Třebaně, kde jsem se narodil. V posledních letech ale jezdíme většinou s máminou kamarádkou autem – odevzdají mne paní chovatelce, já se pozdravím s ostatními psíky, co tu bydlí; máma s tetou si zatím zajdou na oběd, a pak se pro mne zase vrátí.

Quicks má za sebou první trimování

Někdy mne ani nemůžou poznat, jakou proměnu se mnou trimování udělá – to když ho odkládáme a já mezitím stačím zarůst jak Ezau. Pak jsem fakt skorem někdo jiný.

Quicks: Tak co říkáte?

Ale dost už řečí, jukněte, jak to bylo prvně! Váš Quicks.

Foto: Jitur

Jitur Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !